35048
  • DancZer
    #31241
    Jó példa erre, hogy az állatok viselkedését most írták át, mert még mindig az OFP-s dolog volt. Ezért tudta a kígyó kinyitni az ajtót.

    Nemtudom hányan értették a videó alatti szöveget, de a zeus egy modul. Berakod a küldetésbe és onnantól kezdve zeusos a küldetés, szóval teljesen opcionális dolog.

    Azt is mondták, hogy a csapat többi része dolgozik a vadászgépeken és a kapmány többi részén, valamint az engine fejlesztésén.
  • repvez
    #31240
    Pedig scriptelve is lehetne mindig máshogyan viselkedő AI-t gyártani csak a hozzá tartozó animációk vagy akciók lennének hasonlók. DE amellett, hogy talán kevesebb erőforrást enne még dinamikusabb is lenne a reakciójuk mint másik játékoknál ahol tiszta scrip alapján cselekszenek.

    Egyébként ugy eszembe jutott. azt miért nem csinálták még meg, hogy az emberek hovatartozása dinamikusan változzon? ÉRtem ez aatt , hogy sok esetben a mostani háborukban föleg az arab részeken, nem tudod megkülönböztetni, hogy ki a civil és a ki az ellenálló vagy milicista. szimplán csak az hogy kinél van fegyver.

    A BHD-ban is jó példa volt rá amikor a nő veszi fel a fegyvert amig nem vette fel civil volt nem lőhetett rá,de mihelyt a kezébe volt már ellenségként kezelték. Ez létezik A3-ban vagy csak nekem nem tünt fel? Mondjuk olyat sem láttam még, hogy a hullától venne fel fegyvert tárat egyéb dolgokat
  • tpM
    #31239
    Az a baj amúgy, hogy ezek a lütyők nem dokumentáltak szinte semmit sem OFP alatt, és így fogalmuk sincs, hogy mi mit csinál. A scripteléstől meg valamiért félnek, szóval ezért nem lesz hivatalosan normális AI. :S
  • Sith
    #31238
    Nagy Gézának is hívhatnánk, a lényeg hogy működjön.
    A parancsnoki láncnál szerintem (még mindig) sokkal nagyobb bajok vannak az AI val, ne akarj lehetetlent :D
  • repvez
    #31237
    Végig néztem én is a bemutatót (igaz hang nélkül) Egy kicsit árnyaltabb a helyzet igy már,de még mindig sok mulik az egy emberen aki a küldit szerkeszti. Ami a pozitiv oldalra billentheti a helyzetet, hogy igy a multi nem csak az agyatlan rohanok lövök mindenre tipus lesz mint most. A nyilt serverekre gondolok.

    Egyébként valami hasonlót én is gondoltam,csak ott nem "zeus" keverte volna a lapokat hanem a hadsereg tábornoka.Tehát a kialakult harci helyzetet ő egy térképen átlátná és a már lennt lévő egységeknek igy osztogatna feladatokat . DE ahhoz a megfelelő parancsnoki láncnak müködnie kéne AI val is.
  • Solt
    #31236
    A probléma ott kezdődik, hogy szervezettebben kéne működtetni az egész stúdiót. Nekem eszembe nem jutna a tetőfedőt dolgoztatni addig, amíg még a falak sem állnak, sőt, még az alap sincs teljesen kész.

    Kívülről nyilván könnyű okoskodni, de ott van például az ETS2 fejlesztői csapata... ott konkrétan mindig arra a területre vesznek fel embert (akár csak ideiglenesen is), ahol szükség van rájuk. Ha sok a hiba a motorban, akkor programozókat alkalmaznak, ha elcsúsztak a 3D modellekkel, akkor modellezőt vesznek fel... létszámot tartósan meg akkor növelnek, ha valóban szükség van rá.

    Ezt a Zeus bigyót inkább ilyen pofabefogó valaminek érzem. Persze lehet, hogy az évek alatt már túl pesszimista lettem velük szemben.
  • tpM
    #31235
    Kérdés, hogy mennyi pénzt vitt el. :)
  • Paladin
    #31234
    Nincs, de ami szar, nem lenne jobb, ha nem lenne Zeus.

    Félre ne értsetek, engem legalább annyira bosszant, mint mást, hogy szinte semmit sem változott az egész játék (külcsíntől eltekintve) az OFP óta.

    (Bár talán az egyik komoly hiányosságot, a 3D editort a zeusból átemelve meg fogják csinálni - hiszen ott gyakorlatilag megvan, csak át kell pofozni.)
  • Solt
    #31233
    És ezzel rendben is van minden...
  • Paladin
    #31232
    A hasonló érveket felhozóknak elmondták, hogy kettő egész ember dolgozik a zeuszon össz.
  • Hogthar
    #31231
    Valószínűleg abból az okból kifolyólag amiket felsoroltunk az elmúlt pár napban.
    Az arma 2 is réteg játék volt de játszható, jelenleg az új fejlesztésekkel még nehezebb lett, ráadásul nagy a gépigénye és mivel az egészet közeljövőbeli sci-fi be ültették bele, így nem túl sok mindenki tud vele azonosulni.
    Ezek mind-mind olyan tényezők, amik csökkentik a bevételt, így csak hamar lement az ára.
  • ShifTime
    #31230
    Hogy lehet,hogy itt ilyen olcsó a játék? :D Arma3
  • Neoncsoves
    #31229
    ezt senki nem kérdőjelezte meg, de amíg az alapjáték (amiért te és én fizettünk meg a többi arma3 tulajdonos) hemzseg az idegesítő bugoktól és egyéb problémáktól, addig ennek a DLC-nek nem sok értelme van...
  • rtfmZoli
    #31228
    Például a https://www.kickstarter.com/projects/1294225970/kingdom-come-deliverance-ben is van Arma fejlesztő.
  • DancZer
    #31227
    Még mindig tartom a véleményem, hogy ez egy remek dlc.
  • tpM
    #31226
    A Spanel fivérek (akik még az ősidőben elkezdték az OFP-t írni) már egy ideje csak DayZ-vel foglalkoznak, úgy tudom.
  • Hogthar
    #31225
    Elején bemutatkozik a fejlesztő brigád, azon gondolkoztam, hogy elég fiatalnak tűnnek, biztos ők fejlesztették az operation flashpoint és arma 1-2 részét?
    Nem hiszem, sőt valószínű a régi csapat már rég máshol van, így a fő motivációja is a játéknak változott.
    Ez sok mindent megmagyaráz.
  • Hogthar
    #31224
    Több mint 1 órás beszámoló a Zeuszról:

    002:42 től indul rendesen.
  • Paladin
    #31223
    Legalábbis ezt mondták... én még nem találtam benne ilyet :)
  • Paladin
    #31222
    Dev branchban már ki is lehet próbálni az work in progress változatát.
  • repvez
    #31221
    livestream lesz itt a ZEusról
  • Hecker007
    #31220
    Látszott a találat :D
    Még a karaktere rángatózott is rendesen, de azért ment tovább közben :(
  • DancZer
    #31219
    Lőni nem elég, el is kell találni.
  • Hecker007
    #31218
    Tegnap felnéztünk EUTW-re egy kicsit pvp-zni, de csak még jobban elment a kedv az egész ArmA3-től... Látom a gyereket, hogy settenkedik elkezdem lőni, kapja is a találatot, de nem zavartatja magát megy tovább, aztán egyszer csak meghalok és az lőtt le akit lőttem... mindezt úgy hogy Ő fal mögé ment, nem is látszott és látszólag felém se fordult, direkt figyeltem hol fog kibújni... azért 4-5 fejre leadott lövéstől megpusztulhatna 6.5mm lövedék nem hiszem hogy fejre ennyire hatástalan, sisakja nem volt és közel is voltam hozzá eléggé, lag se volt láthatólag.
  • Neoncsoves
    #31217
    DayZ miatt nem kell összekapniuk magukat. Majd adogatnak ki 4 havonta dlc-t 10 euroért és el lesz intézve az Arma community a részükről
  • Solt
    #31216
    Remélem lesz belőle valami... jó lenne valami konkurencia szerű, hátha akkor összekapná magát egy kicsit a BIS. Bár látva a dayz sikerét, tartok tőle, hogy az ArmA széria nem lesz túl hosszú életű...
  • Neoncsoves
    #31215
    Ez szép és jó, de akkor ennyi erővel meddig tartana X féle térképet összerakni CryEngine3-ban (ha az "én" ötletemből indulunk ki) ahol szintén lenne Y variáció küldetésekre? Nehogy már megállapodjatok ezzel a sz*r minőséggel amit évről évre hozzánk vágnak. A játék kb. azon a szinten tart ahol az ArmA1. Vagy rosszabb. Esküszöm az OFP volt a legjobb...
  • Sith
    #31214
    Kb most írom le 20x a nagy bejárható területnek nem csak annyi értelme van hogy az egész pályán szaladgálsz hanem arról hogy van 1 marha nagy mapod falvakkal városokkal gyárakkal stb ahol olyan helyszinre teszed a missiont amilyenre akarod.
  • Hecker007
    #31213
    Basszus tényleg :D De erről a stand alone dologról se hallani túlzottan semmit :(
  • Neoncsoves
    #31212
    Én évek óta mondom, hogy csicska csapat ez a BIS. Már a hardveres része is elég lehúzós ennek a játéknak, de ehelyett még kibasznak velünk szoftveres szinten is. Egy valamiért tehetik meg ezt: mert ez az egyetlen szimulátor. Kéne valami kis indie csapat ami elkezdene fejleszteni egy ArmA szintű szim-et, de nem lennének ennyire zsidók, sőt szerintem egy CryEngine 3-mal készült szimulátor is nagyon élvezhető lenne. Nem sok értelme van a nagy bejárható területnek, ha a küldetések 90%a pár négyzetkilóméteres területet ölel csak fel. És a PvP eventek is max 20v20 meg 30v30ak, mivel többet nem bírnak el a szervergépek és ehhez a létszámhoz k*rvára nem kell rohadt nagy pálya. Szerintem.
  • Hogthar
    #31211
    Ott rontja el a bis, hogy gyors profit orientáltak.
    Oda fejlesztenek ami hirtelen több pénz hoz.
    De ha lenne rendes rendszerük a fejlesztésre, hosszabb távon többet keresnének mert drágábban adhatnák el a termékeiket.
    Például, van egy komplex repülés modell rendszerük a TOHból, de nem teszik bele az armába, vagy pl a sérülés rendszer a DayZ ből is jobban meg van oldva, az érdekli őket hogy megvegyük mind az armát a TOH és a DayZ-t.
    Ha közösség orientáltak lennének ezek mind benne lennének, nem is kerülne több időbe a fejlesztés mert ezek adottak, és hosszabb távon ez kifizetődő lenne számukra.
    Ráadásul ezeket a játékokat nem is a rendszerünk inkább a témájuk választja szét, tehát nem jönnének ki rosszul ha a rendszereket át tennék egyikből a másikba, maximum a TOH ami már 2 éves, így nem is profitál egyébként se annyit.
  • repvez
    #31210
    Engem nem érdekel ha "köd" van,mert most sem tudsz nagyon mást csinálni messzebb. DE legalább a Cryengine nem arról hires, hogy nem lehetne benne rombolni a környezetet normális fizikával.ÉS ez nekem fontosabb lenne egy játékban mint az, hogy 5kmre ellássak.
    A fénykezelése is jobb meg elég jól futottak az azzal készült játékok is a nem éppen izmos gépemen.
  • Solt
    #31209
    Végig olvastad az első hozzászólást? :)
  • Hecker007
    #31208
    Ez csak egy BF2 mod, ráadásul nem is nagyon hallani felőle :( BF2 a Point of Existance(POE) és az Aix moddal volt nagyon jó, új mappok, fegyverek, sebzésrendszer, nagyon jókat lehetett játszani, POE-ban ha nem követted a csapatot és a squad leader utasításait ki is vágtak a szerverről sok esetben, nagyon jó csatákat mentünk benne akár random playerekkel csak úgy fellépve valahova is! Aix meg nagyon nagy móka :D volt értelme mindennek és ott is kellett rendesen a csapatmunka.
  • Sith
    #31207
    Néztem (vagyis mutatták és véleményezték) szerintem nem veri az ARMA-t talán szorongatja de ha az ARMA-t megtolom egy ki ACE el akkor megeszi reggelire a PR-t szvsz.
  • tpM
    #31206
    Áh, párszáz méterre már "köd" van.
  • repvez
    #31205
    remélem lesz belőle használható konkurenciaA3nak.
    Az alsó videon lévő tárazást még mindig nem tudták megcsinálni a BIS fiuk OFP óta. Pedig csak animációról lenne szó
  • Solt
    #31204
    A hadszíntér itt elég nagy ahhoz, hogy állandó lehessen 1-1 részen belül, ezek számát szerintem nem kéne DLC-k keretében növelni, mert akkor elaprózódhat a közösség. Arra kéne törekedni, hogy a meglévő játékosok minél inkább egy helyre összpontosuljanak...

  • Solt
    #31203
    Nem a DX-re gondoltam, hanem a komplett optimizmusra! :))) Én sem értettem, hogy mit nyavalyog a sok morgómedve... :D
  • Solt
    #31202
    No, de most az alapjáték új megjelenéskor mennyi volt, 8000.-Ft? Ha ez maradna annyi, plusz lennének a kiegészítők, akkor tuti nem csökkenne a bevételük.

    Repszimes körökben is ez a modell működik, mivel kicsi a közösség... sokan azokat a modelleket is megvesszük 1-1 akcióban, amikkel keveset repülünk, csak azért, hogy támogassuk az egyébként hasonlóan kutyaütő brigádot... :))

    A repszimeknél az ArmA széria meg jóval népszerűbb... közel sem olyan réteg játék mint egy DCS...