35047
  • Raptor 2
    #2933
    De nekem már keeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel!!!!!!!!!
  • Bucser
    #2932
    Az már elég nagy piac, hogy feltörjék:)
  • [NST]Cifu
    #2931
    Nem feltétlenül egyértek egyet. Nagyon sok lokalizált tört változat is van azért. :)

    BTW nem valószinű, hogy kell várni Februárig. A német verziót állítólag nem Starforce-al védi le a kiadója.
  • Bucser
    #2930
    Tévedés.

    A warezfeltörés presztízs harc. Sokkal kevésbé befolyásolható mint a pénzáramok. Tipikus példa a Pacific Storm. Marginális a fogyasztórétege (stratégia/taktikai játék ráadásul vízen) az Sg-n a a topicban a Hsz-ek száma kb 300 és 3-4 ember követte el. Mégis kijött a megjelenés napján. MÁshol sincs olyan hatalmas rajongótábora.

    Egyszerűen vannak csapatok akik a mások által impossible feladatok elvégzésében látják a kihívást és ezért csinálják. (mint az SF játékok feltörés ne mond, hogy 6-7 hónappal a rush után még milliószámra vennék a Chaos Theory-t vagy pandoras tomorrow-t pedig mégis kijött Warezban hatalmas késéssel)

    Szóval az hogy az ARMA-t feltörik-e nem kérdés. csak az hogy mikor teszik meg és mennyi idő alatt sikerül nekik. De lehet hogy a lokalizált verziót nem hackelik meg, hanem megvárják a februári Full releaset és csak akkor fognak vele foglalkozni.
  • Blackman
    #2929
    márcsak azért sem, mert nem jut el hozzájuk..lásd a példát;)<-
  • [NST]Cifu
    #2928
    Két hozzászólással korábban írtam a rétegjátékokról és a piaci hozzáállásról. Mondok egy meglepőt: a wareztársadalom is így működik. Amire nagy igény van, azt gyorsan beszerzik és megtörik, például NFS: Caron vagy Windows Vista (jó, igen, aktiváció...). Amire kisebb igény, az meg nem igen érdekli őket. Egy cseh nyelven kiadott játék esetén nem fognak a csapatok versenyezni, hogy ki szerzi meg / töri fel először... :D
  • Mr Csé
    #2927
    :D
  • Raptor 2
    #2926
    Nem is értem, mér nem lehetett kiwarezoni ennyi idő alatt! hisz ez a védelem má volt törve!
    És má elég régóta lehet kapni(csah g*ciknél, [nem, gyűlöletből montam, irigységből] )!!!
  • Suri hun
    #2925
    Amit írtál az valóban fedi a valóságot. Sajnos tényleg ez van és ez baromi rossz, hogy lassan minden olyan játékot amiben nem 4 gombot kell használni + használnod kell az agyad az már rétegjáték. De erről tehetnek a kiadók is meg a játék készítők is mert olyan programokat adnak ki amik nem elég minőségiek. Felnő egy generáció akik azt gondolják hogy xy (nem akarok senkit megbántani) játék a jó és azt gondolja, hogy az a minőségi. Gondolom nem kell ecsetelnem, hogy a régi gépeken sinclar,plus4,c64 milyen jó játékok voltak de a mai fiatalok nagy része azt se tudja mik ezek. Csak hogy egy nagy kedvencemet említsem Revs autós játék 7 gombbal kellett játszani de isteni volt. Na mindegy végül is ez egy ArmA fórum ne itt beszéljük meg ezeket. Lenne is egy kérdésem a gyári OFP objecteket használó szigeteket be lehet hívni az ArmA-ba?
  • [NST]Cifu
    #2924
    Ilyen hosszú ideig csak specifikus és jól modolható játékokkal játszik az ember, ilyenek pl. a szimulátorok (pl. Fleet Command, Falcon, Lock-On, X-Plane, Orbiter) , a másik véglet pedig az összetett stratégiai vagy kereskedős programok (pl. Populous, Civilization, Elite). A harmadik csoport a multijátékok, amelyeknél ugye szintén a modolhatóság (új pályák, modellek, textúrák, stb.) az egyik kulcsmomentum (pl.: Counter-Strike, Quake sorozat), és persze vannak az extrém helyzetek (pl. Starcraft). Viszont ezek hosszú élete sokszor egyszerűen annak köszönhető, hogy nincs igazi alternatívájuk, lásd pl. Lock-On, vagy folytatásuk, pl. Starcraft.

    Viszont ha megnézed, ezen játékok döntő többsége ugyanis csak rétegjáték. A rétegjátékoknak pedig hiába van kemény scene tábora, ha az nem képes az adott terméket életben tartani, lásd például a Lock-On esetét. Az OFP hiába volt nagyon jó és korrekt játék, az aktív bázisa gyakorlatilag az addonmakereknek köszönheti létét, de ahogy Avonlady frappánsan megjegyezte az oldalán, hiába van annyi csodás új Addon, ha nincs hozzájuk küldetés, ahol használni is lehetne őket. Alternatív megoldás a CTI, ugye.

    Viszont az OFP kemény magját ne akarjuk összehasonlítani pl. a MOHAA/COD vagy főleg a CS játékostáborával, amelyek még mindig nagyon jól tartják magukat. Szóval az, hogy ritkán jönnek ki ilyen programok, egyszerű okra vezethető vissza: a piacra. Amíg egy Sims lazán lelép(et) bármilyen akciójátékot, vagy szimulátort, addig nem fognak pénzt feccölni olyan programokba, amelyek sok munkát, ezáltal sok pénzt igényelnek, de csak egy szűk réteg fogja megvenni őket.
  • Bucser
    #2923
    Szerintem meg inkább minkettőből kell neki az erős cucc.
  • Sanyix
    #2922
    Az ofp nem volt vga igényes, annak proci kellett, most úgynézki átestek a ló túlsó oldalára, és most inkább vga igényes lett az arma.
  • Paranoia
    #2921
    Civil oldal járművei:
    Skoda 120 (Fehér, Kék, Piros és Zöld)
  • Suri hun
    #2920
    Persze régen is voltak bugos programok de ez ma már szinte teljesen elfogadott és ez szerintem baj. Sajnos én azt érzem, hogy minőség szempontjából egyre rosszabbak a mai játékok. Egyre ritkább egy jó story vagy egy hangulatos játékmenet. Most az a lényeg, hogy szép legyen (persze a gépigény nem számít). Nézd meg pl az OFP 5-6 éves a progi a mai napig rajta van a gépemen sőt most csinálok egy szigetet(galériába raktam egy képet ). Hol vannak az ilyen játékok (hála isten itt az ArmA) amivel 5-6 évig eljátszol.
  • [NST]Cifu
    #2919
    Hajdanában nem voltak bugos játékok? Egy fenét nem. És akkoriban még nem volt olyan, hogy a neten kiadtak egy patch-et, amit lehúzhattál és felrakhattál adott esetben a problémádat megoldandó (jól emlékszem még arra az időre, amikor a nívósabb játékok CD-jén állandó vendég volt egy driver könyvtár, amiben a biztosan, letesztelten működő driverek foglaltak helyett az adott videókártyákhoz). Ellenben a várakozás és a várakozásuknak hangot adók miatt manapság könnyebben adnak ki valamit úgy, hogy tudják előre, hogy patch-eléssel fognak kezdeni a felhasználók. Ha nem így lenne, akkor X hónappal később jelenne meg, ami miatt meg legalább annyira dühösek lennének a felhasználók, mintha patchekkel kell a felmerülő problémákat megoldani...
  • SötétBarom
    #2918
    Majd valahonnan lelwarezolom, aztán megnézem mi történik.. =)
  • guardian hero
    #2917
    Szerintem örülj, ha teljesítménycsökkenést nem tapasztalsz :)
  • Suri hun
    #2916
    Vannak cégek akik azért mentek tönkre mert nem jó progikat írtak és vannak cégek akik meg azért mert elmentek az emberek olyan cégekhez akik jobban fizettek nekik. Az, hogy bugos egy progi a mai világba sajnos egy csomó ember természetesnek veszi most már csak a nagyon kirívó estekre húzzák a szájukat.
  • [NST]Cifu
    #2915
    A Vistából is van 32 és 64 bites változat. De a 64 bites változat még önmagában nem elég, az adott programnak is támogatnia kell a 64 bitet. Az ArmA nem ilyen.
  • SötétBarom
    #2914
    Az én gépemben pl minden alkatrész majdnem 2 éves, a vga kb 6 hónapos.. Semennyire sem NASA kategória, mégis a legújabb gémeket medium-high beállítások mellett tudom futtatni.. A proci és a VGA még újkorában sem volt high-end kategória..

    Amit még akartam kérdezni: a windows vista elméletileg már használja a 64 bites procikat.. Ha azon futtatok bármit, tapasztalni fogok teljesítménynövekedést, vagy csak parasztvakulok? =)
  • [NST]Cifu
    #2913
    Ha van pénz dögivel, akkor miért zárnak be sorban a kisebb fejlesztők és kiadók? Lehet számolni, hogy hány egykori csúcs fejlesztőcég tünt el a sűllyesztőben, illetve kik maradtak fent - és miért.

    Továbbá az alaptétel változatlan: kereslet-kínálat él. Ha tényleg olyan rossz, bugos, játszhatattlan az adott játék, akkor nem fogják megvenni, ergo a fejlesztő cég elöbb-utóbb bebukik.
  • Beers
    #2912
    Na ja, de ebből a fizetésből (a jelenlegi körülményeimet figyelembe véve) lassan már magamat sem tudom :( !
  • Suri hun
    #2911
    Nem azt írtam, hogy nem szebbek a játékok hanem azt, hogy amennyivel erősebbek a mai gépek annyival nem szebb a grafika. Azzal kapcsolatba, hogy mennyi idő egy játék elkészítése, és hogy mennyi meló van vele egy pár gondolatot írnék. A játékipar túlnőtte a filmipart szóval pénz van dögivel ergo lehet felvenni embereket. Az hogy 10-12e forint egy játék és teli van bugokkal (ezt általánosságba írtam) azért röhej. Meg ne kelljen nekem otthon nasa géppel rendelkeznem egy játékhoz ami elmenne egy fele olyan erős gépen is szerintem ez nem olyan nagy elvárás végül is ezért kapják a fizetésüket.
  • uHs Gerzson
    #2910
    ...és a Bf talikon mindenkit leitatni....
  • Beers
    #2909
    Azért szeretném én abból az átlagfizetésből fejlesztgetni a gépemet!
  • Rafia
    #2908
    Arról van szó, hogy egy algoritmust vagy lehet párhuzamosítani, vagy nem. Ha nem, akkor rakhatsz annyi magot/procit a gépbe, amennyit akarsz. Egy játék engine elég rosszul párhuzamosítható feladat, bár idővel biztos elkezdik intenzíven kutatni a lehetőségeket.

    És nem valami ritka, elméleti problémáról van szó. Egyszerűen ha az algoritmusod lépései mindig függenek az előző eredményétől, akkor csak a szekvenciális végrehajtás marad. És a legtöbb bizony ilyen. De legalább nem kell 2 évente procit vennünk, mert jó lesz 5 év múlva is...
  • [NST]Cifu
    #2907
    Ez azért egy kicsit túlzás. Angliában vagy az USA-ban sem mindenki 5000$-os Alienware és Falcon Northwest gépeket nyüstöl, az átlag játékos ott is többé-kevésbé hasonló gépeken játszik, mint a magyar játékos, és itthon is vannak olyanok, akik a legfrissebb videókártyák megjelenésekor máris SLI-be pakolják őket a gépükbe. Az egy régi szép tévhit, hogy nyugaton minden a megvalósult álom és kánaán...
  • [NST]Cifu
    #2906
    Kettőn áll a vásár.

    Egyfelől nem igaz, hogy nem szebbek a játékok. Nézz meg egy alap Half-Life 2-őt, és utána nézzd meg ma a Source enginet ma.

    Másfelől a szebb grafika munkaigényesebb. Sokkal. Még a Quake 4 esetében fakadt ki egy fejlesztő, hogy amíg a Quake 3 motor esetében egy nap átlag 4 textúrával készültek el, addig a sokkal szebb, de egyben összetettebb Doom 3 motor esetében egy nap alatt csak egy textúra került ki a kezei közül. Az egyre részletesebb modellek és textúrák exponenciálisan több munkát jelentenek. Itt trükközik egy kicsit a BIS, mivel a modellek nagy részét kvázi átlopták a féltestvér VBS1-ből. De ezt nem mindenhol tehetik meg - ezért csúszott jövő évre az UT2k7 és a Crysis is, és ezért csúsznak egyre reménytelenebbül az új játékok.

    Továbbá a többmagos procikra programozni nem egyszerű. Egy programozó említette, hogy legalább másfélszer annyi munkába kerül maga a programozás, és utána vagy kétszer annyiba a bugvadászat és az alapos tesztelés egy többszálas programnál. Az új technológiák elterjedésének ez az igazi rákfejéne. Ennek köszönhető, hogy mostanában sok esetben nem is új, hangzatos effektekre fektetik a hangsúlyt, hanem arra, hogy egyszerűsítsék a fejlesztést, a programozást. A DirectX 10 is első sorban ebbe az irányba akar (akart) elmenni.

    Könnyű azt mondani, hogy csak optimalizálni kellene, és lusták a programozók, de erre emlékeztetőleg ott az ide is beszúrt szöveg egy fórumról, amely egy BIS programozóról szólt, aki angliába, egy másik céghez ment át. De elötte szinte az újjait lekoptatta a billentyűzeten, annyit dolgoztak a Real Virtuality 2 engine-en...
  • joebacsi
    #2905
    nemtom, én jobban örülök neki, hogy megjelenik így most, mint 2010 után szégyentelenül :)
    arra majd ott lesz a game2 :)
  • Mr Csé
    #2904
    egy nyugati tud annyit költeni havonta a gépére mert kap annyi fizut
    nade itt kelet euban nem :C
  • joebacsi
    #2903
    hát nemtudom, elvileg ugye bíznak abban a fejlesztők, hogy a többmagos proci jót tesz majd a játékoknak, mert ugye akkor a sony se cell procit rakatott volna a ps3om-ba (7+1 letiltott mag), de épp most a konzol megjelenése kapcsán úgy tűnik, hogy azért a gyakorlatba átültetni kicsit nehézkesebb lesz, mint amire számítottak, így ott is az első játékok szinte alig használják majd ki...
  • Suri hun
    #2902
    Szerintem az a gond, hogy itt vannak a 2 magos procik lassan már a 4 magos procik is. Vga kártyákba már kapható a nvidia 8800 is baromi nagy teljesítménnyel. Viszont a programozok nem használják ki ezeket a eszközöket. Ahelyett, hogy optimalizálnák a programokat és kihasználnák a mostani gépekben rejlő erőt inkább az egyszerűbb utat választják ami az hogy majd vesz a felhasználó új gépet azt annyi. A mai gépek mennyivel erősebbek mint mondjuk a 3 évvel ezelőtti gépek de a játékok szerintem nem sokkal szebbek.
  • Mr Csé
    #2901
    majd ha jönnek a 8 16 32 magos procik dejo lessz :D
  • [NST]Cifu
    #2900
    Hát azért szerintem 3-4 év múlva már általánosak lesznek a többszálon futó játékok. A Mhz-ek terén sokat már nem tudnak előre lépni, mind az Intel, mind az AMD a multi-CPU-s asztali gépekre készül. Azt aláírom, hogy jelenleg nem túl jó a helyzet a többCPU-s gépek kihasználása céljából, és a közeljövőben (1-2 év) csak lassan javul a helyzet, de egy 3-4 évre előretekintve a jövőben a játékfejlesztőknek mindenképpen ebbe az irányba kell elmozdulniuk.
  • Rafia
    #2899
    A többszálú programfuttatással kapcsolatos ígéreteket óvatosan vegyétek. A jövőben biztos csodát fognak tenni e téren a driverekben, de az alapvetően nem párhuzamosítható programok (a játékok belseje nagyon nehezen párhuzamosítható) egy szálon fognak futni. Ne gondoljátok, hogy majd 3-4 éven belül minden játék 2x gyorsabban fut majd 2magos procin, 4x gyorsabban 4magoson mert nem így lesz.
  • Suri hun
    #2898
    Leírnád, hogy milyen beállításokkal fut nálad az ArmA.
  • Borg
    #2897
    "Az ArmA nem támogatja a többszálas programfuttatást,"

    Ez azért erőteljes szégyen, egy új játéktól, új motortól, 2006 év végén, mikor mindenki más már ezzel marketingol az új játékai kapcsán.
    Főleg úgy, hogy az ArmA különösen proci igényes...

    Na nem mintha nekem kétmagosom lenne. Csak reménykedni tudok benne, hogy 3200+ A64, 1gb ram, meg 6600GT elég a rendes futtatáshoz 1280-ban, ha nem is minden highon...
  • [NST]Cifu
    #2896
    Segond, nekem nagyon tetszett. :))
  • pedro870
    #2895
    Hát fontolgattam erősen, hogy betegyem-e a képet, de annyira benne van a tegnapi nap hangulata, hogy végül odakerült :) Egyébként meg vhol elég idegesítő, hogy néhány nyugati játékos be van sértődve, hogy kivételesen nem ők az elsők, akik vmihez hozzájutnak, szóval ennyi még bele is fér. De tényleg nem az idegesítésük kedvéért tettem oda.
  • [NST]Cifu
    #2894
    Az ArmA nem támogatja a többszálas programfuttatást, tehát a két magos proci csak annyival gyorsabb, amennyit a videókártya drivere esetleg besegít (ami ugyan jelent némi gyorsulást, de nem túl sokat). Egy 2500Mhz-en futó egymagos A64 kb. így kb. olyan sebességet tud, mint egy A64 X2 4600+ v. 4800+ (2.4Ghz) alaphangon. Szóval egy 2500Mhz-en futó A64 azért még bőven belesik az "erős proci" kategóriába szvsz.

    Viszonyítási alapom van, egy 2300Mhz-en futtatott A64-esről váltottam nemrég A64X2-re, ami 2400MHz-en fut most... Gyorsabb sokkal nem lett, igaz azért Alt+Tab-nál, illetve párhuzamos munkánál (pl. játék fut és közben még DivX videót nézek) jelentkezik a két mag előnye... De őszintén szólva emiatt csak még nem éri meg a két mag...