35048
  • [NST]Cifu
    #3055
    Egy kis tapasztalatgyüjtés után:

    2. Single küldi: feladat egy város kitakarítás 4 SF katonával. A város kihalt, mindössze ellenséges katonák és két UAZ és néhány üres civil autó van benne (a járművek lockolva vannak, nem lehet beleszálni még akkor sem, ha az ellenség fél perce furikázott vele), az AI itt nem nyűgözött le, kissé félszegen, késlekedve reagálnak a történtekre az ellenséges katonák, igaz láttam egy szimpatikus esetett is: az egyik járőrpárost első tagját fejbelőttem, a társa hátrafordult egy pillanatra, majd inaszakadtábból továbbrohant előre be a házak közé. Sajnos a küldetési cél problémák maradtak. Két ellenséges katona egy udvarba húzódott be, társaim pedig a waypoint környékén begubóztak, nekem kellett megkeresnem őket egyedül (és mivel nem én voltak a szakaszparancsnok, ezért utasítani sem tudtam őket). Végül ki a városból, és egy Blackhawk száll le értünk.







    Köv. single küldi: Annyit látok, hogy egy útzár van támadás alatt. Akármit csinálok, élettartamom legfeljebb másodpercekben mérhető, hacsak nem vágom hasra magam valamelyik épület mögött. Sajnos nem értem a küldetés feladatát a cseh nyelv miatt, ezért többszöri próbálkozásra fogom csak fel, hogy a teherautóval el kell rohanni egy 2km-re lévő bázishoz egy rajra való GI Joe-ért. Első két próbálkozásra nem érek időben vissza, és a százados visszavonulót rendel el. Harmadik próbálkozásra 120 méterre a céltól az ellenség szépen kilő a vezetőfülkéből...
    [/center]
    [center]

  • [NST]Cifu
    #3054
    A fizika egy viszonylag egyszerű modellt alkalmaz, az OFP kicsit csiszolva, vagyis nincs rongybaba effektus, és nincs olyasmi, mint a CS-ben a szemét vagy a hordó lövöldözése, mozgatása. Állítólag túl sokat enne a netkódból.

    Az környezet alapvetően nagyon jól rombolható, legalábbis a fákat mind ki lehet dönteni, kicsit túl könnyen is (egy 5 tonnás teherautóval szinte utat lehet törni az erdőben, igaz jópár nekifutásra van szükség). Hasonló a helyzet a kő és drótkerítésekkel. Néhány tereptárgy (mint egy viadukthíd) rendesen lerombolható, a többi azonban sebezhetettlen eddigi tapasztalataim szerint.

    [center]
    Az elpusztíthatattlan épület - 18 HE gránát találat után is áll (viszont szép a csőtorkolat előtt felverődő por effektje)
  • Bucser
    #3053
    NINCS demo... hol olvastad, hogy van Demo ARMA-ból? ha meg nem ARMA akkor offtopic.
  • Raptor 2
    #3052
    Akkor most megvan a DEMO, vagy nincs?
  • csoola
    #3051
    jah meg h mennyire lehet szétb@azni a környezetet:P
  • csoola
    #3050
    fizikája milyen? kiváncsi lenék rá h milyen lehet...
  • Bucser
    #3049
    roissz az alap mivel kevés az object míg az ARMA igencsak tele van pakolva mindennel. + 400Km2 sziget.
  • csoola
    #3048
    azért, mert jol megy pont, pedig elég optimalizálatlan, ezt kellett volna kiolvasnod a hsz-böl:D(bár néha én sem értem mit irok/mondokXD)
  • [NST]Cifu
    #3047
    Akkor meg miért hozod fel példának? :)
  • csoola
    #3046
    vegasbol pc demo még nincs! 1ébként pár hét mulva kiderül, h pc-re h tudták optimalizálni, 1ébként iylen kis ökör játékot minta roboblitz nem hiszem h sokat optimalizálnának...
  • csoola
    #3045
    de a vegsbol nincs is pc demo, vagy rosszul tudom? mert azt várom
  • csoola
    #3044
    azt a kaki kis roboblitzet próbáltam mki fulra huzva, h mégis mit tud az engine, bár sztem amugy nem egy óriási játék:P a lényeg, h azért ölég jol fut maxon! (amugy azért mondjuk a gears of war joval kidolgozottabb, de megtesz ez is tech demnak elöször:P)
  • [NST]Cifu
    #3043
    Igen. Unreal Engine 2.5 verzió...
    UE3-at a Roboblitz vagy a Rainbow Six: Vegas használ a jelenleg elérhető játékok közül (a Vegas esetén ugye csak demo még). A Roboblitz grafikája eléggé... egyszerű. A Vegas viszont erőművet igényel, és kétlem, hogy 7600GT-n maxon "jól" elfut (vagy akkor a "jó" minősítés terén kissé más értékrendünk van).
  • SötétBarom
    #3042
    Az elején van egy logo, hogy powered by unreal technology.. Sztem nem 2.0, bár ki tudja..
  • JohnnySmith
    #3041
    Unreal 3.0 engine?
  • SötétBarom
    #3040
    Splinter Cell: Double Agent is unreal..
  • Raptor 2
    #3039
    Ja, és az nekem is zúzott akadás nélkül, 1280ban...de azé hol lácc te ott 10km-es látótávot?:D
  • Raptor 2
    #3038
    Szerintem a roboblitzre gondol ahol 10 méterenként jó ha van egy tereptárgy, és kb. max 6 aligkidolgozott ellendfelet láthat egyszerre
  • JohnnySmith
    #3037
    Erre egyébként én is kíváncsi vagyok
  • [NST]Cifu
    #3036
    Melyik Unreal 3.0-ás játék is megy el jól a gépeden?
  • Rafia
    #3035
    Ez jó hír, akkor mégsem HP alapú, ha vannak különböző részei a járműnek amik sérülhetnek. (Télleg, az OFP-ben is mintha lett volna elkülönítés, toronyra meg ilyesmire). A BF2-ben pl. van 1000 pontja egy tanknak, minden lövés levon belőle valamennyit. 1 ponttal még működik a tank, 0-val meg bummm felrobban. Ettől kicsit jobb, de ez a lényege.
  • tpM
    #3034
    Ha az unreal 3 megy a gépeden attól még lehet ,h ez nem annyira :) unrealban hol vannak 400km2-es területek + több 100 AI?
  • csoola
    #3033
    úgy emléxem, mintha igazán ponta panzers ben lett volna kicsit hangsulyosabb h honnan kapod a találatot... (emléxem mindig szétlöttek mert azzal szorakoztam h honnan kapnék kisebb sebzést...:P)
  • csoola
    #3032
    nekem is ilyen gépem van, ha nem fog rajta menni akkor nem érdekel a gém, unreal 3-as cucc is faján megy rajta (1ébként most lett jó gépem), szal ha nem megy jol, akkor várok peccsre vagy vmire, de nem hiszem h tulzottan optimalizált lenne.. (nem csunya a játék amugy, söt, de ha azért egy unreal 3.0 maxon 1024-ben elmegy jol a gépemen, akkor ennek is el kell annyin...)
  • debHUKK
    #3031
    HP sebzés ide vagy oda nekem nagyon tetszett amikor lokálba indított cti-nél egy bmp-vel egy város közelébe értem, messziről lőttem a gyalogos ellenállókat, de pár m136-os lövedék eltalált. Ettől elszállt a baloldali láctalp és a páncézat is erősen sérült. Nekem szerencsére nem lett semmi bajom, de a jármű használhatatlanná vált. Kiszáltam és gyalog megközelítettem a várost. Elértem az első házakat, majd egy hatalmas robbanást hallottam a hátam mögül. Hátranézek és látom, hogy a bmp adta meg magát. Ott lángolt szegény a sivatagban a sziklák között. Ha belegondolok, hogy csak pár percen múlt az életem :)
  • Neoncsoves
    #3030
    mert nemtom.. nekem alapból fel lesz rakva 1280x1024-ben és alap h highon vagy meden próbálom ki XD
  • Neoncsoves
    #3029
    ehh milyen géped is van? XD
  • Sanyix
    #3028
    Mert csehül csak a cseheket, és néhány megszállott függőt érdekelne.
  • bakvarnyu
    #3027
    mindent a legkisebbre vettel es ugy 10 FPS?
  • Adam II
    #3026
    Miért nem adtak ki Demot? Legalább ingyen meg tudnám nézni ,hogy nem fut nálam.
  • lee56
    #3025
    Bakker, megnéztem az uj 200megás videót, de megbántam, most már másra se tudok gondolni csak hogy a kis rpg-mmel jól seggbelőjek egy-két m1a1-et . Asszem többet nem nézek, se uj képet, se uj videót, mert nem fogom tudni kibirni addig, amig meg nem lesz . Aki még nem látta volna, és kiváncsi rá, az letöltheti innen, de csakis saját felelősségre nézzétek meg, súlyos függőséget okoz már előre is .
  • Raptor 2
    #3024
    Egyet értek veled :D
    Bár én még igy is most akarom
  • trident
    #3023
    1; Legyen egy ideig az érdeklődöknek elérhető, 2; legyen letesztelve, nyílván majd mindenki a saját konfigjához/lehetőségéhez igazítja, 3; jöjjön ki az első hibajavítás, ami remélem optimalizáció is.

    Szeritem ezek után lesz érdemes megvásárolni, hiszen "addigra" letisztul a vérpistike hangulat, lesznek szerverek, csapatok, tapasztalatok. :)

    Aki pedig már most megvásárolta, azoknak jó játékot! :)
  • fkubi
    #3022
    Eddig max 10 FPS jott ki belole.
    De majd veszek uj gepet egyszer, vagy kivarom, mig megpeccselik picit :)

    Az a64-754 3200+@2200MHz, ddr400, ati9600xt konfig keves.
  • Borg
    #3021
    Régen rossz ha egy játék ilyen kijelentésekkel vonul be...
  • tpM
    #3020
    Jóvan majd a modderek megoldják
  • lee56
    #3019
    Nem értem miért nem lehet megcsinálni, olyan szintü sebzésmodelt mint pl a soldiers-howw2-ben, egy m1a1-nek is ki lehet lőni a tornyát, vagy megsérülhet a motorja, nem mind1 hogy milyen irányból lövik, milyen szögben találja el a lövedék, ráadásul a hp-alapu sebzésnek enyhén kevés köze van a valósághoz. Nem mondom hogy a soldiers damage modelje a realitás mintaképe, de mérföldekkel jobb a játék mintha panzers meg blitzkrieg féle "tank életerő" pontokkal szórakoznák, és sokkal szivesebben játszanék olyan játékkal, ahol legalább arrafele törekednek, hogy valósághübb legyen a dolog. Remélem legalább az OPF2-ben a légi és páncélos harc realitásfokát, feljavítják majd.
    Ettől föggetlenül azért még mindig várom az Armát, már nagyon flashpoint hiányom van :)
  • tpM
    #3018
    Namost visszatérve az eredeti témára (ArmA). Hogy lehet a kampányt coop-ban játszani?
  • Sanyix
    #3017
    Ha jól emléxem nem olyan rég volt egy botrány belőle, hogy egy rpg-7 elég szép lyukat ütött egy m1 oldalába. Semmi komoly dolgot nem talált el, de eléggé durva figyelmeztetés volt.
  • [NST]Cifu
    #3016
    Maradt a HP rendszer. Egyábként az első öböl-háborút hozzák fel mindig az M1A1-el kapcsolatban, de tegyük szépen hozzá, hogy az iraki T-72-esek egy viszonylag régi pct. lövedékkel lövöldözhettek csak, és a pct. rakéták terén sem a a legmodernebb eszközökkel rendelkeztek. Az pedig, hogy egy M1A1-et oldalról nem tud kilőni egy másik M1A1 APFSDS-DU lövedékkel, egyszerűen hazugság.

    1991.02.27: A legnagyobb FF incidens, ami összesen 10 járművet érintett.

    A B-66 jelzésű M1A1HA Abrams-ot három 120mm-es DU lövedék találta el, az egyik a torony alsó részén találta el, súlyosan megsebesítve az irányzót, aki rövid idő múlva belehalt sérüléseibe. A legénység többi tagja is súlyos sérülésekkel élte csak túl az esetet (az ok egyébként az volt, hogy a B-66 más irányba haladt, mint a századának több járműve, ezért nézték ellenségnek). Az alap M1A1 egyébként nem rendelkezik olyan "kemény" bőrrel, a szegényített urán panelekkel csak az M1A1HA és M1A2 jelzésű egységek rendelkeznek.

    Az A-14-est egyetlen DU lövedék találta el, és a keletkező tűz miatt beindult a halonnal oltó rendszer, a sofőrt ez sebesítette meg, a legényéség többi tagja komoly sérülés nélkül megúszta az esetet, a jármű viszont teljesen kiégett.

    Az A-33 jelű Abrams-ot egy Bradley TOW rakétája tette mozgásképtelenné, mikor eltalálta a motorteret. Egy másik Abrams két DU pct. lövedékekkel semmisítette meg a kiürített harckocsit, a bal oldalról kilőtt lövedékek a jobb oldali toronypáncélzatot is átütötték.

    A 2003-as iraki inváziónál a mozgásképtelenné vált Abrams-eket saját társaik, vagy A-10A-ról indított Maverick rakétákkal lőtték ki, miután a kényesebb dolgokat a személyzet leszerelte/kiszedte a harctérből.