35047
  • Sanyix
    #2733
    "Az, hogy mekkorának látszanak távoli dolgok a monitorodon az a perspektívától (zoom) függ."
    Ezt a játékokban inkább FOV-nak hívják.
  • pedro870
    #2732
    illetve:

    "Online distribution won't be possible before UK release."

    Tehát a játék legkorábban jövő februártól (play.com alapján feb 16.) lesz letölthetően megvásárolható, ha egyáltalán...
  • Rafia
    #2731
    Egy koordináta rendszerben bármi lehet az egység, az arányoknak kell helyesnek lenniük. Az, hogy mekkorának látszanak távoli dolgok a monitorodon az a perspektívától (zoom) függ. Mivel 3d szemüveg még nincs, így általában az alap zoom túl nagy, kisebbnek látod a dolgokat, mint szabad szemmel. Így tudsz közelharcolni, mert minden ráfér 1 képernyőre. A futással a futási sebességet méred, amit a játszhatóság miatt szeretnek kicsit gyorsra venni.
  • pedro870
    #2730
    az idea games szerint nincs még megállapodás magyar kiadóval :(
  • bakvarnyu
    #2729
    Bárcsak igazad lenne és beérné egy radeon 9600-al de erre az esély sztem 0. Semmi. Mondjuk én alapvetően sötéten látom a jövőt meg mindent;)
  • Icebird
    #2728
    azért ne keverjük már össze az ofpt és az armat. A teszten nézték és armaban az 5km az tényleg 5km lesz.
  • kassaidezso
    #2727
    Megnéztem az ominózus videót. Valóban van egy-két olyan "jelenet" benne ahol belenézünk a messzeségbe, vannak épületek is meg egyebek. A játék valóban koordinátarendszer szerint számol, de szerintem az a koordinátarendszer nem igazán helyes. Nézd meg a város méretét, azt hogy a horizonton látható (állítólag több mint 1000 m-es távolság) tárgyak mekkorák, és azok a bizonyos hegyek milyen magasak? ha nem megy képzeletben akkor hasonlítsd össze egy tájképpel, az segít beismerni a túl kicsi 1000 métert. továbbá a lentebb említett futást is bepróbálhatod és akkor rá fogsz jönni hogy elég gyorsan számolja az arma azt az 1000 métert. Még egyszer mondom, nem kötekedni akartam, és a lenti képeket csak azért mutattam be és meséltem el a tapasztalataimat, mert úgy gondolom hogy fő tényező a processzor és a memória lesz a gépben amikor ezt a játékot akarjátok futtatni. Na de ez úgy is csak a megjelenés után derül majd ki!
    szerintem a távolságok és a domborzat semmiképpen sem reális. még ha egy 1000-es szám van odaírva akkor sem. nem vitatkozni akarok, tényleg!
  • [NST]Cifu
    #2726
    Mindemellett én azért nem nagyon láttam arma videóban sem több mint 1000 méteres látótávot a következőkkel: "hasonlóan szépen kidolgozott terepet, több tucatnyi épületett, járművet és embert, természetesen árnyékolás és egyebekkel felcicomázva"

    Már elnézést, de csukott szemmel nézted őket?
    Lásd még az E3-as press demo videóit...

    Ha ilyen lesz benne akkor szóljatok, én egyenlőre csak 50 m-nél téglatestből valamiféle formát öltő járműveket láttam, 10 m-nél eltűnő aljnövényzetet, rejtőzködési lehetőség nélkül ugyebár. Az 1000 méteres távról meg még annyit hogy menjetek vissza az ofp-be és sétáljatok le a szigeten 1000 m-t, aztán mérjétek le légyszi az időt. Én még nem tettem meg, de gyanítom hogy az az 1000 méter nem is biztos hogy annyi.

    Az 1000m az 1000m volt az OFP-ben is, a játék koordinátarendszer alapján számolja a távolságokat.
  • Bucser
    #2725
    bocs de azaljnövényzet 5 méter helyett 20-ig ltszik:D hatalmas változás:)
  • debHUKK
    #2724
    figy, sztem egy természetjárós vadászós erdőmászós játékba oké, hogy kell a csili-vili aljnövényzet de egy katonai szimulátor kistesóba minek? majd ha lesz 20ghz-s proc és felesleges erőforrás
    ez már kezd olyan vérpistis lenni "miért csak ilyen a grafika? a crysisba sokkal jobb"
    amúgy ebbe a dírhántörbe mi az élvezet? legalább egy rozsdás makarovja lenne annak a szerencsétlen nyüves négylábúnak, ez így csak mészárlás, ártatlan "civilek" gyilkolászása
  • Bencsi
    #2723
    [IMG]http://web04.citromail.hu/webmail2_new.vip?part=1.2&mime=image/jpeg&vip=272cb4d0c59f41dedaabe4aec6c1534bd [/IMG]
  • SötétBarom
    #2722
    htx.
  • kassaidezso
    #2721
    amúgy ennek a programnak a bemutatásával arra próbáltam célozni hogy van valami abban hogy az efféle játékoknak nagyobb szüksége van a procira és a ram-ra mint egy 110 E forintos monitorvezérlőre.
  • kassaidezso
    #2720
    deer hunter 2005 Most már elég olcsón meg lehet venni.
  • SötétBarom
    #2719
    Sök überhumoros hozzászólás után, valamelyik idióta esetleg meg tudná mondani, hogy mi volt ez a vadászós spiel?
  • n003
    #2718
    nézd :) bocsi hogy elpojjénkodtuk, de már ofp-ben is volt több km látótáv .. és ezt ne futkosással mérd le! (volt ojjan bug ofp-ben hogyha férefordítottad a fejed a futási iránytól és közben oldalaztál is akkor ojjan gyorsan futottál fel hegyre mintha sík terep lett volna)

    az aljnövényzetet mán Dzsóbácsi is kritizálta hogy úgy van megcsinálva hogy csak a benne fekvőt zavarja de el nem rejti el :(
  • kassaidezso
    #2717
    Jó viccet csináltatok belőle. Lényeg a lényeg, hogy én a növényzetre gondoltam. Mindemellett én azért nem nagyon láttam arma videóban sem több mint 1000 méteres látótávot a következőkkel: "hasonlóan szépen kidolgozott terepet, több tucatnyi épületett, járművet és embert, természetesen árnyékolás és egyebekkel felcicomázva"

    Ha ilyen lesz benne akkor szóljatok, én egyenlőre csak 50 m-nél téglatestből valamiféle formát öltő járműveket láttam, 10 m-nél eltűnő aljnövényzetet, rejtőzködési lehetőség nélkül ugyebár. Az 1000 méteres távról meg még annyit hogy menjetek vissza az ofp-be és sétáljatok le a szigeten 1000 m-t, aztán mérjétek le légyszi az időt. Én még nem tettem meg, de gyanítom hogy az az 1000 méter nem is biztos hogy annyi.

    Nem vitatkozni akarok de azokra a hegyekre is csak úgy le-fel szaladgálnak az emberek. Fussatok fel légyszi egy hegyre és utána vessétek össze ezzel. Ja, és mérjetek egy időt is. Hasonló kaliberű kihívás a budapest környékieknek a Kevély-hegy. Légyszi szaladjatok fel. Nekem még nem ment csillaghegyről 50-60 perc alá hozni, de asszem az armában ugyanez menne az emberünknek. Igazatok van, tényleg sokban különbözik az általam említett vadászós játéktól.
  • tpM
    #2716
    De a bónusz karakter a finn rénszarvas :D
  • koschwarz
    #2715
    bambi és láma
  • n003
    #2714
    jahh :))) és vajon választható az őz oldal is? ott vajon mijjen kasztok lehetnek?! :DD
  • Bucser
    #2713
    nem sajnos.. csak mozgó medipack van:D csak vigyázz ki ne nyírasd:D
  • koschwarz
    #2712
    és felvehető mediccsomagok minden sarkon vannak-e benne?
  • tpM
    #2711
    Ebbe biztos nincs kinetikus energiaszimuláció :D
  • n003
    #2710
    ááá ez is valami sz*r játék .. ezen senincsen health bar :DDDD
  • SötétBarom
    #2709
    Ez milyen gém, nagyon teccik!

    Valamelyik hunting unlimited???
  • Fenrir
    #2708
    Ezzel az a baj, hogy 1 őz helyett lesz 100 meg pár páncélos szarvas :)
  • [NST]Cifu
    #2707
    Olyan képet mutassál, amelyen legalább 1000 méteres látótávolság mellett láthatunk egy hasonlóan szépen kidolgozott terepet, több tucatnyi épületett, járművet és embert, természetesen árnyékolás és egyebekkel felcicomázva. És ha ez is szépen fut a 9600-osodon, akkor mindenképpen keres meg, mert az tényleg az optimalizáció netovábbja.
  • n003
    #2706
    hááát lehet hogy megvan a 100 is de talán ezekszerint nincs nagy külömbség 100m és 2-3 km között :DD ... vagy mennyit írtak legnagyobb látótávra ArmA-hoz???
  • bakvarnyu
    #2705
    plusz egy álldogáló őzike =))
  • bakvarnyu
    #2704
    25 méter=)))
  • Zsolo007
    #2703
    Csak én érzem úgy, hogy ez sántít?
  • bakvarnyu
    #2702
    Huhh köszi , most megnyugtattál
    Ezek a képek tényleg egy hasonló kaliberű játékból valók.
  • kassaidezso
    #2701
    Régóta figyelem az Arma képeket és videókat, és nem értem hogy miért gondolják azt egyesek hogy atomerőmű kell majd a futtatásához. Semmi különös nincs a konfigomban, még a videókarim se mai darab, egy sima 9600-as ati, de olyan játékkal nyomulok ami hasonló grafikai motorra épül mint az arma, és "Ultra" felbontásban nyomom. Ez a high felett van. Ebben a beállításban a köd, a víz az egész olyan mintha tényleg ott lennél. A növényzet pedig 5 helyett legalább 25 m-ig látszik. Pár kép:

    http://h.yimg.com/download2.games.yahoo.com/games/buzz2/content/p/2/335120/922139_20040917_screen001.jpg

    http://i.frazpc.pl/pliki/2002/auto/1095324418619951.jpg

    Szóval nem kell izgulni, egy átlag gépen is simán el kell futnia az armának is. Ha nem, akkor a fiúk akik optimalizálják, valamit nagyon elszúrnak.

  • tpM
    #2700
    nekem meg csehül :D
  • PhantomAss
    #2699
    popacsek-nemecsek.....ez nekem kínaiul van
  • pedro870
    #2698
    be kell pakolni a kis kosárkába :)

    Pridaj do kosika vagy mi

    De nem fogják átküldeni a határon
  • tpM
    #2697
    És ezen hol lehet előrendelni?
  • pedro870
    #2696
    7500 Ft + a benzin :) És cseh verzió lesz..
  • pedro870
    #2695
    Egy pozsonyi bolt, ahol várhatóan lesz 10 után arma, hacsak nem tolják tovább: GameExpress SK
  • DummyBoy
    #2694
    Ehh ... A "Bemountoltam a Miniimage-t de nem tudok rólla telepíteni!" ami nállam viszi a prímet :)