35048
  • Sanyix
    #2974
    A starforce mellett még ott van a serialos védelem is, amit gondolom senki sem ad, mert az nem lenne jó neki sem ha multizni akarna majd valamikor amikor már lesz kivel :)
  • Beers
    #2973
    Akkor nekem elég jól fog menni 1280*1024-ben !
  • Rafia
    #2972
    Számomra a BF2-től jobb lesz minden szempontból. A realizmushoz meg a látótáv, sok egység a legfontosabb, azok meg megvannak ha jól látom.
  • alma2
    #2971
    Ezek azert annyira nem jo hirek, de anno nem is a legi dolgokert szerettem ezt a jatekot, sot mar nem is emlekeztem rajuk az igazat megvallva, de a jelek szerint most sem ezert fogom szeretni :)


  • hiba
    #2970
    Ehh ezek fantasztikusak :)))


  • Raptor 2
    #2969
    FIgyelj, egy próbát azér megér nem? Végülis neked mind1! Ugyis nem vok olyan szemét, hogy "visszakérjem" az elcserélt cuccot. De ha megnyugtat, magyarosítás érdekében is kellene. Kérlek könyörülj meg egy szerencsétlen OFP fanon! Brühüühüühü! Tűkön ülve vártam a gámát. (egyszer télleg beleültem véletlenül egy tűbe)
    Na benne vagy? (alap dolgok: Nem terjesztem pénzért, warez oldalra sem küldöm( amugyse szeretem azt a piszok warezt), stb...)
    Van egy sztorim. A gothic 3at egyből leszedtem warezba, húdejó, de ahogy lehetett kapni, magyarul, szalattam és megvettem. Az ilyen fontos játékokat télleg megveszem.
  • [NST]Cifu
    #2968
    512Mbyte-os a GF7900GTX, így most hirtelen nem rémlik, hogy feleződött volna az FPS, de mintha tényleg kissé lassabb lett volna. Majd holnap még alaposabban megvizslatom ezt a részt.
  • [NST]Cifu
    #2967
    ~9400Ft volt, köszönhetően az OFP.hu csapatának. Iso-ba hiába írom ki, StarForce védelem van rajta, eredeti DVD-vel indul el csak.
  • [NST]Cifu
    #2966
    A légi járművek irányítása érzésre maradt többé-kevésbé OFP szinten. A helikopterek irányítása talán mintha egy kicsit nehezebb lenne, de lehet, hogy csak kijöttem a gyakorlatból. Helikoptereket továbbra is egér + bill. kombóval tudom irányítani rendesen, joy-al kínszenvedés. A repülőgépek szintén erősen OFP érzésüek, igaz csak az AV-8B-t próbáltam, de ezt viszont csak joy-al lehet rendesen irányítani, de azzal is maradt a rém nehéz arcade irányítás, de legalább orsózáskor mostmár nem lesz irányíthatattlan a gép, mint az OFP-ben. A gázadás maradt olyan marharépa rendszeren, mint volt, vagyis nem egy adott gázkarállást állítunk be, hanem egy hozzávetőleges sebességértket, amihez a játék igyekszik hozzáállítani a hajtómű teljesítményét. Így aztán még ha hozzá sem nyúlsz a gázhoz, csak leejted, vagy felhúzod a gép orrát, máris leesik a hajtómű fordulatszáma, vagy éppen felpörög...

    Sajnos multit nem volt lehetőségem kipróbálni még.
  • pedro870
    #2965
    pár kérdés: hány megás a vga kártyád? Ha optikába nézel, célzónézetre váltasz, nem feleződik az fps?
  • Raptor 2
    #2964
    Szia! Neeeeem! nEeem bííírom kiiiiiiii! Mennyi volt összesen, a szállítási költséggel együtt?
    Vagy nem lennél olyan nagyn kedes, hogy kiirod isoba vagy valamai??? LÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉCCCI??? Csak hogy ne legywen bűntudatod, úgyismegveszem ha itt is kapható lesz, dfe én már nem bírom tovább! Ez a legjobban várt gém számomra! (nesze neked Crysis) Plííííz!
    És ha lemásolnád nekem vagy vmi, és elcserélnénk valamire??? Az nem illegális, mer ugy vn a szabály, ha pénzér adod az a csúnyadolog!!! Naaa plííííz (Írj privit!) Bármit adok érte! Egy kormánypad? Vagy EREDETI Boiling Point?? Vagy mindkettő?? Naaa igy má télleg megéri:D
  • [NST]Cifu
    #2963
    Köszi, sajna ma csak két órám volt szórakozni a játékkal, holnap kipróbálom akkor az angolosítást. :)
  • alma2
    #2962
    Ja es a milyen a gyari multi ? ki tudtad probalni ?
  • alma2
    #2961
    Az ofphez kepest, mennyit javitottak a legi jarmuvek iranyitasan, fizikajan, meg mindig kb 8 evesek szintjere van belove, vagy azert javult a helyzet ? esetleg allithato a realitasa ?
  • pedro870
    #2960
    És az editor is tuti hogy nem ilyen volt nálam, az is angol lett.
  • pedro870
    #2959
    Cifu, az ofp ftp-ről szedd le az angolosítást (pub részen van), a fegyverek leírását is átteszi angolra emlékeim szerint. Kizárólag az egyjátékos rész küldetés leírásai nem angolosíthatóak most egyszerűen.
  • [NST]Cifu
    #2958
    Képek eredeti méretben, plusz pár, ami kimaradt.
  • Rafia
    #2957
    kösz a beszámolót
  • Bucser
    #2956
    Überek a képek és köszi a helyzetértékelést:) Asszem majd be kell ruháznom egy új vidkártyára. Minden másban megegyezik a rendszerem a tieddel.

  • [NST]Cifu
    #2955
    Nos nekem is megérkezett a Cseh verzió, köszönet érte Kubi kartársnak!

    Első tapasztalatok:

    A játék bár "angolosítással" is nagyon cseh. A legalapabb dolgokon kívül (mint az Options dolgai, az Editor, vagy a HUD-on lévő szövegek) minden cseh, még a fegyverek elnevezése ill. az editorban a gyalogostípusok is. Valószinüleg lesz erre megoldás (a .pbo-kat hülyére lehet szedni és összerakni), de munkás dolog, és nem tudom, nekiállnak-e. Viszont így én meg a kampánynak nem akarok igazán nekiállni, mivel fogalmam sincs mikor mit kell csinálni, csak találgathatok... :\

    Hardwerigény: A gépem elégé erőműközeli, egy AMD A64 X2 4000+ @ 2400Mhz, 2GByte ram, GeForce 7900GTX. A monitor natív felbontása nálam 1680x1050, ezért ilyen felbontással is játszottam. Először ledöbbentem, mert alapbeállítások mellett is inkább csak 20FPS volt, majd átböngészve a optionst leesett, mi miatt: alaphangon "Medium" az élsimitás (Anti-Aliasing), ami megeszi a videókártyát. Javaslom mindenki kezdje ennek kikapcsolásával, vagy legalábbis "Low" szintre állításával. Ezek után minden mást Very High-ra állítottam, és az alap 1200m-es látótávolság mellett szinte konstans 30Fps-ben volt részem, igaz városban leesett 20-25Fps-ben. 3500m-es látótávolsággal AV-8B repülés közben nappal 20-25FPS, északa 15Fps volt, 10000m-es látótávolsággal nappal 8-15Fps. Az engine továbbra is dinamikusan állítja a változókat az Fps függvényében, így 30Fps-nél többet nem igen láttam, de ha komoly mozgás volt (pl. városban), akkor látható volt, ahogy játszik az LOD-al, és egyszerűbb modelleket/textúrákat pakol be, illetve az árnyékok el/fel tünnek. Ez egy kicsit zavaró sajna még mindig.

    A rövid teszten a következők tüntek fel:

    -A grafika nagyon szép. Nem mondom, hogy nem találok benne olyasmit, amin ne lehetne kicsit szépíteni, de összeségében nagyon jól néz ki, és legalábbis ilyen gépen a sebességével sincs gond.
    -Az AI sajnos továbbra is hullámzó. Kilövöm a teherautó sofőrjét, erre a mellette ülő kettő társa békésen üldögél tovább. Csapatban viszont szépen mozognak, fedezik egymást, és fedezékbe húzódnak.
    -A TrackIR überkirályság. Minden téren, akár gyalog, akár autóban, akár helikopterben.
    -A hangok jók, a zene nagyon hangulatos.

    Pár kép, így elsőre (lecsökkentettem a méretüket némileg):
    [center]

    Saját kinézet beállítása


    Gear beállítása



    3D Ironsight és tenger


    Egy BMP-2 végzetébe rohan


    Küldetésszerkesztő


    UH-1Z, sajnos nem mindegyik modell van ennyire kidolgozva...


    Ka-50 belülről, a főbb műszerek (műhorizont, magasság és sebességmérő) működnek
  • [NST]Cifu
    #2954
    [center]
    1200 méteres látótávolság


    1200 méteres látótávolság, 25-30Fps


    UH-60 műszerfal


    AV-8B műszerfal


    3500 méteres látótávolság, 22-25Fps


    10000 méteres látótávolság, 8-15Fps


    Stressz-teszt: 180 gyalogos és 24 M1A1 Abrams, így levegőből 20Fps...


    ...és a földről, így 16-18Fps
  • Sanyix
    #2953
    Jaja jóaz, csak rövid :)
  • SötétBarom
    #2952
    Cobra 11 az über! Ne szójáá be! ;DDD
  • [NST]Cifu
    #2951
    Csupa nagy név használja az engine-üket (Gotcha, Alarm für Cobra 11, stb... :)), tényleg... :)
  • Sanyix
    #2950
    PC-nél ne tervezz hosszú távra, ez ellen vannak a hardvergyártók is, sikerrel (pciexpess, ddr2, procifoglalatok tervezésénél 0 előregondolkodás, stb).
  • Borg
    #2949
    "hál istennek a vérpistikék azért itthon többé-kevésbé kordában voltak tartva (pl egy cs-hez viszonítva)..."

    Ezt az ökörséget akkor gyorsan felejtsd is el. Vagy esetleg nézz be majd a két topikba, hogy melyikben mennyi a vérpistike meg a szpem... BF2-ben pont hogy semmi nem volt kordában tartva, és 10x annyi vérpistike özönlött be.
  • lee56
    #2948
    Egy kis reménysugár több magos procisoknak :)
    itt
  • lee56
    #2947
    Olvastam igen, éppen azon lepődtem meg, több meló vagy sem, opf után erre volt pénzük és idejük is szvsz belefért volna (azért remélem patch-el megoldják valamikor), én is hosszutávon gondolkodtam amikor procit vettem, de azért nem hittem volna hogy ennyi többletmunkát jelent, és ennyire leszarják a kiadók/fejlesztők (márbocs).
  • [NST]Cifu
    #2946
    Elolvastad lent mit írtunk Rafiával a többszálas programozásról? Tessék belátni, hogy nem annyi, hogy leülünk, püföljük egy kicsit a billentyűzetett és puff, holnaptól a kétmagos procikon kétszer gyorsabb lesz a játék, mit az egymagosokon. A játékok 99,5%-a nem támogatja még a kétmagos rendszereket. Sanyix szóhasználatával élve csak parasztvakítás jelenleg gamercélra a kétmagos proci.

    Mellesleg én is ezen a véleményen voltam, hiába van X2 procim, inkább azért döntöttem ez mellett, mert 2008-ig ki szeretném húzni a jelenlegi gépemmel, és jövőre azért már jönnek azok a játékok, amelyek profitálni fognak belőle. Talán majd az ArmA is egy patch után...
  • lee56
    #2945
    Ez télleg gáz lenne, de elég nagy hülyeség lenne, ha mindenki ugy állithatná ahogy akarja, és igy bizonyos előnyökhöz juthatna a graf beállitásokkal. Inkább legyenek gyengébb low-end gép szerverek, meg high-end, és lehet kompromisszumos médium is.

    Cifu, komolyan nem fog profitálni az arma a többmagos procikból , egy ilyen prociigényes játéknál ez több mint szemétség, akkor a 3 Ghzes p4esekkel is jobban fog menni mint a x2es áemdémmel
  • joebacsi
    #2944
    nálunk 1-2 18év alatti játékosnál sose volt több mindezt 20+ fős aktív állomány mellett, de őket megtudtuk nevelni hálistennek :)
    (bár a tequila-át még nembírják annyira, szóval a profil-ba még nemteljesen illenek bele, de ami késik nem múlik :D)
  • Beers
    #2943
    Kordában voltak, vagy még mindig ott vannak :) ?
  • joebacsi
    #2942
    hál istennek a vérpistikék azért itthon többé-kevésbé kordában voltak tartva (pl egy cs-hez viszonítva)...hál istennek a bfesek átlagéletkora is viszonylag magas (főleg a csapatban játszó embereknél), bár a 42es időszakhoz képest azért mindeképpen romlott, most meg ugyanúgy folytatódik ez 2142ben...az már nemis érdekli a közösség nagyrészét hálistennek
    remélem arma-nak is lesz akkora bázisa, hogy a csúcsidőszakban meglegyen kb 10 olyan csapat, akik ki tudnak meccsekre állítani 10-12 embert
  • joebacsi
    #2941
    inkább a modjaiban (főleg poe, de ott durván :()
  • joebacsi
    #2940
    remélem az is állítható szerver oldalról...
  • Beers
    #2939
    Ilyen a bf2-ben is van :(!
  • Sanyix
    #2938
    Háde a fű az ugye meg csak bizonyos távolságban látszik a pléjernek :\
    Egyik pléjer azt hiszi hogy biztonságban van a fűben, mert körülötte van, de a 300 méterre lévő ellennek meg nem látszik a fű ott, csak az ember :)
  • Bucser
    #2937
    Itt szerver oldalról állítható a látótáv és az árnyékok. Ha jól értettem. Úgyhogy ilyen gond nem hiszem, hogy lesz. Meg itt nem lesznek remélem olyan vérpistukják mint BF-ben.
  • Sanyix
    #2936
    Hurrá legalább kipróbálom hogy mivel nem fogok játszani egy jó ideig még :)
  • Cream78
    #2935
    Itt írjátok, hogy nagy a gépigénye a gammának...
    Csak lehet ez is olyan lesz mint a bf2, lehúzott graffal könnyebb játszani...PL Bf2 ben ha felhúzog a grafot akkor könnyen lehet, hogy nem veszed észre az árnyékban sunnyogó ellent,+az aljnövényzet is sűrübb kidolgozottabb....
    De ne legyen igazam!