35047
  • DancZer
    #32682
    Azért gondolom, hogy riválisa lehet az armának, mert ha nem volt elég nekik a BF sem az Arma akkor talán valami egyedit akarnak. Az egyik videóban pl mondják, hogy a rádiózásra nagy hangsúlyt fektetnek. A játékmenet fontos eleme az, hogy melyik rádión hogyan kell kommunikálni. Ez volt az a pont ahol úgy éreztem jó konkurencia lehet. Ha így gondolkodnak, talán más téren sem lesz másképp.

    50vs50 szerintem elég jó cél kezdésnek. Én inkább attól tartok, hogy lehet csak gyalogságlesz. Bár mintha olvastam volna valahol, hogy csinálnak fast rope-ot(heliből kötéllel leereszkedést).

    Ha van pénze a csapatnak akkor nagyon megtudnak indulni, főleg mivel egy kész engine-el dolgoznak. Nemtudom ismeri e valaki a Robocraft-ot. Alfában megvettem, azóta fordult a kocka párszor. Magam se akartam elhinni mennyit változott, jó értelembe. :)

    Ez is még alfában van, sőt! Pre-alfaban. Szerintem nyárra körvonalazódik, hogy milyen irányba akarnak menni. Valóban egy BF, Insurgency klón lesz, vagy olyan ami az arma communityre is hatással lesz. :)
  • bosco05 #32681
    Jó játékokat írnak unityre de sajnos megvannak a maga korlátai, emiatt nem halad pl a rust :) Na de off off :P
  • Paladin
    #32680

    "Unity tud ilyesmit, de [...] rohadt mód optimalizálatlan és lényegesen rondább"

    Ami az Arma-szintű dolgokat illeti, biztos alkalmatlan, de azért ha megnézed a Naval Actiont, lehet elcsodálkozol, mit lehet a Unity-ből kihozni :)


  • bosco05 #32679
    Igen az a fő probléma, hogy mindenhol arra megy a rebel, hogy halomra ölje a civilt és nem nagyon foglalkoznak a rendőrökkel... Segíteni magában a modhegesztésben kell a legtöbbet, mert most ilyen dolgok vannak pl, hogy nincs körözési lista, meg autóval bárkit bármikor el lehet ütni stb stb... Ezek mind scriptek amik meg vannak írva csak bele kéne rakni a szerver fáljaiba :S Jó két hónapos melónak nézünk elébe :)
  • sirpalee
    #32678
    Ha gondolod, ezt az A4-es listát megoszthatod velünk és esetleg mi is tudunk hozzáadni ötleteket, vagy reflektálni a meglévőkre.

    A rebelek eltörlése nem biztos, hogy kell. Voltunk olyan szerveren ahol a rebelek működtek, viszont ott a rebelek csakis a rendőröket baszogatták a civileket nem.
  • bosco05 #32677
    igazából nem tartunk sehol :) nagyon nehéz egy ilyet összerakni, egyelőre ott vagyunk, hogy fut a szerver alap moddal, össze van írva három a4-es oldalra a hiba amit javítani kell, most azokat foltozzuk és keressük mindenre a megoldást... az irányvonal pedig az lesz, hogy civilként is lehessen normálisan érvényesülni, valószínű a rebel mint olyan törölve lesz, csak gangek lesznek, plusz ugye csak magyarul magyaroknak kőkemény whitelistel... konkrétan lenne a sima public slot, ahova bárki bejöhet, de még fegyvert se vehet a kezébe, akiket pedig ismerünk és fent játszanak egy ideje, azok mennek zöldbe, ahol már lehet csinálni több mindent, akár bűnözni is persze kulturált keretek közt betartva a role playt... nagyon nagyon nehéz és rögös út előtt állunk, remélem végig tudjuk vinni...
  • sirpalee
    #32676
    Ott voltunk mi is mostanában. Szemetek, és visszaélnek a szabályokkal... De ez nem lesz szerintem sehol sem más. Amíg nem whitelist only.

    Ha nem rúgjátok ki a magas pinges embereket, akkor megyünk haverral szívesen.
  • bosco05 #32675
    Egyébként borderlands, jap írtam is hogy 1-el korábbi verzió :) A konzol az csak egy előre összerakott pc, nagy felhajtás nincs vele, az eleve pc-s játékok általában futnak rajta, fordítva nehéz portolni. Mindenesetre kíváncsi leszek, hogy unreal engineből ki tudnak e hozni egy Altist, azért az rohadt nagy ám :) Elhiszem, hogy ebben már nagyobb pályák is lesznek, de Altis méretűek? Igazából nagyon örülnék neki, de kételkedem benne erősen. Az Arma 3 is sírva könyörög a DX12-ért :) Egyébként Unreal Engine hívő vagyok, szerintem a legjobb, de eddig erre pont nem volt alkalmas és szerintem ezután se lesz, mivel nem generálja a pályát, hanem egy dobozba zárva megépíti nagyon egyszerűen fogalmazva. Az Arma motorja tök másképp működik, nincs ez az előre meghatározott terület amire úgymond építhetsz, mint UE-ben. Vannak hasonló megoldások az Armáéhoz, pl az Infestation motorja ilyen, vagy az ingyenes Unity tud ilyesmit, de mindkettő rohadt mód optimalizálatlan és lényegesen rondább. UE4 ugye eleve az elve miatt nem szabad hogy tudja ezt amit írsz és bár szerintem próbálkoznak a megoldás még távol, de legyen neked igazad, mi játékosok csak nyerünk vele :)

    Ja és KOTH, szerintem még nem találkoztunk, de múltkor egy verminessel meggyűlt a bajunk, bár szerintem csak azért mert 300-as pingje volt és lelőhetetlen volt (50-60 golyót megevett Zafirból, mikor 4-nél esni szoktak...)
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2015.03.01. 01:20:47
  • bosco05 #32674
    Igazából most egy magyar altis life szerveren dolgozunk, az AltisLife.co.uk-ról kiégtem, a többi talán mégrosszabb... Mindenki bandita és kérdés nélkül öl... Szánalom ami ott megy. Ti melyiket toljátok? Amennyiben nyomjátok minden segítséget szívesen fogadunk, ha esetleg részt akartok venni a magyar projektben, nagyon szeretnénk ha egy nagy közösségi összefogásként működne és aztán hosszú hosszú évek alatt egyre népszerűbb lehetne :)
  • sirpalee
    #32673
    A borderlands rossz példa, mert nemcsak hogy konzolon is mennie kellett, hanem még az előző UE enginevel készült. A 4es verzióba kerültek bele ezek az új feature-ök, a PR-es srácok is azt használják.

    sirpalee a nickem, mint bárhol máshol. :)

    Btw ránéztem a csatornádra, és láttam, hogy altis life-ztek néha-néha. Ha van kedvetek hozzá, össze lehetne dolgozni a nagyobb nyereség érdekében. (mostanában olajat és gyémántot tolunk, az tempest devicevel nagyon gyorsan megvan)
  • bosco05 #32672
    boscolovesyou a nickem :) egyszer harcoltunk egy vermines sráccal négyes toronyba, neked mi a nicked? :) lehet te voltál :ASD Van egy ut modder haverom, aki csinálgatott ezt azt és ő mondta, hogy totálisan alkalmatlan rá. Ha rámentek erre, akkor lehet megoldották, de amennyit olvastam róla nem épp ezt emelik ki :) Borderlandsben van a legnagyobb világ UT motorral tudtammal, az még ugye egyel korábbi és ott pályarészekre van bontva a cucc, pont a motor korlátai miatt. Igazából mivel az elvek nem változtak ezért elvileg nem is lehet, hogy Altis méretű mapok legyenek most sem... Max ilyen BF méretet vagy kicsivel nagyobbat tudok elképzelni, ami az altis egy tizedét sem teszi ki ugyebár (de lehet huszadát se :) ).
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2015.02.28. 23:04:46
  • sirpalee
    #32671
    Milyen nickkel tolod? :)

    Unreal Engine-re, szerintem de... Mostanában nagyon sok olyan fejlesztés jött UE-hez ami pont a hatalmas open world játékok összerakását segíti. Node ez már nagyon offtopic, de ha van gyakorlati tapasztalatod ezzel kapcsolatban akkor jöhet privátba.
  • bosco05 #32670
    Nem találkoztál velem :) Zafirral túrom, közelről szerintem még se lőttek :D Viccet félretéve Unreal Engine sokmindenre jó, de Altis szintű nagy terepekhez pont hogy rohadtul nem... Eleve nem ilyen a felépítése, ezért nincs és nem is lesz az Arma 3-nak riválisa, mert külön engine-t kell fejleszteni ekkora terepre...

    Amúgy ez a squad nekem olyan mint az Insurgency így első ránézésre :)
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2015.02.28. 22:15:47
  • sirpalee
    #32669
    Szabályzó rendszerrel is próbálkoztak már (pl a class system bf-ben), próbálták pontozni nem az öléseket is (pl medic-ezés bf-ben) de nem működik. Az a baj, amíg van egy KD mutató, vagy scoreboard ahol az életek és halálok nagy szerepet mutatnak, mindenki arra fog hajtani. Ennyi, a játékosok nagy részének az FPS azt jelenti, hogy minél több ölést gyűjtsön össze. Amíg ezt nem tudod kiverni a fejükből, erről fog szólni az egész. A legtisztább az lenne, hogy nem mutatod ki, mennyit ölt, és pontokat kell gyűjteni. Ölésért meg kevés pontot adsz.

    Puskákra... Az emberek nagy része azt hiszi, nagyobb puska nagyobb esély. Mostanában KOTH-oztunk kicsit, előkaptam a vermint és azzal daráltam mindenki. Esélyük nem volt közelharcban az MX-el, MK200-al és társaival.
  • repvez
    #32668
    Igen csak azért kellene a játékon belül valami szabályzó rendszernek lenni ami rákényszeriti a játékosokat , hogy a feledat érdekében egybe maradjanak mint egy csapat. és ne azon muljon, hogy épp kiket hord össze a szél aznap vagy hogy csak a zárt rendszerü klán játékokon legyen olyan.
    Valahogy más játéktipusnál is megoldják, hogy mindenki a saját posztján nyujtja a legjobbat a csoport érdekében.( pl. diabló és clonjai). Ott akkinek távoli tulajdonságai vannak nem fog közelharcba menni stb. itt meg az FPS-eknél a házba is távcsövessel lövöldöz.
  • sirpalee
    #32667
    A BF játékmenettel semmi baj sincs, az is tud csapatorientált lenni. Tudna, de nem szokott az lenni sajnos... Az egész főleg a játékosokon múlik, nem azon hogy reális-e a fegyverek viselkedése / sebzésrendszer.

    Amiket itt írtál, hogy rádión szólogatnak egymásnak, vagy jelölheted az ellenséget egy kiváló alap lehetne a csapatjátékra. Az egész megint azon múlik, hogy pont milyen közösséget sikerül kiépíteniük. Megnézed, pub arma 3 coop is nagyrészt szervezetlen, vagy egy KOTH-nál is mindenki megy össze-vissza és lövi azt aki épp előkerül. Max van pár kissebb csapat aki együtt dolgozik (mert pl ts-en beszélnek). Pont ugyanúgy mint BF-ben. :)
  • repvez
    #32666
    Itt a youtube csatornájuk

    Hát sajnos ahogy eddig mutatkozik, ez csak egy ujabb BF clone rohanok végik a pályákon és lövök mindenre tipus lesz. Nem értem miért nem lehet már valami mást kitalálni a quake ota ugyan ez megy csak a körités más,de alapból ugyan az mind.

    Nem azt mondom vannak benne jó részek, mert a töltés animáció jól néz ki az ARMA-ba is meg lehetne ilyenre csinálni ha akarnák. MEg a hangok is tetszetősebbek,de attól még nem lesz csapatorientált egy játék, hogy a rádioba bekiabálja, hogy honnan lönek és folyamatosan a térképen kijelzi hol az ellen.
  • sirpalee
    #32665
    Unreal-ben nagy pályákat lehet építeni. Simán beleférne akkora, mint ami az arma-ban van, valszeg normális fps-el. :)

    Néztem még anno a sima project reality modot BF2-höz, de sok extra nem volt benne... Nem hiszem, hogy az arma szintű realitásra törekednek, annál valószínűleg pörgősebb lesz kicsit.
  • repvez
    #32664
    Na akkor lehet bizni abban, hogy nem cseszik el , márha meg is valósul.
    Abban az engineben minden benne van amire szügségük lehet egy valós kinézetü és viselkedésű játékhoz.
    Bár gondolom itt nem lesz majd akkora terület mint ARMA-ban, de azt annyira nem bánom. viszont azt igen hogy csak 50 före tervezik az összecsapásopkat.

    LEhet az ARMA is jobban járna ha MMOP jellegű lenne. ott azért elég sok nép lehet egy pályán és nem morzsolódnak szét a szerverek között mint most .
  • Feró Flex
    #32663
    Na ez jól néz ki,lehet benevezek én is rá:O)
  • DancZer
    #32662
    Ezt a PR(Project Reality) srácok csinálják, Unreal 4 engine-ben. Elkezdték ugye armában, de aztán rájöttek, hogy nekik ennél több kell és helyette csinálnak egy játékot. Hozzáteszem -bár ez csak az én véleményem- ez egy konkurencia lehet az armának, mert hamarosan mennek crowdfoundingra(kickstarter meg ilyenek), ahol ha összegyűjtik a pénzt, akkor felpörögnek az események. :) Bár úgy tudom csak PVP lesz, szóval AI nem lesz benne.
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.02.28. 17:05:55
  • repvez
    #32661
    DE a statisztikai rész felett van egy link ott azt irta, hogy saját statisztika mutatásához be kell jelentkezni a steambe. Bejelentkezve ugyan azokat a célokat mutatta más százalékokkal.

    Ez igy a képek alapján nem tünik rossznak. ugy nézem mintha a Ubisoft féle operation flashpoint motorra épülne. de ugye ARMánál és a operation flashpoitn red dragon risingnél is minden nagyon szép volt mig képeken és demo videokon mutattál, aztán láttuk mi lett belőle.
  • DancZer
    #32660
    Mert az azt mutatja, hogy azok közül akiknek megvan a játék, hánynak van meg az adott achivement.

    Ezt látta már valalki: http://joinsquad.com/readArticle?articleId=3 elég komolynak tűnik. :)
  • repvez
    #32659
    Amugy sem értem ezt a százalékos kijelzést mert a steamen lehet nézni személyes adatokat és nekem oda is ad százalékot amit még nem is csináltam egyszer sem.
  • Győri Devi
    #32658
    Sokaknak csak megvan a játék és egyáltalán nem játszik a játékkal, illetve az aktív játékosok nagy része csak multizik és sose nézett rá single player dolgokra.
    Utoljára szerkesztette: Győri Devi, 2015.02.28. 11:41:49
  • sirpalee
    #32657
    A legutolsó steames posztokban már x darab játékosról van szó, nem pedig százalékokról. (0-1k-2k-3k játékos)

    Azt írták a második szint van meg, azaz 1k játékos legalább megcsinálta. Steam pedig 1.3%-ot ír arra, hogy megcsinálta. Létezik az, hogy 1000-1999 játékos jelenti az egész bázis 1.3%-t? (ergo 76k-153k arma 3 játékos van) Nem kevés az picit? Vagy csak egyszerűen lassan frissítették posztjukat?
  • DancZer
    #32656
    2% - http://www.arma3.hu/9-Nem-besorolt/194-marksman-dlc-felhivas-keringore
  • DancZer
    #32655
    Talán nem annyira off. Így hatolnak át a védelmen. A videóban egy 1990-es hadigyakorlatot mutatnak be.
  • DancZer
    #32654
    Felhívás keringőre: http://www.arma3.hu/
  • JanáJ
    #32653
    Játszik valaki a dinós moddal? Működik neki?
    A modok steames ARMA-nal alapból felajánlódnak? Most a dinós modnál néztem hogy 28 ezer modot tudok bepipálni, mint használandót.
  • DancZer
    #32652
  • DancZer
    #32651
    Pár dev-es hozzászólás után némi infó. Az egész fegyverletámasztást visszajelzései limitáltak animáció ternén. Túl komplex volna pl azt megcsinálni, hogy a falnak nekidől a karakter. Ennek ellenére, ha közel állsz a falhoz csökken a fegyver visszarúgása. Tehát a rendszer sok olyan helyen működik, ahol elvárt valós körülmények között is. Ahogy írtam egy IK megoldás elég extrém lenne és idő pazarlás is egyben. Vannak fontosabb dolgok.
  • Paladin
    #32650
    Persze, az szebb volna, de az utópia :)

    Valami indikátor, akár csak feltűnő/eltűnő jelleggel szerintem teljesen jó lenne. A modos letámasztásoknál is mindig volt valami ilyesmi, és soha nem okozott gondot, hogy oda kell nézni ;) (Tudom, hogy a modokhoz hasonló majd a weapon deployment lesz, most csak az indikátorra mondom).
    Még odapillanatani nem tart semeddig, ha épp periférikus látásoddal nem tűnik fel (de fel szokott).
  • Paladin
    #32649
    Ofkorsz :)
  • repvez
    #32648
    Hát egy kicsit belekukkantottam ebbe a javitásba is, a recoil nem rossz ,de a letámasztást nem érzem olyan evidensnek, tehát nem lehet tudni, hogy mikor van megtámasztva mikor nincs vagy hogy hol lehet és hol nem megtámasztani, egyáltalán mi befolyásolja az aktiválódását, a fegyver mely részte?

    Ahogy Danczer is irta egy IK megoldás vagy egy jó ütközésvizsgálattal hatásosabb lenne.Mert igy amig átmegy a tárgyakon a fegyver addig nem hihető ,hogy meg van támasztva . De ha fizikailag megakadna a fegyver a fal mellett vagy vizszintes tárgyakon akkor tudná az ember hogy ott jó lesz.
    A valóságban sem fordulsz tovább balra ha ott a fal , vagy hátrébb lépsz vagy másik irányba megfordulsz.

    És ez még mindig nem az a letámasztás , hogy a lábakra leteszed a fegyvert és azon forgatod
  • marja
    #32647
    Erre gondoltál?
  • DancZer
    #32646
    Egyetértek, de személy szerint ha el kell nézned az indikátorra az sokkal rosszabb, mert lehet pont akkor fognak rádlőni. Az volna a jó, ha egyik kezével valahogy IK-ban támaszkodna, de elég overkill és egyedi lenne az egész játékiparban! :D
    Nehéz kérdés. Én inkább azt preferálnám, hogy ne legyen UI és helyette 99%-os hatásfokkal működjön. Tehát ott elvárod ott működjön.
  • Paladin
    #32645
    Jól van kivitelezve, de bizony kell valami indikátor. Persze, tudja az ember, mikor kellene kb aktiválódnia, de egy ilyen krónikusan pontatlanul viselkedő játékban különösen szeretném még a ravasz meghúzása előtt tudni, mekkora visszarúgásra számíthatok.
    IRL ugye érzi az ember, hogy megtámasztotta a karját, fegyverét. Itt ugye erről nem lehet szó, szóval elkellene valami egyértelmű feedback.
  • bosco05 #32644
    a te steamedet se tudom :D
  • DancZer
    #32643
    sirBoogee_Hu,
    Egyébként ha megnézted volna a barátaimközt ott van. :)