35047
  • repvez
    #32762
    hát nem estem hasra töle, nem érzem, hogy ez egy dlc mennyiségű vagy minőségü változásnak kéne legyen egy sima patch formájában is ugyan ezt megtehették volna.
  • DancZer
    #32761
    Aki lemaradt róla:
    -bemutatták az új fegyvereket
    -letámasztást
    -az új hangrendszert
    -virtuális garázst(SZUPER!!)
    -játékon belüli csapat menedzselést(hasonló mint ami a KotH-ben van, csak sokkal jobb)
  • DancZer
    #32760
    20 perc múlva kezdődik a DLC bemutató: http://www.twitch.tv/arma3official
  • bosco05 #32759
    Jogos :D Olyan rég játszottam RO-t hogy el is felejtettem hogy abba is ilyen D:
  • Meridius
    #32758
    Ők meg a Red orchestra-ból. :D

    De szerintem nem lenyúlás kérdése, szimplán macerás a legtöbb fejlesztőnek megoldani és inkább az egyszerűbb utat választják.
  • bosco05 #32757
    Igazából ezt Insurgency-ből nyúlták le nagyon csúnyán, csak ott meg van oldva szépen és egyáltalán nem homályos.
  • repvez
    #32756
    Ez csak részben igaz mert van amit realisztikusabbra,de van amit még egyszerübbre csinálnék ahogy most van.ÉS egy kicsit pörgösebbre folyamatosabbra modositaném.Persze nem olyanra mint a COD és társai mert az a másik véglet amit nem szeretek.Tehát valahol a középtájon , hogy azért mindig történjen valami,de ne annyira kapkodósan és szürün mint egy BF,COd.De annál meg mozgalmasabb mint ami most van, hogy az egész szigetet bejárod a semmiért,mert tudod, hogy ugyse lö rád senki a köztes részeken amig a célhoz el nem érsz,de ha kirohad a kocsi alólad akkor gyalogolhatsz órákat mig odaérsz.
  • Hogthar
    #32755
    A gyárinál nem csak az optikán belül közelít, hanem konkrétan minden közelebb lesz, nehezebb követni hova tüzelsz mert az egész kép bemozdul és imbolyog. Ez realisztikusabb és jobban használható, egyetlen egy gond van vele, pip-el oldotta meg ami arma 3 ban nem feltétlen a legjobb, a benne lévő kép így kicsit mosott lesz.
  • JanáJ
    #32754
    Nem értelek. Nekem az jött le, hogy te hard core felé vinnéd a mostani Armát és szeretnél cserélhető csövet. De minek cserélhető cső, ha fegyvert cserélhetsz? Eldöntöd hogy pl 4 verziójú SCARból melyiket viszed. Cserélhetsz optikát menet közben, ami bár felesleges, de az életben is megoldható lenne.
  • JanáJ
    #32753
    Ez miért jobb mint a gyári? Az airsoftos elcant pl tudod korlátozottan reddotként használni, de igazából "bele bújsz" mint egy távcsőbe.
  • repvez
    #32752
    azta, na ezt hiányoltam még eddig a nagyitós optikáknak ezt a hatását, hogy azon a területen tényleg nagyobbnak és közelebbinek látszódjanak a tárgyak.Remélem ez majd a gyáriban is megjelenik minden optikán ami nagytos.


    JanáJ: Amikor egy szimulátor jellegü játékról megy a diskuzus akkor ugy vettem észre páran eléggé összekeverednek, Néha olyan dolgokat akarnak a játékban ami számitógépen felesleges vagy nem kivitelezhető, viszont ami nagyon is hiányozna meg is valósitható azt meg ugy állitják be hogy felesleges.
    Itt is ilyenről van szó LEgyen annyi szabadság a PC szimulációban, hogy ugy vesszük, hogy amit 2 kattintásból ráteszel a fegyverre az be van lőve és pontos, mert az ilyen leszimulálása tényleg felesleges és értelmetlen.

    ÉS nem azt irtam, hogy a hátizsákodba legyenek az átépitő készletek hanem a táborba a ládákba . és épp azért kell fegyvert cserélni mert küldetésenként változik a bevetés jellege lehet épp spec opszot kell alakitani , mig utána meg SEAL-est a tengerben, ilyenkor jól jön ha fegyvert tudsz cserélni.

    A másik amivel összekeverik néha a valóságot és a játékot. Lehet hogy a valóságban nem rendszeresitették az adott fegyvert,de ez a játékban van és ráadásul egy kitalált jövöben , tehát akár ez is lehetett volna .

    TEhát röviden, kezeljük helyén a dolgokat , amit az életben meg kell tenni azt nem minden esetben kéne a játékban is.
  • tpM
    #32751
    Tök jó az RHS 3D ACOG megoldása, az egyetlen gond, hogy nem eléggé kontrasztos a szálkereszt...
  • JanáJ
    #32750
    A SCAR-nál a két NATO skulo között választhatsz (5.56 és a 7.62) meg a csőhosszok között. Mindegyik után irányzék belövés. A bázison nem életszerű erről beszélni. Akkor már inkább fegyvert cserélsz. Nem fognak váltókészleteket cipelni. A 7.62x39-es konverzio nem valósult meg és az SR-47-et sem eröltették. Gondolom a specopsznak túl feltűnő a speckó fegyver.

    Nem életszerű a módosítás. Nem fogsz 5 fajta konfiggal harcolni. Kivétel ha specopsz vagy, akkor ahogy a Seales srác írta"Te megálmodod, mi megvalósítjuk."

    A videón egy géppuska van, azért cserélik a csövet, mert túlmelegedett, karabélynál ilyen nincs. Abban szerintem igazad van, hogy itt az a nagy durr, hogy nem kell üríteni a vasat.
  • tpM
    #32749
    Emlékeztek az OFP-ben milyen jól összegyűrődtek a járművek? Régi szép idők. Persze akkor gagyinak tartottuk.
  • DancZer
    #32748
    Rombolhatóság megintcsak nincs összegüggésben azzal, hogy nyílt forrású lett mert a BI döntötése, hogy egyszerűsített rocsolódás van. Ezek még jóideig nem lesznek megcsinálva. Arma 3-ban biztos nem, de lehet még a 4-ben sem.
  • bosco05 #32747
    Integrált hangkártyához ajánlok valami olyat amiben beépített hangkártya van, különben nincs is értelme. Steelseries kerülendő szerintem (magánvélemény), esetleg az SB háza táján érdemes körülnézni :)
  • Meszi212
    #32746
    Asus G75VW gamer laptop
    16GB DDR3 memória
    Nvidia Geforce GTX 660M 2GB VGA
    Intel® Core™ i7 3610QM processzor 2.3GHz
    Windows 8.1
    Miért nem tudok 30-nál több FPS-t kicsikarni belőle? :O :(
  • Meszi212
    #32745
    Bocsi a offért!
    Gamer fejhallgató vásárlása előtt állok,adott egy Asus G75VW gamer laptop integrált hangkártyával!
    Arma 3-hoz szeretném főként használni!
  • repvez
    #32744
    Nekem mindegy hogy ki csinálja csak már látnám, hogy valami a fizikának megfelelően roncsolódik ,robban szét esik össze stb..
    Sztem mi már eleget vártunk :P
  • DancZer
    #32743
    Ennek semmi köze a modderekhez. Ez pont a BI nek jó mert:
    1. Ha crashel a játék a physx részén meg tudják nézni mi okozta és ki tudják javítani. Eddig ezzel a NVIDIA-hoz kellett fordulni(overhead). Stabilabb játékot kapunk.
    2. BI beletehet olyanokat dolgokat, amiket eddig az NVIDIA nem csinált, mert nem tarttották fontosnak. Ilyen pl. a lánctalp szimuláció.
    3. Lehet optimalizálni a játékra a physx egyes részeit.
    Kontra: mivel csinalhatnak saját physxet, ezért probléma lehet ha új verziót ad ki az NVIDIA.

    Összességében érezni fogjuk a hatását az biztos. Persze idő kell. Részünkről pedig türelem. :-)
  • repvez
    #32742
    Na kiváncsi vagyok, hogy ezután belenyulnak e a modderek a fizikába és beletesznek e pár fontos ujitást amit már jóideje meg kellett volna tennie a Bisnek.
  • repvez
    #32741
    Mér ne gondolnám komolyan, a táborba mért ne szerelhetnék rá bármit is vagy alakithatnám át a csövet ha az alapkonstukció megengedi? mint a SCAR-nál?
    ÉS a táborban a beállitás is megoldható,de mivel ez egy játék igy ettől el lehetne tekinteni és ugyvenni, hogy minden a leganagyobb pontossággal lett rászerelve, mivel a mostani fegyvereken sem tudsz sem irányzékot állitani se mást ami a célzást befolyásolná.
    ÉS mi nem életszerü abban, hogy a feladat elött modositasz ?
    #32705 ebben a hszben a 2. videot nézd meg 1:30 körül és mond hogy nem életszerü. nemhogy nem a táborban scserélt,de tüzelés közben, hogy csak visszabiztositotta a fegyvert , mégcsak nem is üritett. ÉS utánna nem volt semmi belövés vagy hasonló.

    DE azzal meg egyet értek, hogy egy fegyverrel kéne végignyomni, vagy a hulláktól elszedettel ,de akkor az addig maradna nálad mig egy másikat nem cseréled ki.

    Igen beszéltük régebben is ezt , hogy mit lehet cserélgetni,de egyszer majd rászánom magam jobban és minden variációt megnézek, hogy mi hogyan megy.
  • JanáJ
    #32740
    Ezt nem gondolod komolyan, hogy missön előtt csövet cserélsz. :-)
    Szerintem az nem életszerű, hogy a csata elött fegyvert mókolsz. Ha nagyon szigorúan nézed akkor az elején ki kellene választanod mid van és pont. :-)
  • tpM
    #32739
    Gránátvetőn kívül pedig mindent át lehet szerelgetni. Mondjuk beszéltünk már erről régebben, hogy ez nem feltétlen olyan élethű dolog, mert a való életben nem így megy ez... Nem öt perc beállítani az adott optikát az adott fegyverre / lőszerre.
  • repvez
    #32738
    Nem az optikára gondoltam csak, hanem minden felszerelhető kütyüre,mert tudtommal gránátvetőt nem tudok mindegyikre tenni vagy csak azt leszedni egy másikról vbagy lézer megjelölöt.
  • DancZer
    #32737
    Melyik fegyveren nem tudod cserélni az optikát? Tudtommal bármelyik kézi fegyveren lehet.
  • repvez
    #32736
    nemsokára kiderül, hogy mit sikerült alkotniuk.

    Amugy meg a SCAR nekem például azért is jó példa, mert például ezeket a csőcseréket és egyéb módositásokat pont meg lehetne oldani a mission-k elötti felfegyverzés alatt, és hamár mindegyik fegyverre rakta rail szint (mer jól néz ki egyéb haszna nem sok itt) akkor olyan szereléket állithatnék össze ami kell.
    Sőt miért nem tehetnék rá bármilyen fegyverről cuccokat legyen az ellenségé is ha a sin mérete megengedi.Ezeket még a harctéren is lehet fel leszedni. tehát ha találok egy hullát amin van red dot az enyémen meg nincs akkor ne kelljen fegyvert cserélnem.
    Jó valamelyiknél ezt meglehet tenni,de van amit nem folott külön elem a fegyveren.
  • JanáJ
    #32735
    Ez a SCAR-os példa sántít. Cső és minimum zár csere után mással is használhasd. De nem te építgeted oda vissza. Nem is tudom lett-e végül 7.62x39 belőle. Meg a játékban keverik a lőszereket is össze vissza. Miről mire alakítanál?
    Utoljára szerkesztette: JanáJ, 2015.03.04. 13:27:40
  • JanáJ
    #32734
    Nem trolkodásból, meg elsőre nem is jött le / esett le amit írtál, de ha grafikusknt be kell mutatnom egy tankot, akkor azt ne repülve vagy a víz alatt. :-) Amúgy megnyugodtam mert az M-14 is csuda nagy lett.
  • DancZer
    #32733
    Tegnap jött új sound crack is a fejlesztői verzióba. Itt is megfigyelhető, hogy változik a fegyver hangja ahogy egyre közelebb érek, hasonlóan a jet-es videóban.
  • Hogthar
    #32732
    Rengeteg mindentől függ, hogy sikerül felvenni egy fegyverhangot. Kell hozzá jó minőségű mikrofon, de még ha van is nekik az is lehalkítja a fegyver hangját és máris máshogy érzed/hallod.
    Ráadásul rengeteg mindent be kell állítani rajta például a visszhangot levenni és keverni megfelelőt.
    Feltételezem a Bisnek nem feltétlen a legjobb a mikrofonja tehát máris torz a hang amit felvesznek, ráadásul nincs külön irányra szabva a hang.
    Tehát ha rendes fegyverrel tüzelsz a hang megfelelő erősségű, a fegyver irányától függően torzul, és a környezeti hatások is megfelelő visszhangot kevernek.
    Ha ezek nem megfelelően működnek feltűnik az embernek, hogy valami nem stimmel.
    Tehát nem feltétlen a hangokkal van a baj, hanem még a hangmotort kellene javítani, ami nem kis feladat, és a gépigényt is növelné természetesen.
  • tpM
    #32731
    Én amúgy tudjátok mit sütöttem volna még el ebben a Marksman DLC-ben? Különféle csövek, mint kiegészítők. A SCAR például eredetileg úgy indult, hogy egyszerű csőcserével meg lehetett volna oldani, hogy AK lőszert/tárakat használhasson. Tök érdekes lenne, ha így 2035 táján több fegyver is támogatná ezt, főleg így, hogy ilyen jó átütés modellezés van benne.
  • DancZer
    #32730
    Nemtudom mennyi fegyvert játszottak fel én csak a Lynxről tudok.

    Közben elkészült a doksi is, hála Travis Kestrel-nek: http://www.arma3.hu/forum/20-offtopic/2039-fegyverek-hangja#2039
  • repvez
    #32729
    itt az összes fegyver

    Azt hittem , hogy lesz köztük legalább bullpup-os fegyver vagy kis submachinegun féle.

    Ok,de elvileg az 1.41esben már ezeket tartalmazni kellett volna nem? azért nagyobb a verzió szám, hogy mindig elörébb ját mint a stabil verzió, vagy én értem félre ezt a dolgot?

    Amugy elvileg voltak kint lötéren akkor miért nem használják , vagy nem jol sikerült a felvétel ,mert én a lötéren máshogy hallom.
  • DancZer
    #32728
    Mert ahogy tpM is írta a hangok száma limitált. Összemosni 8 különböző hangfájlt+környezet+távolság valós időben meg rettentően terhelő volna. Ezt úgy szokták megoldani, hogy a hangmérnök mossa össze, nem pedig az engine. Vagy elmennek lőtérre és felveszik a fegyver hangját. :)

    Miközben beszéltünk kijött az 1.40 is! :D Az 1.40-ben az új hangok voltak, azért olyan sok.
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.03.03. 21:26:47
  • Solt
    #32727
    Köszi az infókat! :)
  • DancZer
    #32726
    Nekem akkor is jobban tetszenek az új hangok, mint bármelyik hang mod.
  • repvez
    #32725
    Na nemszokára teszek még egy próbát, mert nem tudom, mi de 800mb ot frissitett megint az A3.
    Akkor nem értem a verzió számokat.
    Ha a hivatalos stabil verzió eddig 1.38 vol a dev meg ugye napi szinten frissült és már az 1.41 nél tartott, most megjelent az 1.40esRC
    Ha az 1.40es frissiti az 1.41est akkor abban mi volt eddig?

    Ha ennyire pontosan meg lehet határozni, hogy mi mekkora hangot kellt akkor ezt miért nem tudják egineből megoldani, miért kell hangfájlokat lejátszani hozzá ugy mint egy animációt?
  • tpM
    #32724
    Egyszerűen laposak és túlságosan is "műek" a hangok, szerintem repvez is erre gondolt, mert amúgy igen is vannak 200Hz alatti részek az MX, és még a marokfegyverek hangjaiban is, de egyszerűen az is mű. Basszusból is tudni kell jót csinálni, hiába... :)
  • DancZer
    #32723
    A valóságban sincs túl sok mélyhang, mert a hangos rész nagy része a hangrobbanás és a zár hátracsapódás okozza. Egy ismerősömnek van erről egy szakirodalma, ha akarod decibel pontosságra meg tudom adni mi mekkora hangot csinál.

    A hangrobbanás lökését meg érezni lehet, játékban ezt nem tudod kivitelezni egy fülesen keresztül. Mélyhanggal valamennyire meglehet oldani, de az nem ugyan az.