35047
  • Fehercsoki
    #32882
    22.5 euró steamen. Összes DLC-vel pedig 30.
    Utoljára szerkesztette: Fehercsoki, 2015.03.23. 18:53:58
  • Solt
    #32881
    :D
  • Paladin
    #32880
    Tapasztaltunk néha csúnya desyncet, lagot. Tunngle-n ugyanakkor nem, vagy csak alig.

    De igazából csak tartalék megoldás, ha gondjaink vannak.
  • sirpalee
    #32879
    Miért akarna bárki is tunngle-zni? Van egy halom szerver, és sajátot is pár pillanat beállítani steamen keresztül. (csak forwardold a portokat, nekem a dmz meg az upnp nem segített, csak a manual forwarding)
  • Paladin
    #32878
    Ami az árat illeti: pár hozzászólással lejjebb van pár. Kinguinon olyan 7500 körül volt, ha jól emlékszem, G2A-n pedig még kevesebb.

    Tunngle-t használtunk haverokkal néha, egyikük szerint a steam okozza a netes gondjainkat, és bár nem győzött meg teljesen, azért a tapasztalatok alapján lehet benne valami.
  • Hogthar
    #32877
    Még arma 1. részénél benne voltam egy sirályok nevű csapatban.
    Ha tunngle-n játszol bizonyára tudod mit jelent sirálynak lenni

  • Tomi229
    #32876
    Valaki játszik Tunngle-on?
  • DancZer
    #32875
    Most fejből nembiztos, hogy jól mondom,de mikor jelentenek vmit akkor kivalasztod az embereket(F1-F12 billentyűk),majd 2(ez a nembiztos) gomb megnyitja a jelentett celpontokat, amit szintén egy szammal ki tudsz választani.
  • JanáJ
    #32874
    Nekem ez a célpont megadás nem tiszta. Nem működött eddig.
  • DancZer
    #32873
    Sajna attól olcsóbb nincs, hacsak nem lesz Steames akció.
  • Tomi229
    #32872
    Sziasztok!
    Valakinek van esetleg eladó játéka? Tudtok olcsó helyet ahol meg lehetne venni?
    Nagyon szeretném megvenni a játékot de sajnos nincs rá 10 ezrem.
    Előre is köszönöm a segítséget.
  • DancZer
    #32871
    Pont ezt akartam írni, amit Paladin is írt. Repvez ami neled kell az az aware állapot. Ilyenkor normál tempóban követnek, de ugyanakkor jobban figyelnek mint a safe módban. Combatba gyakorlatilag caak akkor kell tenni mikor ellenseget látsz és tudod hogy baj leaz. Addig pedig hold fire és aware. Hold fire-al is vigyázni kell, mert ha nem raksz open firet akkor nem lő. Ezt érdemes ugy használni, hogy előre magadod mindenkinek a célpontot, és mikor mindenki ready, akkor open fire. És egyszerre leszedik.
  • Paladin
    #32870
    Combatba csak akkor szabad tenni őket, amikor konkrétan nyakatokon az ellen, csak ők még nem vették észre. Egyébként az első lövésektől automatikusan combatra váltanak.
    Combatban meg ugye pont azért lassúak, mert egymást fedezve, fedezéktől fedezékig haladnak.

    "ne csak egy állása legyen ennek a parancsnak, hanem tudják hogy innentől figyelés van,de ha semmi rendellenességet nem tapasztalnak akkor normálisan kövessék a parancsnokot ha ő tud futni akkor ők is jöhetnek"

    Na pontosan ez az aware állapot.
    Persze csak közvetlen támadásra váltanak át combatra, de azt azért be lehet látni, hogy az ai helyzetértékelése nem lehet olyan finomhangolt, mint a játékosé (vagyis kb azon kívül, h ellenséget lát x méternél közelebb, illetve ha lőnek rá, nincs módja a veszélyt érzékelni).

    Egyébként igaz, az ai sokszor elég önállótlan, de ez egy ilyen műfaj : ha önállóbbak lennének, akkor meg az lenne a baj, hogy miért nem azt csinálják, amit mondunk nekik ;)
  • repvez
    #32869
    Csak ha nem te vagy a vezér akkor nem tudod változtatni a taktikát, ha meg te vagy a vezér akkor meg csak nyüg az AI mert szinte semmit nem csinálnak ,de mégis lekötik a figyelmedet, hogy ha segiteni nem tudnak akkor legalább ne rontsanak a helyzeten.

    Ezért gondoltam én egyszer , hogy a parancsnoki láncot ugy átdolgozni, hogy a parancsnok mindig csak a közvetlen alárendeltjeinek tudjon parancsolni a többinek meg az AI ossza a feladatokat az alapján amit meghatároztam neki.
  • JanáJ
    #32868
    Én is ezt csinálom, takarodjatok a bokorba és csönd. Ezért jobb ha nem te vagy a vezér, mert az AI elég jól elviszi a többieket én meg lövöldözhetek.
  • repvez
    #32867
    Én azt csinálom, hogy kijelőlőm a rinyálóst és magam elé kattintok , hogy jöjjön oda, aztán meg regroup.
    DE ugye ez elkerülhető lenne ha a vezért követné és nem szakadna le amiatt mert danger van.
    Az ilyenek miatt húzódik el egy küldetés amit hamar le lehetne nyomni az is órákig tart ha nem lonely rambo stilusba csinálod.
  • JanáJ
    #32866
    Mikor rinyálnak hogy hol vagy, akkor hogy tudom megadni nekik, hogy "itt b+"?
  • JanáJ
    #32865
    ?
  • repvez
    #32864
    én is ilyenekre gondoltam csak egy kicsit szabadabb önállóbb tevékenységgel. például ha beállitottam nekik, hogy veszélyes a terület,de még nagyon messze volt a cél akkor annyira lelassultak a követésben, hogy jött a hol vagyok cimű mutatvány, mikor én simán tudtam haladni, tehát ök is szabályozhatnák, hogy ne csak egy állása legyen ennek a parancsnak, hanem tudják hogy innentől figyelés van,de ha semmi rendellenességet nem tapasztalnak akkor normálisan kövessék a parancsnokot ha ő tud futni akkor ők is jöhetnek.
    A másik meg , hogy csak azt és addig teszik ameddig a parancsot kiadom, tehát ha megadom, hogy 100m-re menjenek a palhou akkor elmennek jobb esetbe oda aztán megállnak és várnak mintha turisták lennének , addig mig nem kapnak máshova utasitást.
    Itt is lehetnének egy kicsit önáűllóbbak, hogy legalább a szük környezetet átvizsgálnák, hogy nincsen ellenség ott vagy fedezékben megvárnák a következő utasitást. Tüz alatt meg önálóan fedeznék a többit, hogy tudjanak mozogni.

    A másik meg , hogy egy forróbb helyzetben nincs annyi kezem és figyelmem, hogy mindenkinek a szájába rágjam mit csináljon. élőbe persze könnyebb és multiba szóban,de SP alatt szenvedés.
  • DancZer
    #32863
    Én azt vettem észre, hogy a legnagyobb hatást a helyzet megadásával lehet élérni. Gondolok itt a combat, safe, aware dolgokkal lehet elérni. Mikor utoljára jatszottam igy meglepodtem, hogy elsore sikerül megcsinalni a küldetést. Ezen kívül amit hasznaltam, hogy külön csapatba tettem őket, adtam egy irányt amit figyeljenek, és konkrét célpontot támadjanak, ha lattak vmit.
  • Paladin
    #32862
    W és S egyszerre alapértelmezés szerinti kiosztásnál, gyaloglásra vált.
  • repvez
    #32861
    Egyébként az AI-nál nem lehetne még több ilyen "ha -akkor" tipusú összefüggéseket beépiteni ?

    Tehát több legyen az önálló, cselekményre leadott válaszreakció az AI részéről és ne kelljen mindent a szájába rágni?
  • Gascan #32860
    be lehet valahol allitani, hogy az alap sebesseg ne a futas hanem a gyaloglas legyen?
  • repvez
    #32859
    .Látom a hülyeség ragályos :P igy egyből könyebb lenne nyelvet tanulni nem? hunglish nyelvet vagy Magyar nyelvtan szabályai szerint de angol szavakkal:
  • JanáJ
    #32858
    Ha ennyire HC-ban nyomnánk akkor lenne még pár dolog. Gyalásó gomb ne legyen rókalyuk ásásra? :-)
  • JanáJ
    #32857
    (lakehorsechair)
  • tpM
    #32856
    ACE-ben annak idején Alt + 0 volt. Jól jött, ha az ember véletlenül "beverte" az egeret a billentyűzet szélébe.
  • repvez
    #32855
    Szerintem sem fontos, mert itt ha löni kell akkor löni kell ha meg nem lehet akkor meg ugysem aktiv . amugy meg nem lenne jó a tüzváltóra tenni ha nem lehet egyből biztosittt állásba térni bármelyik állásból. Mert nem adná ki magát tul jól ha be akarod biztositani aztán sorozatra áll vagy épp bebiztositja magát amikor épp löni akarsz.
    Meg amugy is nincs semmi negativ hatása egy friendly kill-nek még talán jobb is egyel kevesebb AI akivel vesződni kell.
    Multiba meg szervezettebb a dolog talán nem kolbászolnak eléd.
  • Sith
    #32854
    Szerintem nem kell túlbonyolítani, simán a tűzváltó gombbal tudod biztosított állásba tenni a fegyvert pld (aszem R6 ban is így volt megoldva)
  • DancZer
    #32853
    Sztem ez már elég hardcore dolog, ami a kezdőknek felesleges bonyolitas. Ráadásul külön gomb legyen, vagy action menü? Sztem direkt nem csinálták meg.
  • Paladin
    #32852
    Ja, a legtöbb modpackban benne van... de tényleg minimális meló lehet megoldani.

    Off
    Amatőr... az Flyhemachine ;)
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2015.03.20. 15:00:27
  • Sith
    #32851
    Egy olyan dolgot hiányolok, ami nem is lenne nagy munka ( igaz értelme se sok lenne) de én valamiért hiányolom.
    Utoljára a rainbow six valamelyik korai részében lehetett biztosítani a fegyvert (aszem mod van rá de azért mégis...).
    Off
    ShitIron
    Flyingmachinemotherifgood
  • repvez
    #32850
    DEhogynem, amit csak le lehetett tükörforditani magyarra azt mi megtettük. a tanár meg néha kért egy kis időt , hogy feldolgozza .Természetesen ezek jobban megmaradtak mint az eredeti jelentés.
  • tpM
    #32849
    Motherbookdriver nem volt? Ő az anyakönyvvezető. :D
  • Solt
    #32848
    Aliendriver... ezen kikészültem, hatalmas! :DDDDDD
  • repvez
    #32847
    Az ilyenekről mindig az angol órák jutnak eszembe, ott voltak ilyenek.
    motherticket =anyajegy
    aliendriver=idegenvezető
    half island=félsziget
    STB...
    :P
  • Paladin
    #32846
    Igazad van, tök nyilvánvaló :)
  • Solt
    #32845
    :DD
  • tpM
    #32844
    A mark az jelet, nyomot jelent. Nem érdekel, az amatőrök a guglinál mit képzelegnek.
  • repvez
    #32843
    Nyomozóférfi ? Melyik fordítót használtad? mert még a google forditó is mesterlövész vagy kiváló lövésznek forditja