35047
  • tpM
    #32842
    Azt javaslom, maradjunk akkor a szó szerinti fordításnál: nyomzóférfi.

    Szóval Danczer, leszel kedves átjavítani a czikkelyt: Április 8-án lát napvilágot a Nyomzóférfi névre keresztelt Letölthető Tartalom Csomag (röviden LTCs).
    Utoljára szerkesztette: tpM, 2015.03.20. 09:16:28
  • Paladin
    #32841
    Nekem is eszembe jutott, de túl általánosnak tűnt :)
    Haverom szerint (aki vagy húsz éve hivatásos katona, és USA-ban él jelenleg) a magyar megfelelője a "Céllövő"

    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2015.03.20. 00:02:48
  • repvez
    #32840
    Egyébként én is egy kicsit meg vagyok zavarodva a név és a tartalom miatt a DLC-nél.
    Mert ha szorosan a szóra gondolok akkor a marksman az maga a személy aki a fegyvereket használja. de mégha csak a fegyvereket is nézzük általában ezt a fajta titulust a nagy tapasztalatú preciziós lövészekre használjál, akik közé a sniper is tartozik, igy gondoltam, hogy kerül bele egy sniper fegyver is.állitható távcsővel
    Erre tettek bele pár MG-t ami kis jóindulattal sem lehet preciziós fegyvernek hivni.
    ÉS én mikor elöször megláttam a DLC megnevezését, komolyan azt hittem, hogy egy külön egységfajta lesz és, hogy magát a karakter modelleket fogják feltuningolni benne plusz mozgásformákkal jobb közlekedés az épületben . egyéb extra kütyük a felszerelésén.
  • sirpalee
    #32839
    Lövész puska(fegyver)?

    Csak tipp én még a saját szakmámnak sem ismerem a magyar szakkifejezéseit. :) (illetve ismerem de kerülöm :D )
  • Paladin
    #32838
    Bizony.
    Eddig is alkalmaztuk a suppressive fire-t, mert úgy illik, de azért sokkal jobb, hogy értelme is lesz :)
  • Solt
    #32837
    Ha ez így is működik, akkor az elég impresszív előrelépés... köszönöm! :)
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.03.19. 18:37:17
  • DancZer
    #32836
    Pont emiatt írtam inkább marksmannek mint precíziós fegyvernek.

    Solt: Jobb AI-ról van konkrétum, csak nem részleteztem.
    1. Érzékelik az ellenséges lövedék elhaladását lövedéktől függően(5-7m ig).
    2. Fedezékbe vonulnak ha lősz rájuk, nem pedig lehasalnak(még nem teszteltem, csak olvastam).
    3. Nincs láthatatlan kapcsolat a csapattagok között. Ha valakire rálősz az először elkiáltja magát, hogy lőnek rá(ha meghal és nem látta senki csak akkor tud a csapat többi tagja róla, ha volt rádióellenőrzés vagy látták) majd fedezékbe vonul. Utána rádión jelenti a csapat többi tagjának és megy felfele a hierarchián(szintén csak olvastam, még nem teszteltem).
    4. Fejlesztettek a támogatáson is(supressing fire).
    5. Optimalizálták egyes részeit pl. a halott embereket 50m után figyelmenkívül hagyja, az élőket 3000m után(3000m reális, mert a felett már nem vesz észre az emberi szem egy ember méretű tárgyat).
  • Paladin
    #32835
    Mesterlövész éppen lehetne, de nálunk az a sniper megfelelőjeként honosodott meg, és az nem mindegy. Viszont a magyar terminológiát annyira nem ismerem, hogy jobb javaslatom legyen a marksmanre :)
  • tpM
    #32834
    Meg a "marksman" fegyvert simán írhatnád precíziós fegyvernek, esetleg mesterlövész puskának v. hasonló.
  • Solt
    #32833
    Mit jelent a jobb AI? Erről van valami konkrétum?

    Pici elírás: "közepes képpuska"
  • DancZer
    #32832
    Április 8, Marksmen DLC: http://www.arma.hu/
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.03.19. 16:24:02
  • DancZer
    #32831
    új MG töltések:

  • DancZer
    #32830
    így elsőre talán az Epoch az ilyen, bár én sosem játszottam vele.

    tpM: épp azért mondom, hogy ha ők még az Arrowhead et is kevésnek tartották akkor mit kapunk majd az Arma3-hoz?!
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.03.18. 09:27:07
  • Stief
    #32829
    Jó warfaros CTI modok vannak még arma 3-ban? Arra gondolok amikor a bázis építés fejlesztés menedzselése szükséges, és a városok elfoglalása hozza a pénzt. Kérlek írjatok pár ilyen modot ha vannak. Kösznöm előre is.
  • tpM
    #32828
    De akkor ennyi erővel a NATO ne tudja használni a CSAT fegyvereket, és vice versa. :D
  • repvez
    #32827
    Az első részben felsorolt dolgok nincsenek a játékban megoldva ugyhogy ez nem lehet akadály. elekadás sem lesz , pedig az americas armyban az is volt
    A másiknál meg félre értesz hidegen hagy , hogy milyen fegyverek vannak a DLC-ben, mert többnyire csak kinézet különbség lesz az alaphoz képest azért meg nem fizetek.
    Az viszont már jobban érdekel, hogy ha olyan szituációba kerülök ahol a DLC-s fegyveres emberkéket lelönek körülöttem és én kifogyok mindenből akkor hiába lesz ott fegyver körülöttem akár magamra is irhatnám, hogy ide lőjjetek mert nem tudok majd visszalöni.
  • Hogthar
    #32826
    Azért ez közel sem ilyen egyszerű, az irányzék és annak állítása teljesen más különböző fegyvereknél, a tárat máshogy kell kezelni, a tűzváltó máshol található, a tartás, a kiegyensúlyozottság, elakadásnál miként kezeld a fegyvert, máshogy kell felhúzni egy M4 est mint egy g36 ost és ha hiszed ha nem egy átlagos amerikai bakának igen is nehézséged okoz olyan fegyvert használnia amire nem kapott kiképzést :D

    Persze érthető lenne ha különleges erőkről beszélünk, viszont mi értelme lenne a DLC-nek ha bárki használhatná.
    Ha nem veszi meg valaki használja az alapfegyvereket. Ha téged nagyon zavar az elméleti buktatója miért nem használhatod azt a fegyvert, vedd meg a DLC-t.
  • repvez
    #32825
    Azért a fegyverek nem olyan bonyolult rendszerek, hogy ne tudná bárki használni aki már lött hasonló fegyverrel.
    Az tiszta sor hogy repülöt helikoptert és egyébb jármüveket nem lehet váltogatni mint az alsógatyát,de a fegyverrel mindegy milyen ugyan ugy kell célozni és tüzkésszé tenni.
    Az hogy a tisztitáshoz és egyéb karbantartáshoz szétszedni hogy kell már más tészta,de itt csak a lövésen van a hangsúly.

    Én voltam és simán löttem 2 féle pisztollyal és 2 karabéllyal SVD-vel meg PKM-el. nyugati oldalon is hasonlóan az M16os rendszerüen möködik a legtöbb fegyver. De harctéren a hullánál nagy valószinüség szeruint amugy is tüzkész álapotban marad a fegyver aminél márcsak a elsütő billentyűt kell meghúzni.


    Milyen reklám, hogy jelenik meg vagy mit befolyásol közbe?

    Utoljára szerkesztette: repvez, 2015.03.17. 20:42:12
  • tpM
    #32824
    Miért, az Arrowhead-del mi volt a gond? Arma I.-nek volt olyan az expansion-je, hogy 1 pici sziget volt benne, meg 5 új karakter egy kis kampánnyal, na az tényleg nevetséges volt. Az Arrowhead viszont nem tudom mivel lehetett volna több így egy expansion keretein belül.
  • DancZer
    #32823
    Sehogy, ha felveszed jön a reklám. Ne vedd fel, keress olyat akiét felveheted. Más tészta ha az életed múlik rajta, akkor talán bevállalod a reklámot arra a rövid időre. Ha másképp nem megy, képzeld azt, hogy nincs kiképzésed arra a fegyverre. :)

    Végsősoron ez egy termék, és sztem még mindig jobb így, mint, hogy egyáltalán nem tudnátok együtt játszani. Nem voltam katona, de nem tartom valószínűnek, hogy a harctéren is csak úgy felveheted más fegyverét, hogy azzal harcolj tovább.
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.03.17. 20:27:37
  • repvez
    #32822
    És arról esetleg infó, hogy azt , hogy oldják meg ha olyan emberek is játszanak együtt akinek megvan a DLC és akinek nincs , akkor a hullájától ne vehessem fel az uj fegyverét? Mert a jármüveknél még csak megértem, hogy ráfogják, hogy zárva van vagy hasonló,de egy fegyvert azért bármikor felvehetek ha a szügség épp ugy hozza.
  • DancZer
    #32821
    Akkor csalódni fogsz, de kellemesen!

    Ugyanis a BI azt mondta, hogy az Arma3-hoz egy igazi kiegészítőt akarnak, nem olyat mint az Arrowhead volt. Ami jót jelent elnézve, hogy a DLC-kkel mennyi mindent kapunk ingyen! Azt már tudom, hogy az új járművekre is az lesz érvényes mint a DLC-s helikre/fegyverekre. Aki nem veszi meg a kiegészítőt az is beleülhet, de csak passzív utasként. Egyelőr azomban semmit sem mondanak. Illetve annyit, hogy ha nem sikerül idén összehozni elképzelhető, hogy jövő év elején lesz megjelenés.

  • Gascan #32820
    jol nez ki ... gondolom ez is 13 eur korul lesz ... kivancsi vagyok milyen nagyobb expansion packon dolgoznak most, ilyen Arrowhead kaliberure szamitok
  • tpM
    #32819
    Mostantól lesztek szívesek priviben folytatni ezt a zúgkereskedősdi témát.
  • repvez
    #32818
  • bosco05 #32817
    Oda van írva, hogy EU-n belül van lehetőséged ÁFA mentesen vásárolni törvényesen. Biztos egy adócsaló szar vagyok amiért elolvasom a feltételeket :)
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2015.03.17. 15:20:44
  • Solt
    #32816
    tpM! isten ostora lesújthatna...
  • Paladin
    #32815
    Ok, akkor nem 6600, de kinguinon áfástól 7500 körüli az ár, még mindig olcsóbb. Plussz nem kell tartanom attól, hogy tényleg jó lesz-e a kód.
  • MrSnail
    #32814
    Attól még, hogy nem választod ki a VAT-ot még nem azt jelenti, hogy nem is kell, csak adót csalsz, de szerencsére nem vagyunk egyformák.
  • bosco05 #32813
    Hát bocsi de azt benézted, mert itt áfát nem nagyon kell fizetni, a shieldet nyugodtan kikapcsolhatod, úgyhogy az 6600 = 6600, mert én elolvasom mi van kiírva :)
  • Solt
    #32812
    Szerintem hagyjuk ezt.. beraktad, ha van olyan hülye aki ilyen hirdetésre ugrik akkor rád fog találni... Elég volt ebből. Köszi.
  • MrSnail
    #32811
    Bocs haver, de a 6600+ Áfa+ tranzakciós díj= 8000+párszáz forint. tudom, hidd el, pár hete vettem meg.
  • repvez
    #32810
    Márcsak a nagyítás hiányzik belőle amugy jónak tünik
  • DancZer
    #32809
    újabb finomság:
  • DancZer
    #32808
    Na jó, de ehhez nem jár az Ingyenes Zeus DLC!
  • bosco05 #32807
    Bocs haver, de itt még mindig 6600 :)
  • Paladin
    #32806
    Az országban lehet h most épp a legolcsóbb, de pl. kinguinon több mint egy ezressel olcsóbban hozzá lehet jutni, máshol még olcsóbb.
    (A Zeust kiírni meg kicsit szánalmas.)

    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2015.03.16. 14:37:34
  • repvez
    #32805
    amugy lehet csak félreértés,de nekem kicsit gyanus, hogy egy ingyenes DLC-vel próbálod ugymond odacsaogatni a vevőt amit alapból mindenki letölthet akinek megvan az alap a másik dolog ,meg hogy az Arma2-nek a képével hirdeted?
    A G2G oldalon meg már 6,5k-ért lehet venni A3-at .
  • hungary27
    #32804
    Csak kulcsot adsz?
  • jimcat
    #32803
    és még nem volt aktiválva ? Mert én már hallottam olyat hogy valaki eladta a dvd arma3 és már aktiválva volt aztán mi győzködtük hogy úgy nem fog menni a dolog!