35047
  • NIBI
    #33526
    Hali.

    Próbálgatom az új TrackIR cuccosom a játékban (jó ez a videó nem az ARMA-ból van :P ), és van egy kérdésem.
    Lehet járművet váltani sétálgatás nélkül is? Lehet csak a repülőkkel missziókat nyomni?
    A sok gyalogos forgolódástól megfájdul a fejem... :S Ezért csak a repülés része érdekel.

    Ha valakit érdekel ilyen TrackIR Clip tudok neki készíteni. :)
  • DancZer
    #33525
    Találtam egy nagyon jó Ai tesztet. https://youtu.be/p84rM3NgF6Q
  • Paladin
    #33524
    A fejlesztők feladata azt eldönteni, hogy az egyes nehézségi szintekhez milyen értékek tartozzanak. Ez be van állítva, nem a usernek kell kitalálni.
    A küldetéskészítő (vagy játékmester) feladata pedig ezt felülbírálni, és ahogy Hogthar írja, finomhangolni.

    Szóval max azon lehet vitatkozni, hogy a BIS által kialakított default értékek túl magasak vagy alacsonyak, de attól még a rendszer rugalmas és részletes.


    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2015.07.25. 14:28:10
  • Hogthar
    #33523
    Egy ideje nem játszottam az arma 3 al de ha jól emlékszem 10 értéket lehet állítani az ai-nál.
    A jelenlegi rendszere egyébként jó, mert ha lepakolsz 1-2 embert attól függően milyen kasztba van, pár érték eltéréssel azonos képességekkel rendelkezik pl ha katonát akkor katonának megfelelő képességekkel.
    Viszont ha a pálya tervezője úgy dönt hogy valamilyen oknál fogva ezeknek az értékeknek változniuk kell megtudja változtatni.
    Például amit DancZer is írt ha üldöznek lejjebb lehet venni a precizitást.
    Ha jó a rendezés jó a küldetés, persze vannak rossz küldetés készítők akik nem éreznek erre rá, de attól ez a rendszer korántsem lesz rossz.
  • repvez
    #33522
    Ez igy a pontos megfogalmazás, hogy sokkal több féle és pontosabban beállitható AI skill az jobb lenne.
    Mert most igy a 2 adattal a 0,5 még jó,de a 0,6 már lehet elit osztagot varázsol a katonákból.

    DE az elöbbi megállapitásom arra vonatkozozz, hogy ezeket a paramétereket amiket felsoroltál már alapból a fejlesztőknek kellett volna beállitani, igy amikor egy elit szakaszt tesz be valaki a szerkesztőbe vagy csak rajpk helyen van akkor arra az értékre változzon a sznt., ne a userre legyen bizva, hogy kitalálja ezeket az értékeket.
  • DancZer
    #33521
    Egyik ember sem egyforma. Valaki pontosabban tud lőni, valaki viszont másban jobb(taktika, fegyverhasználat, gránát , stb.). Ezekkel a csúszkákkal az egyes egységek képességeit tudod állítani. Ha nem így lenne nem lehetne külömbséget tenni egy csaptvezető vagy mesterlövész között. Érted?

    Ettől még az volna jobb, ha lehetn más dolgokat is állítani. Pl. kurázsi, bad ass skill, koncentráció, állóképesség stb.
  • repvez
    #33520
    Mondjuk ez sztem nem olyan jó hogy mindenki kénye kedve szerint átirogatja az AI "tudását"
    Annak egy fix értéknek kéne lennie amit a fejlesztők beállitanak. DE az tényleg elfogadhatatlan, hogy az AI-nak a reakció ideje és a pontos lövése is messze jobb egy humánénál. Sőt még talán a fegyver pontossága is, mert már többször volt, hogy nyilt irányzékkal ,de akár optikásan is 1-2 lövésből talált, miközben egy humán meg ugyan azon a távon 2 tárat is ellö mire egy halálos találata lesz.
  • DancZer
    #33519
    Jah. Bár sztem a farcry sikeres játéknak mondható, a DayZ mod megmutatta, hogy mennyire nagy igény volt/van a felfedezésre és a keresgélésre. Sztem nem lett volna nagy sikere, ha minden pulzálna meg villogna. Hud-on megjelennének a zombik meg az életerejük. Fegyverek világítanának a földön stb.
  • DancZer
    #33518


    23:30-kor az a rádiózás :D
  • DancZer
    #33517
    Mindegyik, de ha a precision-t lejebb húzod, akkor fog lőni az ai, de nem talál el olyan hamar. Ezzel tudod növelni az akció értékét. Én úgy szoktam, hogy ha menekülős részt csinálok ott jó ha van sok AI viszont bénán lőnek és akkor mikötben menekül a hősünk golyók csapódnak körülütte.
  • Scottt
    #33516
    De van skillAI, illetve precisionAi is, melyik legyen 0,5?
  • tpM
    #33515
    Ezért hagytam abba pár perc után a Far Cry 3-at anno, mert az összes láda meg test sárgásan pulzált, és egyszerűen gagyin nézett ki, elvette a felfedezés örömét.
  • JanáJ
    #33514
    Hülye vagyok még egy küldetés tervezéshez is. :-) De ha menne akkor sem a saját pályámat nyomatnám. Van ellen példa is, múltkor le tudtam volna ütni egy AI-t invade szerveren.

    @Danczer: korábban nem volt drón, meg az nem is sarkon kinézésre van. A tükrözés meg a rendőri egységeknek van. De értem amit mondasz.
  • Solt
    #33513
  • DancZer
    #33512
    Értem amit mondasz, de pont az ilyen játékoktól lesznek az emberek vérpistikék és azt hiszik ők a faszagyerekek, közben meg a játék mindent elé tol. Utána belépnek armába és picsognak, hogy heliből miért nem lehet javelinnel lőni. Meglehetett volna másképp is csinálni sztem. Pl valami infra lámpával vagy UV lámpával, hozzá meg szemüveg. Vagy ha már esik az eső lehetne sár és látszódhatna tényleg az a nyom. Piros köröket kerülgetni, meg fénylő lábnyomot követni.... Mintha Harry Pottert játszanék. :D
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.07.24. 17:13:24
  • sirpalee
    #33511
    Jah, mert ez játék, nem szimulátor. :)

    Gondold el, ha nem lennének ilyen eszközök, vagy tényleg olyan nehéz lenne észrevenni az aknát, mint a valóságban. 20 perc után frusztrált lennél, és hagynád a fenébe az egészet. (lehet te pont nem, de a célközönség igen) Filmes élményt akarnak, és hogy elhiggyék ők most igazi mesterlövészek. A videó alapján ezt jól hozza a játék, sokkal jobban mint az előző részei.
  • sirpalee
    #33510
    Persze azért ezzel nagyon durva minőséget lehet csinálni. Nézd meg a Wolfensteint, szépek a textúrák. :) (250G az persze túlzás volt, de jóval több, a felbontástól függően)
  • DancZer
    #33509
    Az ilyen kidugom a fejem és lelőnek ellen van a drón. Felküldöd és nézed mikor merre látnak a katonák. Ha védenek egy pozíciót akkor mindenkinek van egy fix területe amit néz és azon gyorsan tudnak reagálni és ahogy Paladin is mondta a skill-eket jól be kell lőni. Minap írta okulej a FT-en, hogy a 0.5-ös skill az az "emberi" afelett szuper human az alatt idióta.
  • repvez
    #33508
    Hmm, érdekes én pont az gondoltam, hogy igy pont meg lehetne sporolni a nagyméretű texturákat, ha a pixel koordinátái mellett a szinét is mellé pakolja egy fájlba és igy ez kisebb méretet eredményes, mint egy fix méretű textura.
  • Hogthar
    #33507
    A nyomolvasós része nekem se tetszik, például jót kacagtam az "ennek mesterlövész lábnyoma van" nyomolvasó képességén az ürgének.
    Viszont végre szabadon bejárható területek vannak és lehet állítani az irányzékot mint armába.
    Ráadásul szépen teli tették ellenféllel a pályát, így nem mellőzhető a lopakodás se, szóval látok benne lehetőséget, hogy élvezetes és izgalmas legyen.
  • Paladin
    #33506
    Fel lehet húzni irreálisan durvára az ai-t ilyen szempontból, tény. Jól kell belőni az ai skilljeit/nehézséget. Sajnos nem emlékszem, hogy mi is volt a sweetspot, de a célzást úgy rémlik nem szabad túl magasra, a többit lehet jó nagyra.
  • JanáJ
    #33505
    Danczer és Paladin: Nekem az a tapasztalatom, hogy ha nincs velem baráti egység egy beépített területen - városon kívül is, de ott nem jön elő ilyen sarkosan - akkor ha kidugom a fejem, akkor lelőnek. No ezzel az a bajom, hogy ha kidugom a fejem, akkor vagy észre kéne vennie, vagy nem. Az AI is ember, nem 0-24-ben engem vár a sarkon. Ha észre is vesz arra reagálnia kéne, ami nem 1 ms hogy eldöntse az egy ellenség, váll ba kapja a fegyvert, kibiztosítsa, célozzon és lőjön. De ha ez megvan, akkor se 10-ből 10szer lőjön fejbe. Arról nem is beszélek, hogy ha nem mindig ugyan olyan magasan dugod ki a fejed a saroknál, akkor egy lövész csak mázlival talál el.
    Amúgy mióta mondtátok a plusz mozgásokat és ki tudom húzni magam, azóta erre nem használom a TP-t. :-)
  • DancZer
    #33504
    Lehet nehézség függő, de nekem ez túl szájbarágós ergo unalmas.
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.07.24. 07:49:37
  • Hogthar
    #33503
    Az 1. és a 2. nem volt a legjobb, de ez egész jónak tűnik:
  • Paladin
    #33502
    Szerinted mi a valósabb: ha kidugod a fejed, kaphatsz bele golyót, vagy hogy egy rejtélyes módon testen kívüli érzékeléssel tudsz belesni egy sarkon? Na ugye :)
    Az egyik legfontosabb sarokköve a realitásnak, hogy be vagy zárva a testedbe, és nem tudsz kockázat nélkül csíter infót szerezni a környezetről ;)
    Mondom ezt úgy, hogy eleinte én is szerettem kicsit TPS-ben játszani, de lejöttem a szerről :) (Bár amikor lazulás, cuccolás van, akkor még ma is tpsben teszek-veszek, hogy érdekesebbé tegyem. De ha indul a móka, akkor nincs pardon :) ).

    Ami meg az fps-t illeti, az a gyökeresen más célú engine (nagyon egyszerűsítve: szimlátor vs shooter - bár szerintem ezért is lesz aki letol :) ), kisebb látótáv, stb. Na meg persze itt főleg jól jön a nagy team és a sok pénz.
  • DancZer
    #33501
    A kikukucskálás sajnos nem olyan mint a filmekben. Kinéz a hősünk és az ellenség pont háttal sétál vagy nem néz oda. Sajnos néha oda néz és ez egy ilyen játékban előjön, mivel nem úgy van felépítve, hogy mindig ki tudj nézni. Ugyan ez megtörténik a valóságbanis. Ezért vannak a száloptikás kamerák meg a corner shot-os cucc is. Tükrök stb.

    Hmmmm, van olyan mod, hogy tükröt lehet kézbe fogni? :D
  • Paladin
    #33500
    A tömegekre gondoltam természetesen, nem az aktív szereplőkre, mert a kérdés kb arról szólt. :)
  • JanáJ
    #33499
    A 2D-s magasságtérkép az az jelenti, hogy kb egy 2 Dimenziós "labirintusban" közlekedik az AI?
    Az Arma AI-ja egyértelműen összetettebb. A GTA-ban ha lövök az AI-k csirke módjára menekülnek. Ellenben 60 fps-t tol velük kiscsillió autóval, este, esőben. Armában meg vettem gépet aranyért, örültem a 40+ fps-nek oszt felmegyek szerverre és 25 fps. :-( És még sztriptíz bár sincs. XD
    Ettől persze imádom.

    Amúgy a GTA V PC-n és új konzolokon már tud FPS-t, de nézze úgy akinek két anyja van.

    ARMA-ban meg én is sokat használom a TPS-t, mert nincs rá mód, hogy kikukucskáljak a sarkon, mert az AI leszed és ez nagyon nem valós. Valamint kevésbé van "klausztrofóbiám" a kisebb látószög miatt (trackir mellett), és a legfontosabb, mert sokat kell esemény nélkül futni egy irányba és ilyenkor szeretek kívülről bámészkodni. :-)
  • DancZer
    #33498
    Akkor nem lenne túlzás, ha a járőrök és a kommandósok meg az összes szerv a megfelelő helyről indulna valamint riasztaná a járőröket. Ez nem így van, mert nem szimuláció. Egyszerűen csak megjelennek pár utcával arrébb és az útkeresés csak arra a kis zónára működik. Ez az armához képest ez kb nulla. GTA is használ 2D-s magasságtérképet és alul- felüljárók is épületeknek minősülnek, azaz ugyan úgy működnek mint armában az épületek.

    "képesek eléd vágni" ugyan, oda spawnoltatják és kap egy kezdő sebességet, hogy azt hidd "na ő most elém vágott, milyen okos!" Ne feledd, hogy egyszerűsíteni kell amit lehet, mert kell a 60FPS! Armában nem egyszerűsítenek, ott ha valaki megflankelt akkor az megflankelt. Nem pedig oda spawnolt.
  • sirpalee
    #33497
    Az SVO-ra gondolsz, de ahelyett a MegaTexture is jó lenne. Enemy Territory Quake Wars csinálta azt elsőnek nagyüzemben, SVO-t meg senki sem igazán. Esetleg nézd meg a Voxel Farm-ot.

    Amúgy lehetne, csak akkor nem 15 giga letöltés lenne, hanem 250.
  • sirpalee
    #33496
    Gondolom nem játszottál az 5-el. :)
  • DrRadon
    #33495
    "Azt se felejtsük el, hogy GTA-ban útkeresés kb nulla."

    Naaaa, ez azért erős túlzás :) A GTA-s AI lekezeli az alul/felül járókat, a járőr lekanyarodik hozzád. Ezt a mutatványt megnézném egy Armás AI-val. A járőrök amúgy néha taktikáznak is azonkívül, hogy csíterkedve eléd spawnolnak, képesek eléd vágni egy párhuzamos utcából, ha nem vagy elég gyors.

    Armában ehhez képest egy valós időben generált 2D magasságtérkép textúrát használnak, ahonnan kilövik azokat a pixeleket, amelyeken objektumok vannak (házak, roncsok, stb), innentől kezdve az útkeresés annyi, mint egy 2000-es évekbeli rts-ben. Ezt megmutatták az Arma2-nél egy fejlesztői cikkben.

    Danczer hangya AI teóriájában nem vagyok teljesen biztos. A scriptelt, egy helyszínes, lövöldözős küldetéseken kívül, úgy rémlik, a sima gyalogos üldözéseknél is néha elbújnak a sarkokon, vagy a roncsok mögött, és használják a fedezéket. Sajnos amúgy elég unalmas-hentelős lett a GTA lövöldözős része.
  • Paladin
    #33494
    Tény, hogy jester a legtermékenyebb, én is sokat néztem. Fura a srác kicsit ebben a kérdésben, csökönyös :)
    Dyslexyék inkább pvpznek, de őt is érdemes nézni, ha más nem a híres oktató videoi miatt.
  • Sith
    #33493
    Nem mintha én nagy HC armás lennék de nagyon nagyon sok HC szerveren ki van kapcsolva a TPS, viszont a videók amik youtubera kerülnek fel sokkal látványosabbak TPS-ben mint FPS ben (legalábbis én anno még ARMA 2 idejében egyszer ezt a magyarázatot kaptam ami jogos is).
  • repvez
    #33492
    OFF
    Sirpalee: Neked van rálátásod a dologra , az mennyire lehet megoldható vagy kivitelezhető dolog, hogy textura helyett a pixelek szineit és helyét tárolná a rendszer és igy nem korlátozná a textura felbontása a kép minőségét. mert igy minél közelebről néznénk valamit annál részletesebb lehetne a mintázata a texturával ellentétben ahol a közelitéssel elöjönnek a elmosodott részek . :
  • tpM
    #33491
    Dlkikszepci csapata.
  • repvez
    #33490
    az mi?
  • tpM
    #33489
    Taktikunyhó.
  • repvez
    #33488
    Valóban a jester féle csapatot néztem,de szinte mindig csak őket dobja be a YT ha coop videot keresek, másokat alig látni akik csapatban dolgoznának.

    Az AI-ra visszatérve valahol régebben volt egy video most nem találom, talán a VBS hez , ahol grafikusan is jelölve volt, hogy az AI éppen hova milyen távra lát és merre og menni. kék meg zöld vonalakkal jelölve.
  • Paladin
    #33487
    Rohadtul nem jellemző a HC csapatokra a külső nézet. Jester814 bandáján kívül (most lusta vagyok megnézni a nevüket) nem is ugrik be más ilyen hirtelen, és ekézik is őket rendesen miatta.