35049
  • 747 Heavy
    #18220
    Ez nem teljesen igaz(mondjuk feligazsag)..
    A hatasos lotavolsaga valahol 1,800m korul van(ez nem a max)
    de emberalakra ritkan hasznalhatjak 1000m felett..
    Tahat a 5-600 meter mondjuk pont optimalis lotav...
    Az teny hogy elsosorban nem emberek lekuzdesere fejlesztettek ki(inkabb jol vedett eloero ellen)...
    De nem ez volt a kerdes....
  • 747 Heavy
    #18219
    Az OK..
    De lehet 50 m-re is es 600m-re is nullazva egyszerre..??
    Na mindegy kiprobalom a G36-ot....
  • 747 Heavy
    #18218
    Ha nem haragszol erre inkabb nem irok semmit..
    Hogy az FS szeria ugyanolyan szimulacios mertekkel bir mint ez a jatek...
    No comment..
    (amugy minden jobb katonai rep szim is megvan barmilyen hihetetlen..)
  • 747 Heavy
    #18217
    1.Ha figyelmesen olvastal volna HATSO aspektust irtam(tehat seggbe lett love)innen az RPG 7 elintezi az AAVTP egy lovesbol aki mast hisz annak elment az esze....(ugyan ez igaz a T-72-re is, hatso aspektusbol felrobban az egesz motorter(?)
    2.Szinten a 7-esrol volt szo(ahol az egyeni loveszvegyveren kivul) meg tobb toltetet visz magaval a pancel elharito lovesz, egy kulon erre rendszeresitett tartoban....(az MP.5-ot peladkent hoztam ami kivalo kozeli onvedelmi fegyvernek, lehetett volna 10 masik..ha nem tunt fel sniper kuldetesrol irtam, ahol a tavoli celokra van SVD-m tehat az az elsodleges fegyverem)
    3.Irtam hogy pilota volt a aki a repteren kovalygott(kerdezd meg a BIS-t miert, ha heliket tettem be, es ha megnezted volna AKSU az onvedelmi fegyveruk(ezt is kerdezd meg a BIS-tol miert..!)...
    Azt is irtam hogy ghilie suitban voltam teljeen alcazva es mar regen masik pozicoban mikor elkezdtek lovoldozni ram, ugyhogy ne gyere torkolattuzzel,meg dorejjel...EGY LOVES EGY OLES...(de ez abszolute lenyegtelen, tudjuk az AI mire kepes)
    Igaza van Solt-nak..tenyleg erteni kene mit irnak le...!
  • beci43
    #18216
    Jó lenne látni egy videót,ahol dual vs. quad procin fut a játék,hogy lehessen látni a különbséget...
  • tpM
    #18215
    Pedig így van. 1-nél pl aki a multi részt (netkód, szinkronizálás stb) végezte hónapokon át nem játszott vele, szabadidejében megírta a dolgokat, egykis teszt, hogy nem-e dob ki hibát és bekerült az alphaba, hogy a teszterek teszteljék :) Érdekes módon pár ilyen script bekerült Arma 2-be is, BISék biztos nem értek rá :)
  • DrRadon
    #18214
    Szerintem "PreDevelop" fázisban van :D Nehogy azt mond, hogy mindenki gőzerővel dolgozik rajta, és senki sem játszik.
  • tpM
    #18213
    ACE 2 "PreRelease" fázisban van, pár hónap.
  • Scottt
    #18212
    Tempi mivan az ACE-szel?Már 4 nap csúszásban van^^
  • tpM
    #18211
    Nagyon helyes, ne használjatok ilyen grafikai cheateket :D Egyébként nem tudom, mindjárt megnézem...
  • Feró Flex
    #18210
    ILL:-k-
  • Feró Flex
    #18209
    Tempi!
    GDT Mod HDR-ben mi a fenét kell kezdeni a "userconfig"-al?
    Képtelen vagyok működésre birní!Akár ide,akár oda pakolom,nightvision bekapcsolása után teljesen zöld lesz minden(zöldvagság)de nem jön föl a menűje.
    KÖSZI
  • Cactus73
    #18208
    Amikor leírtad, h "BE KELL TANULNI A PARANCSOKAT FEJBŐL" annyira szívemböl szólottál :)
    Szerintem ez az alap ! Régebben én is repszimezgettem, még c64 ,amiga meg ilyen komoly gépeken, és már akkor is fél billentyüzetet be kellett nyalni ha az ember komolyan szeretett volna játszani. Be is b..szna ha leszállás közben kezd el valaki azon agyalni, h "melyik gombóc tolja is ki a kereket ?"
    Ha sérülök, már tolom is az "ötvennégyet" :) A parasztszájjákikurvagyorsan meg: unit száma 41. Amig ez nem megy fejből, ne is akarjon valaki csapatot irányítani...
    ( DE akarjon.) Gyakoroljon mert ez tanulható.
    Egyébként ezek nem feltétlenül képességbeli hiányosságok az embereknél.
    Csak akik mindenféle egyéb dolgokkal is nyomulnak, nekik ezt sokkal nehezebb betanulni. Mivel én öreg vagyok szenilis és elvakultan BIS hívö, nekem az az egyszerübb , h nem játszom semmi más szarral.
    Nem is szoktam...

    Egy vidám példa ,h mennyire müködnek ezek a beidegződések:
    Több év Flashpoint után, elhívtak egy lanpartira Codozni.
    Nagyon szerettek a csapattársaim, miután sokadszorra probáltam "átnézni" (zoommal),
    valamelyik társam feje felett állva, aki féltérden volt.
    A codban nincs zoom, ezért a jobbegeret puskatusra állitottam...
    És a srácok csak néztek rám bután, h ezt most megint miért ? Én meg nem győztem elnézést kérni.
  • Sanyix
    #18207
    én csak a cod1-el játszottam (elég is volt a sorozatból :D), de sík arcade volt. Annál árkádabb csak úgy lehet, hogy a képernyő közebén nagy villogó reload üzenetek jelennek meg.
  • ekre
    #18206
    ez olyan szinten igaz, hogy az egész játék egy forgatókönyv szerint működik. ha elérsz x pontot, bekapcsolsz egy triggert, ami spawnoltatja az ellent, ami fix pályán közelít feléd (scriptelt útvonal).
    azon röhögtem (kipróbáltam), hogy pl látszik is egy pár helyen, hogy ahogy 1 lépést előremész, az egész orosz sereg rádspawnol. de így a semmiből jönnek elő :) addig nagy nyugalom, béke, de ahogy a lábujjad beért arra a területre, beindul a spawn. (ezt egyébkén egy szűk kis épületben néztem meg. órákat állhattam volna 1 helyben, semmi sem történt volna. "w"-re rápöttyintve viszont annyian másztak elő a semmiből, hogy jáj.
    minden egyes játékmenet ugyan úgy zajlik, az ellenfelek pont ott lesznek, mint az első játéknál.

    ami méginkább csalódás volt vele kapcsolatban: demót nézve örültem, hogy rombolható a környezet. fenéket. az első pályán (pálya, lol) a csúf terroristák egy házból lőtték rpg-vel egy cobra-t, a cobra odafordult és kidurrantotta a falat. juj, ez mondom jó. nos, hiába lőttem utána bármivel a falakat, azok biza nem omlottak le. csak az az 1 fal, annak a helinek, azon jelenet erejéig.

    pedig nincs is nagyobb móka annál, mikor vlki kezdő bemenekül előled egy házba, te meg nemes egyszerűséggel az egész házat ráomlasztod :D
  • tpM
    #18205
    A másik, hogy ilyen összetett játéknál elkerülhetetlenek a bugok. CoD-nál persze, hogy nincsenek ilyen gondok, van egy 100 nm-es pálya, azon pár "AI" amik azt tudják, hogy kire kell lőni ill kire nem (ez látszik mikor meghalsz és homályosodik el a kép még akkor is téged lőnek :D) és a többit scriptek meg animációk alkotják (persze, ha nem így van javítson ki valaki). Ráadásul, ha jól emlékszem ahhoz is jött pár többszáz megás patch :)
  • ekre
    #18204
    igazából amit én nem értek: megy a rinya, hogy jájdeszaaar, stb. persze, vannak hibái, senki sem állította, állítja, hogy egy bugmentes csoda lenne az arma, valamint, hogy annyira realisztikus lenne, mint maga az élet.
    de már más is kérte (talán pont Solt?), hogy ha tudnak jobbat a fikázók (ami nem arcade, ill annyira arcade mint az arma :)), akkor legyenek oly szívesek ezt megosztani, mert bizony szívesen vetnénk rá egy pillantást. de most komolyan, tényleg! nagyon hálás lennék!

    ja, hogy az már nem megy? akkor? minek és mire fel kell fikázni? (tegyük hozzá, hogy szerény személyem ki nem állhatja a codot, ennek ellenére nem fikázom, hogy jáj az armában ez meg az milyen jó, ellenben a cod)
    ha maga a játékstílus nem tetszik, a nehézsége okoz problémát, nosza, van annyi lövöldözős játék, hogy biztosan talál magának egy kiváló alkotást.

    de ha már kötekedünk.
    747 heavy, látom odáig vagy a szimulátorokért, az avatarodból és a névből ítélve szereted a repszimeket is. 747-ből gyanítom, hogy inkább a polgári repülés, mintsem a katonai.

    no kérem, az arma kb annyira valós szimulátor, mint amennyire az fsx is az (vagy az fs széria, vagy x-plane, kinek mi fekszik). természetesen nem tudja 100% valós érzetet kelteni, vannak hibái, vannak olyan részek, melyek egyáltalán nem jól szimuláltak, avagy teljes mértékben hiányoznak. ja, most nem az arma-ról beszéltem, hanem az fsx-ről. de lehetne ez akár az x-plane is.
    ennek ellenére szeretjük mindkettőt (ill mindhármat :)), mivel talán ezek a leginkább valós szituációkat szimuláló, átlag ember számára is elérhető szoftverek.

    szerinted (ill a fikázók szerint) aki szereti az armát/fsx-et, bármilyen szimulátort, nem tudna kapásból több tucat, vagy még annál is jóval több olyan, akár minimális változtatást felsorolni, ami a szimulációt még tökéletesebbé tenné, még inkább a valós érzet érzetét keltené? dehogynem!
    csakhogy 2 kategória van (szerintem):

    1.- elkezd fikázni, mert azt könnyű és még figyelnek is rá, lényegen nem változtat, csak mint flame generátor vesz részt

    2.- nekiáll az adott szoftver moddolási lehetőségeinek kiismerésében, hogy idővel egy még tökéletesebb szimulációt kapjon, illetve nyújtson másoknak. ez persze jóval nehezebb, de becsülendő, ráadásul szórakoztató is lehet, ha valaki eleve kedveli a bütykölést.
  • tpM
    #18203
    Az 5-be már bekerült, hogy ha kevés a lőszer a tárban akkor kiírja, hogy "RELOAD".
  • Solt
    #18202
    Ezekbe már bele sem mentem... senkit nem akarok megbántani, de elképesztő egy-két figura szövegértelmezése! No meg a "jobban" tudása...
  • Solt
    #18201
    Tényleg nem érted, hogy amihez hozzászóltál, ott nem a játék SZIMULÁTOR mivolta volt a téma? Hol olvastál tőlem akár egy olyan hozzászólást, ahol azt állítom, hogy ez egy tökéletesen valósághű program? Hol állítottam akár fél mondattal is, hogy minden olyan itt mint élőben? Hmmm?

    Te saját magaddal vitatkozol. Ne aszerint reagálj, hogy mit gondolsz bele abba amit írok, hanem próbálj meg arra reagálni amit írok!

    A ballisztika meg olyan amilyen, de VAN! És azért hoztam ezt példának, mert tudtommal más játékokban még ennyi sincs!

    Ha tényleg nem érted, hogy mit írok, akkor inkább ne is reagálj rá, mindkettőnknek jobb úgy...
  • priluki
    #18200
    Azért annyira nem.. pl a fegyverek szorása visszarugása.. de szerintem ne menjünk bele... ugyis nekem van igazam
  • DOGMAN
    #18199
    Én nem mondanám hogy buták, egyszerűen más az érdeklődési körük... :)
    Ha valaki úgy érzi hogy felhőtlen szórakozás pl COD-ozni, hát tegye.
    Azzal már inkább van bajom ha idejön flémelni. (nem vonatkozik épp most senkire, csak úgy általában mondom)
  • Gascan #18198
    CoD? Ez kell a népnek? Győzike is kell a népnek!?.. az emberek általánosságban buták. Vagy legalábbis annak nevelik őket. Ez az én véleményem...

    Aki egy picit inteligensebb az már igényesebb szórakozásra vágyik, persze tisztelet a kivételnek.
  • Micsu
    #18197
    első cod is ugyanolyan arcade volt mint az újak
  • ekre
    #18196
    az is egy nagy előrelépés lenne, ha 2g feletti virtuális mem címzést támogatná, mert biza nem támogatja.
    ennek köszönhető sok-sok crash, cannot commit és egyéb virtual memory block hibaüzenettel. (az exe headert ugyan otthon is egyszerűen módosíthatnánk, hogy ez megszűnjön, viszont ezért cserébe kapunk egy kis fade-et)
  • priluki
    #18195
    Milyen jo pálda lett a Cod:D mindenki ezt hozza fel :)) Csak nemazért mert az Arcade koronázatlan vagy már koronázott királya?! :D Az a vicces hogy az elsö cod még nem is volt ennyire Arvade .. az évek alat "fejlödött" idáig.. ugylátszik ez kell a népnek :S tul sok a "pisti".. :D az a bizonyos blood stefan:D
  • Sanyix
    #18194
    Az első megoldás, kikapcsolni a swapot, persze megfelelő memóriamennyiséggel. A másik meg az hogy a játékot kicsit úgy módosítják, hogy bátrabban előtöltögessen. Na meg hogy megírják 64bitre... mivel a max 3g ram folyamatonként lassan kevés lesz.
  • Sanyix
    #18193
    degáz... és még gravigun sincs, meg redeemer sem :D

    Meg nem mutatja nagy piros oszlopokkal a képernyőn hogy ott az ellenség :D
    maradj a codnál, annál bonyolultabb nem kell neked.
  • DrRadon
    #18192
    Elolvastam. Remek ötlet a vinyón tárolt textúrák felbontásának lejjebb vétele.

    A 8 giga sajnos nem használ, hiszen így sem használja, ki a 4 giga RAM-ot. Ahhoz a BIS-t kellene kissé ösztökélni, hogy kissé bátrabban garázdálkodjon a nem mechanikus erőforrásokkal.

    Mivel 8 giga fölösleges (a négy is), a BIS-t meg nehezebb inspirálni mint az arabokat kereszténnyé tenni, marad az SSD :)
  • DOGMAN
    #18191
    Megy ugye a nyomjelzők... főleg éjjel
  • Sanyix
    #18190
    1. Hát azért, mert az rpg-7es egy könnyűpáncéltörő, és az is jó pár évtizes fejlesztés. A páncélok meg fejlődnek. t72 soha sem volt könnyűpáncélos, vicces is lenne ha 1 rpg-től elpukkanna...
    2. Azért, mert a páncéltörő fegyverek nagy része, 1 lövéses... tehát gyárilag benne van a lőszer, kilövöd, és dobodel.
    Egy katona nem csak fegyvert és lőszert visz magával, hanem sok minden mást is. 20 kg fölötti felszereléssel már nehézkes a mozgás.
    Azt mp5-el meg hasonló géppisztolyokkal mit akarsz nyílt terepen? Zártra meg lehet vinni pisztolyt, az pont elég.
    3. Honnan tudod hogy ak74su volt? Mellesleg mi az ofp-s időkben 3-400 méterekről pufogtattuk az ellent, egy szaros ak47 cz-vel is, sikerrel.
    Attól kezdve, hogy lőttél, már nem vagy láthatatlan. Már a hangból is elég pontosan meg lehet mondani honnan jött a lövés, hát még akkor ha a torkolattűz is látótérben volt.
  • [NST]Cifu
    #18189
    Szerintem olvasd el még 1x, mit írt Dogman... :D
  • DrRadon
    #18188
    Az sajna nem segít. SSD kell vagy megbarátkozni a kisebb textúra felbontással. Van ami ArmA1 óta nem változik...
  • [NST]Cifu
    #18187
    Akkor már inkább rakj 8 giga ramot a gépbe. :)
  • DOGMAN
    #18186
    Mit próbálsz??
    Akkor nem írtam érthetően: sajnos mindig betölti a memóriába a lagnagyobb texturákat is, mert ha a legkisebb értékre állítom textura minőséget, akkor is betölti, 3 méter távolságig. Messzebbre ilyenkor nekem is ronda, de ugyanúgy swappel a vinyó ilyenkor is. Ezért inkább mexre teszem akkor legalább nem cserélgeti olyan sűrűn.
    Legalábbis nekem... szóval én azt írtam hogy a gyári texturákat kéne lebutítani valamennyire, hogyha felhúzom maxra akkor elférjen a ramban amit 360 fokban látok. És akkor nem akadozna ha hirtelen forgolódok.

    vagy veszek egy ssd vinyót :D
  • Game Hunter
    #18185
    erke vagyis ekre. sry:D
  • Game Hunter
    #18184
    erke, cifu: Koszonom szepen a valaszokat!:)
  • Gascan #18183
    Van ez a Mark II - armaholicról le lehet tölteni - .. ami egy Arma 2 bencsmark.. ott próbálgattam, hogy kapok jobb értékeket

    kesőbb megpróbálom, amit mondtál.
  • DOGMAN
    #18182
    Nekem is átlag 30-60 közt ugrál, de ha hirtelen fordulsz nézd a vinyó led-et, még 3GB ram és 1GB VGA ram mellett is swappeli a textúrákat.

    Azt is észrevettem, hogy ha leveszem a textura minőség beállítást, akkoris betölti a legjobb texturákat közelre, csak távolra nem.
    szóval csak a távolságtól függően cserélgeti. Ha fullra rakom akkor 50 méterre is a full textura van betöltve, ha meg nem akkor mondjuk 10 métertől távolodva egyre rondábbakat tölt be.
    Szóval ha a full texturák méretét csökkentenénk talán nem swappelne annyit...
  • [NST]Cifu
    #18181
    A játék modelljeinek nagy része egy-az-egyben a VBS-ből vannak átemelve, csak ugye egyes részei nincsenek kihasználva - mint a hőkép modell. Érdekes elgondolás egyébként a BiS-től, mert ha ezeket például kiszedik, akkor egyfelől kisebb lehet a játék (gondolom sok hasonló dolog terpeszkedik a 9+ gigában), másfelől viszont nem kellene amiatt aggódni, hogy valaki fogja, és felhasználja ezeket egy addonban...