35049
  • Solt
    #18060
    Wiki? Kifejtenéd? :)
  • Micsu
    #18059
    Egyébként jó hangulata van a játéknak + végre a városok tényleg annak néznek ki, pár peccs és a legidegesítőbb hibáktól remélem elbúcsúzunk
  • Vorpal
    #18058
    Gyik helyett inkább egy wiki lenne okosabb.
  • Solt
    #18057
    Hmmm-hmmm... pedig egy jó páros által "megmultizott" technika bizony elég hatékony... főleg, ha még külső infókkal is el vannak látva! :)
  • 0Fritz0
    #18056
    Multiban nem véletlenül kezeli mindenki inkább egymaga a vasat, talán single-ben is működik.
  • 0Fritz0
    #18055
    EVE Online, WWII Online.
    Ezek is bírnak az általad leírt tulajdonságokkal, de persze itt sem lenne rossz. :)
  • Solt
    #18054
    Uram, nem tudok többet segíteni a legnagyobb jó szándékkal sem... türelem, gyakorlás, vagy elengedés! :)
  • Petko
    #18053
    Hát itt van az orrom előtt a kézikönyv és abban egy szó sincs erről. Meg én már kb. 500x átállítottam a billentyűkiosztást, és a jó magyar fordításnak köszönhetően már összekevertem őket. De most hála neked megtaláltam hogy ez a nagyítás (folyamatos), kicsinyítés (folyamatos) hoz tartozik, én pedig a közelítés meg távolításban reménykedtem hogy erre szolgál, a folyamatosat meg azthittem hogy TrackIR vezérléshez használják.
    Viszont a szín hozzárendelést azt már próbáltam de csak arra a konklúzióra jutottam hogy még nehezebb így kezelni őket. Ha megnyomogatom az f billentyűket még ki tudom őket jelölni, de ha sorba a backspace, csapat, szín, backspace... (én itt már mindíg belekeveredtem és rosszat nyomtam és kezdhettem előről), az adott kategóriáknak megfelelő szám gomb (amiket nekem lehetetlen megjegyezni, és állandóan véginyomogatom 1-9 ig), akkor vagyok ott ahol lettem volna ha végignyomogatom az adott számú f betűt.
  • Solt
    #18052
    Itt megint egy szó hiányzik! Szerinted! :) Ilyenkor azt se felejtsd el, hogy a perifériás látáson ( a hangot nem mondom, mert én 5.1-ben játszok, és ott tökéletesen érzékelhető a zajok forrásának iránya ) kívül nem sok előnye van élőben a katonának egy szoba katonához hasonlítva. Nekünk itt a monitor előtt nem ingadozik a hőmérséklet, nem fázunk, nem kapunk hőgutát, nem kell 24 óra ébrenlét után harcolni, nem fájdul meg a könyökünk, ha mondjuk pont egy kőre dobjuk le magunkat a "hasra" parancs felhangzásakor, stb, stb, stb...

    Itt a lényeg a lehetőségekhez képesti valós szimuláció. Tehát ami szimulálható a szoba és a PC keretein belül, az rendben, ami nem az nem. Tehát mivel élőben nincs minihud, ( mondjuk van GPS, jobb ctrl + M ) így itt sincs, és mivel a periférikus látás nem szimulálható a szoba és a PC keretei közt, így azt ugye nem említjük! :)

    De, hogy mindez kerek legyen, biztos feltűnt az ArmA1 esetében, hogy a képernyő szélén ilyen fehér foltok vannak néha... na elvileg ez hivatott a periférikus látást valamelyest szimulálni... az a fehér folt jelezné tudtommal, hogy valaki van a látómeződ szélén...
  • Petko
    #18051
    Hát ezt az érvet már ezernyi játéknál hallottam, hogy attól lesz reális hogy kiszedik a hud elemeket, minimapot, külső nézetet stb. De kéremszépen a játékot így nem lehet reálissá tenni hogy egy pc monitorja előtt ülő embernek a legutolsó eszközeit is elvesszük amivel úgy-ahogy kompenzálni tudná a valóságos katona fokperc pontosságú hangirány érzékelését, a több mint 190° os perifériás látását, ami sokkal érzékenyebb mozgásokra, a test helyzetérzékelését.
    Sokkal fontosabb nekem az a realizmus, ahol inkább arra hajtanak, hogy a játékos képes legyen minél jobban tájékozódni a környezetéről, és amennyira csak lehet kompenzálni probáljuk a valósághoz képesti "csonkult érzékelést". A realizmust inkább azzal próbáljuk elérni hogy megfelelőek a térarányok, a távolságok, a fegyverek tulajdonságai, és minél jobban próbáljuk a valóságos oraganikusan kialakuló katonai helyzeteket létrehozni a játékosok megfelelő "terelésével" játékkoncepciós motiválásával.
    Ezek alapján én még mindig ezerszer realisztikusabbak tartom pl. a Planetsideot a mai napig is, ahol bár designban szó sincs realisztikusságról, de eddig ez az egyedüli játék ahol valaha is több száz főből álló seregek egymásnak feszültek, és valódi frontok, utánpótlásvonalak, frontáttörések, spec ops akciók stb. természetes és valósághű kialakulását láttam.
  • Solt
    #18050
    Javaslom olvasd át a kézikönyvet! Alaposan! :) Csak egy példa... a járművek optikai irányzékai a + - gombbal zoomolhatók! ;) A vegyes alakulat is tovább bontható... szín hozzárendel, és máris egyszerűbb az irányításuk! :) Kézikönyv Uram! :)
  • Petko
    #18049
    gyakorlok én jó sokat, bennem aztán túlteng a lelkesedés és az optimizmus, de nem tudom áttörni a "betonfalat"

    Kiváncsi vagyok más hogy oldja meg "rugalmasan" 5 perc alatt, ha van egy 10 fős ai squadja vegyes katonákból, ebben 2 sniper. Na most a reptéren szeretném elérni hogy a 2 sniperből az egyik másszon fel a reflektorálvány tetejére, a másik a reptér túlsó felén levő szervízépület lépcsőházának tetejére. Mindkettő rejtőzködjön, maradjon ott, kémlelje a reptér területét, és lőjön le minden ellenségnek titulált gyalogost akit meglát. Nekem ez majdnem 15 perc szarakodás volt, amíg megjártam velük a terepet (közbe a többi is fel alá flangált, nem tudta eldönteni hogy most beszáljon vagy ne szálljon be a csapatszállítóba), 200 gombnyomás amíg a menüben kiadogattam a parancsokat, és még utána se voltam biztos hogy egyáltalán ez működik, lelátnak e az adott pontból, figyelnek e az ellenségre, és tényleg le fogják e lőni. (Viszont hála istennek addig eljutottak, hogy utána közölték velem hogy xxxyyy koordinátán ellenséges egységet látnak, amire én a térképből meg megtaláltam azt a grid koordinátát az egész ellenséges hadsereg áthaladhatott a reptéren).
    Én csak arra célzok hogy a játék-ember interface-el vannak gondok: a legördülős context menü amiben fél óráig kell keresgetni a megfelelő menüpontot; az f1-12, 1-9 rádiómenük, amikkel évtizedekig tart kiadni egy egyszerű oszlop alakzatba, vagy gugolj parancsot; a zoomolható minimap hiánya, amihez valami célpont irányjelző szerűség elvárható lenne hogy legalább minimálisan lehessen tájékozódni; hogy a mapon is kínkeserv kiadni egy parancsot, nem lehet pontosan látni ki hol van, nem lehet kijelölni őket; hogy a járművek optikai irányzékai nem zoomolhatóak; hogy a szerencsétlen aikat egy egérklikkelős uin lehetne legalább gyorsan irányítani
  • joebacsi
    #18048
    Több idő hozzászokni, de tény, hogy többet áldoztak a játszhatóságból a realitás érdekében, mint pl. egy bf-ben.
  • lerboy
    #18047
    Nekem nincs gondom a menüvel, inkább azzal, hogy a vaksi szememmel időben kiszúrjam az ellent... :)))
  • Solt
    #18046
    az=azért
  • Gauge
    #18045
    Irna vki a multi tapasztalotatokról?
  • Solt
    #18044
    Ha ehhez hozzáteszed, hogy Neked, akkor ezzel semmi gond nincs is. Mert, ha viszont más meg tudja oldani, akkor az nem a játék hibája! És ez nem lenézés, nem is bántás, csupán száraz tény.

    Ha pedig ezernyi szimulátorral játszottál, akkor tudnod kéne, hogy az elsődleges szabály az, hogy gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Nekem több tíz órányi gyakorlásomba tellett, mire a Lock-On FC-ben viszonylag normálisan le bírtam tenni a földre a SU25-t... még most sem sikerül tízből tízszer... valahogy mégsem az a konklúzióm, hogy a játék a kezelhetetlen...
  • Petko
    #18043
    Ha arra célzol ezzel hogy én vagyok limitált, az megeshet, de már ezernyi szimulátor játékot próbáltam és általában jól tudtam irányítani őket. De valahogy ez az istenért se "esik kézre".
    Azon a véleményen vagyok (most tekintsünk el az ilyen-olyan bugok, optimalizálatlanság tárgyalásától), hogy a játék szép meg jó a külszínen, igazi háború szimulátornak tűnhet, de a gyakorlatban kezelhetetlen, nehezen irányítható, nehéz benne tájékozódni, szóval a lepel alatt nem igazán működőképes.
  • Samurai84
    #18042
    Nekem bejön a game. Most toltam a demot multiban. Csak sajnos senki nem beszélte a magyart :( Pedig a coop hatalmas. Nem vagyok egy nagy shooter fan, meg is lepödtem hogy multiban nem volt célkereszt :)
  • GCsab
    #18041
    Na igen, én nem irányítom az AI-kat... Ezért nem tűnt fel a hiba. Én inkább ilyen közlegény életet élek. Megcsinálok egy jó nagy csatát a pálytervezőben és eljátszogatok ott.
  • Solt
    #18040
    User limit! :D
  • Petko
    #18039
    Hát nekem mostmár egyre jobban kivan a f***m az aival, illetve a játék kezelésével. Én multiban állandóan crcti-t játszok mert ez az ami egyedül értelmesnek tűnik és tetszik is. De órákat el kell szarakodnom amíg a menükkel nagynehezen ráveszem valamire őket, kurvára kínkeserves.
    Mostmeg már agyhalál szélén vagyok amikor tankparancsnoknak beülök, és van alattam egy tankvezető meg egy lövész. Nekem állatira szar ez a tankirányítás. A wasd gombokkal a kormányos mindíg elbassza az irányt, sose tudom egyenes irányba állítani. Aztán a lövész mindíg össze vissza forgatja a tornyot, képtelen vagyok normálisan kezelni a menü parancsokkal hogy mit csináljon. Ha meg végre valamit megprobálok becélozni, erre azonnal eltekeri a parancsnoki nézetet a toronnyal. Meg aztán tájékozódni, célpontokat megtalálni atomnehéz mégha van külső nézet is. Meg persze hogy mit lőjön, mivel lőjön, merre lőjön, mit célozzon... minden gombot megtaláltam, de ezt egyszerűen képtelenség úgy kezelni hogy megfelelően tudjak reagálni.
  • GCsab
    #18038
    Oké, az mondjuk egy tény hogy lehetne jobb is a játék. De nektek mi a fura az AI-ban? Én nem vettem észre semmi érdekeset, nálam teljesen jól működnek a karjelzéseket leszámítva... mert egyrészt piszok gyorsan mozognak a karjaik másrészt meg minimum ötvenszer leadja a jelzést...
    De ezt leszámítva teljesen jók és még a Super AI sincs bekapcsolva. Mondjuk nálam a játék felvan patch-elve 1.01-re, lehet hogy azért jók a ai-k.

    Én még a predator-ban fedeztem fel egy kis hibát. Mégpedig azt hogy a tüzér vagy lövész, célozhat akárhova a gép a rakétát akkor is nyíl egyenesen lövé ki... Aminek meg egy predator-nál nem sok értelme van.
  • w77d
    #18037
    nem hülye ötlet...
  • Solt
    #18036
    Kéne csinálni egy GYIK-ot... kezd unalmassá válni a(z) ( indokolatlan ) nyávogás!
  • tpM
    #18035
    Ugye be van kapcsolva nehézségnél a Super AI (Okosabb MI vagy mire fordítottam magyarul)?
  • w77d
    #18034
    amúgy szerintem nem sikerült annyira a játék, mint amennyire várta a nép. Legjobban a programozók baszták el az optimalizálással, de így 4 óra játék után az ai sem éppen tökéletes
  • w77d
    #18033
    saját
  • w77d
    #18032
    saját
  • GCsab
    #18031
    Nem értem mi baja van mindenkinek a játékkal... Szerintem rohadt jó lett... Én reggel óta ezzel játszok, és még mindig nem unom. Szerintem nem bugosak a botok, nálam teljesen jól működnek, oké volt olyan hogy a pl a falat őrizték de ennyi belefér. Hát én már elég sok salyát és változatos küldetést csináltam. Csináltam, város harcot, éjszakai óriási csatát, partraszállást, ejtőernyős támadást, tankcsatát, mesterlövész küldetést és még mindig van elég sok ötletem. Szerintem teljesen jó lett a játék, nekem legalábbis nincs vele semmi bajom.
  • LSC
    #18030
    Hali tudna esetleg vki segiteni? Manhattan pályán elfogtam a nőt, a másik informátor házában felrobbant, megtaláltam a templom mögött a fegyver raktárat, átkutattam a vörös területeket összesen 3 tábort találtam és most passz nemtom mit kéne csinálni és merre. Nem teljesített a főbázis, a vezető megölése és a kis táborok sem. Fogalmam nincs merre kéne menni pedig az angollal sincs gondom.
  • Viktorr
    #18029
    Nagyon jók,köszönöm szépen!
  • [NST]Cifu
    #18028
    Az illető akkor esik össze, amikor az elsősegély küldit elfogadod, átellenben veletek! Odasétálsz, és a középső egér gomb (vagy enter, ha jól rémlik) előjön a menü. Itt van olyan, hogy húzás (?) és úgy tudod elhúzni. Akit nézel a videóban, azt nem lehet pátyolgatni! Nem azt kell húzni!

    Az út túloldalán, egy kis sátor vagy ház előtt áll alaphangon az ürge, akit macerálni kell, és az elfogadáskor esik össze! A videón amikor a felcserrel beszélsz, akkor pont ballra van neked.
  • 4D
    #18027
    Üdv Emberz.
    Nagyon vártam a gammát, mivel anno a mérföldkő OFP/ később az arma nagyon tetszett. A Codemasters féle "OFP2"-nek pár hete esélyt nem adtam volna.
    Nem tudom akik hasonló "múlttal" rendelkeznek hogyan vélekednek az Arma2 ről,de én tömören, csak szomorú vagyok, mert inkább vártam volna még rá 3-4 hónapot, mint hogy ezt kapjam a pénzemért. Vágom, hogy multizni így is jó, node a töménytelen AI (stb.) bug-hegyek miatt, pont az NEM élvezhető benne ami az erőssége volt, azaz hogy szinte korlátlan lehetőségű salyát és változatos küldetéseket lehet(ne) vele csinálni. Egyszerűen kiábrándító, hogy esetleg majd a 8.-patch majd eljuttatja erre a szintre, ahol alapból lennie kéne. Tényleg nem szívesen, de leírom, ez a gamma így egy prebéta......, és ezt a megjelenés napi patch is alátámasztja. Sajnos mivel tolnék egy kiforrott harci szim-et, amitől nem akad ki az ember a program hibáitól folyamatosan, azt hiszem ezek után adok egy esélyt az ofp2-nek. El lett hamarkodva a kiadása.

  • Molnibalage
    #18026
    Erre gondoltam. 3. szinten van.
  • DrRadon
    #18025
    Lehet, hogy a játék beállítások - nehézségi szintnél a legmagasabb fokozaton van? Akkor nem jeleníti meg a nyilakat.
  • Molnibalage
    #18024
    Milyen narancssárga nyilat? Ez volt a másik problémám... Esküszöm, hogy nem látok semmiféle jelzést. Bólyákat sem.
  • Solt
    #18023
    Te Balázs! Ha most kiderül, hogy nem is azzal az emberrel próbálkoztál, akit meg kell gyógyítani, akkor tuti, hogy az egészet átmásolom a Falcon topikba!!!! :D :D :D
  • w77d
    #18022
    rossz emberkét akarsz cipelni XD
  • GCsab
    #18021
    Nézd meg hogy mit mutat a küldetés, hogy merre menj... Nem azt az embert kell ellátni! Kövesd a narancssárga nyilat.