35049
  • Snipa
    #18100
    koszi!
  • Stormbird
    #18099
    Höjjdemá' etás!
    És az még él aki az Xboxot dicsőítette?
  • Yula
    #18098
    ;)
  • DOGMAN
    #18097
    asszem a default a "-" bill.
    De figyelj mert nem mindegy melyik csatornába írsz:
    A globális csatornát mindenki látja
    A jármű csatornát (sárga): csak a veled egy járműben ülők.
    A szakasz csatornát(zöld) csak a vele egy szakaszban levők.

    ezekez defaultban a "," és a "." -al léptetheted
  • Yula
    #18096
    Jól mondja csige tényleg jó volt a harc és kicsit valóban zavaró volt számomra is a PCvsXbox vita.
  • EK1TEP
    #18095
    Van ehez valami törés hogy ki tudjam próbálni az összes fegyvert?
    Hadjárat módban lehet fegyvert választani vagy a gép adja azt kész?
  • Snipa
    #18094
    egy lama kerdes, hogy lehet multinal a chatbe irni?
    egyszeruen nem talalom, vagy csak nem ertem a magyarra forditott dolgokat...
  • Ati810
    #18093
    Hello
    Lenne egy kérdésem.
    A küldetések elején mindig van egy térkép amin mutatják a taktikát. Még mutatnak rajta egy kört meg egy vagy kettő négyzetet.
    A négyzetek mellékküldetések és ha igen miután megcsinálom őket könnyebb lesz a főküldetés ?
  • kelemenlajos
    #18092
    logitech fore 3d pro
    Én eksönösen szerezem valami 5-6k volt...

    Ma rágyúrok kicsit, hogy belülről is úgy vezessem a helit mint kívülről :)
    aztán lesz nemulasss, fejjel lefelé a rotorlapátokkal kaszabolom majd az ellen fejét!
  • marja
    #18091
    Eddig azt hittem csak én csinálom így! :-)
  • DOGMAN
    #18090
  • DrRadon
    #18089
    Kössz vazze, sz@rrá röhögtem magam :D
  • tpM
    #18088
    A2-ben azért már harcképesnek nevezhetőek :)
  • Stormbird
    #18087
    No, kedves Petko!
    Most, hogy végigolvastad itt a sok okosságot, elmondom neked, hogy én hogyan kormányozom a sok retardált AI regrugrát.
    Két verzió van.
    Egy rövidebb leírás: sehogy!
    Egy picit hosszabb: adott valamilyen feladat -mondjuk egy várost kell elfoglalni- és van hozzá x számú y fegyverzetű nagyonhülye pupák AI.

    Nagyjából megközelítem a feladat helyszínét, majd a léhűtőknek kiadok egy "wait for me" parancsot és lefektetem őket valami fedettebb, gazosabb helyen, had szalonnázzanak kedvükre.

    Én komótosan elballagok és tájékozódok mint a denevér, hogy mi merre és hány méter. Ha mondjuk azt látom, hogy egy BMP múlatja az időt a város szélén és el nem mozdulna onnan semmi pénzért, szépen kúszásban magamhoz rendelem a rokettás idiótámat. Ez mondjuk nem lesz egy szemvillanás, de azé' oda szokott érni. Ha megjött, nem ám kilövetem vele a BMP-t!! Túrót! Úgyis elkúrja, mert vagy őt veszik észre, vagy mellésomja a rokettát. Beszólok neki, hogy legott adja ide a LAW-ját, vagy úgy nyakon vágom, hogy lefejeli a saját sisakját. Ez általában hat és szépen ledobja a cuccot én meg felveszem, pozícióba küzdöm magam és karajul oldalba kínálom a csökönyösködő teknőt. Erre persze általában lesz nagy riadalom, meg nekibuzdulás, lótás futás nézelődés, de én szépen elkúszok vissza adom a csövimanónak a LAW-ot és vissza küldöm szieztázni a többi retardhoz.
    Persze közben azé' nézelődök, me' van hogy a lelkesebb ellen megpróbál megtalálni, de azokat könnyű levadászni, me' futkosnak mint a mérgezett egér és néha akkor sem vesznek észre, ha átesnek rajtam.

    Ha a helyzet úgy hozza, szükség lehet egy kis snipáskodásra is. Értelemszerűen akkor -ha van- a snipert rendelem magamhoz és vele cserélek mordályt. Így szépen felőrlöm a védelmet. Egyre beljebb küzdöm magam a városba és addig harcikálok, míg el nem fogynak a védők. Végül odarendelem az egész jóllakott droid gárdát és örvendezünk vala.

    Ez a módszer mondjuk nem a leggyorsabb és legelegánsabb módja egy feladat megoldásának, de sok agysejtem megóvom a pusztulástól azzal, hogy nem bonyolódom bele az AI tömeges irányítgatásába és nem idegesítem magam az idióta megmozdulásaikon. (Én még olyan küldetéssel nem találkoztam amit egyedül nem lehetne megoldani, de ez csak az OFP-re vonatkozik, me' Armákban nem játszom csak multit)

    Merjél Rambó lenni, még akkor is ha ezért néhány HC gamer a megvetésével tüntet majd ki :)

    Egyébként meg igazad van! Ez egy Sz@rPics@FaszBugosHulladékGáma -röviden SzPFBHG- de azé' mi szeresssük! :)

    Azt meg majd később belátod, hogy ezt a gámát a népek 85% a multi miatt veszi meg. A maradék 15% pedig tévedésből. Még ráérsz eldönteni, hogy te hova tartozol :)
  • csige791
    #18086
    Jaj dehogy is, annyira nem volt komoly meccs, nyilván ha az lett volna senki nem az xbox-ról beszélt volna. Nagyon jó , hogy van ez a szeró ahol csak Magyarok vannak.
    Mindenképpen veszek egy Joystickot, mert azzal lehet igazán király a helikopterek irányítása. Van esetleg valami javaslat, hogy mi az ami jó?
    Én mindenképpen valami Logitech-re gondoltam.
  • tpM
    #18085
    Ilyenkor szólsz egy (R SA) jelzéssel ellátott úriembernek és rendet rak :)
  • csige791
    #18084
    Ma este volt egy kiraly játék a szerón, nem vérre menő, viszont jól eljátszadoztunk, hogy visszahozzuk a törött lezuhant KA52-t javítani egy masik helikopterrel stb... Viszont volt egy kisebb vita néhany ember kozott, hogy most melyik a jobb az XBOX360 vagy a PC, így kb 20 percen keresztul nagyon nem lehetett beszélni TS-en mert ezen vitáztak páran, ami kicsit komolytalannak hatott... De ezen kivul kiralysag volt, koszi a jatekot.
  • joebacsi
    #18083
    a wiki az egy olyan gyik, amit mindenki szerkeszt
  • DOGMAN
    #18082
    én erre gondoltam csak nem gayi sapisat, hanem szimplán a fülesre szerelni...
    http://szigoruanszubjektiv.buzz.hu/archives/2008/11/22/En_vagyok_Neo/
  • macleody
    #18081
    Van itthon egy ilyenem, lehet ki kéne próbálnom :)
  • Solt
    #18080
    Mármint a játék nem támogatja a 6DOF-ot... pedig, ha jól emlékszem arról volt szó... :S
  • Solt
    #18079
    Nagyon sokat dob a játékélményen! ;) Kár, hogy nem 6DOF, de így sem rossz...
  • DOGMAN
    #18078
    Sebaj, a szájtépésből sosem elég...
  • DOGMAN
    #18077
    Jajaj trackIR-t akarok már mióta csinálni (mióta Yula megvette magának), nem egy nagy vaszisztdasz a hardvere, csak nincs most semmi időm pepecselni vele :(
  • Solt
    #18076
    Na figyu, én mára átadom a terepet... úgyis ugyanazt mondjuk, csak picit más megfogalmazásban! :D
  • tpM
    #18075
    Jól mondod, hangok terén elképesztően béna a BIS, egyedül a heli meg pár lánctalpas az ahol le a kalappal előttük. Jövő hét vége fele megpróbálok kidobni egy hangmodot ami ezeken (rakéta repülés hang, többféle robbanás hangok stb) segít.
  • DOGMAN
    #18074
    Hááát EAX os hangkártya sztem a minimum ehhez a gaméhoz, és mit nem mondjak fülesen is megfelelően ábrázolja térben a hangokat...(ez az EAX lényege)

    A társak mozgásáról: AI-t nem nagyon tudni merre van ha a térképen nem jelöli a script.
    A saját csapatod tagjait neked kell tudnod merre vnnak, főleg ha te vagy a parancsnok. Ha nem akkor pedig előírás hogy a két szomszédod látótávon belül tartsd. Ha elhagyod őket akkor jöhet a "Hol vagy?" parancs, erre a szakszi bemondja a pozícióját.
    A "hány óránál" azt jól tudod: mindig az a 12 óra, amerre néz aki mondja. Itt is a látótávon belül maradás a lényeg...
    Olyan szintig kell gyakorlnod a mozgást tájékozódást a játékban, mintha a napi életedben lennél, ha ajtó elé érsz akkor automatán nyisd magad előtt, és ne azon gondolkodj, hogy mivel is kell nyitni :D
    Már régebben is akartam régi LAN party videókat feltolni a youtubra, most már mindenképp megteszem, ott áthatod hogy néhány eszelős hogy zongorázik a bill-en game közben :)
    OFP multiban volt vagy 10 ember akit shimán megneveztem a mozgása alapján, pedig ott egyforma modellek voltak mindenkinek :D

    Kitartás!! mondta Lajosunk és lesózta a disznó fülét...
  • Solt
    #18073
    Az 5.1 nagyon jól visszaadja, hogy honnan lőnek, honnan jön a repülő, stb. Itt azért azt megjegyzem, hogy az sem mindegy milyen hangkártyád van. Nekem nagy előny volt az X-FI az első részben. Sokkal pontosabban, és előbb hallottam pl technikát indulni mint a többiek...

    Amit leírsz a továbbiakban, azt pedig szerintem ne várd el az AI-tól. Viszont multiban ugye ez nem lehetetlen. Mi például megszoktuk beszélni, hogy a velünk szemben lévő mondjuk templomtorony a "12óra", és ehhez mérten mondja be mindenki mit és merre lát. Így hulla mindegy ki merre néz! :) Ha elértük a templomtornyot, választunk másik "12órát"... Azt ugye meg választott alakzatból tudni kéne, hogy kinek hol kéne lennie... más kérdés, hogy ott is van-e... mondjuk ezért vettem Track-Ir-t. Célozni nehezebb, de a tájékozódás, a bejövő információ mennyiség jóval nagyobb...
  • Petko
    #18072
    Félreértesz, nekem nincs gondom azzal hogy magamat megtaláljam. Itt a közvetlen környezet szituációs helyzetérzékelést tartom nagyon fontosnak, hogy közvetlenül tőled 2m re jobbra van e a csapatod másik tagja, mögötted kik kúsznak a fűben, 20m-re jobbra a fáknál hol gugolnak a másik rajból, hogy honnan jön a lövéshang szemből az épületek közül (amit a valóságban mint írtam fokperc pontosan képes vki megállapítani és bár nincs is 5.1 es hangrendszerem, de szerintem még azzal se lehet ezt megközelíteni), honnan jön a helikopterzúgás vagy a repülőzúgás, milyen irányból hallatszik az a robbanás. Amikor jelzi a társam hogy ott ellenséget látott, vagy mondja hogy 5 óránál, akkor az hol van, mert én nem tudom hogy ő épp merre néz, vagy mutat a kezével. Eddig én iszonyatosan összezavarodtam a játékba. A kedvencem az amikor egyszer csak felobban egy teheratuó mert valami ai kilőtte egy rpg vel, persze semmi hangja nincs magának a kilövésnek és a rakétagránátnak amint a levegőt hasítja. Aztán utánna még ugyanaz a robbánáshang 3x elismétlődik az égő teherautóból, mintha a közelben tankok lövöldöznének.
  • Solt
    #18071
    Pont most akartam írni a #18063-ra, hogy: "Ennyi!"
  • DOGMAN
    #18070
    Egyetértek, lásd #18063
  • Vorpal
    #18069
    :D
  • Solt
    #18068
    Hajrá... remélem jól érzed majd magad közben, és utána is. Le a GYIK-al... :D
  • Solt
    #18067
    A katonai szimuláció különböző aspektusaiba nekem bőven belefér az, hogy az M betű megnyomása egy a zsebembe préselt térképet szimulál. Ez bőven elég... ( NEKEM ) Viszont szintén NEKEM, derogál, ha például nyilak, hud-ok, kitudja még mik jelzik, hogy merre is kéne menni. Ne jelezze... ha hülye vagyok, engedtessék meg nékem egy katonai szimulációs játékban, hogy eltévedjek... mint ahogy rendszeresen el is kavartam eleinte... még OFP-ben... azóta viszont jó érzés "tudni", hogy hol vagyok, merre megyek... hud nélkül...

    A tájékozódást segítik a tereptárgyak, épületek, hidak, kereszteződések, sőt... még a csillagok is... pont ugyanúgy mint élőben... ez a szimulálható kategória... ahhoz nem kell perifériás, vagy tér látás, hogy be tudjam határolni a helyzetem, és az irányom...
  • Vorpal
    #18066
    sg fórumon beszólni is bevett szokás - nem veszem magamra.

    Látom kicsit összezavart ez a wiki dolog - ugye nyilván tökmindegy mi a bevett szokás, egy wiki nagyobb előnyökkel rendelkezik mint egy statikus lap.
    Igen okosabbnak tartom, igen öregszel és igen megcsinálom ha bonyolultnak tűnik.
  • Petko
    #18065
    Tudod Fritz hogy ezt mind próbáltam, de nekem nem jöttek be, az EVE-t nagyon gáznak találtam, a WWOnline ban a repülés jól megvolt csinálva de a földi csata pont az arma hoz hasonló fenntartásaim miatt (nehéz tájékozódni, rossz a szituációérzékelés, nehéz az iránytás). Olyan fajta szerveződést egyikben sem láttam mint a Planetsideban.
    Sok játékból össze tudnám viszont rakni a tökéletes háború szimulátort, mert részekben már megvoltak. A tankozás pl. eddig a legjobb a Red Orchestrában volt.
  • Solt
    #18064
    És mi köze ennek az ArmA2-höz? Arra szeretnél a sajátos kommunikációs stílusodon keresztül célozni, hogy az SG fórumokon bevett szokás ( GYIK ) helyett inkább a wikipédián kéne valamiféle leírást csinálni a hasznos információkról? Jól értelmezem? Ha igen, akkor ezt te tényleg okosabbnak tartod? Hmmm... öregszem... Tudod mit, csináld meg... mi maradunk a GYIK-nél! :D
  • DOGMAN
    #18063
    No egy kicsit hosszú lesz (és mindenkinek ajánlom aki a hud hiánya, és az irányítás miatt kesereg):

    Oszlop alakzatba rakni a szakaszt: 0-8-1 igy sorban. kb 2 sec megnyomni ezt a három gombot.
    mikor már kb 1 éve kintvolt az OFP, az IRC-n azzal szórakoztunk hogy beirtuk a számsort és minél hamarabb be kellett írni mit jelent. Kb az összes állandó gamer (voltunk vagy 20-30-an) 80%-a másodpercek alatt nyomta a választ. Guggolásba: 0-7-6. Ezt is kb 2 sec lenyomkodni.

    Most hogy arma1-et teljesen kihagytam, kissé nehezen, de kb 4-5 óra után visszaszoktam a rádió parancs gombokra :D
    Cifu-val és tpM-el folymatosan javítjuk a magyar honosítást, a rádió menük nagyrésze is már a valós foglamakat, parancsokat tartalmazza, amint kijön a következő hivatalos peccs, máris jobban fogod őket érteni:)

    HUD, kistérkép, én igazi hárdkór fan vagyok, és ha engem ledobsz a mátra közepén egy szintvonalas térképpel, meg egy tájolóval, akkor ha éjjel, ha nappal van és el tudok menni a kijelölt pontra. (nem kamu többször voltam ilyen túrán már)
    Szóvalminek a hud??? meg egyéb navigációt segítő dolog? jóformán a gps-re se van sok szükség. Ha jól megnézed arma2-ben (editorban autózni helizni egyedül sokat!!!) és ofp-ben is, mindig van valami egyedi tereptárgy látótávon belül, ha ebből legalább kettőt látsz és ezek rajta vanak a térképen, akkor shimán meg tudod határozni a poziciódat.
    Csináltunk olyan coop küldit is, ahol random helyre dobott, és nem volt kijelzés a mapon csak iránytű és tereptárgyak. Már az OFP-ben is realtime volt az égblton a csillagok járása.
    Nincs iránytűd? csak órád? és sötét van de tiszta az ég?? Semmi dolgod, csak felnézel az égre, és máris tudod merre van észak (hogy hogyan azt mos nem írom ide, mert méghosszabb lenne, google a barátod) :D

    Szóval lentebb írta asszem Solt: gyakorolni, gyakorolni.

    Ha nem megy az irányítás a kampány alatt, szerkesztőbe tegyél le egy szakaszt magadnak, aztán ugráltasd őket.
    aztán ha megy tegyél be ellenfelet, majd sétáltasd rájuk a csapatodat, és alkalmazd amiket gyakoroltál.
  • Vorpal
    #18062
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Wiki
  • Petko
    #18061
    Hát ezzel azért vitatkoznom kell veled. Az előny sok mindenre vonatkozhat. Természetesen én se és te se azért játszunk hogy átéljük egy hasbalövés élvezeteit, vagy egy több 10km es hegyi erőltetett menetben megizzadjunk, az ilyen negatív dolgokat el akarjuk kerülni. A katonai szituációk különböző aspektusait kívánjuk átélni, a csapatmunkát, a hadigépezet részének lenni stb., az ezzel járó kellemetlenségek nélkül, tehát természetesen ebben előnyünk van.
    Viszont az átéléshez szükséges különböző képességek, a térérzékelés, illetve tájékozódás, 7.1 es hangrendszerrel 80" os monitorral, hangcsillapított sötétített szobában, trackir el stb. se fogja töredékére se megközelíteni a valós helyzetet. Ezt maximum akkor érjük el ha kifejlesztenek erre a célra neuroimplantátumokat.
    Ha ennek ellenére mégis kitiltunk bármiféle tájékozódást elősegítő kikerülő megoldásokat, pont az ellentétjét fogjuk elérni és nemhogy szimuláció de totál értelmetlen lesz az egész, nem lesz irányítása a játékosnak az játék felett, csak egy 3D-s panorámakép az egész.
    Ja és minden mondatom elé ha így jobban esik olvasni képzelj oda egy "Szerintem"-et.