35049
  • Gascan #18180
    Nekem a sima 1.02 peccsel a kampányban az első két missziót kivéve mindenhol stabil 22-28 FPS-em volt... most, hogy feltettem ezt az új peccset már van ahol felugrik 50-60-ra is az FPS, csak az a baj, ha gyorsan megfordulok akkor egy fél mp alatt leesik, aztán lassan visszakúszik

    de a fejlesztési irány nagyon jó ..

    igaz, hogy a scenárió küldetésekben mindenhol magasabb az FPS-em, 35-40 körüli
  • [NST]Cifu
    #18179
    Ahogy ekre írja, elég az utolsó 1.02.58134.
  • ekre
    #18178
    elég az utolsó 1.02 patch is
  • ekre
    #18177
    azt hittem, hogy a hőtérkép textúrák csak a vbs-ben vannak. jó lenne, ha nem így lenne, mert akkor egy ügyes modder gyorsan tudná ezt orvosolni :) (gondolom én, a naív hozzá nem értő :))
  • Game Hunter
    #18176
    Ugy tudom, hogy ami itt hazankban jelent meg Arma 2, az 1.01xxx verzioju, vagyis nem kell ra mas patch, csak az 1.02 es 1.02.58134, igaz?
  • [NST]Cifu
    #18175
    Egyébként aki a szimuláció részét kérdőjelezi meg a játéknak, annak egy apró adalék: ahogy Tempitől hallottam, a legtöbb járműnek megvan az infravörös kép modellje a fileokban. Ennek segítségével képes a játék motorja valósághű hőképet létrehozni. Ha valaki azt mondja, hogy haha, dehát IR kép már volt X+Y játékban, akkor idézze fel emlékeit, hogy valóban hőképet látott, vagy csak áttextúrázott modelleket. A hőkép esetén ugye egy régóta álló harckocsi "hideg", ha beindítja a motorját, akkor a motortere elkezd melegedni, ha pedig elindul, akkor a lánctalpai is elkezdenek melegedni... Na ilyen egy hőkép. Kár, hogy alapból nem lett belerakva a játékba, de remélhetőleg valami ügye addonmaker majd belerakja. :)
  • [NST]Cifu
    #18174
    Nem vettem észre, hogy komolyabb változások lennének benne, az általunk végzett utómunka nyomai a következő patchben jelennek meg, az Július második felére várható.

    Az 1.02.58134 legfontosabb változása, hogy be lehet kapcsolni az élsimítást. Az 1.02-es patchek kompatibilisek egymással, multiban nem okoz problémát.
  • ekre
    #18173
    igaz, milyen fontos is a helyes megfogalmazás! :)
  • ekre
    #18172
    a segítségeteket szeretném kérni, főleg a szerkesztésben jártas kollégákét.
    most csak elméletről lenne szó, a gyakorlati rész csak otthonról megoldható, nincsenek nálam a script fájlok. :)

    szóval csinálgatok a klánunk részére egy kis coop training mókát, egész jól állok. az editor számomra eddig (ofp és arma1) csak annyit jelentett, hogy az egységeket megnéztem, kipróbáltam.
    elég hamar rájöttem, hogy a legtöbb dolgot scriptekkel fogom tudni megoldani. ehhez hatalmas segítséget nyújtott a közösség, rengeteg hasznos példa és konkrét megoldás található.

    amire jelenleg nem találok megoldást:
    Dr. DeadEye respawn rendszerét használom, hibátlanul működik. akartam csinálni egy mobile hq-t (ill kettőt :)), ami szintén megvan, egy script 5 másodpercenként frissíti az adott marker pozícióját a mobile hq pozíciójára. teljesen jól működik.
    viszont, amint a mobile hq elpukkan, a marker hibásan frissül, és a térkép bal alsó sarkába pozíciónál (gondolom, hogy ez akar lenni a 0,0 koordináta).
    a respawn script amit a hq-nál használok névvel látja el a respawnoló egységet, ugyanúgy a "hq" nevet kapja, mint ahogy azt az editorban eredetileg elhelyeztem.
    próbáltam több respawn megoldást, Mr. Murray respawn megoldásától Norrin féle respawn scriptig. sajnos mindig ugyanazt az eredményt kapom.
    próbáltam azt is, hogy a scriptet - ami a HQ egység pozícióját nézi és frissíti a markert - az init.sqf indítsa el, átraktam konkrétan a mobil egységre, beraktam egy zászlót, hogy az nézze, de állandóan ezt az eredményt kapom.
    ezen kis szösszenet végigolvasását köszönöm, az esetleges válaszokért meg külön hálás vagyok! :)
  • Game Hunter
    #18171
    Jo reggelt mindenkinek!)

    Az 1.02.58134 patch-ben is van a magyaritassal kapcsolatos javitas? Erdemes az 1.02-re feltenni? THX
  • DOGMAN
    #18170
    "de szerintem az M107-el az ablakát töröd ki" = de szerintem az M107-el max az ablakát töröd ki
  • DOGMAN
    #18169
    a lövedéke az lehet...
    de szerintem az M107-el az ablakát töröd ki
  • csige791
    #18168
    Az a gondom, hogy a jatek kb 10 perc utan kilép desktopra. Tegnap estig nem volt semmi baja, semmit nem állítottam rajta , egyszer csak játék közben intha megvagyott volna, de kb 1 perc fagyott állapot után kilép winbe. :(
    Kerestem, hogy ment-e log file-t a gondjáról de nem . :(
    Oprendszer reinstall ? (win7 van fent)
  • ekre
    #18167
    nem vagyok nagy szaki, de ha jól tudom, akkor egy m107 egy autó motorblokkját is átüti. ez igaz?
  • ekre
    #18166
    lol, akkor ajánlom, hogy 1, de inkább 1,5 km távolságból lövöldözz. egy m-107 amúgy sem az 500 méteres kategória :) ágyúval verébre, várjunk csak, hisz ezt te meg is tetted :)
  • ekre
    #18165
    jaja
  • [NST]Cifu
    #18164
    Én azt halottam, hogy a mesterlövész puskákat sőt nem is csak azokat, hanem az összes kézifegyvert be lehet állítani, hogy milyen távolságra legyen pontos a célzóberendezése. Gondolom ez egy 1800 méterig hatásos - de 6800 méterre ellövő - cuccnál elég finoman állítható, mármint a távcsövön ilyen kis tekerőkkel.

    Ez a vanilla játékban nincs benne, de ha jól rémlik már az OFP-hez és az ArmA-hoz is volt ilyen addon. Szvsz ha gyárilag benne lenne, az átlag játékosok a büdös életben nem találnának el semmit. :)
  • [NST]Cifu
    #18163
    Szepen a feje felé célzok kb. fel fokkal(mert azt olvastam hogy tokeletesen van modellezve a ballisztika), es lenyomva a billentyut mit tapasztalok?(zzoomolva) A lovedek szepen PONT ODA csapodik ahova a szalkereszt mutat...(fel km-rol pontlovo...top gun)

    Hmm... az M107 egy .50 BMG kaliberű mesterlövész-rombolópuska. Especiel annál nem meglepő, ha 600 méterre van nullázva. Egy G36 Sniperrel csináld meg ugyanezt...
  • a.carkey
    #18162
    Bezzeg a két folytatás már 0/10 ... :(
  • csige791
    #18161
    Mégsem állítja be. 800 méterre nagyjából egy ember magasságot csökkent a röppálya. Zoomolva 4 kis pontot a célkereszten. Igaz oldalra nem tért ki a lövés.
  • csige791
    #18160
    Lehet hogy oltári baromságot írok, akkor előre is elnézést kérek. Én azt halottam, hogy a mesterlövész puskákat sőt nem is csak azokat, hanem az összes kézifegyvert be lehet állítani, hogy milyen távolságra legyen pontos a célzóberendezése. Gondolom ez egy 1800 méterig hatásos - de 6800 méterre ellövő - cuccnál elég finoman állítható, mármint a távcsövön ilyen kis tekerőkkel. Na most lehet, hogy a játék annyi segítséget nyújt, hogy ezt belövi helyettünk, azaz a célpont aktuális távolságához állítja a távcsövet.
    Talén ezt ki is lehet valahol kapcsolni - már ha van ilyen - mert láttam nem rég egy videót ahol egy sniper kilövöldöz vagy 5 embert és ott igencsak nem az emberekre célzott.
  • KAZJ
    #18159
    Sziasztok! Nem akarok vitázni,de akinek nem tetszik az ne játszon vele és kész! Szerintem minden hibája ellenére egy jó játték.
  • 747 Heavy
    #18158
    Pont az a film cime: Sniper (mo-n Lopakodok cimmel ment..)
    Az teny hogy a legkozelebb all...
  • 747 Heavy
    #18157
    Ballisztika..???
    Megint M-107 : kb.500 meter az ellen, 0 szel, fekvo alak...
    Szepen a feje felé célzok kb. fel fokkal(mert azt olvastam hogy tokeletesen van modellezve a ballisztika), es lenyomva a billentyut mit tapasztalok?(zzoomolva) A lovedek szepen PONT ODA csapodik ahova a szalkereszt mutat...(fel km-rol pontlovo...top gun)
    Semmi kedvem tovabbi peldakat hozni...(nem beszelve az AI-k taktikai viselkedeserol, a rep eszkozok--ertheto okokbol--"gagyi" voltarol..)
    Csupan azert batorkodtam irni mert a szimulacio hangoztatasaval(alaptalanul), a kevesse jaratosak leszolasat nem erezem korrektnek...
    Maradjunk annyiban ez egy eleg szep nehezen jatszhato FPS..
    Es akkor nincs ok lefikazni aztaki nehezebben sajatitja el....
  • csige791
    #18156
    A film értékelése: 9,2/10
    Egyetértek.
  • macleody
    #18155
    Sniper.
  • csige791
    #18154
    Van egy nagyon régi sniper-es film, a kettes számú főszereplője Bily Zane, csak ennyit tudok róla, se a címe se a főszereplő neve nem jut eszembe. Azt akarom ebből kihozni, hogy a főszereplő egyszer valami olyat mondott a filmben, hogy egy mesterlövész akár napokig gyalogol, hogy leadjon egyetlen egy lövést de annak célba kell találnia. Persze el is kell jutni addig a pontig élve, ahonnan leadhatja azt az egyetlen lövést. Ha neked ez nem tetszik akkor egyet tudok ajánlani:
    Call of Duty sorozat, szerintem a 4. a legjobb, na abban aztán lehet darálni, jól is néz ki stb...
    Én a ma esti multi partyn többször haltam meg mint amennyi embert lelőttem - igaz ebben a lamasagom is bejátszik - ezen kívül autóztam vagy félórát egy 70 km/h maximális sebességre képes szerviz teherautóval, amit a cél előtt lelőtt egy helikopter (velem együtt).
    Mégis minden percét élveztem. Jelenleg ez a játék áll a legközelebb a valósághoz ebben a háborús témában, ha valaki szerint van olyan ami közelebb áll az szóljon mert én is játszanék vele.
  • The Protector
    #18153
    Nah akkor te vágod mit mondok.A jedy erőket melyik gombal aktiválom.Haveromank az egyik ismerőse mesélte aki látta ahogy annak az unaktesójának megvan a game és egész nap tolja.Akkora profizmusra tett szert h a jedi erőket is használhatja.
  • DrRadon
    #18152
    Szerintem nem fogja mégegyszer végig vinni a single kampányt, egyszer elég volt. Multi a lényeg.
  • DrRadon
    #18151
    Milyen jedy? Jaaa JEDI.
  • Micsu
    #18150
    a kiürítési pontnál lőttem le mindenkit nem az egész pályán, ott van a főbázisuk a kiürítési pont mellett tankokkal meg minden szarral, majd ha elérsz oda akkor rájössz

    sajnos az első single missionben látni az ai remekelését, mikor jön a bmp ott fekszenek a beton út közepén, én meg csodálkozom hogy egyedül maradtam
  • The Protector
    #18149
    éa ott lehet a jedy erőket használni?
  • Vargosz
    #18148
    az ArmA.Hu szerver mátol jelszóval védett!!!
    JELSZÓ = magyar
  • The Protector
    #18147
    Melyik gombbal lehet aktiválni a jedy erőket meg a lézerkardot?
  • repastam
    #18146
    Figyi már ,nem azt mondtad ,hogy lelöttél mindenkit ?? akkor meg ki lövi le a helit ? amugy mibe nincs bug, nem létezik olyan program.

    A Bis-nek amugy ez igen csak remekműve és valami hihetetlen játékélményt és grafikát dobtak elénk ! Ugyhogy én csak azt tudom mondani hogy RESPECT
  • Micsu
    #18145
    egyébként tényleg a bohemia szégyene hogy 3. ilyen jellegű játékuk és tán és a legbugosabb szinte, tesztelőket nem alkalmaznak?

    a manhattan küldetésben mikor az informátort kell a kivonási zónához vinni, lelövök mindenkit jön a heli nem szétlövik, a küldetés meg nem vált át failedre én várjak ott tovább mint egy fasz, arról nem is beszélve hogy lelőnek a köcsög csapattársaim meg nem akarnak meggyógyítani akárhányszor szólok nekik, vegyék be a végét
    a triggereket is hol beadja a játék hol nem
  • blash
    #18144
    Az a csirkes lodozos?
  • Solt
    #18143
    Arany drága bogaram, mielőtt nékem rohansz lehajtott sisakrostéllyal és kihegyezett dárdával, tiszta szívből, és felebaráti szeretettől indíttatva javaslom a paripád érdekében is, hogy a nagy roham előtt informálódj a megtámadni kívánt ellenfélről. ( Értsd: olvasd el azt amit írtam, és azt is ami hozzá kapcsolódik! Igen még egyszer. Ha nem elég, akkor akár még 10x-is. Sőt, olvass vissza, hogy miket szoktam volt ide ezen fórumnak üres mezeibe beléje böfögni! ) Hogy valami modernebb katonai hasonlatot is hozzak, küldj előre felderítőket, mielőtt ellenséges területre tévedsz. Ha visszatértek az információval, és még mindig úgy érzed, hogy nekünk vívnunk kell, akkor hát hajrá... ;)

    Addig is, még mielőtt visszahívnánk nagyköveteinket és kiadnánk a tűzparancsot, a béke érdekében vázolnék neked még itt a kerekasztalnál néhány figyelemre méltó, apró, ici-pici tényecskét!

    1.: Szemüvegemet az orromon mutató ujjal feltolva, ArmA2 borítót a kezembe véve, azt látótávolságon belülre helyezve a következő felirat élesedik ki előttem az olvasó lámpa sárgás fényében.

    Idézném: "VALÓSÁGHŰ HARCI SZIMULÁCIÓ"

    Nos, tekintettel arra, hogy ezt a játék alkotói állítják a saját termékükről, tisztelettel megkérnélek rá, hogy a "mi köze a szimulációhoz" típusú kérdéseket nekik tedd fel. Én bátorkodom ezen terméket azért szimulátor jelzővel illetni mert:

    - Annak nevezi, aki megalkotta. ( okkal, vagy ok nélkül az most mindegy, ugyanis amihez hozzászóltál annak a vitának a témája nem erről szólt )
    - A többi hasonló játékhoz képest ez HC szimulátor.
    - Csak egy rendkívül szélsőséges példát hoznék amiért szerintem megilleti a szimulátor jelző: "BALLISZTIKA" Milyen fura íze van ennek a szónak ugye? Az ember lő, és ugyanabban a pillanatban nem esik össze az ellen. Idő kell annak a fránya lövedéknek, hogy odaérjen! SŐT, még az sem biztos, hogy oda csapódik be, ahova céloztunk ugyébár. Érdekes nem? Te egy ilyen tulajdonsággal megáldott játékot ugye nem szeretnél ARCADE-nak nevezni?

    2.: Nekiállsz sorolni ezeket a példákat, hogy a te teóriád alapján engem megkérdőjelezz. Te ezt korrektnek érzed? Én nem, ugyanis:

    - Abba a "vitába", amihez a hozzászólásom készült NEM a játék VALÓSÁGHŰSÉGESSÉGE volt a téma! Abból a hozzászólásból azt a választ kihozni, amit prezentáltál... ( nagy levegő )... inkább nem is méltatom. Maradjunk annyiban, hogy félreértetted! Hogy ennek mi lehet az oka, azt nem tudom, és nem is érdekel, legyen ez a te kereszted! DE ha egy szabó ekkorát tévedne, akkor amit gomblyuknak szánt, azt az elkészülte után zsebnek hívná a szakirodalom!

    A lényeg az, ( és erre az újbóli elolvasás(ok) után remélem magadtól is rájössz ) hogy a szoba baka VS reál baka érzései, érzéki csalódásai mentén futott az a száll, amit te meglehetősen rossz helyen kezdtél el gombolyítani!

    - Továbbá azért nem érzem még korrektnek a kirohanásod, mert az egész úgy fest, mintha az általad sorolt hibáknak, észrevételeknek én az ellenkezőjét állítottam volna! Holott ugyebár csupán arról van szó, hogy nagyon nem sikerült az Úrnak ( ez lennél Te ) a szövegértelmezés. Már ne is haragudj, de ehhez nekem semmi közöm! Ezt dolgozd fel egyedül... nem szeretek bokszzsák lenni más hibájából kifolyólag!

    - Egy kedves bocsánatkérés akár új alapokra is helyezheti "országaink" diplomácia viszonyát. Lásd kivel van dolgod, még területeket sem követelek! ;)

    Lezárva a fentieket, ha EZEK után szeretnél arról beszélgetni, hogy ez a szimulátornak nevezett játék okkal, vagy ok nélkül kapta-e ezt a nemes jelzőt, akkor állok elébe! Előre felhívom rá a figyelmedet, még mielőtt megint összegubancolódik a gombolyag, hogy reggelig tudnám én is sorolni azon dolgokat, ami köszönő viszonyban sincs a valósággal.

    U.i.: Idéznék abból a hozzászólásomból, ami ellen kirohantál: "Itt a lényeg a lehetőségekhez képesti valós szimuláció. Tehát ami szimulálható a szoba és a PC keretein belül, az rendben, ami nem az nem." És, hogy miért van sok-sok bosszantó, gyerekes, pitiáner hiba? Hirtelen egy példa jut eszembe... mert ugyanezen cégnek van egy másik terméke... eképpen neveztetik: VBS2.

    És leges legvégül, ha úgy érzed, hogy bunkó és lekezelő a stílusom, akkor az nem véletlen...azért lehet, mert az a sok-sok fenyegető, egymást kergető kérdőjel amit használtál, valamint az ilyen: "Akarsz meg 1000 peldat...???" típusú szösszenetek azt az érzést keltették bennem, hogy a megalkotójuk nem egy feddhetetlen angol úri ember! Drága jó nagyapám pedig mindig azt mondogatta nékem, hogy "Drága fiacskám, mindenkivel őszintén, mindenkivel az ő szintjén!" Ne haragudj, de én már csak ilyen szófogadó egy kocka kölök vagyok...

  • ekre
    #18142
    ajánlom figyelmedbe a moorhuhn sorozatot, szerintem az bejönne.
  • EK1TEP
    #18141
    Komolyan a kis fegyverraktáras hülyéskedés többet ér mint az egész játék XD. lőttem ott tehenet, fasza kis gyakorló pálya, agyaggalamb lövészet stb. tök jók vannak