35047
  • Hogthar
    #33606
    Leárazások vannak időnként, és több oka is van hogy nem ment le az ára.
    Kategóriájában nincs konkurencia, a multi élet tartalma igen magas és a frissítések és fejlesztések még mindig nem álltak le.
    Az alap verziójú játék teljesen más mint az új.
    A 20 millió módot meg se említem, amik szintén frissülnek és napi szinten jönnek ki újak.
  • npolos
    #33605
    volt már leárazva a steam-en :) Arma3
  • Adam Jonas
    #33604
    Hali!

    Szemezgetek már egy pár napja az ArmA3-mal, viszont nézem, hogy relatíve még mindig drága (45 €), és két éve a piacon van már. Ennek lehet tudni az okát? Ennyire egyeduralkodó lenne a piacon? (Várható esetleg valamikor leárazás?)
  • DancZer
    #33603
    Tudnak róla és egyelőre azt javasolják ne álljon át senki, ha nem muszály. Az 1.50-el javítanak ezen.

    repvez: ez azt is jelentheti, hogy maradnak azoknál a fícsöröknél amit eddig is használtak, azaz újakat nem vonnak be, csak a meglévőket turbózzák fel DX12-es megoldásokkal.
  • AnarchoiD
    #33602
    Amiota W10 re valtottam, gyakran lepked ki a arma3 unexpected process hibakra hivatkozva, erre van valami otlet ? (latest nvidia video driver felrakva, arma ujrainstallalva)
  • repvez
    #33601
    Hát ugy, hogy valamelyik videoban emlitették , hogy nem minden feature lesz dx12-esre átirva és , hogy nem mindegyik lesz excluziv a kieghez hanem valamit az alapjáték is megkap.
    Innen gondolom, hogy ez egy öszvér megoldás lesz csak ami lehet kimerül annyiban, hogy egy dx12vel feltétlenül meg kell változtatni azt megcsinálják, hogy ne omoljon össze a rendszer a win10+dx12 alatt,de a többi marad a régiben .
    Ahogy egyes játékoknál, hogy csak kap egy kompatibilis patchet attól még nem lesz dx12 re irva és optimalizálva.

    pedig ezalapján, lenne mit hasznositani ebből armához a nagy területen sok egység
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2015.08.13. 12:57:19
  • DancZer
    #33600
    Hogy érted hogy nem teljes egészében? Még semmi konkrétumot nem tudunk a DX12-vel kapcsolatban, csak azt, hogy lesz. Minden bizonnyal írnak majd egy OPREP-et róla, hogy mit csinálnak át és mit várnak tőle illetve, hogy mi mire számíthatunk.
  • Solt
    #33599
    Kezdetnek jó, már az is meglep, hogy ilyen "hamar" váltanak! :)
  • repvez
    #33598
    sajnos nem teljes egészében és néhány dolgot az alap játék is átvesz belőle , ugy mint a tenger shader meg ilyen apróságok.
  • Solt
    #33597
    Ezek szerint DX12-s lesz az új kiegészítő, és 2016 első felében várható.

  • DancZer
    #33596
    Jaja, jó kis update lesz. Azt hiszem benne lesznek a RemoteExec azaz a multi optimalizációs cucc valamint a jármű irányítás módosítások és még sok animáció, hang és AI javítás.
  • repvez
    #33595
    A hét végén jön az 1.50RC

    Erről a terrain processorrol hallott valaki? még a végén egyszerübben lehet csinálni területet , mondjuk egy magyart :P
  • myky76
    #33594
    Köszönöm!
    Sikerült...köszi!
  • tpM
    #33593
    Szia,
    A helikopter init mezejébe add meg a következőt: this flyInHeight 400
    Waypointoknál is megadhatod más és más értékkel.
  • myky76
    #33592
    Sziasztok!
    Kérem segítsen valaki!
    Szeretnék csinálni a helikopteres küldetést egy kis magasból lövöldözéssel.
    Belépek az Editorba és elküldöm a helit egy pontra beállítom, hogy körözzön a megadott terület felett, azonban ezt midig csak 50m magasba teszi...
    Van mód arra, hogy beállítsuk a helikopter utazómagasságát ill. járőrözés magasságát mondjuk 400-800m magasra?
    Előre is köszi a segítséget!
    Üdv!
  • Hogthar
    #33591
    oktató anyag bis és Dyslexi közreműködésével:
    videó
    Utoljára szerkesztette: Hogthar, 2015.08.07. 18:33:53
  • repvez
    #33590
    ebben még az zavar engem, hogy a falakon és épületen belül is egyből célrafordul az AI és egyáltalán nem az jön ki gyöztesen aki meglepetés szerüen mozog felkészülve a támadásra.
    Lehet a hallásával is kéne kezdeni valamit, mert mig mi nem minden esetben halljuk az AI mozgását vagy ha igen akkor nem tudjuk 100% ra ilyen pontosan beazonositani a hang forrását.Mert itt is látni ahogy megmozdult a kerités mellé egyböl rácélzott és csak azért nem tüzelt mert fal volt közte .

    Tehát az AI-t egyrészről okositani ( utvonal keresés, CQB, csapatmozgás) másrészről butitani kéne ( célzás , látás hallás)
  • DancZer
    #33589
    Azt hiszem ez az a hiba amit te is megtapasztaltál. Jó hír, hogy 1.49-ben javítva lesz azaz a dev-es verzióban már benne a javítás.
  • JanáJ
    #33588
    Nem értek egyet veletek. Mindenki ezt játsza, csak az OFP nem 1940-ben kezdte.
    Az a baj, hogy szerintem a fejlesztők nincsenek eléggé benne a a haditechnikában. Pl viccek ezek az éjjellátóka jövőben. De a térképen megjelenítést már az OFP is tudta, ha nehézséget állítottál. :-)
  • Fürtös
    #33587
    RHS mod.
    Mig ki nem jött bottal se piszkáltam ezt a szart, azóta meg minden nap
    Vannak jó kis PVP sector control meg CTI szerverek. Mondjuk mostanában az RHS Epoch-ra kaptunk rá.
    Ez a Future concepció egy halva született ötlet, arra volt jó hogy pár olyan ember is megvette aki COD on és hasonlókon szocializálódott.
  • repvez
    #33586
    Nem is a lézerekre gondoltam meg az ugribugri jetpackes dolgokra mint a COD-ban, ugy mégennyire se jönne be.
    Az nem tetszik, hogy ott van a katonákon grafikailag a futurisztikus cucc mint a szem elé kivetitő a mikrofon meg a gps,de semmi nincs ami ezt használná.
    Tehát a szem elé kivetitővel pont hogy a HUD-ot meg jelenithetnék, irányt ,távolságot ,koordinátát stb. Éjjellátó , hökamera infra stb..
    A térképen nem látni a saját csapatok mozgását vagy, hogy ki mit tervez.
    ÉS akkor a jármüveket még nem is vettük számitásba.
    Igy sokkal jobb lett volna ha kinézetben és funkcióban is maradnak a 90es éveknél
  • tpM
    #33585
    A modern korszerűt jelent.
  • DancZer
    #33584
    Nekem kimondottan tetszik ez a kinézet. Szerintem jobb ahogy most van, mint ha lézerrekkel lövöldöznénk, nem? Ami most van az olyan mint az előzők, csak "modern". Ezért aztán semilyen hatással nincs a játékmenetre, mert azt és úgy játszuk ahogy eddig.
  • repvez
    #33583
    Nálam is még mindig OFP a nyerő , mert annak tényleg letehetetlen volt a kampány része folyamatos töltögetés nélküli.
    Az összes többi csak a grafikán nyujt többet ,de a kampányok és a küldetések sehol nincsenek , még azt sem mondanám, hogy legalább egy küldetésbe megprobáltak mindent belepakolni ami prezentálnbá a játék minden tulajdonságát.

    Ahogy már sokszor irtam 2 tucat katona meg pár tank és repülö az össz felvonult sereg a legnagyobb csatában is.
    A3 a többihez képest annyival jobb, hogy jobban megy a gépemen és folyamtos a frissités,de ez a jövöbeni kinézetü ,de nulla funkcios felszereléssel nagyon mellé löttek és az egész egy kietlen valami.
  • tpM
    #33582
    Viszont Arma 3 ugyanolyan sivár tartalom terén, mint az 1.
  • JanáJ
    #33581
    Nekem az OFP maga az orgazmus, hogy végre van egy ilyen játék. Az ARMA2 mert még a jelenben voltunk, az A3, meg mert ez tudja a legtöbbet.
  • DancZer
    #33580
    Tankok sebzésrendszere:https://community.bistudio.com/wiki/Arma_3_Tanks_Config_Guidelines#Damage_handling
  • DancZer
    #33579
    detto, arma elég nagy lehúzás volt így utólag.
  • JanáJ
    #33578
    OFP, ARMA2, ARMA 3 a sorrend nálam.
  • DancZer
    #33577
    Itt az eredeti:
  • AnarchoiD
    #33576


    IRL arma ;) en meg jatekban iz lezuhannek (probalgattam ;)
  • DancZer
    #33575


    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.08.05. 15:11:49
  • JanáJ
    #33574
    Összességében tetszik ez a fejlesztéseket fizessük ki ha akarjuk rendszer. :-)
  • DancZer
    #33573
    Szerintem lesz változás ezen a téren is, mert ugye A3-al jött a finomított mozgás és az már túl sok meló lett volna, hogy ezekhez megfelelő sérülést is társítsanak. Mindenesetre ez a felszereléses dolog ingyenes lesz, ahogy az új megvilágítás rendszer is. Szóval aki nem is veszi meg a kiegészítőt, az is érzi majd a változást.
  • repvez
    #33572
    én is ezekre gondoltam, mert ahogy láttam már vagy 30 pont van ahol érzékeli a rendszer a találatot a testen,de ezt nem látni , mert ha el is találod ugyan ugy áll mint a cövek semmi reakció mig el nem ér egy olyan szintet, hogy már nem tud állni és ezután hasalva ugyan ugy 100%osan tud tovább tüzelni.
    Ezért lenne jó ha testrészekre vonatkozna az életerő vagy más szisztémával, igy ha a kezet eltalálják az mondjuk 70%ban sérül akkor az a kéz az kiesik a játékból.
    DE ugye ehhez kell uj animáció is, hogy ne kezdje el megfogni a fegyvert azzal a kézzel vagy csak pisztolyt használjon addig.

    Meg ugye most nem is látod szinte hogy ki mennyire sérült, mert ne fentreng nincs messziről látható jele ezért nem is kap egyből ellátást,mert ugyan ugy lő tovább, de ha jajveszékelve forgolódna akkor elöbb rátalálnak és meggyógyitják.
  • DancZer
    #33571
    Wow, ezen átsiklottam. Ígéretesen hangzik. A hitpont rendszert nem lehet teljesen kiiktatni, mert valahogy tárolni kell a sérülés mértékét. Az volna jó, ha az egyes testrészek állapota befolyásolna valamit a karakteren. Pl. sántítás, kézremegés(neadj isten inaktivitás) ha a kezet találják el, nyaklövésnél nem tudná kezelni a fegyvert, mert fogná a nyakát.
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.08.05. 09:49:50
  • tpM
    #33570
  • repvez
    #33569
    ÉS az is üdvözlendő, hogy nemsokára már csak ott fog védeni a felszerelés ahol tényleg befedi a testet. Márcsak a hitpontrendszert és a hozzátartozó animációkat kéne megváltoztatni.
  • DancZer
    #33568
    Tanoa infók: Kevesebb épület lesz bejárható, inkább a környezetre fókuszálnak. A többség félig bejárható(pl. Kavala kórház) lesz és lesznek nem bejárható épületek is. Azért döntöttek így, mert Altis/Stratis-on ugyan bejárhatók az épületek, de üresek. Arra nincs kapacitásuk, hogy a beltereket megoldják, mindemellett a teljesítményre is hadással volna. Még kísérleteznek az egyensúllyal, de az már biztos, hogy nem lesz az összes épület bejárható. Részletek a SITREP 00117-ben.
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.08.05. 08:24:41
  • spank309
    #33567
    Augusztus 10.-én indul egy magyar Altis Life szerver akit érdekel azt várjuk szeretettel.

    IP / Subdomain
    [HUN/EU] Altis Life RP | 200k Start | Housing | High FPS
    5.62.105.97:2302