35047
  • Icebird
    #34926
    Rosszul írtam persze van elég sok régi játék sorozat, úgy értve ebben a kategóriában amit képvisel, nem tudta egyik sem utolérni, különben nem itt lennénk. Amúgy a VBS megmutatja hogy valójában mire képes. A játék szféra és a különböző hardverek miatt sok minden be lett áldozva.
    1:54


    de már a VBS2 akkor többet adott mint most az Arma 3 a környezet rombolásánál

    Utoljára szerkesztette: Icebird, 2022.05.28. 12:03:49
  • tpM
    #34925
    Nagyon kíváncsi vagyok, az épületrombolással mi lesz...
  • Icebird
    #34924
    Nem tudom mire gondolsz pontosan, de pl. az egész animációs rendszer le lett cserélve pl. falnál visszahúzza a kezét és már nem lóg bele az egész fegyver, a többit már írtam, a hang rendszer, a jármű fizika is egész más (igaz vannak hibák)

    Amit hiányoltál hatás is meg van, eddig még a fű, kerítés és falon van csak alkalmazva

    A jármű sérülés le van írva a játékon belül, hogy a motor és az üzemanyag tartály találat esetén milyen esemény van. Az Arma 3-ban is már le lehetett kérdezni a találati részeket és arra leképezni mi történjen. Más kérdés hogy ezt teljes részleteséggel sosem lett megcsinálva. Úgy ahogy sok minden más sem, mivel az Arma egész más számításokra használja az erőforrásokat amiket más játékban nem alkalmaznak és ez nem a látvány.
    Szóval rengeteg minden már megoldható és tudná is a játék, de minden egyben legyilkolná a hardvert. Ő mást tud amit a többi nem, ezért életképes több mint 20 éve, amit kevés játékról lehet elmondani-

    Az AI :)


    Utoljára szerkesztette: Icebird, 2022.05.27. 23:34:30
  • Solt
    #34923
  • repvez
    #34922
  • Solt
    #34921
  • repvez
    #34920


    Ez egész jol megmutatja, hogy mindenen finomitottak, de semmi sem változott alapjaiban, minden maradt ahogy a kezdetektöl, Néhűnyat Modokkal az ARMA3 is tudja vagy jobban , egy uj motor és 8 év után ennél azért többet kéne .
  • repvez
    #34919
    Nem is azért irtam ezeket a játékokat, hogy ezekre hasonlitson, hanem azért mert ezek a játékok már szinte a kezdetek ota, tehát 10 évvel ezelött is tudtak olyan dolgokat amik az ARMAba még most sem. ÉS ha csak a 10 évvel ezelötti hardveres és softveres környezetet nézzük, akkor a mai erüforrások tukrében semmi akadálya nem lenne , hogy ezeket minimum olyan szinten beépitsék a játékba.
    ÉS nem is azt várom el, hogy COD vagy Farcry legujabb szintü grafikája legyen, de azt isgen , hogy amint irtam, legyen legalább olyan szintü visuális viszaajelzés, arról, hogy ami történik annak van hatása .
    Az játékban szinte mindegy, hoyg mivel lö az ember, olyan mintha légbuska lenne egy kis fustpamacs talán jelzi, ha valahova becsapodik a lovedék, de nem látod azt, hogy annak más hatása lenne e a környezetre,
    A környezet nagyon szép, de ahogy korábban irtam, olyan mintha egy vasárnapi kirándulásra menne az ember és egyáltalán nem érzödik, hoyg egy harci esemény helyszinén lennél.
    Elvileg ez egy MIL sim, vagy taktikai shooter, de legalább is probál realisztikusságra törekedni, de pont emiatt fura, hoyg egy arcad lovolde sokszor sokkal realisztikusabb hatást tud felmutatni mint itt. Akármilyen arcad autos játékban jobb a jármuvek vezethetősége és fizikai viselkedése, már a rombolhatoság is alap .
    CQB-ra még mindig nem alkalmas , hoyg kis csaptokban szorosan egymást követbe lépcsokön szobákba hatoljunk be.

    Ez a sok idö ami az ARMA3 ota eltelt nem hozta azt a nagy előrelépést ezekben sőt még OFP ota sem.
  • Icebird
    #34918
    A felület változása valós időben nagyon sok lehetőséget ad, hiányoltam ezt Arma 3-ban, de a motor korlátozta és az előre betöltött állandó vizes textúra vagy pocsoja megjelenítéssel ki is merült. Eddig a havas vagy az öszi élmény külön sziget formájában valósulhatott meg, most már ez menet közben megoldható.

    ez meg a terep rendezése:


    Az Arma sosem lesz farcry vagy cod szinten, de fordítva is igaz. Rengeteg olyan dolog van az Armában amit a mai napig más játék nem tud.
    Ballisztika, szél, időjárás, a távolságok, küldetés szerkesztés stb. A moddolhatóság ami félig nyitott rendszerben úgy megoldva hogy a rengeteg integrációtól a játék ne omoljon össze. Akár RTS, Sci-fi vagy kalóz modot is megvalósítva. Ezen kivül külső hardverek (arduinon vagy Pi keresztül) összekapcsolása legyen az egy iránytű vagy műszerfal.

    Sosem a vizuális élmény volt ebben a játékban a cél, viszont ez is egyre jobb lesz. A fű és a beton kerítés már nem táblaként döl le.
    A járműbe bele teleportálás is a múlté, és az animációt nem kell megvárni míg lejátsza. Az analóg fokozat is rengeteg lehetőséget ad hozzá az irányításhoz.
    Utoljára szerkesztette: Icebird, 2022.05.25. 22:29:10
  • Paladin
    #34917
    Igen, a járművek mozgása, életszerűtlensége régi probléma. Emlékszem, amikor az első Arma3 trailert láttam jó tíz éve, már abban is volt valami röhejesen viselkedő jármű (motorcsónak talán), amitől szomorúan konstatáltam, hogy maradt ugyanaz a bénácska fizika, mint az elődökben.
    A kijelentéseid többi részével nem vitatkoztam, csak a pontatlanságodat javítottam ki.
  • TomStorm
    #34916
    Harcászaton lenne a hangsúly.Ami azért nem rossz de kevés.
    A map tetszik nagyon,ekkora méretben szépen ki van dolgozva.
    Füves,erdős,kis házas,farmos mezők profik hangulatosak.
    Kisebb-nagyobb települések gyengék.
    Járművezetés rendben van.
    AI túl agresszív,rossz az AI agro.

    GM mod-al meg lehet tölteni map-ot de nincs küldetés ilyenkor és szintén buta az AI(itt mégrosszabb).

    Multit még nem próbáltam de lehet az lesz a gerince a játéknak
  • repvez
    #34915
    De eleget játszottam vel, és láttam is ezeket , csak valahogy az a vizuális visszajelzés ahogy meg van oldva nagyon egyszerü és kezdetleges.
    ÉS nagyon nem ugy reagál rá a kocsi ahogy várná az ember és ez a z ujba se változott.

    Nincsen tömege és lendülete a járműveknek, nulla méteren belül megáll minden és olyan dolgok is megakasztják amiket meg se kéne éreztnie.

    Az egész sorozatnak a legnagyobb gondja, hogy a háttérbe lehet , hogy nagyon érszletesen le van szimulálva minden , de vizuálisan nem kapsz olyan visszajelzést ami elvárhato lenne , föleg már a mai gépeken. azok az effectek és featurok amik ma már rendelkezésre állnak sokkal jobb dinamukus vizuális élményt nyujtana.
  • Paladin
    #34914
    Akkor nem játszottál eleget, ha még egy defektet se láttál, azt nem nehéz előidézni.

    A járművek alapvetően hp alapúak, de vannak komponenseik (kerék, hajtómű, meg még 3-4 féle, nem emlékszem már pontosan), amik megsérülhetnek, és akkor rosszabbul, vagy egyáltalán nem működnek (narancs/piros jelzés). Van olyan pl., hogy a jármű még nincs annyira halálba, de a hajtómű piros, úgyhogy nem mész vele sehova, stb.
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2022.05.24. 21:17:18
  • repvez
    #34913
    Most akkor nem értem, figyeli a komponenseket vagy nem?
    MEg lehet , hogy figyeli, csak nem érdekli, hogy mi törtémnik, ezért van az ha ellövöd a faszi lábát és az arca is sérül, ugyan ez a jármuveknél is, lövöd a hátülját és a motor gyullad ki.

    Még nem láttam, hogy defekctes lehet e a kerék, vagy a ponyva miért még mindig mintha kazánlemez lenne .
    2022-ben egy uj játéknál amit jo eséllyel további 5-10 éves idötávra terveznek, akkor nem ilyennel kellene techdemozni, ami már most is elavult volt és a 2001es OFP-ben is fura volt már.
    Mikor abban az idöben már volt Farcry, COD és BF aminél rombolhattad a környezetet interakcioba kerültél szinte mindennel.

    Ha egy 50km2es szigeten csak ennyire futja a techdemoba, akkor mi lesz majd 300km2 vagy nagyobb szigeten. Ide be kellett volna zsufolni minden olyan featuret, ami majd a nagy térképen elosztva hasonloan terheli csak le a gépet. DE mire eljutunk oda addigra fejlödnek a PC-k, hogy megbirkozzanak vele.

    Minden arma a megjelenéskor döcögve ment még a legjobb gépen is, ezért tudott ilyen sokáig elélni , ugy , hogy nem igazán ronlott visuálisan , de a reforge, már most kisebb gépeken is megy ,mert nincs annyira kihasználva .
    Egyrészt jó, mert kihasználja a mostani gépek minden részét emiatt jobb , másrészt, meg rossz ,mert később ez igy gyenge lesz grafikában.
  • Paladin
    #34912
    Félre ne érts, alapban hp alapú, ami nem jó, stb.
  • macleody
    #34911
    Ja. Lövöm a teherautó platóját és kigyullad a motorház. Nem ér ez egy kalap szart se.
  • Paladin
    #34910
    El vagy tévedve. Már az Arma 3 is figyelte, mit találtak el, voltak komponensek.
  • repvez
    #34909
    ez nem jelent semmit, csak azt , hogy esetleg csak finomitottak a dolgon és nem egyböl robban, hanem több stádiuma van mielött megtörténik, de attól, még számolodik, hogy mennyi lövést kapott és mivel, és nem azt, hogy mit találtak el és , hogy az milyen hatást vált ki .

    amugy az is érdekes, hogy most ez a verzio, meddig lesz vagy mi a koncepcio, nem szoltak semmi olyat, hogy aki ezt megveszi az majd ugymond elövásárolta az arma 4et és kedvezményel veheti meg . vagy hogy ez már maga az arma 4 és mikor minden olyan dolgot elkészitenek amit abba akarnak megjeleniteni akkor egyszerüen csak lefrisszl és arma4é válik .

    Vagy csak egy félkész játékot , eladtak teljes áron , addig mig nem lesz az uj, és majd magára hagyják utána? kompatibilisak lesznek e az ebben a részben készült modok vagy sem .
    Csak ugy a semmiböl bedobták és igazábol semmit nem tudtuk meg rola.
  • tpM
    #34908
    Én M249-cel szétlőttem egy teherautó motorblokkját: lefulladt, hörgött, majd kicsit később lángok csaptak ki belőle. Így égett egy darabig, aztán meguntam és eljöttem onnan. Úgyhogy szerintem nem HP alapú már a sebzés.
    Utoljára szerkesztette: tpM, 2022.05.23. 00:18:41
  • repvez
    #34907
    Igen a motor uj , legalább is másabb mint az eredetiben volt, de nem teljesen uj. Ez amolyan DayZ total converzio.
    Az inventory szinte teljesen ugyan az és a HUD , a grafikai megjelenités sokat javult , de mintha ugyan azt átemelték volna ami eddig az ARMA-ban volt.
    Mindenen egy kicsit javitottak , szebb lett, de nem másabb.
    Ugyan ugy a kocsikon nem látszik sérülés ,és még nem probáltam, de felrobbanthatoak a kézifegyverekkel,mert mégh mindig csak HP alapu a sebzés és nem azért robban fel,mert olyan alkatrészt talál e ami ezt okozza.
    Nincsenek ahogy irtam dinamikusan mozditható tárgyak, egy robbanás nem repiti szanaszét a mellette lévö könynebb tárgyakat nem töri be az ablakot ajtökat. a vegetácioval nincs interakcio.
    Egy farcryban, már régen megoldották , hogy elhajlik a faág ha nekimész vagy rombolhato a környezet.
    Egy COD2ben ha belelöttél egy hordoba akkor kifolyt ami benne volt, de csak addig amig a lyuk volt, ha meg robbano anyagot tartalmazott akkor szétrobbant és vitte magával a kornyezetét is.
    A fegyverrel valo közlekedés a házakban is sokkal folyamatosabb bármelyik másik FPS-ben.

    Félre értés ne essék, tetszik, meg látszik a javulás, de azért 8 év után arra számitottam, hogy a 2022ben minimumnak elvárható dolgok azért már benne lesznek . és remélem nem azt várják el , hogy majd a közösség csinálja meg helyettük megint. sajnos az ARMA részeknek az a legnagyobb baja ami az elönye is, hogy ahány ember anyni féle modot használ hozzá.
    Persze itt megoldották, hogy felfrissiti a szukséges dolgokkal hozzá, de ahhoz helyre és idöre van szüksége, és ha játszani akarok akkor nem azt akarom, hogy leülök és helyet csinálok neki vagy megvárom mig letölt több 100 vagy 1000mbot és mikor szervert váltok meg megint ugyan ez.
  • tpM
    #34906
    Lapos szögből elpattan az RPG:

  • tpM
    #34905
    Jó lesz ez. Még patchelgetik 1-1,5 évig, aztán jön az Arma 4 alpha (mint A3 esetében). Azt is patchelgetik picit, és lesz egy fantasztikus gammánk.
  • macleody
    #34904
    Hát, tud kerítést mászni, meg ugrani, meg ütni a kiscsávó, azért az má valami :)
  • tpM
    #34903
    De ez az engine (ami a hasonlatodban maga az autó) új. Most tényleg elmondhatjuk, hogy nem az 1000 éves, OFP-t is hajtó engine-t adják megint.

    Ha Kubi itt lenne, biztos megkérdezné, hogy "Az AI átmegy a hídon?"
  • repvez
    #34902
    Persze, de valahogy az az érzésem mint amikor egy 10 éves autot ujrafényeznek és kap egy kis motortuningot, jobban megy meg jol is néz ki, de mégis ott van benned, hogy ez mégiscsak egy 10 éves autó.
  • tpM
    #34901
    Igen, ez pont olyan kis demóféle. Még nagyon nincs kész.

    Amúgy a betonfalat (kerítés) szét lehet zúzni nehézgéppuskával.
  • repvez
    #34900
    Na kinek mi a vélemyénye bennyomása rola?

    Nekem elég vegyesek, persze még elég korai , de eddig ami számomra lejött, hogy ez igy egy kicsit csalodás.
    Lehet, hogy ez csak egy amolyan demo féle amig az arma 4 megjön, de ha ezt a képességek bemutatására szolgál akkor ahhoz sztem nem üt akkorát, ha erre az alapra akarják épiteni majd az A4et és esetleg ujabb 8 évig használni.
    Két lehetséges verziot látok, hogy ez nem egy képesség demo amibe mindent belepakoltak és tényleg csak az alap amire majd jönnek a bövitések és ez tényleg anynira az alap most ez szinte csak a alap kiásása

    A második verzio, hogy tényleg benne van már minden , akkor viszont karcsu lesz hosszu távon.

    Meg ha 8 éven keresztül tervezgették vagy ha csak az utolso 3 évben is , akkor is nem látok olyan nagy ugrást az A3hoz képest.

    Töb lett az objektum a pályán és a házakba, jobbak lettek a fények árnyékok , sokkal messzebbre el lehet látni és talán jobban is fut, de
    semmi olyat nem láttam amit eddig nem láttunk volna vagy nem lenen az elözöekben sőt vagy ott megvan itt meg nincs meg vagy nincs javitva.
    A kocsi vezetése még mindig fura meg az animácio is hozzá, a karakterek nekem nem tűnnek annyira részletesnek , még mindig nincs normális sérülés és dinamikusan mozgathato tárgyak.AI és fizika.
    ÉS még mindig olyan érzésem van mintha egy vadász játékban vagy egy túrázós hétvégi piknikre mennék lövöldözni, idilli kis madárcsicsergés gyönyörű tájakon lövöldözünk, semmi nem látszik abbol, hogy a területen harcok vannak és egy háboruban vagyok.
  • tpM
    #34899
    Teljesen jól fut a laptopon.

    Ui.: te burzsuj pöcs.
  • Solt
    #34898
    Géped sincs... áruló!
  • tpM
    #34897
    Itt van szó a fő újításokról:
  • tpM
    #34896
    Újra 11 vagyok.
  • Solt
    #34895
    DX12
  • Gascan #34894
    meg is vettem meg tegnap, meglepo milyen faszan csereltek le a gorgetosavot ... meg szebben is fut :)
  • JonasSandor
    #34893
    A 4-dik részt is bejelentették.
  • repvez
    #34892

  • repvez
    #34891
  • repvez
    #34890
  • Attiska
    #34889
    illetve, ha már nincs II. vh-s, valami jó kis PvE szerver?
  • Attiska
    #34888
    Létezik II. világháborús PvE szerver még? Régen játszottam eggyel, Exile-s volt, valami hasonló jó lenne.
  • repvez
    #34887


    Jobban örültem volna ha a fejlesztés megmaradt volna ezen az irányon és nem mennek el a jövö fikcios termékei felé.
    Tudom, hogy ez egy 3rd partí fejlesztés, de akkor is több értelme van mint ilyen futurisztikus valaminek mint amilyenné az alap arma vált.
    Ahelyett, hogy ilyeneket fejlesztettek inkább azokra a dolgokra kellett volna koncedntrálniuk ami még a operation flashpoint ota benne vannak hibák feature hiányosságok.
    Azóta nem képesek megoldani egy jármüből valo ki és beszállást, hogy legalább valami látszatja lenne, hogy valaki ki vagy be akar jönni.
    A lépcson ajtokon valo mozgást, a bevilágitatlan terekben nappali violágosság megszuntetése.
    A gagyi animáciok és még lehetne sorolni napestig.
    Amiket javithatnának, mert már egy árkád játékban is jobban meg van csinálva mint egy magát simulátornak nevezett játékban.

    Reméljuk nemsokára az arma4ben orvosolják ezeket az évtizedes hibákat.
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2021.04.05. 17:24:19