35047
  • Solt
    #34966
    Passz... kurva régen volt az biztos!! :) Erre a GIR-s brigádra is csak azért emlékszem mert nagyon elkentük a szájukat, a városig is alig jutottak el...:D

    Aladár? :D Mákja van, hogy erről nem tudtam... Erre nem emlékszem... Marja akkor is öreg volt már, de azért még biztos él
  • tpM
    #34965
    2008?

    Marja vajon élhet még?

    m1c1-vel mi lehet? Az ő nevére nem emlékszem, csak arra, hogy Aladár.

    D00M-ról tudom, hogy valami nagy DJ lett.

    Vargosz megvan, az nem rejtély.

    Radon sokszor eszembe jut, mert akkoriban felajánlotta, hogy küld programozási kézikönyveket, és majd megtanít. Én meg csak halogattam, kerültem a témát. Aztán most 14 évvel később bánom, hogy nem 14 évnyi tapasztalatom van vele, hanem csak 3. :D
  • Solt
    #34964
    Miket találtam Uraim!





  • Icebird
    #34963
    Alakul
  • Icebird
    #34962
    Valószínű főként gyalogsággal, némi járművel, minimális jellemzőkkel, akarják kitesztelni és stabilitásra törekedve csak fokozatósan adagolnak majd minden mást. Mert nem gondolom hogy úgy áttérnek egy új motorra, hogy majd az Arma 4-re fele annyit se tudjon mint az elődje. Mert úgy eleve egy halva született projekt.
  • repvez
    #34961
    nem is állitottam, hogy tökéletes, csak azt , hogy jo lenne ha valami hasonlo lenne az A4 hangulatba.
    DE azt ne felejtsuk el, hogy a squadot, pár modder kezdte el csinálni még arma2 táján és onnan nötték ki magukat, de még mindig egy kis és fiatal csapat igy természetes, hogy sok a bug a játékban. unreal 4es enginet használnak már, ez egyrészt rengeted hasznos fódolgot ad alapnak másrészt meg is köti a kezuket.
    Ellenben bissel, akik már több mint 20 éve fejlesztik a saját dolgaikat és katonai célra is fejlesztenek és ennek ellenére sokkal kevesebb olyan feature van benne mint egy COD,BF,Vagy a squadba és a bugokrol nem is beszélve.
    Pedig ha ök nem akkor kik ismernék jobban a saját graf motorjukat és a játékukat, minden házon belül készül, nem mondhatják, hogy ezt azért nem tudjuk megcsinálni, mert az U4es motor nem képes kezelni vagy más dolog, nekik ott a lehetöség, hoyg szabadon azt tesznek fejlesztenek bele a motorba amit csak akarnak szeretnének..
    És azt se lehet mondani, hogy sietniuk kellett volna mint egy COD-nál , hogy évente ki kell addni egy uj verziot. nekik 8 évuk volt arra és mg kitudja mennyi kell, hogy egy uj verziot egy javitott tudásut ami a mai standardokat elérje és jövöállobb legyen.
    Ehelyett ahogy nézzuk, még arra se volt "idejük" hogy legalább azt amit már A3ban megkaptunk benne legyenek
  • Icebird
    #34960
    Szép és jó, csak ezzel az a baj hogy ingame koránt sem ilyen. A vizben a katona és felette a heli itt sincs interakcióban.

    itt meg rögtön pár bug és csak 3 napos frissítésről beszélünk. Még nem is keresgéltem nagyon és mindjárt a második videoban.
  • repvez
    #34959
    Az Arma 4tol kb ilyen hangulatot várnák el.


    Sajna ez a Squad is inkább árkád lett mint normális taktikai játék, hasonlo mint a COD. ha csak megnézek egy videot belöle, 2mp-en ként nézegetik a térképet ,mert azon minden látszik, hol az ellenség meg csak egy szimpla CTF vagy death match az egész.
    hiéba a jo grafika, ha a játékment meg ilyen.


    mugy igen a GR jol mutat az animácio, ezért is nem értem, ha arma használ IK animáciot, akkor miért nem ugy mukodik, hogy visszahatna a karakter poziciojára és mozgására. tehát ha van egy lépcso mondjuk 20cm magasan akkor 20cm magasra lépne, ha 30cmes akkor anynira, de most meg ugy néz ki mintha elöre fixre lenne egy animácio mondjuk 25cmre , hogy egyik esetbe se legyen akkora különbség és kész.

    Ez a deformácio csak a térkép generáláshoz jo, de nem dinamikus, egy egyszerü bomba robbanás utáni krátert nem tudnak beletenni, nem hogy a lánbnym megjelenne a srában vagy a kocsik keréknyomai.
    Amugy egy spin tire szerü jármü fizikát és animáciot el tudnék viselni , mert ahogy korábban irtam, most semmi különbség nincs, hogy füvön betonon puha talajon vagy eső után megy a kocsival valaki, vagy esetleg 15%os emelkedön, ugy megy fel az uaz meg a több tonnás humwee is mint a huzat.
  • Icebird
    #34958
    Egy ilyen terepviszonyhoz alkalmazkodó animáció nem lenne rossz. Az interakcióról mrár nem is beszélve.
  • Icebird
    #34957
    Arma 3 Deformer, kár hogy csak editor alatt működik

    Steam
  • repvez
    #34956
    igen a tartalmat, de nem az alapdolgokat, mert magához az enginhez nem nagyon tudtak hozzáférni a modderek sem, hogy kijavbitsanak vagy fejleszenek bele olyan dolgokat ami nem volt az engine része, mert akkor a pattogó repülö tankok is megszintek volna és talán a hidön is átment volna ennyi év után , de mivel csak a tartalmat lehetett hozzáadni igy sok minden nem változott a core engineben.

    Mint ahogy itt sem lehet, a modolás és a tartalomgyártás talán könnyebb lett, de az enginhez nem lehet hozzáférni, mert ha igy lenne akkor az már egy open source engine lenne és egy open source játék amiért igy már nem igen lehetne pénzt kérni.

    Tehát BI-nek kellene ezeket a featuroket beletenni, hogy a modderek tudják utána használni modositani.

    ÉS az nem is lenne olyan baj, ha olyan rendszert alkotnának meg mint a DCS. Mert sajnos a mostani rendszer ujra káoszt fog eredményezni.
    Mert hiába lesz automatikusan frissulo mod , hogy a serverekhez lehessen csatlakozni, de amikor csak ugy random válogatsz a szerverek között és minden szerverhez más más mod kell és mindegyik csak akkor kezdi el telepiteni és letölteni, az eléggé meg tudja növelni az idöt mire el tudod kezdeni a játékot.

    Lehetne egy olyan megoldás, hogy lenen az alapjáték és külön DLC-k ben meg a különbözö egységek jármüvek, de akkor azok legyenek teljesen részletesen kidolgozva és fizikailag jobban leszimulálva, igy aki csak tankos vagy helikopteres karriert akar , annak ne kelljen letölteni vagy megvenni a többit, az elkészült modok,meg egy központi helyre mennének, ahol a bis egy külön modként egységesen összeszedve kiadja. igy egyfajta szürö is lenne, hogy a gagyi és felesleges dolgok ne kerüljenek bele , aki akarja hasznnálja otthon magának, de a multiknál ne.
    A profi modder csapatok meg megszerezhetnék a jogot, hogy hozzáférjenek a forráshoz, hogy az alapjátéknak megfelelö szinten tudják megcsinálni a modjaikat külsös partnerként. mint ahogy a DCS-nél a razbam, vagy a többi studio.
  • Axtros
    #34955
    Mindig is úgy volt, hogy a tartalmat az ARMA-khoz a community adta, nem a BI. Azok csak elkészítettek side-onként néhány tucat modellt, inkább demo-nak a modder-eknek, és a campaing-nak, aztán minden mást a community szállított. Egyébként elég is lenne, ha a BI csak a fejlesztéseket adná, a tartalomgyártást csak felügyelniük kéne. Mára már valami hasonló látható a DCS esetében is, és elég jól működik.
  • repvez
    #34954
    Egyelőre ez tényleg nagyon tech demo és valószínű sosem lesz teljes értékű meghagyva ezt az Arma 4-nek.

    Az a baj, hogy én nem vagyok tul optimista, azzal kapcsolatban, hoyg majd az A4ben mindent egyssapásra megváltoztatnak és beletesznek olyan dolgokat amik már OFPŐ ota ugyan ugy benne hagytak és még ebben az uj kiadásban is hasonloan mukodik egy kicsit tuningolva, akkor nem hinném, hogy egy teljesen más alapra váltanának az A4hez. valahogy az az érzésem, hogy azt várják, hogy majd a comunity belemodolja azokat amik most nincsenek és inkább ök csak az SDK-t toldozzák majd csak.
    DE ne legyen igazam, ma nevet is vátoztatott a FB oldaluk.
  • Icebird
    #34953
    Igen ez mind hiányzik, viszont van Procedural textúra, animáció, és ott a Hexcavate Mod, plusz alagút rendszer és a Procedural terepre is láttam példát, amivel elvileg a terep deformációja is megoldható. Az utolsó interjúban elhangzottak alapján egyelőre még lánctalpast nem akarnak, de igértek több rombolhatóságot az 1.0-ra. Egyelőre ez tényleg nagyon tech demo és valószínű sosem lesz teljes értékű meghagyva ezt az Arma 4-nek.
  • repvez
    #34952
    valami van , de nem az igazi, hogy egy klasszikust idézzek.
    A látványon kivul nem sok változás, de még az sem az igazi sok helyen, A hajonál a grafmotornak alapbol kéne kezelnie azt, hgy ne menjen át a viz a hajo testen ha nem kapott léket, és statikusan szép a viz, de semmi interakcio semmivel. egy uj grafikus motornak ezzel is kellene valamit kezdeni.
    csak összehasonlitás végett.
    Ha egy COD és egy BF-ben ahol kb huszadrangu, a nagy rohangálás és kapkodés lövöldözés közben , hogy mi hogyan van kidolgozva és mi hogyan viselkedik egymáshoz Mert ugy is csak olyan rövid ideig látszik, hogy fel sem fogja az ember, ellenben az ARMA-val, ahol lenne rá idő és hozzáadott értéket jelentenének ezek az apro részletek meg nincs belöluk semmi sem vagy csak nagoyn minimális. Pedig ez egy taktikai szimulátor és nem egy arcad lövölde tudtommal.


    Utoljára szerkesztette: repvez, 2022.06.20. 15:46:33
  • Icebird
    #34951
    Első heli és csónak

  • repvez
    #34950
    talán mert az ARMA egy valos katonai szimulácio akar lenni, de sajnos még a VBS se tudja ezeket.
    ÉS nem akarom , hogy a legéletmübben fizikailag 100%ig pontos szimulácio legyen benne.
    DE azért mutattam példákat, hogy a 2004-s játékok szintjét sem uti még meg most sem 20 évvel később ezek az interakciok fizikák amik akár a reforgerben vagy ha erre alapul akkor az Arma4be lesz. ÉS nem kellene erügép, mert ahogy most kinéz pont az látszik, hogy egy közepes géppel is sokkal több FPS van mint a 8 éves ARMA3assal bármikor bármilyen gépen.
    És ezért vártam, hogy legalább ezt a 20 évvel ezelötti szintet hozza majd az uj motor, föleg ha erre is 8 évet szánnak mire kiadják a következőt.
    2032-ben már kevés lesz nagyon ha már most is az.
    Azt gondoltam, hogy majd ha ez egy techdemo vagy ha ARMA4et még 1-2 év mulva akarják kiadni és azt is hosszu távra szánják, akkor tele lesz majd olyan featurekkel amiket egy mostani gép nehezen képes kihajtani, hogy legyen benne tartalég késöbbre a fejlesztésekre is, ahogy ez volt az OFP ota mindig .
    DE ehelyett most egy közepes gép is böven 60FPS-el tolja tehát van benne böven tartalék
  • Axtros
    #34949
    Amiket te szeretnél látni az Arma4-ben, azok olyan feature-ok, amelyek inkább egy valós katonai-taktikai szimulátor (kiképző rendszer) részei, nem pedig egy - átlagos - játék program elemei. Én megértem hogy a minél valósabb környezeti szimulációk, erő hatások, és látványos grafikák lennének a legjobbak - én is ezt szeretném látni - de azért ez mégiscsak egy játék, ráadásul a gépigény is eléggé széles spektrumon mozog, nem mindenki rendelkezik 12900K-val és 3090-essel. (Már ha ez is elég lenne a valós real-time környezeti szimuláció megvalósítására.)
    Szóval lehet itt mindenféle érvet hozni, hogy miért rossz (vagy lehet rossz az Arma4), de nem hiszem, hogy kizárólagos szempont lenne egy játékfejlesztő studió esetében a minél élethűbb virtuális ábrázolás (maximum az ahhoz való konvergálás, kompromisszumok mellett). Annak kell örülni, hogy lett Arma4, és ami abban új, vagy újdonság. Ráadásul az egész projekt még csak beta, akármi kerülhet még benne implementálásra.
  • repvez
    #34948

    egymásmellett összehasonlitva néha eléggé szembetünö a különbség és sokszor az A3 mutat jobban. DE az is tisztán látszik, föleg az ablakos résznél, hogy mindegy mivel és hogyan 2-3 állapota van az ablaknak és ez a 3 állapot van egymás után lejátszva. ÉS az ilyen állapotváltozásokra gondolok, hogy semmi nem változott attól, hogy uj motor van. ugyan ugy statikus állapotváltozások váltják egymást amikor a heal point vagy valami elöre beállitott rigger éri, és nem egy dinamikusan változo az adott szituáciohoz és pozicionak megfelelo reakcion alapul.



    LEhet, hogy van különbség és számol különbözö dolgokkal, de egyáltalán nem olyan markáns, mint aminek lennie kellene, egy kb 500kg os uaz és egy 16 tonnás teherauto között.
    A BTR még talán kisebb helyen megfordul mint az uaz.
    MEg az uaz, 2 kézigránát és 3 tár után robban fel, ugy, hogy a 2 kézigránát után semmi sérülés nincs sem a szélvédön, se a kasztnin és a kerekek se durrantak ki. 2 tárat belelő a hűtübe, de nem folyik ki a hütöviz, nem száll ki a vizgőz mielött kigyullad stb.
    A láng is a motorházutetön és a sárhányon keresztül ég vagyis a fénem keresztül és nem a hütö rácsai között jön ki , vagyis , hol van az ellentetje annak amit én irtam?

    A Többi észrevétel még, az OSB lap céltáblán fennakad a teherautó, tök mindegy, hogy beton vagy terepre megy semmi változás a menet dinamika között. tartálykocsit lovi BTR-el közelról a tartály semmi sérülést nem szenved csak a motor gyullad ki ahova akkor nem is lö .
    Tehát megint egy pont a healt point systemnek és nem a sérülés oka miatti sérülésnek. DE ugyan ugy én még armába sem láttam benzinkutat sem felrobbannni, hogy a tartály miatt vitte volna szét hanem azért,mert elérte azt a pontot ahol a robbanaás animácio lejátszása után átváltott a modell a sérült modelre, amit a robbanás jotékonyan elfedett.

    Amit máshol láttam még, visszapillantó tükör nem mutat semmi türöződést, nem látszik az eső a szélvédön és nem müködik az ablaktörlö,
    Amiről még nem bizonyosodtam meg, hogy a lámpák kilöhetöek e a kocsin és akkor csak az a lámpa nem ég amit kilöttünk vagy elalszik az összes ?

    Amugy ha értenék az SDK-hoz és a programozáshoz akkor azért megnézném mit tudnék változtani rajta érdekel a téma.
  • Solt
    #34947
    Mondhatjuk, csak ez nem igaz! :) Nem az a cél, hogy alapjaiban más legyen, hanem az, hogy jobb legyen, ebből a szemszögből meg nekünk teljesen mindegy, hogy az adott funkció nulláról lett újraírva, vagy csak javítottak rajta, a lényeg a végeredmény. Végig követtem pár early access játékot, mindegyiknél az volt a menet, hogy szépen apránként pakolták be az újításokat / funkciókat és a végére mindegyik totálisan más képet adott mint ahonnan indult. Ezért sincs értelme egyelőre hasonlítani az ArmA 3-hoz... legalább az early access / beta végét érdemes lenne megvárni.

    Ami szerintem hibás kommunikáció, hogy nincs egy road map ami elmagyarázná, hogy kb mi várható és milyen ütemben.
  • Icebird
    #34946
    Egy új alap eleve nem lehet toldozott foltozott. Nem tudom mi változzon alapjaiban, amivel kiemelkedik a többi játéktól, szerintem összeségében teljesen jó, és az már nem Arma lenne ha változtatnának rajt. Így is tpM által említett editor eléggé átalakult.
    Gondolom sok helyen az interakció és a globális fizika hiánya ami téged ennyire negatívba visz! Ez úgy látszik az Arma sajátossága marad. Bár remény Arma 4-ig ott van, és amúgy is ezt részt pont arra dobták ki, hogy a közösség által jelzett dolgokat ha technikailag van rá mód, megvalósítsák.

    "meg hiába a 40 LE motor, mit sem számit neki a 30%os emelkedő tolja neki és még gyorsul is hegynek fel ."
    "Azt is már meg lehetne oldani, hoyg a fust és a láng csak ott jöjjön ki ahol nem blokkolja objectum"
    Ezt amúgy hol tapasztaltad, gondolom csipőből írtad? Direkt a kedvedért kipróbálva az ellentétje igaz!
  • Icebird
    #34945
    A World Editor és a Game Master az editor, csak legyen aki eligazodik rajt. Olyan mint az Eden max csak modként lesz szerintem.
  • repvez
    #34944
    ha öszinték akarunk lenni akkor a reforger alapján azt mondhatjuk, hogy ugyan azt a beszarásig toldozott foldozott játékot kapjuk egy uj graf motorral.
    Semmi alapjaiban megváltoztatott redszer vagy mechanika nincs csak finomitották azt ami eddig is meg volt.
  • tpM
    #34943
    Legyünk őszinték, ha az Arma 4 ugyanazt a régi, beszarásig toldozott-foldozott enginet használná, mindenki ki lenne akadva. Meg kellett lépni ezt. Bevallom, leginkább egyelőre az editor hiánya zavar.
  • Icebird
    #34942
    Igen, attól tartok hogy nem minden kerül bele amit anno megszoktunk, vagy nem úgy.
    Egy apróság, de elég sokat tud a karakteren dobni pl az arcmimika hiánya.
    Az a rengeteg Arma 3 tartalom aminek szinte minden részét újra kell, főleg a scripteket, animációkat, de a hangokat, szigeteket, a modelleket minimum konvertálni.
    Ennek ellenére ha nem is látszik, de elég sok plusz van, vagy jobban megoldva már most is Reforgerben.
    Ahova nézünk lehet aktiválni a különböző részeket, már nem listából görgetve kibogarászni. A füst pl. már csak a réseken jön át egy belső térben. A járműveknél van manuális váltó, és jó pár tulajdonság arra hogy müködik. A rádiózás viszont lehet már túlzás. A komponens rendszer nagyon más az eddig megszokott moddolás után, sok minden egyszerűbb lehet, ha képes az ember eligazodni, megtanulni.
    4k ingame videókatt nézve viszont elszomorít hogy ezt a látványt egyelőre nem élhetem meg magam is játék közben.
    Mindenesetre vegyes érzelmek vannak bennem is, hogy hozza-e majd később az Arma 3 pozitiv részeit, és odáig fejlődik hogy mire az Arma 4-hez ér, azt mondhatjuk megérte váltani.
  • repvez
    #34941
    Szóval manapság már annak is örülni kell, ha 8 év után legalább olyan szinten muködik valami mint régen és nem visszalépés történik ?
    Amugy a tájjal és a látvánnyal nincs gondom , az téynleg jol rendbetették , igaz , hogy az interakciok onnan is hiányoznak .
    Föleg a vizes részeken, nincs semmi hatássa, ha belemegy valaki vagy valami a vizbe, vagy robbanik benne valami.
  • Icebird
    #34940
    Nekem tetszenek a fények, főleg a Holdfényben megvilágítva
  • Icebird
    #34939
    Az is valami ha minden hasonlóan szétmegy.
  • repvez
    #34938
    My bad, de sztem csak még jobban alátámasztja, hogy kisebb erő hatására történik, de lehet még egy 5.56 is ugyan ezt a hatást váltaná ki .
  • tpM
    #34937
    Ez nem 20, hanem 14.5 mm, tehát minden más konklúziód is téves.
  • Icebird
    #34936
    Ez a kis mod bekapcsolja a berendezés rombolhatóságát

    Belenéztem a szerkezetébe és megtalálhatók már bent a jármű ajtók, kerekek. Valószínű lesz majd az is.
    Igen, nem globális fizika, gravitáció. Úgy látszik a BIS-ben erre nincs megfelelő tudás, bele kell törödni hogy marad ezzel a gyengeséggel.
  • repvez
    #34935
    Ha azt nézzük, hogy valami történt és van interakcio és hatás arra , hogy egy tárgyat lövés ér akkor igen nem rossz, DE ha azt nézed, hogy elvileg van ballisztika és számol azzal, hogy milyen anyagon hogy hatol át a lövedék, akkor már egy kicsit sántit a dolog,
    egy vékony aluminium lemezt nem visz át egy 20mmes lovedék , de akkora energiát átad neki, hogy a felfogatás elengedi és megperdül, majd még a lebetonozott tarto oszlop is kidöl tőből, ráadásul nem is az erőhatás ellentétes oldala felé . Máskor meg annyira ellenállo, hogy megállit egy teherautot is
    Ezért mondom, hogy nem következetes ahogy megcsinálják, minden egyes interakcio vagy tárgy egyedi utasitást és dolgot tud csak csinálni és nem egy globálisan érvényes a fizika, gravitáció mindenre.
    Ezért olyan fura, hogy valami van ,de nem az igazi, és mindig lehet találni példát arra ami épp azt csinálja amit kellene, de ha a nagy egészet nézed akkor látod, hogy csak egy egy apro részre igaz
  • Icebird
    #34934
    Ez így viszont nem rossz, főleg ahogy a betonról visszapattan.
  • TomStorm
    #34933
    Ha beteszek akár csak 1 mod-ot akkor újrakezdi Conflict-ot.Elveszik a mentés.
    Ez másnál is így van?
  • repvez
    #34932
    Ebben biztos voltam, hogy ez lesz az egyik érv, hogy azok kis területen voltak, DE pont ezért mondom, hogy 20 évvel ezelött azok a hardverek és softveres kornyezet ha ilyeneket tudott, akkor most egy hasonlo szint elérése egy 300km2es területen sem lenne gond az ARMA-nak.
    ÉS nagyon nem is kellene több , de még olyan sincs benne mint akkor.
    Ha van is benne akkor nem ugy mukodik. Ha van benne ragdoll akkor miért ugyan olyan pozba esnek el a katonák és miért nem lehet utána mozgatni vagy miért nem reagálnak a külső hatásokra a hullák? ugyan igy a robbanás ereje miért nem mozditja meg a tárgyakat és miért nem kisebb egységekre esnek szét ha van is valami rombolás miért sértetlenul eldölnek egy darabon ?
    És igen az ama azért jo és foglalkozom vele, mert semelyik másik játékban nem lehet szabadon arra menni amerre akarok és nem lehet szabadon szerkeszteni küldetéseket, de az nem jelenti azt , hogy minden részével maradéktalanul elégedett vagyok .
    Amolyan ha lo nincs jo a szamár is, és ezt BIS is tudja, hogy nincs konkurencia igy ha egy minimális erpbedobással csinálnak egy uj verziot akkor is váltanak az emberek és megveszik és használják tovább.

    ÉS ahogy irtam, ha ez egy techdemo és ez amit tud mutatni az kevés lesz hosszu távon, ha meg alfa álapotba adták ki , akkor miért volt ez a nagy sietség, miért nem leghetett volna vele várni még egy évet amig már tényleg van valami , ráadásul teljes áron. MEg a DAYZ is ugyan ezt a motort használja már 5 éve és ott is hasonlo a probléma anélkül, hogy fejlesztették volna ezeket a hibákat, tehát nem ugy tünik, hogy ez lenne a célirányuk, hogy fizikailag jobban viselkedjen a játék.
    A reforgerben meg még sztem vissza is léptek a játékmechanikával, mert valahogy nem jövök rá, hogy az AI-val, hogy tudok taktikailag harcolni, hogy van a parancsnoki lánc , hogyan osztom fel a szakaszokat ki a parancsnok stb.
    Az armában teljesen logikusan és jol átláthato rendszer volt. Félek, hogy ez is és a tobbi dolog is a konzolosodás miatt és a kontrollerekmiatt van. Az lesz a fo irány.
  • Icebird
    #34931
    Nagyon furcsa szokatlan belső "zárt" rendszerű a fejlesztő eszköze, viszont sok minden ezáltal könnyebb. Wolrd editorban megnézve lehetőség van a terep tárgyak mindenféle tulajdonságának beállítására.
    Fázisokat lehet pl. egy falnál beállítani hogy különböző szintű találatok esetén mennyire legyen rombolva.
    Nem mélyedem jobban bele hogy puszta fizikával alkalmas lesz-e erre (ami a modellek felépítésétől nagyban függ), így elképzelhető hogy marad ez a fajta megoldás Repvez bánatára mint ami az Arma 3 esetén is volt.
  • Icebird
    #34930
    Ez mind nagyszerű hogy ezeket tudják a régi játékok, és egy szóval sem mondom hogy nem látnám ezt szivesen az Armában. Viszont az ilyen fajta látványban ki is merültek. Azt is tudni kell hogy pl. a Fry cry 6 19km2 terepe is még mindig skatulyányi az Armához képest.
    Valamiért te is még mindig foglalkozol vele, mert ha többi tudná amit az Arma, nem hiszem hogy akkor itt elemeznénk.
    Abban meg biztos vagyok hogy jóval több lehetőség van az Arma Reforgerben, mert nem váltanak teljesen új motorra ha nem így lenne.
    A fent emlitett és minden más miatt megvan az oka hogy mért nem alapból egy olyan motort használtak vagy most olyat választottak, aminek a fő erőssége a rombolhatóság. Nagyon az elején van amúgy is, még akár jó is kisülhet ebből.
  • repvez
    #34929
    Elöre leszögezném, hogy mindezeket azért emlitem meg, mert ahogy te is irtad, látom benne a lehetőséget amiket nem használ ki, föleg ha még be is van épitve csak nem kapcsolták be vagy nem megfelelöen van prezentálva.

    Ahogy a videodban is, tök jo, hogy a kocsinak a felfüggesztése mozog a terepnek megfelelöen, de az, hogy kb ugy, mintha nem lenne benne lengéscsillapitó és egy 16 tonnál teherauto ugy rongyol keresztül mindenen ,hogy meg sem érzi. de ugyan ezt az UAZ-rol is elmondhatnál, belő nézetbol, olyan az érzés mintha légpárnán repülne , mindegy milyen terepen , meg hiába a 40 LE motor, mit sem számit neki a 30%os emelkedő tolja neki és még gyorsul is hegynek fel .Sztem nincs is sok különbség az UAZ és Aaz URAL között, gyorsulás és sebességben bármilyen is a terep, mert nincs suly és lendület számolva rendesen. Lehet , hogy ott van de az is lehet, hogy minden járműnek egyforma adattal.
    Pár video , hogy miért mondom, hogy ez ami most van az kevés , föleg ha hosszútávra gondolkodnak.

    A vegetácio hatása arra ha eltalálják, vagy a robbanás lökéshulláma vagy csak a szél hatása.


    Ha összehasonlitjuk a kocsi sérülés megoldását, akkor elmondhatjuk, hogy kb valahol a FARCRY1 és a 2 között lehet valahol, ami valjuk be közel 20 évvel ezelötti technologia és nem éppen mutat jol egy most kiadott játéknál amit ha minden jol alakul legalább 2030ig játszanánk. noncs vizuális hatása a lovéseknek , nem esnek le részek a kocsirol, itt van a textura amivel a pocsojákat megcsinálják, de már nem használják fel , hogy a kocsi kopottasan nézzen ki, olyan egyszerü dolgok mint a visszapillanto nem azt tukrozi vissza ami tényleg látni, kilöhetö a szélvédő de akkor aztán kiesik minden egybo,hogy utána már ne legyen vele gond, nem látszik elsöre, hoyg csak egy lövedék nyom vagy ,hogy maradna szilánk, esetleg, hogy a Hamveenak repeszállo a szélvédö és bepokhálosodna. A hutőviz elpárologna ha találat éri a kocsi elejét vagy a levego kifuj a kerékből , a tartálybol kifolyna az üzemanyag , a bokrok még mindig átmennek a kocsin , csak ugy mint a láng.Azt is már meg lehetne oldani, hoyg a fust és a láng csak ott jöjjön ki ahol nem blokkolja objectum. Apropó láng, miért nem lehet felgyujtani házakat terepet? kb 2mp-el a robbanás után nincs nyoma semminek, hogy ott harc folyt.


    Ahogy látjuk, 20 évvel ezelötti technologiát nem képesek hozni, ugy hogy 20 éve még ezek kuriózumnak mondhattuk, ma meg szinte egy hobbi fejleszto ennél jobbat tud csinálni otthon bármelyik ingyenesen használható modullal.
    Az is egy kicsit fura számomra, hogy ha 3-5 éve csinálják is a Reforger-t akkor miért kellett ezeket még letiltani és miért is mondták ezt egy Techdemonak ami általában az szokott lenni, hoyg mindent is belepakolnak amit tudnak megmutatni, hogy mit tudnak és késobb a játék inkább szokott kevesebbet tudni, tehát ez is igy eléggé ellentétes. Aztán ott van ha csak saját házon belül nézelődünk, az ARMA3 ban belepakolt DLC-k tudása se jelenik meg itt nemhogy javitott de szinte semmilyen formában sem. Gondlok itt a kézifegyver DLC-re és az abban lévő letámasztásra vagy a precizios célzásra a mesterlövész puskával. Vagy ahogy Te is emlitetted, a VBS részekben meglátott dolgokbol sem sokminden köszön vissza.

    Igen van ami szép és megálja a helyét most ,de van ami ahogy mondtam közel 20 éves lemaradásban van. A karakterek modeljei nekem visszalépésnek tűnnek ARMA3hoz képest és a fegyvereké is.
  • tpM
    #34928
    Örülnék, ha fák, bokrok stb hasonló mód apríthatók lennének.
    Utoljára szerkesztette: tpM, 2022.05.28. 18:24:20
  • Icebird
    #34927
    Egyelőre ki van kapcsolva, de jönni fog. A belső tér már a következő frissítésben bent lesz furniture destruction


    Utoljára szerkesztette: Icebird, 2022.05.28. 12:37:01