35048
  • Hogthar
    #26559
    Ha jól tudom csak Nvidiánál működik és azt is csak configból. Ha nem így van DancZer úgyis kijavít.
  • Solt
    #26558
    Mármint configból működik AMD-n is? Ha igen, akkor megköszönöm a leírást...
  • Hogthar
    #26557
    Nvidiánál már működik a FXAA, ott nincs ez a hiba, ellenben csak configból lehet beállítani, ha gondolod leírhatom ,hogy kell.
  • Solt
    #26556
    Ok, délután megcsinálom...
  • DancZer
    #26555
    A távoli fáknál is látható?
    Minden szigeten jelentkezik a hiba?
    Fánál, bokornál és fűnél egyaránt?
    Tudnál készíteni egy videót róla, ahol jobban megfigyelhető? Mondjuk lassan menny be majd ki egy fa alól vagy bokorból.

  • Solt
    #26554
    CCC alapon minden...

    Játékon belül meg a gyári very high beállítás, de a 3D felvéve a natív felbontásra...
  • DancZer
    #26553
    Visszatérve a játékosokra, minap egy olyan topicot nyitottak, ahol azt szerették volna ha a játékos egy tank söfőrje akkor tudjon parancsot adni az AI-knak a járműben és ne legyen kiszolgáltatva az AI hülyeségének.

    Részben jogos a kérés, de ha belegondoltok egy visszalépés volna. Mert a sofőr a commandertől kapja a parancsot, nem fordítva. Viszont játszhatóság érdekében célszerű volna, ha a játékos irányíthatna mindent. Viszont a valóságban ilyen nincs.
  • DancZer
    #26552
    A többi beállításod milyen?
  • Solt
    #26551
    Nekem teljesen mindegy hova állítom... 6990-l mindenhogy olyan mint amit linkeltem... :S
  • DancZer
    #26550
    Erről a domb árnyékról jut eszembe. Még 1.59 előtt a domb árnyékok túl rövidek voltak. Jeleztem feléjük(képekkel, demó pályával https://dev-heaven.net/issues/13403) és kijavították, igaz nem valós méretűre, mert az túl sok CPU-t enne. De ebből is látszik, hogy ők is törekednek a jóra. :)
  • DancZer
    #26549
    Megvan a hiba oka. A számok az antialiasing legördülő listában nem az élsimítás minőségét állítják, hanem az élsimítás átlátszóságát. Szóval a számokat ne használjátok.

    NVIDIA GTX 560 Ti

    Játékon kívül ezt az NVIDIA vezérlőpultjában lehet állítani az "Antialiasing - Transparency"-vel.
  • Gascan #26548
    próbáltatok már úgy az árnyékot Armában, hogy mondjuk egy domb van mögöttetek aminek nincs árnyéka, neked viszont van :) .. és olyan mintha a levegőbe lógna egy ember alakú árnyék :)

  • JanáJ
    #26547
    Hogy érted, hogy sok pénz van benne?
    Nem lenne egyszerű lebutítani? Bár nem tudom i top secret lenne benne. Max azért kellene kivenni belőle ezt azt, hogy lehessen piszok drágán adni az eredetit az amiarminak. :-)
  • Solt
    #26546
    Milyen vga-d van?
  • DancZer
    #26545
    Valóban 5-8 as élsimítással minden növényzet széle fehér lett(nem olyan mint neked), viszont ha "very high"-ra teszem akkor tökéletes.
  • Solt
    #26544
    Örülök, hogy van kedved mosolyogni rajta! :D A lényeg, hogy sokkal részletesebb sérülés modell kellene... ;)

    Természetesen az 1.60-l is csinálja... sőt, hulla mindegy, hogy NV, vagy AMD kártya. Próbáld ki... belövöd az élsimítást, és beállsz egy bokorba, illetve beállsz úgy az árnyékba, hogy a fegyvernek csak fele látszódjon ki...

    Jelezném én a hibát, de nem beszélek angolul. Ha beszélnék, akkor meg valószínűleg már rég bannolva lenne még a legtávolabbi rokonaimnak is az IP címe a szerverükről! :D
  • DancZer
    #26543
    Azért mert abban nagyon sok pénz van és arma árában nem vennék meg annyian, hogy megérné eladni.

    StarCraft 2-be és a Diablo 3-ba is rengeteg pénzt lapátolnak, sőt teherkocsikkal öntik bele. De annál biztos a siker(bevétel megtérülés) még akkor is ha sz*r lenne.
  • DancZer
    #26542
    Mikor meglátom ezt a nem HP alapú sebzést mindig elmosolyodok. Ahhoz, hogy valami rombolható legyen kell lennie HP-nak. Az megint más, amit Feró Flex is írt. Ott több HP ja van egy járműnek. De úgy tudom ilyen van armában is, csak nem ennyire részletesen.

    Jelezted a hibát? 1.60-an is csinálja? Milyen kártyád, driver, win van?
  • JanáJ
    #26541
    A VBS-t miért nem lehet civilesítve kiadni arma árban?
  • Feró Flex
    #26540
    Nálam is ez van.
  • Solt
    #26539
    Nem HP alapú sebzés, járművekből való kilövés lehetősége, fegyverletámasztás. Ez három olyan dolog így nagy hirtelen ami teljesen alapnak kellene, hogy legyen...

    Egyébként meg nem az örök elégedetlenség beszél belőlünk, hanem a csalódottság... tisztában vagyok vele, hogy ACE szintű dolgokat nem csinálhat a BIS, de azért jó lenne, ha az ACE alap nem egyre kevesebb lenne tartalomban...

    Ha meg a kinézettel vannak elfoglalva, akkor ideje lenne rágyúrni a textúra villódzásra... no meg erre az új fjúcsörre, amelynek köszönhetően, ha élsimítást használsz, akkor árnyékban fehér széle lesz a fegyvernek, a növények meg ILYENEK! :)
  • Gascan #26538
    ragdoll azért kell... mutassatok egy normális játékot 2012ben amiben még mindig béna Arma logika szerint hullanak össze az karakterek :)
  • DancZer
    #26537
    Nekik is nagyobb dicsőség volna ha olyan játékot tudnának kiadni, amitől mindenkinek leesne az álla és mindenhol azt mutatnák, mindenki arról beszélne. Szerintem ez az érzés minden emberben megvan.

    De néha kompromisszumokat kell kötni, ott van a SSD2 mod, a nyári megjelenés óta már eltelt fél év és még mindig nem tudjuk használni (tudom ezért is a BIS hibás, mert miért nem csinálják meg azt is rendesen).

    Ötleteket itt lehet adni:http://forums.bistudio.com/showthread.php?t=125819
    Ezek pedig amiket megerősítettek: http://forums.bistudio.com/showthread.php?t=119512

    Egyik lista sem rövid. :)
  • Feró Flex
    #26536
    Tankosat játszani ide járok és nem merül le de még 250k-s gép sem kell hozzá,viszont nem 1790ft az ára ez igaz.Itt a pénzemért megkapom imit akarok.:O)

    Tempi csak ne legyél ideges nem éri meg,már ezerszer kibeszéltük az elmúlt években ezeket a szarságokat.Majd ACE3.
  • DancZer
    #26535
    Ahhoz pedig elsősorban pénz kell, mert bár egyszerű dolgoknak tűnnek azért időbe telik lekódolni, tesztelni. Ha a BIS megtehetné felvehetné az egész ACE csapatot, hogy kódoljanak bele fasza dolgokat. És akkor talán azt kapnánk amivel már egyesek megbékélnének, de az is lehet hogy nem. :)
  • DancZer
    #26534
    Ők abból élnek ha eladják a játékot. Szerintem egyáltalán nem szánalmas az, hogy nem arra a 1000-2000 hardcore emberkére összpontosítanak, hanem egy nagyobb közönséget céloznak, de mégsem arcade stílusban.
  • Solt
    #26533
    Nem, nem csak te érzed annak... :D
  • Solt
    #26532
    Elsősorban játéknak ott a Cod meg a BF... azokkal ne akarjanak versenyezni, mert esélyük sincs. Pont azokkal kéne virítaniuk amivel azok a játékok nem szolgálnak...
  • tpM
    #26531
    Most ezt komolyan csak én érzem szánalmasnak? Azért nincs összetettebb járműbe szállás, mert közben lelőhetik a játékost? Ez egy rossz vicc.
  • JanáJ
    #26530
    Részben jogos a BIS-nek a nézőpontja. Két haver a héten gondolkodott hogy visszatér az ARMA2-höz. Elötte sem voltak nagy armások, megnéztek pár videót, hogy milyen és szörnyűlködtek, hogy csúnya. :-(

    Igaz, ezt az üzleti modelt mi szívjuk.
  • DancZer
    #26529
    Harctéri szimulátor, de elsősorban játék. VBS2-ben ajtót is kell nyitni ha jól tudom.
  • tpM
    #26528
    Tesséklássék fizika meg AI nem kell.

    Amúgy meg milyen faszság ez, hogy azért nincs rendes tanbaszállás, mert lelőhetik közben a játékos? Harctérszimulátor vagy mi...
    Marhajó baszki, én is sajnálom, ha meghal valaki, de ennyi erővel meg ne lehessen benne ölni. :D
  • DancZer
    #26527
    Ez is egyszerűnek tűnhet, de elég komoly munkát igényel, hogy a későbbiekben ne mennyen a fejlesztés rovására.
  • DancZer
    #26526
    Egyetértek, csak vannak prioritások amik alapján haladni kell különben a csapat többi része nem tud dolgozni.
    Bármilyen egyszerűnek is tűnhetnek dolgok, jól megcsinálni időbe telik és ha valami újat csinálsz akkor rombolsz is.

    pl. az ernyő, ha le lehetne lőni akkor az volna a baj, hogy miért nem csináltak animációt az ernyőre ahogy lobog.
  • fkubi
    #26525
    Hidon atmenes?
    Esetleg tobb, mint 10% sikerrel. Hid elott vergodes, vizbefulas nelkul, ha lehet.
  • DancZer
    #26524
    A kívánságlistából a fizikát, ragdoll-t és résznen az AI-t is kihúzhatod. De lehet hogy a járműből lövést is. :)
  • fkubi
    #26523
    Azert ez kamu. Alap OFP ejtoernyoben se tudnak leloni. Szoval csak akarni kene.
  • DancZer
    #26522
    Nekem meg elektromos ferrari kell ami sosem merül le, de holnapra! :)

    Ha ilyet akarsz játsszál tankszimulátorral: http://www.youtube.com/watch?v=mAdn_OESylY&feature=related
  • DancZer
    #26521
    Az animációknál beszél arról, hogy miért nem csinálták meg pl. A2-ben a beszállós animációkat. Említette, hogy a játékosok szeretnék ha a tankba úgy lehetne beszállni, hogy előtte felmásznál a tetejére és kinyitná a fedelét, majd bemászna egy animációval. Viszont azt nem szeretnék, hogy közben lelőjék. És ezért csináltak egyszerű beszállós animációkat, TOH-ben pedig rendes beszállást(lásd a videóban) a helikopterbe.
  • fkubi
    #26520
    Otthon varja a fejlesztoket harom ehes gyerek es a felesegnek sincs egy cucca, amit felvegyen.
    Barmely profitorientalt cegnek egyetlen dolga van, megpedig a nyereseget maximalizalni.