35047
  • repvez
    #34486
    Nekem sem számitana a dx 12 ha mással tudják kompenzálni a dolgokat.
    Az eddigi dolgokkal csak a felszint kapargatják mint amit meg lehetne csinálni .

    A legnagyobb szivfájdalmam , hogy nincs normális fizika ami mindennek az alapja kéne , hogy legeyn egy ilyen játékban és, hogy az egész terület ugy néz ki mindtha valami turista látványosság lenne ahol nagyon ugyelnek arra, hogy tisztaság és rend legyen mindenhol, mikor egy harci terület pont nem ilyen, nem hozza azt a hangulatot amit egy csatatér.
    Romok, bombatölcsérek leégett területek szemét, törmelék mindenhol, lövésnyomok stb.
    NEm hozza azt az érzést mint a többi katonai FPS, hogy benen vagy a sürüjébe és döl rád minden .
    ÉS nem lehet olyan csapatmunkát kialakitani mint abban a scriptelt AI-val.
    Ez az ami nagyon hiányzik nekem .
  • Solt
    #34485
    Ez így korrektnek tűnik, bár kiváncsi lennék mi az ára, mert csodák nincsenek... :)
  • DancZer
    #34484
    Szerintem rajtuk kívül nem sok ember tudja mit tudnak átvenni és mit nem. Szerintem ha úgy döntenek, hogy meg akarnak csinálni valamit ami a VBS-ben megvan, figyelembe veszik mint lehetőség, de ez másodlagos. A döntéseknek kell megszületniük, hogy mit akarnak beletenni. Ha ez megszületik akkor belekerül.

    Eddig az összes DLC adott valamit a platformhoz is (fegyver letámasztás, hangok újragondolása, stb.). A döntések az utóbbi években szerintem jó irányba viszik a játékot. Szóval ha úgy döntöttek nem kell a DX12, fogadjuk el, hogy tudják mit csinálnak.
  • DancZer
    #34483
    Vagy mondjuk ezt megcsinálhatnák Amsterdamban az Orange DLC-be:


    Annyi de annyi lehetőség van még javításra és játékmenet fejlesztésre. A DX 12 jól hangzik, de én ezeket többre értékelem.
  • repvez
    #34482
    Hamár VBS, akkor miért nem tudják beletenni azokat a dolgokat amik nem érzékeny adatok?
    TEhát pont az ilyen optimalizációt át vehetnék és pár olyan featuret amit a VBS tud az arma meg nem.

    0WyFFvdZGzY

    Ez 3 napos video itt is azért lehetne mit fejlödnie az armának, oké, hogy van már dinamikus fény, de nem ennyi és nincs éjszaka árnyék.
    Ezek az apró részletek sokkal többet addnak a hangulathoz mint egy nagyobb DLC.

    Remélem a jeteknél végre normálisan lehet használni a fegyvereket is, mert igy a lézerbombáknak és a TV irányitású fegyvereknek nem sok értelme van ha ugyan ugy dobálom öket mit a buta bombát.
  • DancZer
    #34481
    Ezek többet adnak mint egy DX12. Szerintem.
  • DancZer
    #34480
    Ezzel azért nem értek egyet, mert a VBS is maradt a régi DX-nél és lám:
  • Solt
    #34479
    Gyakorlatilag az összes szim ettől szenved, ezért is örültem annyira az új API-k érkezésének, de sajnos az várható volt, hogy a következő pár évre még marad az elvi lehetőség! :)
  • macleody
    #34478
    Na igen, tiszta DCS feeling :)
  • Solt
    #34477
    Az a baj, hogy bármit is optimalizálnak, a dx11-nek olyan határai vannak, amit az arma már átlépett. Lásd a tenger felé fordulva 300 FPS, a szárazföld felé fordulva magas latótáv mellett 30 FPS esetét. Önmagában nekem is tetszene a roadmap, de a légi járművekhez például hiába nyúlnak hozzá, ha nem lehet kihasználni a magas látótávot... emellett ott a VR, ilyen FPS ingadozások mellett az használhatatlan, (csakúgy mint a TrackIr ) pedig ha valahol, itt kurva élvezetes lehetne. Na mindegy, lehet, hogy ezek csak nekem lennének fontosak...

    Mondjuk úgyis tervezek venni egy FreeSync-s monitort, hátha annál már nem lesz zavaró az ingadozás és a 60 alatti FPS.
  • repvez
    #34476
    Csak el kellett volna hagyniuk a future dolgokat. megmaradtak volna a 80-90-es évek technikájánál és most akkor lehetne nyomatni neki a tartalmakat ezerrel.

    De hamár future, akkor hol maradnak el a szenzorok , a sisak kijelzés az okos fegyverek, löszerek? még olyan sincs, hogy a társaknak kijelöljem az ellenségeket .CSak akkor vannak dronok és egyéb eszközök, ha előtte a pálya szerkesztője betette .
  • DancZer
    #34475
    Attól is függ, hogy mennyi a haszon. Mármint nem az anyagi, hanem a több fps vs új bug-ok. Lehet volt valami javulás, de nem éri meg nekik egyelőre. 10 FPS el nem nyernek sokat, ha belenyomnak fél évet a fejlesztésbe + 1 évet a supportra utána, hogy olyan stabil legyen mint most a DX11. Szvsz nekem tetszik az új roadmap és várok pár feature-t ami többet ad majd mint a DX12.

    Optimalizálásra meg ráálltak, szóval az is javul majd, csak szépen lassan. Azért jó,hogy az egyes DLC-el más más területét érinti az engine-nek, mert így hozzányúlnak olyanokhoz is amihez már rég nem. Ergo tudnak rajta javítani és lehet, hogy az a 10 FPS amit DX12 vel tudtak volna hozni, így is tudják majd hozni. Meg ezeket a DLC-ket könyebb eladni mint a DX12 (úgy, hogy kapnak a játékosok +10 FPS-t).
  • Solt
    #34474
    Természetesen függ a képességektől, anyagi lehetőségektől is, ez így van...

    Dayz esetében csak arra céloztam, hogy az arma motorjából "következik", ergo azt amit elvégeztek rajta változtatást, megtudnák tenni az arma esetében is, hogy jobb eredményeket hozzon DX12 alatt, csak nyilván nem nagyon van kedvük erre forrást áldozni...
  • Hogthar
    #34473
    Az új hitman résszel nem játszottam, szeretem nagyon a sorozatot, ezért is várom majd meg a teljes verziót.
    Viszont ha ott érezhető a különbség, akkor valószínűleg függ a fejlesztők programozási képességétől is.
    Nyilván a Square Enix és a Id software-nél is kiváló programozók vannak. Ezt a Bohemia nem feltétlen mondhatja el magáról.
    Meg gondolom egy adott engine-t nem olyan egyszerű hozzáigazítani.

    A dayZ motorja nagyon hasonló a arma 3 motorjához, pl ugyan azt a formátumot használja hangnál, grafikus képnél és objektumoknál.
    Viszont a programozási alapja más. Day-Z másra fókuszál így az alap kódok eltérőek, másra fókuszálnak, így az arma 3 hoz megfelelő működéséhez lévő kódok hiányosak. Ezeket nem lehet csak úgy átültetni ezeket újra le kell programozni az új motorhoz.
  • Solt
    #34472
    Köszi az infókat...

    Nyilván nem rendelkezem akkora tudással, hogy ítéletet mondjak a képességük felett, de nekem nagyon fura, hogy a DX12-l nem kapnak több FPS-t, amikor elvben a DX12 pont azokon a szituációkon segít, ahol az arma elvérzik. ( objektumok száma ) No meg a dayz motorja gyakorlatilag ugyanaz mint az arma motorja nem? Lehet, hogy már csiszoltak rajta, de az alap ugyanaz... kicsit hülyén hangzik, hogy utóbbin működik csak. Szerintem egyszerűbb lenne, ha közölnék, hogy nincs kedvük erre erőforrást "pazarolni"....

    Nyilván engine és hardver függő is a végeredmény, de mondjuk a Hitman esetében jól látható, hogy milyen az amikor a DX12 megmutat magából valamit. link

    Egyébként olyan nagy különbség nincs az új API-közt, a DX12 gyakorlatilag kb azt tudja mint a Vulcan, pár kisebb eltérés van... annyi, hogy utóbbi nincs W10-hez kötve.


  • Fehercsoki
    #34471
    Kevés: 1 squad vs 1-2 squad, normál: 4 squad vs 4 squad, sok pedig esélytelen hogy játszható legyen, de kb. 8 squad vs 8 squad.(1 squad=8 katona) Én 4 squad vs 4 squadot próbáltam Tanoa-n, így jött ki a 15 fps, ez Altison 40 fps körül volt.
    Utoljára szerkesztette: Fehercsoki, 2016.10.22. 13:34:47
  • Hogthar
    #34470
    Utána olvastam a mi a helyzet az arma 3 dx 12 vel. Egyik hivatalos Sit-repekben le volt írva hogy a dx 12 fejlesztését egyenlőre szüneteltetik. Itt találtam pár oldalt ami átvezetett fórumokhoz és a fejlesztők leírták miről is van szó. A jelenlegi motor-t tesztelték dx 12 vel és semmi fps javulást nem eredményezett így ennek fejlesztését leállították. A day-z motornál van javulás viszont az arma 3 átportolása problémákat okoz, ráadásul a legtöbb móddal nem lenne kompatibilis.
    Így a jelenlegi helyzetben nincs fejlesztés alatt a dx 12 és kérdéses hogy lesz e arma 3 alá.

    Személy szerint nem vagyok elájulva a dx 12 től. Nem biztos forrás, de amit olvastam azok alapján nehéz kezelni. De lehet csak egy reklám volt mert a Vulkan-t és a OpenGL-t nagyon dicsérték.

    A Dx 12 es játékokkal amikkel én találkoztam nem teljesítettek a legjobban. Például a Forza újabb részei, vagy ott a Quantum Break ami rettenetesen teljesített megjelenésnél, nem rég kijött steamre dx 11-vel és jobban és stabilabban teljesít.

    Vulkan és Open-GL es játékkal csak eggyel találkoztam (Doom 4) mind 2 api-nál stabil 60+ fps-em van. Na most csőjátékról beszélünk, de valós idejű teljes felbontású tükröződés van a fegyveren és felületeken, ami hatalmas dolog stabil fpssel. Ezt még a Battlefieldekben is ezt limitáltan használják.

    Persze nem szabad még végleges következtetést levonni, sokat számít az is hogyan programozzák le a fejlesztők, de míg nem látok olyan játékot aminél tényleg látható javulást okoz a dx 12, addig nekem marad ez egy win10 vegyél meg parasztvakításnak.
  • DancZer
    #34469
    Neked mennyi a kevés, a normál és és a sok AI?
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2016.10.22. 13:23:53
  • repvez
    #34468
    Azt azért elég szomorú látni, hogy az egyes magokat ó ha csak 30%ban használja ki. Ezen jócskán tudna segiteni az emlitett dx12.
    ÉS ha nem is a grafika vagy a t öbb FPS elöny lenne belöle, de talán jobb fizika jobb AI futná az erőforrásból
  • Fehercsoki
    #34467
    Ezekben a küldetésekben nagyon kicsi csaták vannak kevés AI-val és a régi szigeten, ott nekem is jól fut, főleg ilyen kevés AI-val...
  • macleody
    #34466
    Hogy a francba ne számítana, ráadásul ez a gép szénné van húzva.
  • oneal1
    #34465
    nemtudom milyen régi a windows a gépeden, de lehet hogy ott a gép valahogy lezabálja magát
    ennek így kellene mennie, jó ez egy újabb i7, de az annyit nem számít!
  • Fehercsoki
    #34464
    Hát nem tudom, ugyanannyi egységet pakoltam le editorban, Altison 40 fps, Tanoán 15 fps ugyanazokkal a beállításokkal, ha valami el lenne állítva akkor mindenhol rosszul futna.
  • oneal1
    #34463
    Aki esetleg nyomja az Exile modot, szivesen látnánk a csapatunkban!3-4 en vagyunk elég gyakran
  • oneal1
    #34462
    ott valami tényleg nem kerek.

    nekem i5 4670 , 16gb ram, asus gtx 1060 és ultra-n, minden kicsontozva maxon gyönyörűen fut.
    Chernarus és altis Vsync el 55-60 fps,

    Tanoan ugyan lejjebb megy az fps- max nagyobb multi szervereken , 30 alá viszont nem
  • macleody
    #34461
    Full HD-ben tolod? Én csak a story mission-t indítottam el, ott 25-35fps között mozog. Apex nekem nincs meg. Viszont 2560x1440-ben, 12km-es látótávval és ultra beállításokkal néztem. FX8320 4GHz, RX 480-as VGA. Valami anomália lehet nálad, elvileg Intel - Nvidia cuccokon jobban fut a játék nem? Mint a "szimek" általában.
    Utoljára szerkesztette: macleody, 2016.10.21. 23:09:08
  • Paladin
    #34460
    ööö... azt most nem tudom előszedni, de az arma.hu-n volt egy link egy beállításos tippsorra, az alapján csináltam.
    Te azért inkább 2-3000 látótávval próbálkozz, és főleg az object disctance-t (vagy hogy hívják) ne húzd túl magasra. Ezek számítanak a legtöbbet.

    Szerk: eh, megnéztem, közben megújult az oldaluk, és nem látom rajta azt a linket...

    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2016.10.21. 22:07:43
  • Mr_no_NaMe
    #34459
    Tekintettel arra, hogy hasonló a configunk leírnád a pontos beállításaidat? Sztem nekem is jó lesz
  • Paladin
    #34458
    Valami nagyon el lehet neked állítva, vagy nem tudom... egyforma erős a procink, ugyanannyi a ram, hasonlóan kéne mennie. Tanoán sem nagyon láttam harminc alá beesni.
    Win7-en és win 10-en egyaránt. Igaz, az utóbbin szórakoztam többet vele.
  • Fehercsoki
    #34457
    i5 4570,8gb 1600mhz cl9 ram,GTX 1070, 15 fps Tanoa városaiban harc közben, minden úgy van beállítva, hogy a lehető legtöbb fps-em legyen, csak az van felhúzva ami nem terheli a CPU-t, 2km látótáv. "Régi" szigeteken legalább 2x ennyi az fps-em. Sajnos nem túlzás amikor valaki azt írja, hogy szarul fut.
    Utoljára szerkesztette: Fehercsoki, 2016.10.21. 19:55:12
  • Mr_no_NaMe
    #34456
    gépem: 8 giga ram, i3 4. generációs proci (majdnem egy fosabb I5 azér' :D) - R9270X 2 gigás kari

    Remélem jó lesz...a videók alapján nagyon bejövős lesz a játék.
  • Paladin
    #34455
    i5 3570, 8giga ram, gtx960 simán viszi 40 fps körül (ami Solton kívül a legtöbb embernek simán jó ;) ) magas vagy max beállításokkal, ötezres látótávval.
    Ez szerintem messze van a csúcsgéptől.

    Egyébként meg a játék igazi lényegéről maradsz le multi nélkül. A single.... meh... elmegy.
  • Paladin
    #34454
    Te ezeket hol hallottad?
    Legutóbbi hír a mit én láttam erről a dx12 kapcsán volt (ide is be volt idézve), hogy arra alakítják át először a dayz engine-jét (mert az alkamasabb rá állítólag), és azokkal a tapasztalatokkal felvértezve döntik majd el, hogyan állnak neki (vagy egyáltalán nekiállnak-e) az arma3 dx12-re alakításának.

    Hogy nincs a roadmapban az jelentheti azt, hogy tényleg letettek róla a köv. két évre, vagy azt is, hogy amíg nincs kész a "teszt projekt" addig nem lehet vele kalkulálni.
  • Mr_no_NaMe
    #34453
    Sziasztok!

    Lassan hozzálátok az ARMA III telepítéséhez, de szeretnék kérdezni egy-két dolgot.

    Olvastam, hogy a játék bőven meghaladja az ajánlott rendszerigényt, és még a mostani csúcsgépeken is akadozik. Vannak esetleg csomagok, community patchek az optimalizálás javítására? Apropó community patch létezik a játékélmény bővítésére?

    Soha nem játszottam ezzel a játékkal, mert régen a gépem nem volt jó hozzá (most talán az), de régen az Operation Flashpointot nagyon szerettem. Ha jól tudom ez is hasonló, csak kicsit királyabb :D

    szerk.: csak szinglibe játszanék vele, a multi nem igazán érdekel. Bármilyen must have mod érdekel ami növeli a játékélményt :)
    Utoljára szerkesztette: Mr_no_NaMe, 2016.10.21. 18:19:16
  • repvez
    #34452
    nos igen ezek tényleg kimaradtak , de reméljük , hogy valamelyik DLC-ben majd megbujik valamelyik .
    Bár ez akkora változásnak kéne lenie, hogy csak magában adx12-nek egymérfőldkönek kéne lennie. A VR az annyira nem nagy gond, mert már most is megoldható,de dx12 nélkül gyakorlatilag esélytelen bármilyen normális sebességet kicsikarni belőle ami elvárható lenne .

    Bár ahogy a többi játékot elnézzük ott sem tolonganak még a tiszta dx12es motorral ellátott cimek, de , hogy még neki sem állnak az nagyon nagy lemaradást fog eredményezni mikorra már csak az lesz azelsödleges platform
  • Solt
    #34451
    Igen, ezt már beszéltük, hogy előbb az az izé kapja meg, de engem most az lomboz le, hogy 2018-ig semmi konkrétum ezekről... még csak szóba sem kerül.

    Na mindegy, nem károgok, ez van... úgysincs időm játszani, így legalább nem idegesít, hogy nincs időm armázni...
  • Fehercsoki
    #34450
    Ja, hát az lehet, de akkor is a DayZ-féle DX11 engine jön először, a lényeg az, hogy a lassú szimuláció ne csökkentse az fpst.
  • Solt
    #34449
    DX11 már van...

    Elég elszomorító, hogy ilyen távlatban ezekről semmi terv nincs! :(
  • Fehercsoki
    #34448
    DX12 nem lesz, DX11 lesz majd először, az is csak akkor ha DayZ alá már sikeresen átpakolták, de lehet hogy csak ArmA 4-hez jön ki.
  • Solt
    #34447
    Én néztem félre, vagy 2018-ig gyakorlatilag semmi infó sem a DX12-ről, sem a VR-ról?