35048
  • denevérember
    #27439
    Ebbe én is benne lennék! :) Szóljatok ha csapatot szerveztek!
  • Solt
    #27438
    Hmmm... ez jól hangzik. :))
  • tpM
    #27437
    Van ez a Tushino szerver, ahol ACE-szel megy szervezett Team vs Team játék, múltkor 160-an voltak, egy ACE kollega szokott ott játszani, aztmondta, hogy nem tapasztalt laggot vagy egyéb problémát.
    A móka az egészben, hogy nincs respawn, szóval ha meghalsz akkor le kell lépned a szerverről. Egyszer összedughatnánk a fejünkket aztán jelentkezhetnénk mint magyar szakasz. :)
  • Solt
    #27436
    A hülye mindenhol hülye... öregszünk, sok a fiatal, nehezen viseljük a viselt dolgaikat. Ingyenes RO2 hétvége volt... felnéztem egy szerverre, majd pár perc után menekültem is. Az ugráláson kívül BF szint... a sírógörcs kerülgetett! :D

    Pedig ugye a RO elvileg nem a teljesen marhákat vonzza...
  • repvez
    #27435
    Az elözö hszembe benne volt ez a szó is, de kiütöttek igy ujra kellett irnom.

    Igen tudom, hogy zárt szervezett keretek között élvezetes, de ami azon kivül van multinak nevezve az gyalázat.Mindenki ugyan azzt csinálja mint a többi megszokott játékoknál rohangál és lő mindenre ami mozod, csapatjáték nulla.

    Valamilyen szabályrendszerrel azért biztos megoldható lenne, hogy rákényszerüljön az egyszerü vérpistike is, hogy a feladatra koncentráljon és csapatba tevékenykedjen és ne kelljen ehhez egy klán tagjává válni.

    Lehet elég lenne csak egy könnyen használható parancs kiadási rendszert megalkotni ,mert ami most benne van azt szinte nem is használja senki inkább élőszóba elmondja,mert nem olyan egyszerü.
  • Sith
    #27434
    Azért a COD ai ját azért ne ajnározzuk az útkeresését fedezékrendszerét egy agyonscriptelt rutin határozza meg... (egy cső pályán) talán a mw2 ben volt egy olyan single rész amikor olyan helyre kerültem ahova "nem lett volna szabad" a mögöttem spawnolo enemy vadul figyelt az ellenkező irányba és hátulról lőttem tarkón 3 at. MoH demóban volt aszem az hogy 2 lövés kellett az enemybe a Cod akimbo glock vagy quick scope vagy battlefield robbanó lőszeres automata shotiról nem beszélek.. vagy egy jól sikerült metró ahol az alapfegyver az RPG és a gránát vető. Tdom ez nem a játék hibája de viszont az bele játszik hogy ha megdöglök akkor 2 perc futás után ott vagyok megint.

    A mozgás animáció mondjuk tényleg olyan amilyen... viszont szerintem egy hiánypótlás.
    Talán a battlefield az ahol lehet még mesterlövész fegyverrel reális távolságra lőni... egyébként felejtős. Az hogy egy harckocsi is effektiv legyen ahhoz kel terület a helikopterekhez még inkább.

    (a baj az hogy manapság inkább multizok mindenféle modokkal szóval az "alap" játékkal nem vagyok annyit képben)
  • Solt
    #27433
    Idézném magamat,

    "harctéri szimuláció elvileg"

    És itt a hangsúly az elvileg szón van! :D Rengeteg hibája van, de még így is a kategória legjobbja mondjuk egy ace moddal párosítva.

    A többihez csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy multiban megkaphatnád amit akarsz. Én anno pont ezért szerettem ebbe bele, és pont ezért tűröm el a faszságait a mai napig. Egy szervezett 50 vs 50 balhétól azért megindul az adrenalin... Ott van minden ami kell... :))

    Offline ezt soha nem fogod megélni... nincs az a cég aki ilyen szintű ai programozást felvállalna.
  • repvez
    #27432
    Ha harctéri szimuláció akkor miért nem érzem azt, hogy egy nagyobb egység részeként veszek részt a harcokban.Miért nem tudok rádiózni erősitésért vagy a páncélos , légi egységeknek segiségért?
    Amikor lehet az egy irányitott dolog és szinte csak a megadott helyen lehet használni.

    Hamás nagy sziget akkor miért nincs a sziget egy nagyobb részén állandó harcok ahova rajtam kivül is mennek egységek? mert ezek nélkül csak egy ugyan olyan steril küldetésen veszek részt mintha COD-ba játszanék ugyan ugy 20-30fó harcol egymással.

    Lehet mondani, hogy armában lehet akár több száz vagy ezer egység is ,de ahhoz kell gép is.Ez igaz, de nem is törekednek rá, hogy ezen változtassanak vagy hogy megmutassa a játék az igazi erejét ebben bármelyik küldetésben is.

    Ha azt érezném , hogy tényleg egy csata folyik körülöttem és minden ugy müködik ahogy kell, akkor nem számitana egy cseppet sem hogy van e árnyék vagy bármi más,de sajnos nem igy van.
  • Sith
    #27431
    A nagy szigetet azért nem rónám fel mert azért nem mindegy hogy igen csak 1 sziget van de azon gyár falu város kikötő stb.
    A játékmenethez csak annyit hogy szerintem itt is bejátszik a nagy terep... a battlefieldben semmi sem drága ha lelőnek akkor nem mindegy hogy egy 15 perces kommandózás után teszik vagy lelőnek és 1 perc múlva megint eksőn.
  • tpM
    #27430
    Nem a jó moddolhatóságtól meg pályaszerkesztőtől lenne szimulátor, tehát oké, hogy ebben egyedülálló, de most a játékmenetről van szó, hogy mégis mi választja el egy árkád lövöldétől. Fegyversebzést meg hagyjuk, mert olyan elb*szott rendszer van OFP óta, hogy a lövedék sebessége a tárban van bekonfigurálva, tehát pl. egy 30x 5.45x39-ces tár, amit AK74-hez, illetve a jóval rövidebb csövű AKS74U-hoz is használsz ugyanazt a lövedéksebességet (ezáltal sebzést), illetve röppályát eredményezi mindkét fegyver esetében, ami szerintem szomorú... CoD-hoz azért hasonlítottam, mert akármennyire is csőjáték, azért az ellenfélben sokkal több élet van, szemben az Armabelivel, ahol inkább robotos a mozgásuk, reakciójuk.
  • Solt
    #27429
    Ez ugye harctéri szimuláció elvileg. Na most ehhez kellenek a légi járművek, ergo kell a nagy terep, különben egy felszállás után lemész a térképről! :D

    Én kifejezetten élvezem, hogy gyakorlatilag bármekkorát lehet kerülni ahhoz, hogy az ember hátba támadja a másikat... ezzel szerintem semmi gond. Gyakorlatilag ez az egy olyan érv szól az arma mellett, amit máshol az ember nem kap vissza.

    Ami itt megöl mindent, az a látótáv. Ehhez társul egy nem túl jó optimalizáció, és máris ott tartunk, hogy kompromisszum...

    Ha nem lenne a nagy látótáv, a nagy terep, plusz a moddolhatóság, akkor egyszerűen nem lenne érv, amiért az ember az armát választaná...

    Ezeken kívül gyakorlatilag minden más szempontból találni jobbat...
  • repvez
    #27428
    Sztem nem olyan bonyolult a dolog. Miben is másabb az ARMA a többi játéktól?
    Egyedül a játékmenet az ami azt befolyásolja, hogy egy játék arcad fos lesz vagy taktikai lövölde.
    Nézzük meg pl a BF sorozatot, viszonylag nagy terület, használható járművek.
    Viszont a játékmenet egy gyors (számomra) agyatlan lövöldözésre lett megcsinálva.
    Csarébe van benne fizika, árnyékok mindenen, normális fegyver újratöltés,zebb hangok stb..

    Ellenben az ARMA:
    nincs fizika, nincs változatos karakteranimáció(pedig lehetne ,mert tudja a rendszer),Buta AI, nincs din árnyék, gyenge hangok, jármü irányitás nem a legjobb.

    Van egy nagy sziget amit a játékos soha nem használ ki a játékban teljes egészében,ert a küldetések csak egy adott városra koncentrálódnak egy időben.
    De mégis azt eredményezi , hogy a játékosok szétszórodnak és csak magányosan bolyonganak mig be nem kap egy kósza golyót aztán kezdheti előröl .

    Ezért irtam, hogy inkább legyen kisebb terep de mozgalmasabb küldetések és a játékmenetet probálják ugy megcsinálni, hogy a játékosoknak muszály legyen csapatban összedolgozni akkor is ha nem egy összeszokott klántag csak éppen beugrott játszani. és igy talán lenne erőforrás egyéb dolgokra is.
  • Sith
    #27427
    Van egy elég jó moddolhatóság, a nagy pályáknak köszönhetően egy egész jó mission editor. Viszonylag reális sebzése a fegyvereknek.
    A CQB és az épületeken belüli mozgás tényleg elég gáz de azért lássuk be hogy nem egészen ez a célja.

    Egyébként a COD hoz hasonlítani szerintem értelmetlen... reális sebzéssel és ekkora távolságokkal nem igen lesznek pörgős tűzharcok.
  • tpM
    #27426
    Jelen állapotban mi választja el egy árkád shootertől? Van valami kezdetleges ballisztika, nagy a terep illetve az AI nem reagál eléggé gyorsan, hogy olyan "pörgős" tűzharcok legyenek, mint pl egy CoD-ban. Utóbbit nem nevezném erénynek.

    Vagy van még valami?
  • DancZer
    #27425
    A progamozás nem olyan mint a házépítés vagy az autógyártás.

    Más játékokban viszont olyanok nincsenek amik az álmában évek óta. Repvez azt szeretné ha visszavennének egyes feature-kell bele és legyenek helyette dinamikus árnyékok. Lenne még 1 árkád shooter és nem lenne Arma. Tudják ők hogy mi kell a franchise nak, neféljetek! Ne legyetek tehetetlenek. :-)
  • Solt
    #27424
    Nem-nem... ami késik, az nincs itt időben! :DD
  • tpM
    #27423
    Rendes fegyverújratöltés anim meg már a Half-Life-ban is volt ('98). Dehát ami késik az nem múlik. :P
  • HRS Tboy
    #27422
    köszi!
  • Solt
    #27421
    Hiába no, nagyok az elvárásaink! :D
  • repvez
    #27420
    pl az árnyékok már az FC1-ben is benne voltak, sőt még a tereptárgyakat is lehetett rombolni benne :)
  • wardogzombie
    #27419
    Akkoris
  • Solt
    #27418
    És örülünk annak, hogy belekerülnek olyan dolgok, amik már a 4 éves Far Cry2-ben is benne vannak! :)))
  • repvez
    #27417
    Ez ugy hangzik mintha jövö héten lenne a megjelenés és már nincs rá idő.Pedig a megjelenés jővő évre lesz és a tesztelés még ugy is most kezdödik.
    DE ha minden más az elvárható szinten kerül megoldásra az alapjátékban akkor azért meg tudok majd lenni nélküle egy darabig. :)
  • HRS Tboy
    #27416
    Köszi!
    Akkor is ha csak az online része érdekel? Ezt elfelejtettem az előbb írni.
  • koschwarz
    #27415
    combined operations: benne van az alapjáték és az operation arrowhead kieg. meg talán érdemes a reinforcements-et is megvenni, ami még 2 kieget tartalmaz (british armed forces és a private military company).
  • HRS Tboy
    #27414
    Sziasztok!
    Kipróbáltam az Arma2 demoját és szeretném megvenni a játékot. Láttam Steam-en, hogy több verziója is van. Melyiket érdemes megvenni?
  • denevérember
    #27413
    Nem tudja valaki megmondani mitől lehet az,hogy indítok 1 szervert játékon belül,viszont ha valaki akar csatlakozni rám nem tud,és 2500pinget mutat... Minden nap indítottam eddig szervert,semmilyen probléma nem volt eddig. 80/40 a netem,bőven elbírtam eddig 12-15 főt/szerver... De ez a 2500-as ping nem tudom honnan,vagy mitől jött... Előre is köszi a válaszokat!

    Üdv. D
  • DancZer
    #27412
    Damu(BIS) fejlesztő azt mondta, hogy ők is szeretnék beletenni a deferred lightning (dinamikus fények, árnyékok) , de sajnos az A3 megjelenéséig már nem tudják megcsinált, mert nem egyszerű és sok tesztelést igényel. Lehet majd A3 kiegészítővel, de előbb utóbb megkapjuk. :-D
  • wardogzombie
    #27411
    Köszi közben elintéztem a clippivel minden okés csak nem volt cfg-m.Azárt köszi
  • tpM
    #27410
    ArmA 2\@ACE\store\userconfig.tar-ból (winrarral megnyitható) áthúzol mindent az ArmA 2\userconfig\ace mappába.
  • wardogzombie
    #27409
    Include file userconfig/ace/ace_clientside_config.hpp valakinek valami ötlet? Rajta vagyok egyébként de ha tudtok bármi megoldást annak örülnék.
  • denevérember
    #27408
    Srácok! CD Galaxisban 1990Ft az OA! Érdemes most ráugrani,ennyiért tényleg megéri! :)
  • lammaer
    #27407
    Speciel engem is érdekelne megvételre egy neten használható serial CO-hoz (Day Z miatt).

    Cserébe tudok adni Battlefield 2-t, Battlefield 2142-t esetleg Crysis warst, természetesen neten játszhatót. Barter is érdekelne.
  • V43 1105
    #27406
    Van itt valaki akinek esetleg van egy digitálisan megvásárolt, kihasználatlan, megunt példánya?
  • DancZer
    #27405
    Tisztában vagyok vele. Alfa lényegében belső tesztelés aminél fontosak a pontos visszajelzések, így nem csoda, hogy csak bizonyos emberek lesznek tesztelhető.
  • lammaer
    #27404
    Srácok,

    Egy ARMA2-s kérdés: elkezdtem tologatni, annó az OFP-t meg az OFP2-t nagyon csíptem, mondom azok emlékére megpróbálom ezt is.

    Lehet elszállt fölöttem az idő, de egyszerűen irritál az, hogy nem látom az ellenséget. Megyek előre, majd bemondja a karakterem hogy 100 méterre előttem ellenfél. Meresztem a szemem előre, sehol semmi. Aztán vagy kapok egy sorozatot és annyi, vagy a platoontársaim szedik le az ellent.

    Ez így nem szórakoztató.

    Kérdés: van esetleg valami mod/kapcsoló amivel a felderített ellenfelek valahogy látványosabban vannak jelölve? Mondjuk kis piros rombusz (úgy ahogy a friendlyk meg kis zölddel vannak jelölve).
    (bekapcsoltam az enemy TAG opciót is a nehézség beállításánál, de ettől se lett jobb).

    Megértem hogy harcszimuláció meg minden, de ha van vmi mód erre...
  • Amery
    #27403
    Kösz Feró!

    Még nem is láttam.
    Nagyon f@sza!!!
  • repvez
    #27402
    Valahogy biztos meg lehetne oldani, hogy mindenből engedni egy kicsit.
    De igy megint olyan sterilnek fog hatni az egész dinamikus árnyékok nélkül .
    Én megelégednék egy kisebb szigettel is, hiszen ugysem használja ki semmi sem egyszerre az egész területet.
    Remélem mindenkinek engedik az alfát kiprobálni és küldeni a reportot a hibákról.Akkor talán bizhatunk abba hogy kevesebb bug és játszhatóg játék lesz a kész termék
  • tpM
    #27401
    Ezt az alfát amúgy egy szűk kör fogja csak megkapni.
  • DancZer
    #27400
    Ha minden fényre szeretnénk árnyékot, akkor valahol máshol kéne visszavenni. Az árnyék tényleg nagyon sokat eszik. A VBS2-őt másik csapat készíti, semmi köze az A3-hoz. Nem lehet összehasonlítani a kettőt.

    Jövő héten E3, utána meg Alpha. Biztos vagyok benne, hogy játékmenetet érintő dolgokról is szó lesz és demóznak csomó mindent amit eddig még nem, mert nem volt olyan állapotban. Láthatunk majd karakter animációkat, ragdolt, járműfizikát az új gear rendszert, vízalatti környezetet, 3D editort meg szerintem addigra már a hangokból is több lesz. Szóval nem kell attól tartani hogy csak grafikai tuning lesz. :)
    Szerintem a textúrákra és a fényekre meg már ráfér a ráncfelvarrás, ha már DirectX-et váltanak, nem?

    Ami a VBS 2 videóban tetszett az a mellény védelme. A3-ban a különböző sisakok különböző lövedék ellen védenek, remélem ezt a mellényeknél is megcsinálták.