35048
  • tpM
    #27239
    Hát ez teljesen alap dolog, ez lenne a norma, hogy egy fejlesztő cég támogatja kiadás után a programjait. Ahogy az is norma, hogy pl nem köpök le senkit az utcán. Attól még, hogy vannak, akik leköpnek (másokat) még nem leszek "jó". Ők lesznek "rosszak".

    És a mai filo óránk végetért. Holnap találkozunk! Jó reggelt!
  • Solt
    #27238
    Kezdesz beérni ifjú Padavan! Büszkeség járja át keblemet! :D
  • tpM
    #27237
    Attól még, hogy valaki mégrosszabbul csinálja még nem lesz a BIS "jó". Vakok között félszemű a király.
  • Scottt
    #27236
    Bár ez egy anómia,sajnos igen térdre kell borulnunk, mert vannak olyan kiadók akik kiadják bugosan és utána le se hugyozzák a játékot,max fizetős DLC-k formájában.
  • tpM
    #27235
    Ja, boruljunk térdre a Bohémia előtt, mert 3 év után játszhatóvá teszik a játékot amiért pénzt adtál.


    Sokan úgy tesztek, mintha BIS szívességet tenne azzal, hogy fejleszt.
  • Hogthar
    #27234
    Half life esetében zárt területek voltak, arma 2 ben egy országban mozogsz, nyitott részektől kezdve vannak fás részek, vannak épületek, és sziklák, külön meg kell írni minden területre hogy reagáljon ,hogy kerüljön mögéd, hol hajoljon ki, nem is beszélve a járművekről amiknek külön stratégiájuk van.

    A half life szűk területein mozgó Ai semmi az arma aihoz képest.
    Az állításod miszerint nem lehetetlen jó ait programozni teljesen igaz, csak egy ilyen játék esetében időigényes, nem várhatjuk el ,hogy kiadják a játékot új egységekkel és tökéletesen reagáló mesterséges intelligenciával ,főleg nem egy ilyen mértékű csapatnál akik nem is profitálnak annyit mert nem egy világcégről és nem egy világjátékról beszélünk.

    Nagyon szidjátok az arma 2 őt és most a 3. at pedig még meg sem jelent. Pedig a Bohemia pont az a cég aki a megjelenés után 3 évvel is kiad egy olyan javítást ami rengeteg mindent javít.

    Szóval amit akarok mondani ,hogy a játék megjelenéskor nem lesz tökéletes de utána sem!

    Én mégis megfogom venni és tudjátok mit élvezni fogom

  • Fürtös
    #27233
    Én nem tudom,nem értek hozzá,de javaslom előkaparni a Half life 1 -et.
    Akkoriban olyan AI-t programoztak az elenséges katonáknak,hogy valami brutális volt,mintha emberi ellenfelek lettek volna.
    Emlékszem mikor először futottam velük össze,egy teherlift visz fel a felszínre ahová helikopterről ereszkednek le a katonák.
    Sunyi módon behúzódtam az ajtó mögé és aki bejött azt kaszáltam le karabéllyal.
    Bejött az első a második,és el is hullott mindkettő.De a 3. nem akart bejönni,fogta és bedobott mellém egy rádiós bombát,amit én meglátva ugye azonnal pánikszerű menekülésbe fogtam,de már vártak rám mikor kiléptem a sarok mögül egyszerre 6an rántották meg az elsütőbillentyűt.
    Másik rendszeres taktikájuk az volt,hogy páran lefogtak folyamatos tüzeléssel,és az egyik közben megpróbált megkerülni vagy a közeledbe férkőzni és gránáttal kifüstölni.
    Persze legnehezebb fokozaton kell kipróbálni.
    Szóval nem lehetetlen jó AI-t programozni,csak idő kérdése.
  • Hogthar
    #27232
    Lehet A2 megjelenésénél nem volt jó az ai, de jelenleg jó, fedezékbe megy kihajol és megkerül, rámegy az utolsó ismert pozíciódra, elterel, Arma 3 ból miért szednék ezt ki? Nem lenne túl racionális nem igaz?
  • DancZer
    #27231
    Amúgy ilyen téren tényleg nagyon gagyi, de szerintem anno ez a rendszer komplexitása miatt és az A2 megjelenése miatt volt. Az előre lescriptelt megoldásokkal ellentétben(crysis,cod) a BIS okos AI-jának az a legnagyobb hátránya, hogy ha elmarad a finomhangolás és a debug(ami ugye A2-nél elmaradt, kb most tartanak ott ahol akkor kellet volna), akkor rettentően hülye viselkedés tud produkálni.

    Repvez: A gyalogos útvonal követés és a jármű útvonal követése nem ugyan az. A járműnél súlyozza az utak útvonalát is, ami szintén konfigurálni kell.

    Mindenesetre én bízok abban, hogy ezúttal sikerül nekik a terv szerint haladni és nem marad el a foltozás és a finomhangolás. Sok esetben apró feature-ök (1-2 napos) fejlesztése dob a legtöbbet a játékélményen. Csak ha ezekre nincs idő, akkor ugye később kapjuk patch-ek formájában. Pl. A tavalyi A3 videókban mikor a konténereknek nekimentek járművel az sem volt valósághű, mert még nem voltak belőve az értékek a megfelelőkre.
  • tpM
    #27230
    Nem a háta mögött volt, és ha úgy is lett volna, azért csak hallod, hogy a mögöttedlévőbe beletép egy lövedék/összeesik.
  • Gascan #27229
    nem is lenne nagy piaca a játéknak ha a 6870se lenne elég neki - high beállitások mellett legalább :)
  • DrRadon
    #27228
    Remélem egy 6870-es elég lesz hozzá :/
  • repvez
    #27227
    Arról nem is beszélve , hogy hogyan reklámozták, hogy már cm-es pontossággal követi az AI az utvonalat ehhez képest Jármüvekkel lehetettlen volt együtt menni vagy a katonák mindenfelé mentek csak oda nem ahova kellett , pedig volt egy kapukijárat,de inkább megkerülték a házat.

    Ezért mondom hogy jobban járnánk egy félsriptes megoldással ami az ai mozgására és parancsnokolására készitenek, nem ezt a teljesen független Kagyvaszt
  • DrRadon
    #27226
    Danczi, bocs hogy a tempi mellé állok, de teljesen igaza van az AI-val kapcsolatban. Az Arma2-re várva minden megjelenő videóra azonnal rávetettük magunkat és gondosan elemeztük a látottakat. B@szott az AI a társuk elvesztésére. Ugyanúgy álltak/mentek stb.
    És sajnos nincs igazad az Arma3-al kapcsolatban. A videókon ugyanolyan ratyi, reflextelen és abszolút nem élethű viselkedést lehet látni. Bár azok még tavalyiak. Remélem az év végéig olyanok lesznek, hogy ha rájuk lőnek, akkor szétspriccelnek fedezéket keresni, hogy legyen végre valami izgalom és realitás is pl a Dominationban.
  • Gascan #27225
    szépnek szép tényleg de vajon mi kell majd hogy meghajtsa? :)
  • DancZer
    #27224
    A DirectX váltás azért feldobja a látványt rendesen. Nekem a Nap nagyon tetszik.
  • DancZer
    #27223
    Amit tavaj mutattak A3 videót abban azért már jó AI viselkedés volt. Amúgy állhatott, hisz a háta mögé nem lát az ember, nem? :)

    Youtubeon fent lehetnek még azok az A2 videók?
  • tpM
    #27222
    Ja, voltak. A kedvencem az volt, mikor már jócskán beetettek minket mindenféle AI infóval, hogy hűde élethű meg emberibb viselkedés stb aztán premierplánban mutatták, ahogy lelőnek közülük egyet, míg a mellette lévő társa leeresztett fegyverrel csak úgy állvam aradt, mintha mi sem történt volna...
  • DancZer
    #27221
    És valószínűleg azzal is tisztában vannak, hogy mit mennyi idő elkészíteni. Bár a scriptelés nagyon messze áll a hardcode-olástól.

    Hamarosan új infók, remélem ismét kapunk videót! Nekem az meglepő, hogy még nincsenek az alfa stádiumban és már egy csomó mindent beleraktak. Kiváncsi volnék a mérföldkövekre, hogy milyen terv alapján haladnak. Anno arma 2 nél is voltak videók? Mert nekem csak az E3 as videó volt meg amiben a mi-24 et mutatták.
  • tpM
    #27220
    Nem mondanám, hogy megvetem, csak ezalatt a 6-7 év alatt már kialudt a feléjük irányuló vak rajongásom ájtatos lángja.

    Ők szerintem jobban "megvetik", mivel átfogóbban ismerik a scriptelés rejtelmeit, ezáltal jobban látják, hogy mi nem működik úgy, ahogy kéne. :D
  • DancZer
    #27219
    Legyen open source! Majd a community fejleszti és akkor minden szipi szuper lesz.

    tpM az ACE scriptelői is ennyire megvetik a BIS-t mint te? :)
  • lee56
    #27218
    Honnan tudod hogy az eddigieket nem írták ujra, lehet hogy azokat többször is :D Ahhoz képest most egész jól haladnak :)
  • Scottt
    #27217
    Legalább tennék még könnyebben moddolhatóvá,azt adják ki bugmentesen kampány,stb nélkül.Mindkét félnek jobb lenne :D
  • tpM
    #27216
    Igen, meg ennyi erővel nem is kell semmi komolyabb feature, mert "majd a modok". Csak tudod ez így igazságtalan, hogy BIS kapja a pénzt a játszhatatlan valamiért és mások meg ingyen, szabadidejükben játszhatóvá teszik.
  • Scottt
    #27215
    Community made 10/10-es kampányok mint eddig is..
  • tpM
    #27214
    Szerintem a következő updateben.


    Igen DancZer, csak attól félek, hogy eddig újraírás nélkül is eléggé... khm hmm kampányokat kaptunk, mi lesz itt? :D
  • Scottt
    #27213
    Azt írjahamarosan bele lesznek rakva az ACE2-be,nem tudod tpM mikor lesz az a hamarosan?
  • DancZer
    #27212
    Szerintem nem az számít, hogy mit és hogyan csinálnak. Nekem mint játékosnak az a fontos, hogy élvezhető hibamentes játékot kapjak a pénzemért. Sok idő van még a megjelenésig és addig lesz még community alfa és lehet beta is. Szerintem írják újra ha kell, csak olyan élményt kapjak hogy, akár többször is végigjátszhassam a kampányt. Főleg azért mert már eleve úgy építik fel hogy véletlenszerű a történet memete.
  • tpM
    #27211
    A multihoz úgy áll a BIS, hogy "örülj neki, hogy ez is van". Take on Heliben fél éve nem működik a köteles leereszkedés multiban, Arma is tele van olyan scriptelési parancsokkal, amik egyáltalán nem, vagy nem úgy működnek, ahogy kéne. Most is nekiálltak még a single kampányt újrairni meg mit tudom én mit pöcsölni vele.
  • lee56
    #27210
    future? ja igen még nem jelent meg a játék :)

    Érzitek azért a fejlődést nem? Első részben még nem tudtunk úszni (vagy az a Flashpointban volt? :) ) , a másodikban már tud pancsikolni a katonánk, és a III-ban búvároktatónak is elmehetünk akár :))

    Amúgy tényleg jópofa szerintem is, feltéve ha 1, nem több a marketingértéke mint a kidolgozása, 2, ha nem megy fontosabb dogok rovására - úgymint rendes fizika! (lövedésk és világ), rombolhatóság, hibátlan AI, rengeteg multiplayer játékmód, és kiváló single kampány, ami bugmentes lesz természetesen :)
  • Scottt
    #27209
    Azokra gondoltam akiknek a mozgását felveszik,jó megoldás, hogy annak veszik fel a mozgását aki "házon belüli"és van tapasztalata a seregben,de azért na..
  • tpM
    #27208
    Nem tudom Felvidéken milyen a helyzet, de itthon majdem ingyen dolgoznak az emberek. :(
  • DancZer
    #27207
    Az animációkra gondolsz, mert nem arra írtál választ. Szerintem ingyen senki nem dolgozik napi 12 órát, bár ízlések és pofonok. :)
  • wardogzombie
    #27206
    olyan mintha légpuskával lőnének egy lemeztáblára
  • tpM
    #27205
    4:48-tól milyen félelmetes már... :D

  • Scottt
    #27204
    Szerintem van aki ingyen is megcsinálta volna nekik,nem egy-két ex katona írogat a fórumukra tuti akadt volna jelentkező.
  • DancZer
    #27203
    Hát ha volna rá pénzük szerintem ők sem gondolkodtak volna rajta.

    Új support truck(Sör):
  • Gascan #27202
    mi a különbség ebben .. nem étrem :)... fegyvert vállhoz tartva mozogni meg megfordulni, legugolni mindenk hivatásos katonának ugyan úgy kéne
  • Scottt
    #27201
    Valami komolyabb arcokat is szerződtethettek volna,pl a Ghost Recon Future Soldierhez mocapját ha jól emlékszek SEAL-ek csináltak,de még az ezeréves Rainbow sixekhez is ex SF-ek mozgását vették fel.
  • tpM
    #27200
    Remélem ez az animrendszer bizonyos szankciókat is von majd maga után. Bár, ha ugye járműbeszállás animok hiányára az volt a kifogás, hogy "jajj lelőhetik a játékost miközben felmászik egy harckocsi tornyára" akkor nem kéne komoly dolgokra számítani. Arra gondoltam, hogy pl egy géppuska megtöltésénél tényleg érezned kéne, hogy ez egy macerás dolog, és nem lehet csak úgy akárhol nekiállni, de félek itt meg simán megcsinálod sprintelés közben, ahogy jelenleg is, csak itt hosszabb és kidolgozottabb animáció lesz hozzá. :S