35048
  • [NST]Cifu
    #27719
    Elnézést, de mi az, hogy végig kell menned? Egy arcade játékban, ott igen. Vérpistike el lesz vele sokáig.

    Egy minimálisan realizmusra törekvő játéknál a katona kezében a feladatához és az egységéhez jellemző fegyver legyen. Ne legyen SAS katona kezében GALIL, ne legyen USSOCOM kezében MG36, ne legyen Spetsnaz kezében SCAR-L, ne legyen a negyvenkettedik afgán felkelő kezében Javelin. Nem hiszem hogy ez olyan nagy elvárás lenne.
  • [NST]Cifu
    #27718
    Akkor én vagyok az élő ellenpélda. Sose motívált az achievment és unlock... :P

    Amúgy pedig igen, a kevés dolog, ami számomra vonzó maradt az amra multijában az pont ennek az achievment rendszernek a hiánya. Az maradjon csak meg szépen az arcade maszlagoknak, mint a BF3.
  • [NST]Cifu
    #27717
    A baj az, hogy látom kik ölnek meg. Hát 95%-ban nem az UMP-s emberkék, hanem a mindenféle hangtompítós/távcsöves csúcsfegyverekkel. Rohadt poénos ha sniperkedni akarok, az alap M110-el szemben Gal-ok minden minden hasonló egy lövés-egy ember fegyverek vannak...
  • DancZer
    #27716
    Lehetne egy közösségi oldal is (valami egyszerű funkciókkal, ahol klánokat lehetne csinálni, versenyeket szervezni stb.). Lehetne statisztika is. Például melyik klán vagy nemzet hány csatát győzött, kik ellen stb. Meg egyéni statisztika is jó volna. Pl. futott kilométerek, ellőt lőszer, gyógyított emberek száma stb.
  • tpM
    #27715
    Épp, hogy alapjáraton igenis alkalmazható. Nézz fel egy publikus szerverre...
  • Gascan #27714
    nem is beszélve arról, hogy igy legalább kötelezően végig kell menni minden fegyveren hogy unlockold a következőt

    azzal ellentétben hogy unlockolás nélkül mindját kiválasztod a legjobbat
  • Gascan #27713
    az hogy unlockolhatsz arra ösztönzi a játékosokat hogy többet játszanak vele mert mindig fog valami új és jó történni velük ..

    az unlockolás meg az achievementek az egyik legjobb dolog amit a pszihológusok hoztak a játékvilágba :)

    ezt a vérpistikés dolgot én valahogy soha nem értettem... ha azt értjük ez alatt aki rohangál össze-vissza és lelő mindenkit akkor ez Armára alapjáraton nem alkalmazható
  • Hecker007
    #27712
    "Lehet, hogy vérpistikének nagyon jó, hogy unlockolhatja az XY, változtatható zoomos, hangtompítós, über-fegyvert, de eközben én meg nyilt irányzékos AK-klónnal rohangáljak ellene?"

    Hiába unlockolja ha nem tud vele játszani :D különben nagyon sokan játszanak nyílt irányzékkal. Én tegnap aprítottam egy kicsit a sok prémiumos, ACW-R nevű csítfegyverrel rohangászót, egy alap ump-vel :D akkor haltam meg mikor már minden lőszerem elfogyott xD sajnos a noob csapattársak nem hozták a supportot, pedig voltak bőven.
  • [NST]Cifu
    #27711
    Isten ments, a BF3-at is kipróbáltam, de ettől az achievment rendszertől a belem kihányom. Tudom, hogy ez a divat, de én eszméletlen ökörségnek tartom. Nehogy már az szabja meg milyen fegyverem, távcsövem és egyébb dolgom legyen, hogy mennyi időm van játszani.

    Lehet, hogy vérpistikének nagyon jó, hogy unlockolhatja az XY, változtatható zoomos, hangtompítós, über-fegyvert, de eközben én meg nyilt irányzékos AK-klónnal rohangáljak ellene?

    Bocs, de ezt kihagynám. Minden játékban...
  • [Rush]
    #27710
    Valaki játszik Domination West-et? Miért van az mondjuk, hogy Major vagyok, de nem tudom az m107 barrettet választani?
  • tpM
    #27709
    Ah, nem kapcsoltam. xD
  • kifli
    #27708



  • tpM
    #27707
    ACSE-ről van szó, nem pedig "a cseh"-ről. :D
  • DancZer
    #27706
    Iyen a cseh mentalitás. Előbb utóbb jönni fog, nem laknak annyira messze.
  • tpM
    #27705
    ja, egy induripindurit... :D
  • Hogthar
    #27704
    tényleg mintha az acse késne nem?
  • Solt
    #27703
    Jó, hát fogalmazhatunk úgy is, hogy az AI játszik velünk! :D
  • tpM
    #27702
    Csinálom az ACSE-t meg Solt társaságában ACE2 coop.
  • Gascan #27701
    és te mivel tolod mostanában? :)
  • tpM
    #27700
    De lehet, hogy sokat mondtam azzal az 1 perccel. xD
  • tpM
    #27699
    De ne vezessük félre, azt azért valljuk be, hogy a játékidő 99%-ka azzal tellik, hogy az AI őrjáratok elől bújkálunk és körbekommandózzuk az egész játékteret. A maradék 1% azzal, hogy a célhoz közel észrevesznek és onnantól kezdve 1 perc múlva már halottak vagyunk. :D
  • Solt
    #27698
    Ha van időm, akkor tpM társaságában, az általa készítgetett küldetéssel ACE2. Ha kevesebb időm van, akkor FM2012, RO2, CloD(IL2), RoF közül valamelyik... ha meg rám jön az agyhalál iránti mérhetetlen vágy, akkor Metro 2033! :D
  • Gascan #27697
    köszi :) ... amúgy te most mivel tolod?
  • Solt
    #27696
    ITT sok mindent megtalálsz! ;) Orosz fegyverekre egy példa. Ez kb 300 méter...
  • denevérember
    #27695
    Hol olvashatok erről az uj Chernarus verzióról? Mert érdekelne :)
  • Hogthar
    #27694
    rangefinderel(távcső), vagy megnézed a térképen hol helyezkedsz el, és hol helyezkedik el a páncélos, a legnagyobb közelítésben 1 négyzet 100 méter, így letudod mérni.
  • Gascan #27693
    aha.. és azt meg lehet nézni valahogy h milyen távolságra kell állitani? :)
  • Hogthar
    #27692
    numerikuson fel-le nyíllal állítható az ATknál(már amelyiknél lehet) a távolság.
    Azt hiszem a valamelyik felső sarokba jelzi is milyen távolságra állítottad éppen.
  • Gascan #27691
    túl sok tank van a legtöbb missionben. .. domination, evolution... ACEben meg AT-vel messzire nem nagyon tudok célozni
  • Gascan #27690
    valaki ACE fegyverszakértő megmondaná nekem hogy kell belőni a távolságot a célig az AT fegyvereken? honnan lehet tudni mennyivel kell felécélozni?
  • mlacix
    #27689
    Lehet "reménykedni", hogy legyen skill rendszer, unlockolható dolgok, xp meg stb, de úgysem lesz, mivel Marek megmondta, hogy az Arma fejlesztésében sosem térnek le arról az útról, hogy a játékoson múljon minden, nem pedig a szintjén, xpn, rangon, vagy hasonló hülyeségeken. Ahogy DancZer is írta aki időt szán a játékra és tényleg tanulni akar belőle az kevés idővel is tud, és jobb lehet mint mások aki tízszer annyit töltenek(mondjuk egy domin). A változó karakterekből lehet lesz valami, mert VBS-ben már lehet állítani a testalkatot és a magasságot is, szóval szerintem csak idő kérdése, hogy itt is legyen.

    A Cseh haderős DLC-ről annyit, hogy szerintem csak a szokásos DLC vásárlók fogják megvenni, de remélhetőleg minden tartalmat, kissé butítva ugyan de megkapunk. Én például már nagyon várom a továbbfejlesztett Chernarus nyári verzióját.
  • tpM
    #27688
    én kihagynám, jóllaktam
  • Gascan #27687
    amúgy valaki megveszi az új cseh katonás kiegészitőt? :)
  • DancZer
    #27686
    Vagy ami több embert érdekel. 1000 vagy 10000 játékos esélytelen egy pályára zsúfolni.

    Azért vezetők, mert senki nem tud jobbat csinálni. Ott volt az OFP próbálkozás és kuka lett a vége. Amit kifli linkelt a múltkor az is fényévekkel le van maradva. Crysis megállt a demózás szintjén a kis kísérletükkel. Bis pedig tartja magát és folyamatosan fejlesztik.

    A pontrendszert szvsz azért nem támogatom, mert szerintem ha valaki órákat játszik előbb utóbb jobban fog célozni, mozogni és az ellenséget is hamarabb meglátja mint egy újonc. Vannak viszont olyan emberek is akikben ez hamarabb kialakul mint másba, viszont nincs annyi ideje játszani. Így hátrányba kerülne azokkal szemben akik többet játszanak. Szerintem akkor jó egy szimulátor ha a játékos emberen múlik, hogy lelő e valakit vagy körbelövi.

    A karakter formázás szerintem jó lenne, viszont ha mmo-s tapasztalatom azt sugalja az emberek többsége törpenövésű csontkollekció volna. Ha viszont játékon belüli korlátozást okozna az volna amit tpm írt.

    Én örülök az A3 fejlesztésinek, mert sokat dobnak a játékon és őrületesen jó lesz, csak legyen időm játszani. :-D
  • Petko
    #27685
    Amin javítani kéne, az ott kezdődne (sztem), hogy az egész szerver architektúrát cluster-ready-vé tenni..., és ha majd valami cég, vagy közösség akar összerakni egy több szerverből álló parkot, akkor végre nem 50 meg 100 egyén lófrálna a több száz négyzetkilóméteres területen, mert így sose lesz igazi harci szimulátor.
    Ahhoz 1000 meg 10000 játékos kéne a játéktérbe, hogy valami szimuláció kialakuljon. Persze nyitottam az arma3 (BIS)forumban topikot, de gyorsan kiesett a látható tartományban, mert mindig azok az üzenetek jutnak el a fejlesztőkig, ahol a sok ostoba vérpisti percenként 200 kommentet ír a nagyobbnál nagyobb ökörségekről
  • repvez
    #27684
    Ezt a tulajdonság pontokat ugy tudnám elképzelni, hogy a játékidőhöz kötném.Tehát aki a játékidejének 80%át M-16-ossal vitte az annak a kezelésében javuljon.Meglennének a szintek percben vagy orába szabva hogy ki mennyit játszott.Csak ugy mint a rendfokozatok .
    Igy kialakulna egy olyan stuktura ahol tudná az ember, hogy ha összefut egy fötörzsel a játékban az nem azért kapta mert lehentelt 1 ora alatt 100 ellenséget.

    Valami hasonló kellene a feladatvégrehajtásra és a csoporton belüli játékra is.
  • repvez
    #27683
    A másik amin lehetne javitani az a terepakadályok leküzdése.A2-ben 2 fajta volt amit megkerülni lehetett vagy a "v" betüs átlépés max még a hason kuszás.De olyan hogy guggolva vagy lehajolva átugorva átlépve nem volt.
    Kiábránditó volt mikor egy 30cm-es ládát ugy lehetett leküzdeni, mintha egy 90cmes keritést lépne keresztül ahelyett hogy rá tudott volna lépni vagy átugrani.
    És lesz jármüböl valö tüzelés is, nem kell tétlen szemlélönek lenni ahogy lelönek.
  • Hogthar
    #27682
    Ezt többféle képen is meglehetne oldani, vagy úgy, hogy ezek a tulajdonság pontok azért nem annyira befolyásolják a szerepeket, tehát pl a leggyengébb ember is tudjon kezelni egy automata géppuskát, vagy a másik megoldás, hogy a pálya készítője határozná meg hogy a letett karaktereknek milyen tulajdonságai lennének, így pl aki az elején marksman szerepet vett fel az arra fókuszálódjon és útközbe hirtelen ne döntsön úgy, hogy ő most rambó mashinegun szerepet vesz fel, vagy ha mégis úgy döntene, számolnia kell a tulajdonságaiból adódó problémákkal.
  • tpM
    #27681
    Amiket itt írtok azért sem lennének jók, mert ez egy harctér szim, ahol az esetek 99%-ban egy fix helyzet van, fix emberekkel. Tehát, ez az unlockolósdi is kiesik, mert mit unlockolhatnál, ha pl. az adott "szerep" szerint te egy US Army mesterlövész vagy M107-tel? Úgyértem, ha az adott "szerephez" egy adott felszerelés jár, akkor hogy oldanád meg? Mégis mit lehetne unlockolni, és miért? A karakterpontokkal ugyanez a helyzet; egy kisebb, mozgékonyabb karakterrel nyilván nem lehetne mondjuk egy M107-tel operáló mesterlövészt alakítani. Csak probléma lenne belőle, hogy nem tudsz olyan pozíciót választani, amiben sikeres lehetsz, mert mondjuk más már elfoglalta. Aztán képbejön az is, hogy nem mindig ugyanazt szeretnéd játszani.
    Ezek az eltérő tulajdonságok amúgy jó ötlet, csak az adott karakter típusához kéne rendelni. Tehát pl. egy géppuskás jobban bírná szuflával, jobban tudná kezelni a fegyverét (mondjuk kisebb visszarúgással tudna tüzelni) mint az M16-tal képzett/szokott lövész.
  • Hogthar
    #27680
    Hello neked is rég láttalak.