35048
  • lee56
    #27799
    Persze vannak jobbak az igaz, de ha azt veszed hogy a pályanagyságuk és felépítésük és a játékban használható tárgyak/járművek/fegyverek száma valahogy mindíg az armák felé billenti a mérleget, na itt jön a képba amit DancZer írt kis túlzással hogy NASA gép kéne hozzá minden egyes játékosnak kb :)

    Azt már 2004-ben is tudta (multiban! (igaz moddal, de legalább szinte mindenki csak 1-2 moddal multizott :) (kevesebb macaera :) ) a soldiers - heroes of ww2, hogy ha lánctalponlőtték a tankot leszakadt azon az oldalon, ha nem ütötte át a páncélt akkor meg lepattant a lövedék, ha úgy találta el és átütötte volt hogy felrobbant, volt hogy csak a legénység szenvedte meg, igaz, az felülnézetes taktikai stratégia..

    De tényleg ha Arma3 is HP alapú sebzésrendszerrel fog rendelkezni 2013-ban, az már azért eléggé elrettentő.
  • Gascan #27798
    az RC még nem a hivatalos patch? és amúgy a normális cseh DLC mikor jön? most vagy csak igy előre lebutitották a textúrákat? :)
  • tpM
    #27797
    Itt arról van szó, hogy voltak használható cseh egységek, amelyek aztán most undorító, elmosott textúrával "tündökölnek". Ennyi. Örülök neki, hogy "felújították" őket, de a lényeg az az, hogy valami, ami előtte jó volt, most nem az, hacsak meg nem veszed. Amit természetesen nem fogok, de nekem tetszettek azok az egységek, és egyszerűen ezt egy faszságnak tartom.

    Ez nem hőbörgés, csak kritika.
  • mlacix
    #27796
    tmp: Ha nem tetszik ne vedd meg, de ne "hőbörögj" már ennyit. Azért itt nem arról van szó, hogy egy az egyben lebutítják a régit a DLC lite verziója miatt, hanem előtte felújították őket, ebből adódóan nem is lehetnek ugyan azok. Amúgy nem ez az első alkalom, hogy ilyent csinál a BIS, a PMC miatt le lett butítva az XM8 széria. De egyik egység, vagy fegyver sem olyan, hogy azzal kelsz és fekszel minden nap. Ha valaki nem akarja megvenni, ne tegye, én sem fogom, de erről függetlenül igenis van rá igény.

    Az Alpha dologról meg szerintem ez nem az amit ők még régebben bejelentettek, hanem egy azt megelőző kis valami. Úgy hallottam utoljára, hogy a pub-alpharól majd a kölni show után kapunk részleteket, ami még jóval odébb van.
  • tpM
    #27795
    Szóval adva van egy bizonyos katonai kis csoport, ami alapjátékkal jön és minden rendben. Aztán később pedig lebutítják a textúrákat rajtuk, és vedd meg a DLC-t, hogy újra a régi legyen. Azért ez már tényleg sok.
  • tpM
    #27794
    Kijött az 1.61-es (RC) patch, aminek része a Cseh DLC ugye butított textúrákkal, és azt olvasom, hogy az Operation Arrowhead-es Cseh egységeknek is le lett butítva. Gondolom ugyanazt a textúrát használhatja valamelyik DLC-s katona is. Nem akarom feltenni egyelőre ezt a patchet, de nem is akarom elhinni...
  • tpM
    #27793
    Ja, és utazgassak Prágába...


    Amúgy mindig is "public alpha"-ról volt szó, tehát nem ilyen zárt ajtók mögötti fanboy gyűlésről, ezért ez igenis fura.
  • Hogthar
    #27792
    Jelenleg annyi ez a DLC mint az OA, vagy maga az arma 2 elképesztő....
  • Anonymusx
    #27791
    Az Arma 2 csak 1.09-ig magyar, az 1.10-es patchtól már angol lenne, ugye?
  • DancZer
    #27790
    Jelentkezz! Angolul tudsz nem? Itt a lehetőség, hogy beleszólj a fejlesztésbe. Meg kell próbálni. Persze elég kicsi az esély, hogy téged választanaj mert szerintem rengetegen jelentkeznek a DayZ modnak köszönhetően. Meg kell próbálni. :-)
  • DancZer
    #27789
    Mondták valahol, hogy mindenki számára elérhető lesz? Alfa az belső tesztelés. Reménykedtünk, hogy publikus lesz vagy esetleg vásárláshoz kötik, de nem így történt. Én nem lepődtem meg, de ahogy látom ti igen! :-D
  • tpM
    #27788
    DancZi koma, mondj valamit. :D
  • tpM
    #27787
    Ugye ugye...
  • repvez
    #27786
    Nem erről volt sz kérem szépen ! itt megint a mézesmadzag tipikus esete forog fenn :(
  • tpM
    #27785
    Úgy néz ki, hogy az alfa bizony arról fog szólni, hogy a szerencséseknek el kell mennie a BIS-hez és ott szépen játszogatni vele.
  • Gascan #27784
    7 euró körül még 2 napig.. aztán egy 10es

    https://store.bistudio.com/
  • denevérember
    #27783
    És mennyibe fog ez fájni amúgy? Ha ennyire semmitmondó?
  • Hogthar
    #27782
    Vagy lehet nem mindent.
    Egyébként elég trének néz ki, a modellek arma 1 esek, Az előző DlCknél legalább vették a fáradságot és új modelleket csináltak, új szigetekkel, most meg fogtak egy arma 1 es modelt(pláne hogy nem is arma 2 es), textúra csere a modelre és a pályára is és eladják mint DLC, pofám leszakad.
  • Hogthar
    #27781
    még nincs videó róla, de itt megtalálsz róla minden infót, ha lesz videó itt találod azt is : link
  • tpM
    #27780
    Csak ez, de elég ütős!
  • denevérember
    #27779
    Erről a cseh republikos kiegről még semmiféle videó nincsen? Youtubon nézelődtem,de lehet én vagyok a vaksi... :)
  • tpM
    #27778
    Én személy szerint jobban örültem volna annak a japán haderős DLC-nek, amit április 1.-én harangoztak be.
  • Hogthar
    #27777
    Szép zöld a fű és szép zöldek a levelek, de pálya mégis csak ugyanaz, a Cseh egységek szerintem ocsmányak, jobbat összehozok/tam armához, úgyhogy csak ha Cseh lennék venném meg esetleg.
  • DancZer
    #27776
    Szép zöld a fű.
  • denevérember
    #27775
    Ez az új kiegészítőben lesz?
  • Gascan #27774
    amúgy elég jól fest az új terep

  • Gascan #27773
    Q2nek még csak most lett vége :)
  • tpM
    #27772
    Q3, tehát igazából már bármelyik nap Szeptemberig. :)
  • Gascan #27771
    nem tudja veletlenul valaki mikor jon ez az uj cseh DLC?
  • DancZer
    #27770
    A kettőre együtt, multiban. :-D
  • tutituti
    #27769
    bár én bf3 sdk-t vártam hátha lesz egy project reality 2 ami tényleg tartalmaz csapatmunkát de abból se lett semmi.
    Úgyhogy nálam is az arma3 maradt.
    Néga egy kis graw1-2,de hát új ghost recon is olyan lett, hogy inkább bököm ki a szemem, mint elindítsam még egyszer!
  • [NST]Cifu
    #27768
    No és ez a nagy bajom.

    Igen, hozzáteszem, hogy egy ideje fent sincs az ArmA2 a gépemen, szóval nem vagyok naprakész e téren de...

    Már az OFP óta az a probléma, hogy az addonok / addonpack-ok, illetve a küldetések összeharmonizálása megöli az egészet.

    Vannak, akik iszonyú jó addonokat csinálnak, ám vagy nekiállsz te gyártani hozzá self-made küldetéseket, vagy nekiállhatsz egy meglévő küldetést kibontani, átszabni az új addonra, visszacsomagolni... Macera-macera hátán. Anno az OFP-ben csináltam én is, aztán meguntan, hogy 4 óra munka után van egy küldetés, ami 10-15 percig lefoglal, ráadásul mindig újabb és újabb bugok, problémák merültek fel.

    Ugyanakkor vannak küldetések, amelyekhez viszont adott addonpack-ok kellenek, és ugye bejön az, hogy már a verziószámok is bejátszottak... szóval ismét macera és macera...

    Amikor az ArmA2-ben még mindig ugyanitt tartottunk, akkor sokaltam be. A modderek viszik el a hátán a játékot, de bakker, a motor alatta olyan vérlázító, hogy nagyon. Komolyan azt vártam, hogy a Crysis alá kijön végre valami ütős full-conversion, amit hülyére veri. Sajnos ez a vágyam nem teljesült... :\

    Marad az ArmA3-ban való bizakodás...
  • tutituti
    #27767
    *mint itt a többiek
  • kifli
    #27766
    azért lehet hasonló, mert ugyanaz a fejlesztő :)
  • tutituti
    #27765
    Bár én nem vagyok szakértő mint itt a fórumon,de nekem is az a véleményem, hogy ez a megoldás jól használható lesz.De még nem veszek rá mérget.Ha félig lesz jó akkor majd a modderek megoldják maximum a többit a mi örömünkre.
  • [NST]Cifu
    #27764
    Anno az AmrA első részében azt hiszem a Finn addon-packban láttam először normálisan használható tüzérséget. Nagyon sokat nyom a latba, hiszen tüzérség nélkül nincs normális haderő (tetcik figyelni ott a HM-ben? :D).

    Minden esetre ez az első olyan dolog, ami valóban előrelépés az ArmA3-ban (a vanilla OFP/Arma1/Arma2-höz képest).
  • tutituti
    #27763
  • DrRadon
    #27762
    Danczi Repvez autós linkjére válaszolt, bár kissé túlzásba esett :)
  • Nohab
    #27761
    Ismered a Rigs of Rodsot? Ingyenes pár megás "játék". Ott van hasonló sérülésmodell. Pár videó.
  • [NST]Cifu
    #27760
    Bocs, de ez nem igaz, ám ezt is már kitárgyaltuk / kitárgyaltátok ezerszer. Ha megnézed a belinkelt videó 2008-as. Akkor tudta ezt a WWIIO. Sorolni lehetne azokat a játékokat, amelyek akár online, akár single player jobbat nyújtanak, mint az OFP/ArmA szintű HP sérülés.

    Tovább ne menjünk, a Crysis sokkal jobb fizikával bírt anno, mint az ArmA2, és ahogy kinéz, az ArmAIII-at is még mindig alázza sok téren. Szomorú...