35048
  • DancZer
    #27759
    És ilyen számítógép kellene hozzá:


    Az autós sérülésmodel pöpec, de azért még vannak benne hibák. Karosszéria egymásbamegy elég sok helyen.
  • tpM
    #27758
    Én ilyennel is megelégednék, azthiszem volt már róla szó régebben:

  • repvez
    #27757
    Egy ilyen jármüfizika nem ártana A3-ba is . a sérülések legalább jol láthatóak lennének nem egy elöre gyártott sérült modell lene minden helyzetben.
  • tpM
    #27756
    Gyakorlok a politikai karrieremhez...
  • Hogthar
    #27755
    Majdnem ezt mondtad fél évvel ez előtt is
  • tpM
    #27754
    *"hogy legyen valami eltérés attól függően, hogy az elsütött fegyver melyik végén helyezkedsz el"
  • tpM
    #27753
    Már több mint egy éve izélünk ezzel, legalábbis a BI fórumon a topikját tavaly Július 6.-án nyitottam. Akkor még "nyár" meg "Szeptember vége", majd "még idén" volt a kiadási dátum. Már nem mondok semmit. :D

    Igyekszem. A kód az úgy-ahogy jó, az első kiadásba még mindenképp meg szeretném valósítani a fegyverváltás hangokat, illetve azt, hogy legyen valami eltérés aközött, hogy az elsótütt fegyver melyik végén helyezkedsz el. Az a tervem, hogy 200m-en belül, ha valaki az irányodba tüzel (olyan 20°-os szögön belül) akkor élesebb, hangosabb hangja legyen, mint mondjuk, ha mögötte lennél.

    A hangok külön vannak meg, már a fejemben összeállt, hogy mit hova, mennyire fogok keverni, hogyan fog hangzani, meg az egésznek milyen lesz a felépítése, szóval márcsak a cselekvési fázis van hátra. :D

    Remélem, hogy a héten tudok mutatni egy videót egy kisebb tűzharcról.
  • Feró Flex
    #27752
    Mikó?

    Szuper köszi:O)
  • oneal1
    #27751
    köszi!
  • Gascan #27750
    approved :)
  • tpM
    #27749
  • wardogzombie
    #27748
    Például ez a topik
  • oneal1
    #27747
    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni, nem játszottam még a programmal, viszont most egy videó miatt kedvet kaptam hozzá, egészen pontosan a Dayz módhoz.

    Mi szükséges, hogy fusson a dolog?
    Gondolok itt arra, hogy meg kell, hogy vegyem a játékot vagy törtel is megy a mód.

    játszik esetleg vele valaki?

    köszönöm!
  • Amery
    #27746
    Na most meg Te előztél be. Kvittek vagyunk :)

    Egyébként én is vagy fél óráig írtam, hogy meglegyen a lényeg is, meg érthető is maradjon.
  • [NST]Cifu
    #27745
    A legtöbb modern gépkarabély esetében a zár hátul marad az utolsó lövés után (zárakasztó). Ez amúgy a félautomata és automata pisztolyok esetében is így van.
  • Petko
    #27744
    Mert az AK-nál visszaugrik mellső helyzetbe a zár az utolsó lőszer elsütése után is. De ha most azt nézzük, hogy mechanikai folyamatok miatt máshogy csattognak az alkatrészek, akkor mindenhol van differencia. Az AK-nál se fog ekkor a következő töltény a csőnek és zárnak ütközni, szóval ennyivel kevesebb hallatszik. De ezek marginális eltérések.
    Az M16-osnál megakad a zárszerkezet és nem ugrik mellső helyzetbe (és nem csattan). (Meg a tölténykivetőt fedő lemezke se csapódik vissza). Ez kicsit jobban észrevehető, de magához a lőporgázok által keltett hangokhoz képest - amelyek nem változnak - ezeket emberi fül nem tudom hogy észreveszi e. (Hangtompító esetén biztos észlelhető).
  • tpM
    #27743
    Csakmert eddig csakis M16/M4 esetében hallottam erről.
  • tpM
    #27742
    De hogyha AK meg G36 stb is ilyen, akkor náluk is kéne lennie ennek a hangbéli eltérésnek?
  • [NST]Cifu
    #27741
    No, gépeltem egy órát, erre Amery perfektül leírta a lényeget. :D

    Szóval az M16 esetén a hátul maradt zár miatt más a hang, mint a normális működéskor (amikor az előre mozgó zárszerkezet "ráüt" a csőfarra).

    A nyitott zárszerkezet más, ott minden lövés után hátul marad a zárszerkezet, ez inkább géppuskák, vagy az említett tömegzáras géppisztolyok esetén fordul elő, mert a nyitott zárszerkezetnél jobban tud hűlni a csőfar (és a cső) illetve maga a zár is, hiszen tud szellőzni. Hátránya, hogy viszont por, kosz, víz kerülhet bele, ami meg nem mindig hasznos dolog.
  • Feró Flex
    #27740
    A fegyvermester:O)
  • Amery
    #27739
    Sziasztok!

    Akkor én is ide böfögnék.
    Tudtommal gépkarabélyoknál(AK,M16,G36,stb...) nem létezik szabad tömegzáras. A karabély lőszernek ahhoz túl nagy az energiálya, hogy a zár tömegének tehetetlenségével a lövés idelyére a hüvelyt a csőfarban tartsa.
    Ezért a zárszerkezetet erre az időre reteszelni kell a csőfarba. Ezt meg lehet oldani forgó zárfejjel, pl. AK,M16 stb.., vagy akár a tokba bebillenő reteszelő fülekkel, mint pl vz-58. Szóval, a lőszert a zárszerkezet betolja a csőfarba és reteszeli. Ez után következhet a lövés, ha meghúzzuk az elsütő billentyűt, a kakas(belső kakas) ráüt az ütőszegre, lövés, zár megindul hátra, felhúzza a kakast, hátsó pozícióban nem áll meg, megindul előre és betölti az újabb lőszert. Tehát a fegyver csukott zárpozícióból tüzel.
    Nyitott zárpozíciós fegyver pl a PPS. Ez ráadásul tömegzáras is. Ez ugye géppisztoly, vagyis pisztoly lőszert tüzel. A tömegzár azt jelenti, hogy nincs mechanikus reteszelés a csőfarba, vagy a tokba, hanem a zár tömegének tehetetlenségét használják ki a lövés idelyére.
    A nyitott zárpozícióból való tüzelés pedig azt, hogy a zár akkor indul meg előre, amikor meghúzzuk az elsütő billentyűt. A zár megindul előre, betolja a lőszert a csőfarba, elsüti a lőszert(ezt is lehet több féle képen), zár indul hátra és hátul megakad, tehát nyitott marad a zár.
    Aztán persze létezik nyitott zárpozícióból tüzelő csőfarba reteszelő fegyver is. Ilyen pl a PKM. Mivel meg kell oldani a hevederből való adogatást is, na mind1 ebbe már ne menjünk bele. Szóval zár hátul. Elsütőbillentyű meghúz, zár megindul előre, tolja maga előtt a lőszert be a csőfarba, zárfej reteszel, kakas lecsap az ütőszegre, lővés, zár megy hátra, majd hátul felakad.
    No kb ennyi. De hosszú lett. Ha vhol hibáztam - ez szinte biztos :) majd Cifu kijavít :)
  • marja
    #27738
    TPM! Amikor fegyverhangról írtál a lövés hangjára gondoltam nem a zár hangjára, amit mellesleg mondjuk egy AK esetében a negyedik lővés után már nem nagyon hallasz még közelről sem. Igaz mást sem nagyon. :)
    "A PPS szabad tömegzáras, pisztolytöltényt lövő fegyver, mely nyitott zárpozícióból tüzel (open bolt)." Ez a fegyver valószínűleg bezárt zárpozícióból tölt, tehát fordítva ül a lovon. :))))
    Létezik nyitott csőfar melletti lövés, ezt hívják tokrobbanásnak ami nem éppen üzemszerű állapot. Olyankor az jobban jár aki a cső előtt tartózkodik, annak legalább van esélye. A tömegzár (szinte minden maroklőfegyver ide tartozik) nevében is benne van a zár vajon mit zár, ha nem a csőfart?
  • tpM
    #27737
    Ja, kidobja a töltőlécet.
  • Petko
    #27736
    Én se hiszem, hogy létezhet (üzemszerűen) nyitott csőfarral elsütés.
    Ami lehet a 2. vh-ús példához visszatérve - ahogy garand esetében - valami kiegészítő mechanikai hangot lehet hallani. (kivetődik a töltőkeret)
  • tpM
    #27735
    Mondjuk itt meg az a fura, hogy úgy tudom, hogy töltényt nem szoktak lőni, csak lövedéket. :P
  • tpM
    #27734
    Rágugliztam, és találtam ilyet: "A PPS szabad tömegzáras, pisztolytöltényt lövő fegyver, mely nyitott zárpozícióból tüzel (open bolt)."

    Persze nem tudom, hogy a magyar terminológiában ez hogy van. :>

    Amúgy meg pont azért kéne más hangot kiadnia, mert a zár már nem "ugrik" vissza, hanem hátul marad. Persze ezt csak közelről lehetne hallani, egy tűzharcban már nem tűnne fel az ellenségnek.
  • repvez
    #27733
    Ezzel egy kicsit vitatkoznék,mert a 2.VH-ban is volt olyan fegyver aminek jellegzetes hangja volt mikor kifogyott a tár.
    ÉS igen is lehet más hangja az M-116-osnak is az utolsó lövéskor, az más kérdés, hogy az nem a lövés pillanatában következik be.
    Tehát az utolsó lövésig ugyan olyan hagja van mint máskor, viszont az uj löszer helyretolása és zárásának a hangja elmarad utánna.mivel hátul marad a zár és a tárcsere után emiatt nem kell ujra felhuzni a fegyvert, mint az AK-nál.
  • marja
    #27732
    Ugyan nem engem kérdeztél, de ez a nyitott zárszerkezet kissé röhejesen hangzik. Fogalmam sincs hol olvastad, de szerintem félrefordítottak valamit. A szárszerkezetnek éppen azért az a neve mert zár, mégpedig a csőfart zárja le, különben nem lenne lövés, legfeljebb tokrobbanás. Tehát a zár minden lövésnél ugyanazt a mozgást végzi, csak néhány fegyvernél amikor a tár kiürül akkor a töltő mozgás helyett hátul marad. ebből következik, hogy az utolsó lövés hangja nem lehet más mint a többi. Szar is lenne, az ellenség hallaná az utolsó lövés hangját és tudná, hogy kifogyott a tárad. a többit a fantáziádra bízom.
  • DancZer
    #27731
    Poygon VS Voxel:
  • tpM
    #27730
    Cifu, ha már látogatod a topikot, azt el tudnád mesélni nékem, hogy a zárpozíció milyen hatással lehet egy adott fegyver hangjára? Ugye America's Army 3-ban meg van csinálva, hogy az M16 az utolsó lőszer elsütésekor márcsak ilyen elfojtott, tompább dörejt ad ki. Azt olvastam, hogy ez a nyitott zárszerkezetből tüzelő fegyverek jellemzője, viszont nemrég megtudtam, hogy az M16 zárt (vagy csukott?) zárszerkezetből tüzel. Most akkor mi van?

    Csak mert ugye készítek egy hangmodot amiben lehetőség van ilyen dolgokat szimulálni, de nem tudom, hogy mely fegyvereknél hogyan...
  • [NST]Cifu
    #27729
    Na majd az ArmA3... :P
  • [NST]Cifu
    #27728
    M110 az alap fegyver ha jól értem? Igen.
    M110 nem öl 1 lövésből bf 3 ban? Max. ha fejen találod, ill. HC szervereken.

    Pont ezt mondom, hogy a BF3 arcade játék. Hogy ott elvannak a vérpistikék az achi rendszerrel, hát istenem. Én is sajna kiadtam érte a pénzt, de jól meg is bántam, irtó nagy csalódás, még a HC szerverek is.
  • tpM
    #27727
    Csak mert még A1 idején mondták, hogy ha 2-ben em is kerül be egyből, majd belepatchelik. Aztán láthatod mi lett belőle. :D
  • Petko
    #27726
    warezzel... felejtsd el
  • kisame0304
    #27725
    Valaki tudna segíteni...?
  • repvez
    #27724
    Sehonnan,csak remélem, hogy lesz .Az az egy sor még a kivánságlistához tartozott volna amit elötte irtam :)
  • kisame0304
    #27723
    sziasztok. tudna segíteni valaki ?
    ma letöltöttem az arma 2-t, felraktam, és mikor rámegyek az .exe-re, dob 2 hibaüzenetet. az első: "No entry'.ProfilePathDefault'.
    aztán egyből dobja rá a következőt: Shaders Not valid(mismatch of exe and data?)
    Valaki könyörgöm segítsen, már mindent megpróbáltam, már minden fórumon körbe néztem, de semmi...:S Amúgy, videókártyám: nVidia GTX 550 Ti.
    Köszönöm előre is.:)
  • tpM
    #27722
    Azt honnan veszed, hogy lesz járműből való tüzelés?
  • tutituti
    #27721
  • Hogthar
    #27720
    M110 az alap fegyver ha jól értem?
    M110 nem öl 1 lövésből bf 3 ban?
    Való életben nagyon erős mesterlövész puska, 7.62 nato lövedéket használ és ráadásul fél automata.
    Az a gond, hogy olyan játékkal játszol ahol vérpistisék ezrei játszanak, ráadásul egy m110 el nem ölsz meg valakit 1 lövésből. Pl armába vannak olyan pályák, küldetések ahol ranghoz kötött a fegyvered, de mivel a legtöbb fegyver halálos így ha olyan szervet találsz, akkor sincsenek akkora különbségek miatta, főleg ha okosan mozogsz, a kezdő fegyverrel is te lehetsz az ász.
    Mondjuk én sem támogatnám a rangos armát alapjáraton, esetleg bizonyos pályákon, de azt is inkább úgy oldanám meg, hogy ezeket az adatokat tárolja el a szerver, és ha ismét azon a pályán játszunk ne keljen újrakezdeni a rangokat.