35048
  • repvez
    #28319
    Ezt a menü verziót nem értem mi a kifogásuk miatta.
    "-Nem lesz rózsa menü, mert nem praktikus hogy a user elveszti az irányítást."

    Igaz is sokal jobb hogy félorát bogarászik oldalt a menükben kutatva mire megtalálja a neki megfelelőt, meg végignyomogatja az összes F billentyűt , hogy kijelölje a katonákat.
    Ha rajtam mulna a menű rendszer elég lenne 4 irány a "rózsa menübe" és egész hadosztályt lehetne vele irányitani.Igaz ahhoz egy normális AI is kellene aki ugy tud mozogni terepen és épületek között ahogy az a katonai egységektől elvárható.
  • DancZer
    #28318
    tpM: így legalább mindenki a konfigjához szabhatja a játékot
    Scott:
    Pie menünek is nevezik


    Az EW stílus azért is jobb, mert sokkal egyszerűbb hibamentesre csinálni mintha a sztori 16 részre szakadna.

    Janaj: Lehet nem lesz híd és így a probléma megoldva. :D
  • JanáJ
    #28317
    Az EW egy bónusz misszió volt, amiben helivel kezdtél, lelőttek és a túlélésért harcolsz. Feltételezem végre nem 16 vége lesz a storynak, hanem egy COD-os lineáris játékmenet.
  • JanáJ
    #28316
    Végre én dobom fel elsőnek: a hídon átmegy? Füvön át kilövi a szemem 299m-ről?
  • lerboy
    #28315
    -Nem lesz több "300m-ről scope nélkül lelő az AI".

    Halleluja. Ezt is megértük.
  • palinho96
    #28314
    az ára vajon mennyi lesz? (:
  • Scottt
    #28313
    EW stílusú?Az mit jelent?
    Rózsa menü?!
  • tpM
    #28312
    "részecskék számát lehet majd állítani a settings-ből"

    Nem elég a szeles füstgránát csít, most akkor jól leveszem a részecskéket, hogy minél kevesebb zavaró füst meg stb legyen. Nagyon jó.
  • DancZer
    #28311
    Új infók:
    -A rakéta füstje előre beállított animáció.
    -részecskék számát lehet majd állítani a settings-ből.
    -Town generator modult fejlesztették(lesznek utak, fák).
    -Eligazítás modul
    -PhysX-et most konfigolják
    -Kampány az az Eagle Wings stílusú lesz és nem a Manhattan-hez hasonló mellékküldetéses.
    -Nem lesz rózsa menü, mert nem praktikus hogy a user elveszti az irányítást.
    -Rádióbeszédet fejlesztik. Nem akarnak olyat, hogy: Kettes menny a fához.
    -Az AI először pontatlanul fog lőni ha meglát majd javul a lövés pontossága.
    -Nem lesz több "300m-ről scope nélkül lelő az AI".
  • Scottt
    #28310
    Őszintén szólva csak károgok egyelőre, még nem raktam fel. : ) (80gigás winchesteren megkell fontolni, hogy letörlök-e 30gigát egy programért.)
  • Hogthar
    #28309
    Hibás sajnos, nem figyeltem oda és használtam effecteket a m4 es packból, pár napon belül javítom, ha addig megakarod nézni használd mellé az m4 packot is és működni fog rendesen.
  • Hogthar
    #28308
    Tényleg ez kimaradt, csak az egységeket csináltam meg.
    Itt le lehet tölteni a beta verzióját:
  • Scottt
    #28307
    Ha sima bakák akkor fireteam,squad.Ha különlegesek akkor a nekik megfelelő szerveződés,jelenleg gőzöm sincs, hogy mekkora egységekben dolgoznak.Cifu biztos tudja. : )
  • Hogthar
    #28306
    Ez egyenlőre még csak béta, a különleges egységei egyenlőre nincsenek kész, mire gondolsz egészen pontosan?
  • Scottt
    #28305
    Ehh,kiment a fejemből,még a configolás előtt kellett volna írni, hogy Groupokat tudnál hozzáadni a confighoz? *.*
  • Hogthar
    #28304
    Na természetesen az utolsó pillanatban találkoztam egy hatalmas hibával. Az éjszaka folyamán sikerült legyőznöm szerencsére, szóval a mód elkészült, de még nincs feltöltve, csinálok neki reklám anyagot és töltöm is fel, ha mégse találod armaholicon bealudtam útközben
  • Hogthar
    #28303
    Pont tegnap fejeztem be őket, már csak binarizálnom kell és megírni hozzá a configot, valószínűleg holnapra minden simítással végzek, legkésőbb kedden már az armaholicon lesz, de igyekszem, hogy holnapra már ott legyen.
  • Scottt
    #28302
    Hogthar, ha szabad kérdezni, hogy állsz az UMSC egységekkel? Annyira ígéretesnek néznek ki, hogy lehet vissza rakom értük az armát. : )
  • repvez
    #28301
    Most nem találom a Hszemet,de az E3as videonál mikor elöször mutatták én már ezt megmondtam elöre.
    Ez csak egy mézesmadzag, még mindig semmi generációs váltás nincs semmilyen téren az elözöekhez képest a grafika és a környezett változott ,de minden más maradt a régiben.
    Ugyan azok a hibák benn maradtak mint eddig.
    Az meg megint elszomoritó hogy megritkultak az információk ,se egy jó minőségú kép vagy videó, mindenhol csak az ezerszer bemutatott 4 pályarészlet van kézikamerával felvéve, akkor legalább készitenének belöle egy HS-s anyagot ezernyi video felvevőt használhatnának erre a célra.
  • tpM
    #28300
    Pisikszhárom és mégis csak animáció?

    Solt, Repvez, Gascan, földijeim, készüljetek!
  • DancZer
    #28299
    Megjelent egy új videó a GC-s anyagból. Mutatnak, de főleg mondanak pár új dolgot benne. Ami nekem feltűnt, hogy a helikopternél a rakéta lövés füstje nagy valószínűséggel animáció és nem szimuláció. Abból gondolom, hogy látszólag ugyan úgy módosult azt az íve a füstnek mindkét oldalon.

  • DancZer
    #28298
    Szerintem az ACRE is sokat dobna a játékélményen, de állítólag nehéz összehozni.
  • JanáJ
    #28297
    Fura, mert egy csomó olyan dolgot az ACE-esek kiizzadtak, amik jók lennének Day Z-ben.

    Arra ötlet esetleg, hogy expert szinten hogy tudok közelre célozni egy távcsöves puskával?
  • Gascan #28296
    lenne rá érdeklődés a felhasználók körében szted?
  • tpM
    #28295
    Nem igazán. Volt régebben egy ötlet, hogy legyen egy DayZ-s ACE verzió, de senkit sem érdekelt a csapaton belül.
  • JanáJ
    #28294
    A modok nem keverhetőek? Konkrétan ACE-el szeretnék Day Z-ni. :-)
    Mert az expert szintű armától kihullik a hajam, pl ne akarj távcsöves fegyverrel 5-10 méterre lőni. :-)
  • tpM
    #28293
    ACSE-szel úgy csináltuk, hogy a fegyver mögött -5%-kal mélyül a hangszín, előtte pedig +5-tel emelkedik. Már ez is valami. :D

    A hangossággal az a baj, hogy a hangoknak van egy optimális hangereje, amíg még nem torzul. Minél hangosabb, annál kevésbé lesz részletesebb. Zenében is ott van ez a jelenség, biztos hallottál már a "Loudness war" kifejezésről.

    Persze lövésdörejnek nem feltétlenül kell tisztának lennie, szóval én sem értem, hogy miért nem elég tökösek ahhoz, hogy tényleg erős hangok legyenek.

    ACE-ben amúgy van füldugó és részleges hallásvesztés, de nem szeretik a játékosok.
  • Hogthar
    #28292
    Bf 3 ban több szögből vették fel a hangokat, azért is jók.

    Sajnos arma hiába szimulátor vonatkozik rá is a törvény, hogy a benne lévő hangok nem okozhatnak halláskárosodást.

    A visszhang problémája tényleg gond, de ez idővel változni fog, vannak már rá elég szép kezdeményezések, szerintem olyan arma 5 környékén már ez is tökéletes lesz.

    A füldugót arma úgy kezeli mintha alapból használnál, csak aceben kell külön betenni, szerintem ha ezt is külön kezelnék sokan halnának meg spontán amikor tüzel mellettük egy ágyú vagy egy tank, mennének is a panaszok.
  • [NST]Cifu
    #28291
    Életszerű fegyverhangot szerintem játéktól ne nagyon várjunk. A dolog ott kezdődik, hogy sok fegyverhangnál szerintem alapból rosszul veszik fel őket (nem a lövő poziciójából, hanem mellőle / előle). A másik gond, hogy a legtöbb esetben azonos a hang akkor is ha a fegyver mögött vagy, illetve ha előtte.

    A második gond az, hogy miért hallkítják le a hangokat? Oké, így tesz jót a játékélménynek, de bakker, az ArmA legalább egy szimulátor lenne, itt elvárnám azt, hogy egy PKM heveder ellövése után negyed óráig azt se hallanám meg, hogy mellettem elhúz egy harckocsi. Oké, a talaj remeghet közben a lábam alatt. :)

    A harmadik iszonyatos probléma a hangok visszaverődése, ez az, amire anno is jöttek ki az addonok, de tökéletes megoldás nincs. Számolni kéne a visszaverő felületeket, és igen, ha egy .50 BMG mesterlövész puskát elsütök, akkor a környező dombokról körkörösen halljam vissza a lövés dörejét, a távolságtól függően eltérő időben.

    Végül pedig egy apróság. Füldugó opcionális használata. :)
    Oké, még a spec. alakulatoknál sincs kialakulva, ki használja, ki nem, de én pl. lőfegyvert az életben nem sütnék el zárt térben hallásvédelem nélkül. Hajdan többször csináltam ilyet, meg tereplőtéren is mellőztem a használatát. Most meg járhatok fül-orr-gégészetre és hallásvizsgálatra... :\
  • tpM
    #28290
    Technikailag jó az a motor, de maga a hangzás nekem személy szerint nem tetszik.
  • Hogthar
    #28289
    Egyébként sajnos nem lehet armába pont úgy visszaadni mint bf 3 ban, armában egy lövés hangját adod meg, bf 3 ban egy egész sorozaté meg van adva és minden egyes lövés jelölt a fájlon belül, ha pont ott hagynád abba a lövést, majd arra jön rá az adott környezetnek a megfelelő visszhangja.
  • Scottt
    #28288
    Cifu mester!

    Az igazság odaát van.
  • Hogthar
    #28287
    Az a gond hogy nehéz rendesen visszaadni, életben jóval hangosabbak élesebbek a hangok, zavaróan, ezért ezeket kezelni kell levenni a hangerejét és így ezeket kapod.
  • [NST]Cifu
    #28286
    Off.

    Nem olyan régen asszem az ATi topicban éppen azal érveltek a BF3 mellett, hogy szerinted milyen jók voltak a hangjai...
  • tpM
    #28285
    hype
  • tpM
    #28284
    Megmondom őszintén, szerintem a BF 3-ban egyáltalán nem nagy számok a hangok. Egyszerűen tompák. Oké, hogy nagyon jó a basszus, meg különféle környezeti hatások, de nekem akkor sem tetszik.

    És az új MoH-ban sem.
  • Hogthar
    #28283
    Nos amiért nem csinálok belőle hivatalos módot az azért van mert ezek pont hogy annyira jó források, hogy nem adhatnám ki őket, nem szeretnék a bf 3 kiadójával(EA) pereskedni, de ha szerinted közepes mikrofonnal felvett hangok akkor bizonyára úgy van.
  • tpM
    #28282
    Az élesség pont, hogy nem visszhang kérdése, hanem az első kb félszázad másodperccé. Azt pedig valamiért kétlem, hogy SCAR-ról, G36-ról meg HK-41x-ről lennének profi felvételeid, legfeljebb valami amatőr kiment egy közepes mikivel, és azzal alkotott valamit, de én nem ilyenekről beszélek. :)

    Én főként ezt meg ezt használom.
  • Hogthar
    #28281
    na jó az ak 107 más aknak a hangja abból nem találtam anyagot.
  • Hogthar
    #28280
    JSRS alá raktam így a visszhang onnan való valóban, a többi hang magas minőségben felvett valós fegyverek hangja mindenféle torzulás és visszhang nélkül, lehalkítva természetesen.

    erre kellene még rátenni a adott környezet hangjait és effektjeit, attól lenne éles, viszont a hangok az adott fegyvertől a valós hangok, tán nem hallod bennük?

    A te forrásod honnan való?