35048
  • Hogthar
    #28239
    Hát gondold is, nálam is volt ilyen, még az m4 es idején, sok projektbe kezdtem bele, elegem lett a nőm is elhagyott, aztán elmentem egy bordélyházba, megtanultam lovagolni és .... khmm khmm szóval a lényeg hogy visszatért a lelkesedés. ( persze az egész csak szarkazmus, de remélem érthető a lényeg)

    Ne add fel, esetleg ha besokalltál tarts egy hónap szünetet, aztán újult erővel add ki villámgyorsan
  • tpM
    #28238
    Ez nem BF. :P

    Amúgy még meggondolom, lehet, hogy csak alkotói válság.
  • Hogthar
    #28237
    Na ezek után csorog a nyálam, lehet tényleg meg kellene venni a TOH-t(ráadásul le is árazták): T.O.H. DLC
  • Hogthar
    #28236
    Újabb módomról pár kép: desert USMC
  • Solt
    #28235
    Mert egyelőre nem annyira szar, hogy az ember hozzá se nyúljon... a semminél jobb, ráadásul sok jó emlék fűz hozzá. Szeretjük mi ezt, csak az idő múlásával már nem vagyunk olyan lelkesek mint te. Te még szerelmes vagy, mi meg már csak megszokásból baszunk... :DD
  • DancZer
    #28234
    Malacot én nem reszelnék, inkább elmennék a szigetről. Itt talán pont ez a lényeg, hogy mindenki reszeli a malacot és panaszkodik, hogy milyen szar.
  • Gascan #28233
    nem semmi magyarázat :D :D :D
  • Hogthar
    #28232
    Uhh

    A 30 hang szerintem túlzás, bf 3 ban is csak 8 at használnak, ha van egy alap jó minőségű hangod, azt elég lenne beállítani távolságra, majd a területtől függő hangokat külön rákeverhetné a játék, persze könnyű okoskodni úgy hogy nem én csinálom.

    Jelenleg hány % áll kb a projekted és ha átadod valakinek kire gondoltál?
    Csak mert tudod nálam el fér még egy mód... Motiváció adott és a maradék hangot nem youtubról szerzem, hanem vannak jó forrásaim.

    Ha magamból indulok ki amivel én dolgoztam nem szeretem kiadni a kezem közül, de ha tényleg feladod és a hangjaid nem szeretnéd kiadni, legalább a kódot add ki, szerintem rengetegen örülnének neki.
  • tpM
    #28231
    8 gigányi anyag gyűlt össze a célra, nem kevés kutatómunkával, ugyanakkor megfigyeltem magamon, hogy ezt már nem azért csinálom, mert érdekel (vagyis technikailag érdekel, de játék szinten már nem annyira), hanem mert olyan sokan várják, és annyi embernek okoznék örömet vele. És részben persze egóból is. Ki ne akarná látni a nickjét egy ilyen forradalmi moddal kapcsolatban a híroldalakon? Mégis, egyszerűen baromira nagy munka. 30 féle módon szólalhat meg egy fegyver, és ezeket a hangokat úgy kéne kialakítani, hogy valami egységes hangzást képviseljen. Nem úgy megy ám, hogy na, ezt bevágom a jutubról, aztán rákeverem ezt a sistergős erdei visszhangot, aztán felhangosítom és kész. Nagyon összetett munka. Tudom, hogy lehetne egyszerűbben "olcsóbban" is, de az nem lenne méltó már ennyi szarozás után. Ha már ilyen komoly kód van mögötte, akkor a hangoknak is normálisnak kell lenni, nem valami tessék-lássék kásának. Külön hangonként vezettem egy-egy ilyen kis "naplót" amelyben fel volt jegyezve minden módosítás, változás, hogy, ha valami módosítást akarnék eszközölni anélkül, hogy szétcseszném a hullámot, szépen újra tudjam kreálni pontosan ugyan azokból a lépésekből úgy, hogy mondjuk a 8. módosítást már más beállításokkal végzem el, viszont a többi marad a régi. Nem tudom mennyire érthető. Egyszerűen leszipolyozott ez az egész, kiégtem, megfáradtam, fáj a dobhártyám, a fülem, a mindenem.
  • tpM
    #28230
    Valószínűleg oda fogom adni valamelyik ismertebb hangmoddernek, mert nekem már nincs motivációm (nem érdekel), sem elég időm.
  • Hogthar
    #28229
    TpM mi a helyzet a hang móddal?
    Kíváncsi lennék rá őszíntén szólva, Arma 3 előtt kész leszel vele?
    Csak mert azóta én már a 3. módom készülök kiadni.
  • JanáJ
    #28228
    Jól elragoztátok a "nem jó de nincs más"-t. Ellenben 20x-ra elmondva sem jó és nincs más. :-)
  • Solt
    #28227
    "Ha tetszik nektek az Arma, akkor miért fikázzátok és panaszkodtok a hozzászólások 90%-ban?"

    Ez ilyen se veled se nélküled viszony. Az ember eleinte imádja, aztán minél többet játszik vele, annál idegesítőbb... ekkor mint ahogy mondjuk egy párkapcsolatban szokás, az ember váltani kényszerül. Csakhogy a puncikkal ellentétben, itt bizony nincs nagy választék! Sőt, semmilyen választék nincs, így "kénytelen" az ember visszatérni... ettől frusztrált lesz, és ez abban nyilvánul meg, hogy hangot ad a negatív véleményének.

    Hogy a pinás hasonlatnál maradjak, képzeld el azt, hogy egy lakatlan szigeten rekedsz EGY darab nővel, akinek helyes arca van, és lehetne akár bombázó is belőle, ha nem lenne egy lusta dög. De mivel egy lusta dög, ezért ha nem akarsz évekig matyizni, kénytelen vagy egy malacot reszelni, aki ráadásul még fogazik is... Elég frusztráló helyzet...

    No, mi kb ezt az élményt éljük át, amikor az arma sorozat szóba jön.

    Az audis hasonlat meg rettenetesen rossz, ugyanis, ha nem tetszik, akkor fogom magam, kijövök a szalonból, és válogathatok még több tucat gyártó termékéből! Itt meg ugye nincs más... ráadásul pénzt is adtunk érte anno, megelőlegezve a bizalmat.
  • DrRadon
    #28226
    Ha ez a fórum arra való, ahogy te mondtad, hogy a fanok itt beszélgessenek az armáról, akkor minek linkelsz ide más engine videóját, és pláne miért szólod le. Azt hiszed tán, hogy ettől az Arma jobb lesz?

    Kikérem magamnak, hogy a hozzászólásaim 90%-ban fikázom. Van az 95%-is. Ezt az oldalt képviselem, mert így érzem helyesnek, bár abban igazad lehet, hogy a jövőben nem itt fogom tenni. Maradjon meg ez a fórum roppant demokratikusan az Arma éljenzők gyűjtőtáborának, ahol napestig csak az Armáról ömlengők dala száll.

    Hallod tempi! Ezentúl csak te is csak jót, vagy hallgass örökre!

    ui.: olyan nincs hogy egy merci bármely része is jobb legyen egy Audinál. Az Audi az AUTÓ.
  • DancZer
    #28225
    Nincs semmi bajom, csak egy dolgot nem értek bár nem követem nyomon az összes neked, tpM meg még itt jó pár embernek(akinek nem inge ne vegye magára) tetsző játék fórumát.

    Ha tetszik nektek az Arma, akkor miért fikázzátok és panaszkodtok a hozzászólások 90%-ban? Ezt csináljátok a többi fórumán is? Kb. olyan mintha bemennétek egy audi szalonba és elkezdenétek mondani az eladónak, hogy a Mercédeszen szebb a tükör meg a festés. Kit érdekel?? Ez egy audi és ilyen!

    Egy játék közösségi fóruma arra van, hogy a fan-ok beszélhessenek róla. Nekem is van jópár bajom az Arma-val. Attól, hogy ezeket megosztanám veletek nem lesz se jobb se rosszabb a játék. Ezért is nem olvasom ezt a fórumot, mert dearmalizáló. Mintha egyesek azért járnának ide, hogy írhassanak valami negatívumot. Minden játékban vannak hibák hol több hol kevesebb és aki régóta játszik vele az tudja ezeket.

    Egy szóval nincs semmi bajom, csak nem értem!
  • lee56
    #28224
    Érdekes, a lényeget mégsem említi meg senki.. a warfare-t, na azt kis játékterű játékokban egyenesen lehetetlen lenne megoldani, és az az egyik legjobb új mód, amit kigondoltak ArmaII-höz, szerintem, nagyon remélem hogy a III-ból sem hagyják ki, de ha mégis, a modderek biztos megoldják. :)

    tpM : :)
  • Hogthar
    #28223
    Mekkora, ahogy a majom a végén elégedetten ellépeget:
  • Gascan #28222
    akik a hadseregnek is készitenek tréningprogramot ezt hogy nem tudták ... gyanús :)
  • [NST]Cifu
    #28221
    Valószínű, hogy nem fognak 20 évet kapni, de leckének jó lesz. A Google Maps / Earth egy fokozatot képvisel, de nem ér fel egy teljes körbefotózással.

    Gondolj bele, hogy egy objektum lerohanását hogy tervezik meg professzionális szinten: azzal kezdik, hogy az épületről / bázisról a lehető legrészletesebb térképet és fotókat veszik elő, esetleg az alapján megépítik az egészet vagy egy részletét életnagyságúan, aztán ott szénné gyakorolják a behatolást úgy, hogy a végén a katona mikor rohan be, már úgy ismeri az egészet mint a tenyerét, tudja merre vannak az ajtók, sőt, még a villanykapcsolók, riasztócsengők is.

    Emiatt nem szeretik, ha a kiemelt objektumokat fotózza valaki. Az esetek nagy részében általában csak letöröltetik a memóriakártyát / kazettát, aztán egty kis ráijesztés után elengedik őket. Gondolom itt már magasabb szintben gondolkodtak...
  • DrRadon
    #28220
    Neked mi bajod van?

    "Látvány, animáció, fizika lesz A3-ban is."

    Tudom, baszki, nem mondtam hogy nem lesz. Várom nagyon, de attól még tetszhet nekem a Realtime Immersive is, vagy nem? Sőt nekem ez is tetszik :amit mindössze 2 ember fejleszt.

    Mi a f@aszért kell fikázni minden mást ami nem Arma?

    Egyébként ha már annyira fan vagy, akkor tessék néhány keserű pirula:

    A legutóbbi Arma3 videódban amit gascannak linkeltél, ami a helikopter alatt van az nem tenger, inkább valami takonyra emlékeztet. Kicsit túlzásba vitték a nagy mintás bumpmap-ot. Ime az igazi tenger Csak a REALIZMUS miatt mondom.

    9 perc környékén a tengerpari dokk fényei szerintem irreáilask. Legalább 3 telihold kellene ilyen megvilágításhoz, vagy fényképnél hosszabb expozíciós idő. Arról nem is beszélve, hogy a 9:50-kor bekövetkező robbanás után pár másodpercig el kellene sötétülnie a képnek a retina összeszűkülése miatt. Csak is REALIZMUS miatt.

    A felhők... nos kicsit nem evilágiak. Szeretem a felhőket, sokat nézegetem őket, megismerem őket. EZEK NEM FELHŐK!

    Sajnos az engine-jük elkövet még egy óriási hibát a fényeknél. A sötétben játszódó drónos videó - amit még az elsők közt publikáltak - nagyon szép, ahogy a felszálló drón fényszórója elvakít minket, csak sajnos a fénycsóvás textúra a az alatta lévő textúrákkal a MODULATE4X textúra műveletet hajtja végre, mert a fénycsóva melletti csillagok fénye is felerősödik. Pedig nem csak a REALIZMUS hanem a józan ész is azt diktálja, hogy ennek éppen fordítva kellene működnie.

    Szóval nekem REALIZMUS-ról majd csak akkor papolj, ha ray-traces és vortex alapú lesz az engine.
  • Gascan #28219
    amúgy nekem nem világos hogy ami a google earthön már rajta van az mitől titkos .. mitől nem lehet lefotózni :)
  • tpM
    #28218
    Most majd lesz, ha a 2 elfogott fejlesztőt bevarrják 20 évre.
  • Gascan #28217
    azon mekkorát röhögtem :D .. valakinek k*rvára semmi dolga a BISnél :)
  • Solt
    #28216
    Lehet a csillagok alapján tájékozódni.
  • tpM
    #28215
    Azt, hogy az általad említett dolgokon kívül semmiben.
  • Gascan #28214
    már láttam.. mit szeretnél ezzel mondani?
  • DancZer
    #28213
    Nézd meg mondjuk ezt a demózást:
  • [NST]Cifu
    #28212
    Látvány, animáció, fizika lesz A3-ban is.

    Esetleg végre az épületekben való mozgás is normális lesz, végre lesz normális épületharcra esély? Mert ez az, ahol az OFP/ArmA nem éppen izmos. Szemben a CryEngine-el.

    A helyek a távolban nem tudom mennyire megközelíthetőek, de 0:55-nél nagyjából 100m-re jelennek meg a világító sziklák a FLIR nézetben a házak mögött.

    A felső nézetből viszont legalább 500-600 méterre látunk az épületekre és a környezetre rá. Szóval a 100 méteres látótáv megjegyzésed nem kevsébé nagy csúsztatás...

    A Crytek motorja felülmúlja az Arma 2 de még az Arma 3 motorját is grafikában, de ami a realizmust illeti nagyon messze járnak még az Arma sorozattól. Eyecandy az egész realtime immersive.

    Figyelembe véve, hogy a CryEngine esetében a tűzgyorsaság nem függ az FPS-től, ezt a kijelentést azért vitatnám.

    Nagyon helyes, hogy a CryTek rámozdult erre a piacra, és nagyon remélem, hogy a civil piacot is megcélozzák, mert azért programozás terén egy "picit" jobbak, mint a BiS. Áttételesen meg talán a BiS is kicsit összeszedi magát, ami rájuk fér, mert továbbra is csak azért említésre méltó a realisztikus taktikai shooterek között az ArmA, mert egyszerűen nincs alternatívája.
  • Hogthar
    #28211
    Aki nem érteni inglis itt lenni hungaris arma 3 kémek
  • Gascan #28210
    amúgy Armában most igy hirtelen miben merül ki a realizmus? leesik a lövedék meg a penetráción kivül
  • DancZer
    #28209
    A jármű melletti megjelenést nem emeltem ki, csak azt hogy nem sérült az ember.

    Látvány, animáció, fizika lesz A3-ban is.

    Nem szólom le a munkájukat, csak felhívtam pár dologra a figyelmet a "nagy" versenytárs prezentációjában.

    A helyek a távolban nem tudom mennyire megközelíthetőek, de 0:55-nél nagyjából 100m-re jelennek meg a világító sziklák a FLIR nézetben a házak mögött.

    A Crytek motorja felülmúlja az Arma 2 de még az Arma 3 motorját is grafikában, de ami a realizmust illeti nagyon messze járnak még az Arma sorozattól. Eyecandy az egész realtime immersive.
  • DrRadon
    #28208
    "Melyik része repített a mennybe?"

    Mint írtam: a látvány, az animáció és a fizika. Nem a buta jelenetek, amikhez már hozzá szoktam az Arma2 alatt is, lásd a járműből hipp-hopp előkerülő ember. Vagy te ilyet az Arma 2-ben nem láttál mi?

    Egyébként meg szóld csak le szegény balfaszok munkáját, esetleg nekiállhatsz és überelheted.

    Tudod te is , hogy ez a látótáv nem 100m, valamint azt is, hogy képes az x km-es látótáv kezelésére. Tudod te is, hogy a Crytek motorja messze felülmúlja az Arma2-ét, s talán majd csak az Arma3 lesz méltó vetélytársa. Még is úgy csinálsz, mintha a BIS lenne az isten. Legyél már egy kicsit nyitottabb.

  • tutituti
    #28207
    az felettébb kellemetlen akkor a két úriembernek:D
  • Gascan #28206
    semennyire
  • tutituti
    #28205
    http://greece.greekreporter.com/2012/09/11/arma-3-devs-arrested-for-spying-on-greek-military-base/

    Ez mennyire marketing húzás?
  • DancZer
    #28204
    Melyik része repített a mennybe?
    - A 100 m-es látótáv?
    - Az amikor lelőtte az AI-t az autó mögött kioldalazva, ahelyett hogy bemutatta volna a penetrációt és az autón keresztül lőtte volna le?
    - A gránáttól elrepülő papírdobozok?
    - Vagy az amikor menetközben kiugrott istenünk a stryker-ből sebesülés nélkül és a stryker neki ütközött egy láthatatlan falnak és kigyulladt?

    Én még mindig azt látom amit már 2 éve elkészítettek. Nanosuitos embert, csak katonai ruhában amihez most adtak videószerkesztőt.
  • Hogthar
    #28203
    A nagy terület a változatosságért jó, meg persze azért, hogy ne lehessen ki ismerni olyan szinten a pályát, szépen rátudj kerülni az ellenfeledre ahogy akarsz.

    Domi témában igazad van, de mellette azért még vannak olyanok játéktípusok ahol kihasználják a térképet, pl a Tea frontlines, vagy a MLacix BT, a DayZ-t már meg se említem.

    De csak ha egy átlagos 5 perc alatt összedobott coopról beszélünk, milyen unalmas lenne ha mindig ugyanazon a helyszínen játszódna?
  • DrRadon
    #28202
    Nem baj, a lényeg, hogy elakadás mentes a mozgás, fasza az animáció, jó a fizika, nem utolsó sorban szép a grafika. És nagyon frankó vs meccseket lehet játszani technikákkal is akár pár négyzetkilóméteren. Lásd: Majsz-, Tea pályák és miniVB.

    CSak a domihoz kell 400 km2, ott is csak azért, hogy mindig ugyanazt lehesssen csinálni 20 különböző városban.
  • JanáJ
    #28201
    Ezzel nekem egy bajom van, nem kettő. Az egyik hogy még nincs meg, a másik meg, hogy mikor fognak egy komolyabb mappot így "felszerelni"? Mert 200 x 100 méteren ok, de egy 20 x 20 km-es játék térképnél már szerintem elfogyna a "lelkesedés".
  • Hogthar
    #28200
    Megjelent a fény mód hála DancZernek:
    Design Mastery Sky and Sunrise