35048
  • JanáJ
    #28359
    "mivel a magas kezdősebessége miatt 600m-ig pontosabb mint a nehezebb 7.62-es"

    Erre van valami forrásod?

    "Nem hasonlítottam egy deszant fegyvert egy gyalogsági nehéz géppuskához, ezt nem tudom honnét szedted"

    Ezt petkonak írtam. ;-)
  • Petko
    #28358
    Pl. a Zrínyis "A gépkarabély használata" könyből, ahol hosszasan ecseteli a szerző a köztes lőszerek fejlődéstörténetét, és a fafej amerikaiak választását, hogy ők azért is a puskalőszerekhez közelebb álló nagy teljesítményű lőszert akartak elsőre történelmi, kulturális okokból(ez lett a 7,62x51-es). Aztán amikor az M14-es gépkarabélyukból próbálták lőni, a sorozat meg rohadt pontatlan lett a bika lőszer miatt.
    Ebből feltételezem, hogy még azoknál a relatíve nem túl nehéz géppuska kategóriába tartozó fegyvereknél is sokat tesz a latba (ráadásul az 5,56 sokkal rövidebb huzattávhoz készült)
  • DancZer
    #28357
    dejavum van
  • Edyl
    #28356
    Egyáltalán nem csodálkoztam, hogy a nagyobb lőszernek nagyobb a lőtávolsága, az 5.56-os lőszer lőtávját és pontosságát keveselltem, mivel a magas kezdősebessége miatt 600m-ig pontosabb mint a nehezebb 7.62-es. Tanultam ballisztikát, nem vagyok hülye a témához. Nem hasonlítottam egy deszant fegyvert egy gyalogsági nehéz géppuskához, ezt nem tudom honnét szedted. :)
  • JanáJ
    #28355
    Nem is állítottam ilyet.

    Ezt az 5.56/7.62x51 dolgot honnan szeded? Nem mondom, hogy nincs igazad, csak nem hinném, hogy van. :-) Eleve nem értem, hogy két más funkciójú fegyvert miért hasonlítasz össze.

    Szvsz nem ezen múlik. A sima Armában is pontosabban lősz ha fekszel, mint álva vagy gugolva. Az ACE ezen finomít, hogy plusz lehetőség a támasztás térdelve/állva.
  • Petko
    #28354
    lőtáv != pontosság

    Szerintem amúgy gyakorlatban az 5,56x45-ös lőszert tüzelő golyószórók/könnyűgpk. 400-800m-es távolságban általában jobb szórásképet mutathatnak mint a 7,62x51-es társaik. Egyszerűen ezen a távolságon, ahogy a karabélyoknál is, a sorozat jobban szóródik a nagyobb tömegű töltény hátralökése miatt.
    A kiinduló probléma gondolom abból ered, hogy az arma zseniális szimulációjában a vanilla verzióban mai napig nincs megoldva a fegyverek támasztása, míg az ACE-ban megvan. Vanillában a golyószórók/géppuskák szórása (amit gyakorlatban kitámasztanának állvánnyal) tényleg abszurd volt fekve, fedezék mellett térdelve/állva (amire valójában a katonának rá kéne támasztania) amikor még annak idején próbálgattam.
  • JanáJ
    #28353
    Mivel mi a gond?
    CSak a 400m-es lőtáv keveslése. Az azon csodálkozás, hogy egy erősebb lőszernek nagyobb a lőtávolsága, pláne ha hosszabb csőből lövik. Ezek a dolgok bennem úgy csapódtak le, hogy van még mit tanulnod a lőfegyverekről.
  • fkubi
    #28352
    Egyre kevesebb hajat latni a kepen :)
  • Edyl
    #28351
    Mert, mégis mi a gond vele?
  • JanáJ
    #28350
    Szerintem olvass utána a dolgoknak, mert nagyon össze vissza beszélsz. :-)
  • Edyl
    #28349
    Na igen, amikor rákerestem én is láttam, hogy az FN Minimi ejtőernyősöknek készült változata, de azért a 400 m-es hatótávolságot keveslem egy kicsit. :) Egy koszos kalasnyikov is pontosabb ennél.
    Én nagyon elfogult vagyok az 5.56-os javára.
  • JanáJ
    #28348
    Ahogy nézem az L110 a Minimi angol neve. De ez a Para változat, azaz ejéseknek szánt rövid csövű halál osztó. Szóval akár még reális is lehet a 400 m.

    "Pedig a valós életben is az 5.56-os lövedékek pontosabbak mint a nehezebb 7.62-esek,"
    Erre azért ne vegyél mérget, hidd el, a méret a lényeg. ;-)
  • Edyl
    #28347
    Köszi a segítséget. Igen, ez az m249-es utánzat. Akkor újra felrakom majd az Ace modot, a red dot-al felszerelt 5.56-os gépfegyverek a nagy kedvenceim. Pedig a valós életben is az 5.56-os lövedékek pontosabbak mint a nehezebb 7.62-esek, mostantól majd az m240-est használom sima armában ha távolról akarom tizedelni a takikat. :)
    Amúgy az Arma 3 mikor fog megjelenni?
  • Hogthar
    #28346
    Ez az m249 utánzat ugye?
    Aceben elég pontosak az 5.56 os géppuskák ellenben az alapjátékkal, próbáld meg hason, de igazság szerint alap armában 500 méter után az összes 5.56 os elkezd széthordani kivéve ha AI
    Ha jól emlékszem red dot van rajta, használd közelre, rájöttem ha nem tüzelsz az Ai-ra 50 méterig simán odatudsz lopakodni, közelharcban több esélyed van.
    Esetleg használj nagyobb kalibert m240 et vagy L7A2(baf), ha továbbra is távolról akarsz harcolni.
  • Edyl
    #28345
    Sziasztok

    Az lenne a kérdésem, hogy velem van-e a gond, vagy az L110-es géppuska (BAF) 400 méternél távolabb lévő célpontok ellen már tényleg használhatatlan-e? :) Az ACE modban egyik kedvenc fegyverem volt, az alap játékban viszont már teljesen pontatlan, van valamilyen trükk esetleg a célzáshoz, vagy ennyire félrehord közepes távolságon?
  • JanáJ
    #28344
    Franc :-(
  • Hogthar
    #28343
    Készül hozzá fegyver cserélő pack, ami azt jelenti hogy az alap arma 2 es fegyverek kinézetét lecseréli.
    Tervezem, hogy megcsinálom Acehoz is, tehát mind DayZ vel és Acevel működni fog, de azokon a szervereken ahol van csalás védelem szükséges, hogy saját Bi kulcsom fel legyen töltve különben, lefog vágni a szerver. Feltételezem DayZ online szoktad játszani, így valószínűleg hozzá nem fogod tudni használni.
  • balazsgigi
    #28342
    Á,tényleg köszi!
  • macleody
    #28341
    ArmA II Launcher 3.1.1
  • balazsgigi
    #28340
    Sziasztok!

    Van,vagyis volt olyan program,amiben be tudtam lőni,hogy móddal,vagy mód nélkül induljon a játék.Meg különböző dolgokat lehet beállítani benne.
    Ennek a proginak a neve kellene.
  • JanáJ
    #28339
    lájk.
    Ezt be tudom úgy tenni hogy pl ACE vagy Day Z alatt is fusson?
  • Hogthar
    #28338
    fejlesztem tovább a fegyver packom.
    Armaholic
    Bi forum
  • Hogthar
    #28337
    Köszönöm ez jól esett :)
  • Scottt
    #28336
    Elég ígéretesnek tűnik,több fegyverre is megcsinálhatnák..Ezt
  • zmok
    #28335
    Aztamindenit!!!
  • DancZer
    #28334
    Arma2: Take On Seattle Edition
  • SchwarzWEL
    #28333
    Páran lehet hogy ismeritek már, a BASC szervere ismét elérhetővé vált mindenki számára. Csütörtök esténként össznépi hent van! Aki ráér nézzen fel.Szerverinfó BASC mod szükséges, letölthető innen A pdf-et érdemes átnézni.

  • Solt
    #28332
    Na közben hazaértem...

    A kamera képe elég csalóka, gondolom jó meredek terepen van, de azért na... nem akarom bántani, maradjunk annyiban, hogy jók az őrangyalai! :))
  • Scottt
    #28331
    Szerencsétlen jenki baka egyedül a fedezékmentes hegyoldalon balfaszkodik,tömören :D
    Gascan:Leírás szerint 4x találják el,abból 3 fejlövés/karcolás ami azért elég kemény, hogy egy se volt telitalálat.
  • Gascan #28330
    futkározik nyilt terepen miközben isten tudja honnan lőnek rá.. mikor már úgy látja nem jó ez igy tovább visszavonulót fúj de a köves részen felfele menet fedezéket keresve nem sok esélye van .. úgyhogy meglövik talán 2x is és azt kiabálja h eltalálták
  • Solt
    #28329
    Mi a lényeg? Mobil netet nem akarom fogyasztani, mert a végét járom! :D
  • Scottt
    #28328
    Kicsit jobb minőségben,meg részletes leírással,most nagyon felkapott lett a neten ez a videó.
  • Gascan #28327
    http://www.break.com/index/soldier-films-himself-being-shot-by-taliban-2373200
  • repvez
    #28326
    Ha egy észszerü menü vanmegoldva akkor csak pár mp-be telik kiadni a parancsot igy nem kell olyan sok idöt az interakcióbol elvenni.
    Nálam ez ugy müködne hogy egy átlátszó "rózsamenü" szóközzel elöjönne és ha Shift vagy tab gombbal együtt nyomva müködne a menüben az egér ha felengeded akkor az egér a fegyvert irányitva. szóközzel ujra eltüntethető a menü.
    De általában a parancsokat fedezék mögül adják ki igy pár pillanat mindig van erre,de annyi nincs mint a mostani menüben.

    De mint irtam ehhez az kell hogy az AI rendesen tegye a dolgát és meglegyen a szervezeti hieralhia a tűzpártól az ezredig vagy fölé.
  • DancZer
    #28325
    Hogy választanál a menü elemei közt, ha nem egérrel? Ha meg egérrel választod, akkor hogy irányítod a katonát? Az nem praktikus ha futás közben nem tudsz alakzatot váltani, csak úgy, hogy megállsz.

    Olyat is írt a csóka, hogy a most meglévő (0-9)-et csökkentik majd 4-re.

    tpM:
    Szerintem is jó, de nem AI irányításra. Más az ha mondjuk egy tárgyon végzel interakciót(ami most az action menü), aminél nem kell az egér.
  • alma2
    #28324
    Csoka azt mondta 2013-ban jon, oldalon meg 2012 q4, kinek higyjek? :)
  • repvez
    #28323
    mondjuk azt sem értem , hogy miért ugy csinálják meg amenüt hogy közben nem tud ténykedni a katona. ez olyan min menetben nem tud tárat cserélni.
    Meg mintha a valoságban nem tudna parancsot osztani mikor lö vagy fut .
    Ezeknek a dolgoknak ugy kéne müködni , hogy szerves részeként szimultán folyamatosan lehessen alkalmazni mindent .
    Ilyen dolgoktöl lesz vontatott és lassú az egész.Van néhány játék amiböl lehetne ötleteket meriteni ahol jól müködö rendszer van.
  • JanáJ
    #28322
    Nekem bejön a jelenlegi. Igaz pilótavizsgás, de ez olyan mint az élet: általános, közép egyetem => OFP, ARMA, ARMA2... ;-)
  • tpM
    #28321
    Az ACE-ben lévő interaktálás is elveszi az irányítást, de mégis jó szerintem. Ezt máshogy nem nagyon lehet megoldani rendesen.
  • Scottt
    #28320
    Aha,szóval ilyen nem lesz? :D
    Pedig ez használhatóbbnak tűnik mint a jelenlegi..
    Az AI miatt ne fájjon a fejetek,úgyis szar lesz, de majd a community összekalapálja valahogy