35048
  • JanáJ
    #28399
    lájk
  • Hogthar
    #28398
    Hang modifikációból valaki arra készül, hogy learassa a babérokat
    J.S.R.S. 1.5 echo
  • Hogthar
    #28397
    csináltam pár új képet, de nem tudom megosztani mivel képfeltöltésről nem tudok linkelni, de akit érdekel itt megnézheti: [URL=http://forums.bistudio.com/showthread.php?141081-Design-mastery-weapons/page2]#18 hozzászólásnál[/URL]
  • tpM
    #28396
    Én Sahranin nem emlékszem hóra, szerintem Nogovával kevered.
  • Hogthar
    #28395
    való igaz
    én mondjuk szeretem a változatos pályákat ezért szerettem Armed Assaultban a Sahrani pályát, északon havas volt délen meg már voltak sivatagos részek.
    Arma 2 ben is eltudnám viselni a Cherno átmenet Takisztan változatot, átmenet lehetne pl.: a proving grund legalább használnánk is valamire....
  • JanáJ
    #28394
    Még egy: Day Z-síteni egy mapot mennyire melós? Konkrétan az ACR-ben találhatóra gondolok ami egy átdolgozott Cherno. :-)
  • JanáJ
    #28393
    Köszi néktek.

    "Minden térképen vannak objektumok a legtöbb térképen eltérőek, ezeket elő kell készíteni, egyrészt a betöltési idő megháromszorozódna"

    Ez csak akkor igaz ha beteszek egy trópusi, egy téli, meg egy normál mapot. De ha pl utest beteszem cherno mellé? Mert kb ugyan abból dolgoznak.
  • Hogthar
    #28392
    Minden térképen vannak objektumok a legtöbb térképen eltérőek, ezeket elő kell készíteni, egyrészt a betöltési idő megháromszorozódna, másrészt ha nem töredezettmentes Hypergyors vinyóval rendelkezel nagyon durván szaggatna a sok kezelendő objektum miatt.
  • tpM
    #28391
    A térképméret a betöltési időt befolyásolja, de ha már betöltötte az adott területet, akkor nem számít, hogy mekkora.
  • JanáJ
    #28390
    Okosok!

    Egy nagyobb map jobban izzasztja a gépet, vagy sem mert úgyis csak max 10km sugarú körben látok? Gondolok itt olyanra, hogy pl miért nem lehet összepakolni a mappokat? Mondjuk Cherno mellé éetenni utest. :-)
  • BravoFox
    #28389
    Köszönöm. Akkor azt hiszem, megvárom az Arma3-at, és majd azzal :)
  • Hogthar
    #28388
    Freevel rálehet csatlakozni az alap arma 2 - es szerverekre, csak sajnos a magyar szerverek nem arma 2 - n futnak hanem Arma 2 OA - n.
  • JanáJ
    #28387
    Tudtommal a Free külön fut, csak más Freeket haszonállókkal tudsz játszani.
  • BravoFox
    #28386
    Sziasztok!
    A minap letöltöttem az ARMA 2 FREE változatot. Ezzel be tudok jönni magyar, komoly szerverre? Ha igen, mi a szerver(ek) címe?

    Előre is kösz a segítséget.
  • JanáJ
    #28385
    Köszi. Sajnálom őket, de nem értem hogy lehettek ilyen hülyék. :-(
  • [NST]Cifu
    #28384
    A börtön story ott tart, hogy az állami jogászok hivatalosan is megkezdték az eljárást, ami ellen a védőügyvédek keresettel értek, és a szabadon bocsátást, illetve a vádak elejtését kérték. A gond csak annyi, hogy sztrájkolnak az bíróságok és jogászok az állami megszorítások miatt, így nem került bíróság elé az ügy.

    A fejlesztés állítólag folyik, ám ugyebár nyárra igérték az alfa tesztelést, de főleg a DayZ miatt valóban csúszik az egész, olyan három hónapot.
  • DancZer
    #28383
    Ha jól emlékszem az utolsó álláspont szerint decemberben jön az alfa.
  • JanáJ
    #28382
    Tényleg a börtönös story hol tart?
    Nem lehet, hogy a Day Z miatt tolják az A3-at?
  • tpM
    #28381
    Nem tudom ennek mennyi köze lehet ahhoz, hogy Ivan Buchta az A3 kreatív vezetője egy görög börtönben csücsül.
  • repvez
    #28380
    Nagyon leültek bisék az A3 hirekkel.Már pár honapja semmi uj nincs róla.,ahhoz képest, hogy már javában kéne tolnunk az Alfa verziót ahogy elöször igérték, söt talán Q4-re igérték a véglegest .
    Akkor ebböl megint 13 Q3 nál elöbb nem lesz semmi
  • Hogthar
    #28379
    megvan az utolsó simítás is az aimpointon, ráadásul az m4 új model simításokkal is végeztem, megtudod beszélni a zGuba barátoddal, hogy odaadja a parallax megoldását?
    csak azért mert ha a modellen is kell módosítani még most jó lenne ha most sikerülne beállítani, a neve természetesen ott lenne a készítők listájánál.
  • Hogthar
    #28378
    Feltöltöttem Youtubera ezt a videót amit még 2-3 éve vettem fel.

    A parallax működik rendesen, de a fegyvert belsőnézetes Lodját külső nézetes Lodnak kezeli.
    A belső nézetes Lod azért fontos mert nincs megfelelő ütközés model és látnánk, ahogy a fegyver belelóg a falba vagy bármilyen objektumba, így a belsőnézetes Lodban lévő modelt mindig előrébb helyezi.
    Itt is látszik hogy a kéz belsőnézetes Lodba maradt csak a fegyver nem. Ha odaálltam volna egy falhoz a fél fegyver eltűnt volna.
  • Hogthar
    #28377
    igen igen igen, már nagyon rég szeretném elérni a parallax hatást, de mindig hibás lett
  • tpM
    #28376
    zGuba kollegám egy ideje írt egy kis komponenst, ami a holografikus irányzékoknál a célgomböt térben helyezi el, tehát a "pötty" mindig egy helyre mutat, függetlenül attól, hogy milyen szögből nézel bele. Ez egy apróság, de TIR használata és/vagy szem elé tartott fegyverrel való sétálás esetén hasznos tud lenni. Érdekel?
  • Solt
    #28375
  • Hogthar
    #28374
    újradolgoztam az aimpoint comp m2 es modelt:

    Játékban nem takar ki ennyit amikor belecélzol.
  • Wampa reloaded
    #28373
    Lol...ezt nem nekem irtad, de rám is áll.
    Kenegetni kell, majd elmúlik :P
  • Wampa reloaded
    #28372
    Üdv

    Rapid kérdés.
    Teszem fel az ARMA2 őt, hivatalos dvd, nem warez, befejezi a csicska a telepitést és kiirja inditáskor bad serial number given in setup.

    Akkor hogy a jó ****ba engedett tovább telepiteni és mi a *****ja a teendő ilyenkor?
  • lee56
    #28371
    Jaja, és milyen profin utánozza ezt a nehéz animációt :))
    Ezt igazán csak az tudja értékelni, aki még a Flashpointtal kezdte anno. :)
  • JanáJ
    #28370
    Próbálta már valaki felhekkelni a DLC-et W8 alá? Az ACR felmegy, de a BAF és PMC nem. :-(
  • [NST]Cifu
    #28369
    Hatalmas!

    A legjobb a kocsiba be- és kiszállás animációja. :)))
  • Nesu
    #28368
    ZSÍRRRRRRRRRRRRRR !!!!
  • Solt
    #28367
    :DDDDDDD
  • lee56
    #28366
    Ez kedves :)
  • Scottt
    #28365
  • Nesu
    #28364
  • JanáJ
    #28363
    Feltételezem 400 méterre nem állva vagy térdelve akart lőni egy sac 10 kg-os Minimivel. Ha fekszel akkor meg nem hinném, hogy jelentős a különbség M249/M240 vonalon.
    Abban igazad van, hogy hiába pontos az adott fegyver állványon, ha pl kézben nem, mert nem bírod uralni.
  • Petko
    #28362
    Hát gondolom ez a nyomorult Newton 3. törvénye még azzal sincs tisztában, hogy egy karabélyban vagy egy golyószóróban/gpk.-ban használják az adott lőszert.
    Persze nehezebb fegyver, nagyobb a tömege, ki is támaszthatják stb. de jó kérdés, hogy mekkora fegyvertömegtől felfele közömbösödik a nagyobb teljesítményű lőszerrel járó sorozatnál jelentkező visszalökésből eredő pontatlanság.
  • Hogthar
    #28361
    Valóságtól függetlenül, arma configját ahogy tanulmányoztam a következők jöttek le:
    A töltény típusa a sebzést és a távolságot határozza meg alap helyzetben.
    Minél nagyobb a kaliber annál később hord el a töltény és a annál többet sebez.
    Bár bizonyos AK típusoknál hiába nagy a kaliber mégis kevesebbet sebez, csak messzebbre visz pl.: 7.62*39(ak 47) ellenben az 5.56*45(m16a4).

    Ami még itt fontos lehet a fegyverhez hozzá van rendelve a visszarúgás, szórás, és az ügyesség. (tehát külön van configolva a tár/tölténytípus és a fegyver.)

    A visszarúgástól függ mekkorát ugrik a fegyvered tüzelés után( ha nem lenne elég egyértelmű)

    A szórás befolyásolja hogy a kalibernek megfelelő lőtávol belül mennyire pontos a fegyver(befolyásolja a lő távon kívüli hordás értékét)

    Az ügyesség a fegyver imbolygását és mozgékonyságát határozza meg azaz ettől függ milyen könnyű célba állítani a fegyveredet, ez a nagyobb kalibereknél észrevehető leginkább pl m107 nél elég látványos ahogy a puska csak később vonszolja oda magát ahová célzunk.
  • JanáJ
    #28360
    Nem értelek.
    Ha M16/M14-el lősz sorozatot akkor persze hogy az 5.56 a tuti.
    Ha M249/M240 akkor miért lenne pontosabb a Minimi?