35048
  • tpM
    #28279
    Én ezeket JSRS hangoknak hallom, legalábbis a visszhangok mindenképpen onnan vannak. Maga a "dörej" is hasonló, fémes, puha, életlen valami. Nem szeretem az ilyeneket.
  • [NST]Cifu
    #28278
    @Scottt: Azért én kiváncsi lennék a Görögök hivatalos verziójára is... ;)

    @Tiborc: Csak tőmondatokban:

    -Először is nincs hivatalos vád még, azok a korai hírek, amelyek szerint kémkedéssel vádolják őket, illetve az ArmA3-al összemosták a dolgot, teljesen falsnak nevezik.
    -Az állítás szerint mindkettőjüket a játékban bekerült sziget vonzotta, de a játékban lévő sziget az eredeti 75%-al kisebb méretű verziója, ráadásul teljesen eltérő, alternatív 2035-ös állapotban.
    -A két fejlesztő által készített képek nem különböznek a többi turista által készített képektől és videóktól.

    -A rövid hivatalos véleményük:
    *Csak nyaralni voltak Lemnos szigetén
    *Nem hatoltak be semmiféle katonai objektumba
    *Nem készítettek egyetlen képet sem, amit felhasználnának az ArmA3-ban

    -A Bohémia vezetői odautaztak és beszéltek velük, a körülményeket keménynek nevezték, de akikkel kapcsolatban kerültek azok korrektül viselkednek velük szemben.

    -Igyekeznek mindent megtenni, hogy a két társuk szabadulását elérjék, ezzel kapcsolatban minden segítséget és felajánlást örömmel fogadnak.

    Eddig a summázás.

    A saját, személyes véleményem:
    -Akárhogy is nézzük, két potenciálisan figyelemre méltó emberkéről van szó. Ugyanis bár folyamatosan az ArmA3 kerül szóba, de a BiS egyben katonai kiképzőprogramokat is készít. Szóval már csak ezért sem könnyű azzal védekezni, hogy hát ők csak nyaralni mentek.
    -Nincs hivatalos görög nyilatkozat (legalábbis én nem találtam)
    -Egyfelől egy kicsit valóban felfújtnak érzem a dolgot, mert lehet, hogy a görögök csak rá akartak ilyeszteni a BiS-esekre. TEK reloaded, de azért a fentiek miatt mégse, ez egy fokkal komolyabb, mint játékfegyverrel ücsörögni egy előadáson. Másfelől viszont ilyenkor illő dolog körültekintőnek lenni turistaként is.

    *Én egy kicsit szerecsenmosdatásnak érzem a BiS nyilatkozatát, de lehet, hogy csak a megfogalmazás szerencsétlen. Ahogy fent megjegyeztem, csak az ArmA3-ról ejtenek szót. Kommunikáció szempontjából szerencsésebb lett volna azt nyilatkozni, hogy nincs közük egyetlen BiS játék vagy program munkálataihoz, nem anyagot gyújteni mentek. Igen, szőrszálhasogatás, hiszen a "csak turisták" erre utal, de mégis tisztább képet adna.
    *Ezzel együtt is erősen kétlem, hogy egy egyszerű túlkapásról lenne szó, ám ez a személyes véleményem, semmi több...
  • Hogthar
    #28277
    Elfüstölt a másik vinyóm, de sikerült lementeni róla sok mindent, TpM ilyenek a hangjaim. Stúdió minőség és valós fegyverek hangjai, vannak torzulások hangtompítóknál azt a JSRS keveri rá.
  • Petko
    #28276
    Hát ez már majdnem eléri a magyarországi színvonalat a TEK es rajtaütéssel a BME-n. Ha jól veszem ki az őrizetbe vétel után ezek szerint előzetesbe is kerültek.
  • Panzeradler #28275
    Magyarul röviden leírná valaki? Köszönöm!
  • Scottt
    #28274
    Hiv. válasz: Prague, 17th September 2012

    Since last Sunday, when two Bohemia Interactive, a.s. employees, were arrested on the Greek island of Lemnos, much speculation about what happened has circulated online. It’s been rumoured that they entered restricted military areas or gathered photographic references of military bases in order to improve the visual fidelity of Arma 3, a PC game currently under development by our company. Far in advance of any formal charges - only hours after they were detained by the local police - many media outlets immediately suggested spying and, only one day later, specifically referenced Arma 3.

    Having travelled there, and after meeting personally with them both, as well as their lawyer who is fully acquainted with the Greek authority’s investigation file in detail, we can assure you that these insinuations are completely false and without substance. These employees - our friends, Ivan Buchta and Martin Pezlar - visited the island as tourists. Their holiday was a product of their interest in the island, triggered by their work on Arma 3 over the past two years of development.

    They took photographs and videos in public areas, as countless tourists arriving to enjoy the beauty and hospitality of Greece may well do. These included a short video as they drove through the main road passing around the international airport, where in one short part of the video off in the distance some hangars and other buildings of the complex can be seen. It's very likely that many tourists may have pictures similar to those taken by Ivan and Martin in their own family albums, without being aware that they put themselves or their families at risk.

    We sincerely hope that the whole situation is no more than an unfortunate and deep misunderstanding. The in-game Limnos is close to completion, and it’s far from an identical replication of the real place. It was heavily modified to fit the game’s backstory, a purely fictional 2035 setting. It was rescaled to only 75% of the real island, and it does not attempt to display any real world military installations situated on the island of Lemnos.

    To summarize the situation:

    They visited Lemnos on their holiday as tourists.
    They did not enter any military area.
    They did not take any pictures of any military objects to be used in Arma 3.


    Martin and Ivan, currently being detained in Mytilene, relayed this message to their friends and family:

    "The conditions are tough, but the people we meet treat us fairly and correctly. It is all a completely absurd misunderstanding that will certainly be quickly explained. We mainly think of you, our families; you have to stay calm and not to worry about us. We hope we will meet soon."


    We apologize for any possible delay or lack of communication regarding this important matter. At present, all and every possible effort goes towards supporting Ivan and Martin, their families, and to getting the guys safely back home. Any form of support for our imprisoned colleagues and friends will be more than welcome.
  • [NST]Cifu
    #28273
    Bocs, de azért a "bekerült a képbe pár hangár" erős csúsztatás.

    Ha egy kefírköpülő és egy pék éppen Görögországban nyaral, majd hajókázás közben oda vetül a kamera lencséje egy katonai objektumra, azért még nem tartóztatnak le senkit. Tudom, én is fotóztam sétahajórűl Korfu szigetén radarállomást, és mégse volt még csak egy sötét nézés se, nem figyelmeztetett a hajó kapitánya se.

    Nem véletlenül voltak Lemnos szigetén, anyagot gyűjtöttek, de nem kértek engedélyeket, nem egyeztettek senkivel erről. Hiba volt. Őszintén szólva csodálkozom, hogy ekkora bagatel hibát vétettek...
  • Scottt
    #28272
    Fegyver customizáció egy az egyben Crysis koppintás.
  • palinho96
    #28271
    kémkedés... :/
  • Gascan #28270
    amúgy mivel vádolják őket?
  • DancZer
    #28269
    Akiket lecsuktak az Ivan Buchta és Martin Pezlar. Ivan az Arma Lead designe-re úgyhogy elég nagy gáz van. Állítólag kamerázták a tájat és belekerült a képbe pár hangár és ez elég volt a hatóságnak. (Véleményem szerint miután a szigetre értek a titkos szolgálat követte őket és csak a lehetőségre vártak)
    Itt javasolnak pár módot amivel talán segíteni lehet rajtuk:
    http://rocketkiwi.tumblr.com/post/31744919816/my-friends-are-in-prison
  • Hogthar
    #28268
    Arma 2 DayZ konkurencia és egész jó megoldások vannak benne, itt is szigeteket csinálnak meg. Kár hogy a Zombizást akarja szimulálni nem a harcot.
  • JanáJ
    #28267
    franc :-(
  • Solt
    #28266
    Most már megint annyi! :S Amikor beírtam még 8,5 volt... a TOH topikban ketten meg is vették! :)
  • JanáJ
    #28265
    én 30-nak látom :-(
    link
  • Solt
    #28264
    8,5 ajró a TOH steam-n...
  • repvez
    #28263
    Egész jó video csak kár hogy a játékban ilyet soha nem lehet tapasztalni ez csak a scriptek és a megvágott videonak köszönhető.
    Remélem A3ban lesz normális kampány és egyedi küldetések
  • JanáJ
    #28262
    "lényegtelen.. itt is van takaró cső aminek a szakneve külső cső. AirSoftban és élőben is ;)"

    Nincs igazad, csak egy jó szándékú megjegyzés volt, hogy ne égj be társaságban ilyennel. ;-) itt e

    Arma: Arra készülj fel, hogy az Arma sorozat általában a kiadás után pár hónappal lesz használható, addig kb alfa teszt. :-S
    De Nohab már leírta, a szó amit Keresel Arma 2 Free. :-)
  • palinho96
    #28261
    aham. most azon gondolkozom, hogy megvárjam-e az ArmA III-at és akkor tiszta lapokkal betanulom és valami csapat, raj szintű mozgásos játékot próbálnék vele, TS-en összehangolva beszéddel ;)
  • DancZer
    #28260
    Innen megtudod venni az Arma 2: Combined Operations-t amihez a többi DLC-t megszorításokkal(ahogy free-nél is alacsonyabb minőségű fegyverek, textúrák valamint kampány nélkül) ugyan, de már ingyen megkapod javításokon keresztül.
    https://store.bistudio.com/action-fps-games
  • palinho96
    #28259
    Ha megveszem ArmA II-őt akkor a DLC-k ingyenesek vagy pénzesek (akkor menniy kb) és mennyire fontosak? :D
  • Hogthar
    #28258
    imádom amikor ezt csinálja
    Na akkor újra a Link : mostmár legyél jó
  • Hogthar
    #28257
    Egyébként a képet a karaktert mutatják be nem a fegyvert, ezeket a fegyvereket már kiadtam jó fél éve. DM M4 variants
  • [NST]Cifu
    #28256
    A külső csővezető szakfogalmat nem ismerem, pedig sportvadász, golyós- és sörétes puska, ill. marokfegyver és lövészetvezető vizsgáim vannak. :)

    Más részről az M16A2/M4A1 esetén (ha jól látom a képeket) az előágy közvetlenül a csőre van ráfogatva, ettől függetlenül szvsz Gascan megjegyzése (ha nem is szakszavakat használt) érthető volt.

    A "komolyabb" mesterlövészfegyver folyományok, mint az SR-25 esetében ugye lengő cső van, vagyis az előágy nincs kapcsolatban a csővel, a tokhoz van rögzitve, ha esetleg olyan fegyver lenne mégis a képen.
  • palinho96
    #28255
    lényegtelen.. itt is van takaró cső aminek a szakneve külső cső. AirSoftban és élőben is ;)

    Szomszédom hivatásos katona. :D Ha akarod megkérdezem ;)
  • JanáJ
    #28254
    külső és belső cső AS-ben van
  • palinho96
    #28253
    köszi :D
  • DancZer
    #28252
    Hajrá! Én most vettem meg, már alig várom hogy legyen időm játszani vele. Ráadásul most ment le 37%-al az ára. 30 euró a Hind-el. Lehet vele gyakorolni az A3 ra!:D
  • Nohab
    #28251
    5. Kompatibilis a fizetős Arma 2-vel, csak nem használhatsz hozzá modokat, illetve a textúrák lesznek (khm.) elnagyoltak.
  • Nohab
    #28250
    Warez helyett az Arma 2 Free-t próbáld ki. 1. Nincs normális törés. 2. Nincs a warezben multi. 3. A Free a legújabb javítás szintjén áll (az itt kurvára fontos). 4. Meee csak.
  • palinho96
    #28249
    A válasz elmaradt? Valakihez am belehetne így szálni? :D
  • Gascan #28248
    ha nincs handgrip a fegyveren is szoktam látni videókon hogy a tárat fogják előről és nem a "csövet" .. csak innen jutott eszembe
  • Hogthar
    #28247
    miként fogja a fegyvertől függ, de igen simán meglehet, erre szakosodtam is egy időbe.
    Ha esetleg arra gondoltál, hogy útközbe váltani ahhoz egy sript kellene, de simán meglehet oldani mivel a fegyver tartás animáció külön fájl csak a a fegyverhez hozzárendeltet kellene cserélni. Mondjuk egész jó ötlet, nekem is vagy elülső markolat a g36 on, ha közel harcolok azt fogom, ha távoli célt akkor az előagyat. Lehet utána nézek ennek ha az egyiket fogod kisebb a visszarúgás, de nagyobb a kilengés a másiknál meg pontosabban tudnál lőni de nagyobb visszarúgással, bár ez már túl túl ....
  • palinho96
    #28246
    teljesen igazad van.. Este van már nekem is ;)
  • [NST]Cifu
    #28245
    Ha ennyire szakszerű akarsz lenni, akkor viszont nem használod a "golyó" szót, lévén már régóta nem golyót lőnek ki a modern tűzfegyverek.

    A helyes megnevezés a lövedék.
  • Gascan #28244
    miattam akár szárazfülű tapsifüles is lehet ha megértitek mit akarok :)
  • palinho96
    #28243
    az nem cső, hanem előagy ami a külső csővezetőt tartja, amiben van a belső cső és abban mozog a golyó! :D
  • palinho96
    #28242
    Hali skacok!
    Lenen egy pár kérdésem.
    Ez az Arma játék mindig is felkeltette a figyelmem.
    Az a helyzet, hogy Én ehhez jelenleg hülye vagyok.
    Tört (Warez) verzióval lehet csapatban ONLINE küldetéseket csinálni?
    Mondjuk Pár haver (4-5-6)+Én lehetne-e tetszésünk szerint választani egy pályát és ahhoz küldetéseket és lehet-e úgy játszani? :D
  • Gascan #28241
    egész jó ...

    olyat is meg lehet csinálni hogy ne a csövet tartsd hanem félig a tárat és félig a csövet, vagy csak a tárat előről?
  • wardogzombie
    #28240
    Erre én is emlékszek