35048
  • [NST]Cifu
    #28119
    A CryEngine akkor tökéletes, ha single-player játékot csinálsz, sajnos a netkódja botrányosan rossz (az MWO-nál gyakorlatilag újraírták ezt a részét a motornak).

    De amúgy igen, én is támogatnám a CryEngine-es ACE-t. ^_^
  • Hecker007
    #28118
    Ezek a lehetőségek vannak PhysX beállításoknál.

  • Scottt
    #28117
    Ennyi erővel akár Cryenginekre is fejleszthetne az ACE team,és itt legalább a fizika is működik rendesen.(Vagyis jobban szvsz mint az A2-ben)
  • [NST]Cifu
    #28116
    szerezni kell egy 8800GT-t és meg van oldva a physX :D

    Vagy nem. Egy időben szórakoztam vele, nyűglődés volt, időbe telt, amíg megfelelő szoftvert hoztak össze a fanok, stb...

    Arma 3 nem fogja támogatni a GPU-s gyorsítást.

    No erre kiváncsi lennék. Miért használnák az nVidia fizikai motorját, ha az nVidia számára hasznos eleme (nevezetesen hogy kihasználja a videókártyáit) nincs beépítve. Egyáltalán le lehet tiltani a PhysX GPU gyorsítását?
  • DancZer
    #28115
    Arma 3 nem fogja támogatni a GPU-s gyorsítást. Szerintem is PhysX-et használnak hozzá. Elvégre azzal a legegyszerűbb, ha már kéznél van.
  • Hecker007
    #28114
    szerezni kell egy 8800GT-t és meg van oldva a physX :D
  • [NST]Cifu
    #28113
    Figyelembe véve hogy az nVidia féle PhysX-et használják, gondolom fizikai alapú. Hátránya, hogy ha nem nVidia kártyával futtatod, akkor csak a CPU fogja számolni, ez pedig kihatással lehet az FPS-re...
  • Hogthar
    #28112
    ha fizikával oldják meg akkor minden jármű hatással lesz rá szerintem.
  • DancZer
    #28111
    Nem biztos, hogy fog dudorodni. Ezt helikopter csinálta nem repülő és amíg nem látunk ugyan ilyet repülőtől semmi garancia nincs rá, hogy annál is megcsinálták. Még az sem biztos, hogy minden füstre hatással van. Lehet, csak rakéta füstre működik. Bár szerintem általános megoldást csináltak és minden füstre működni fog, de csak a heliknél. Majd kiderül, reméljük a legjobbakat. :-)
  • tpM
    #28110
    Óh, emlékszem még 2008-ban Solttal meg m1c1vel toltunk valami jóféle ACE 1 coopot, amelyben egy A-10zel átrepültem egy kiégett jármű által létrehozott füstöszlopon. Akkor m1c megjegyezte, hogy milyen király lett volna, ha valahogy "arrébblibbent" volna a füst ott, ahol átrepültem rajta. Akkor csak dudorodott a nadrágunk, és persze legyintgettünk, hogy áh, ilyet biztos nem látunk egyhamar... de ezekszerint van rá esély.
  • DancZer
    #28109
    Két új feature volt látható a GC-n:
    1. Füstre hatással van a helikopter rotorjai. 8:30-nál itt látható: http://www.gametrailers.com/videos/oymbet/arma-iii-gc-2012--tech-demo-walkthrough--cam-
    2. A célkereszt mindig ott van, ahova lőni lehet(tehát nem a képernyő közepén van). Például ha fedezék mögül nem lehet kilőni akkor a fedezékre ugrik. Ez pedig itt látható: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=yViDJGTCZ5E#t=382s
  • Hogthar
    #28108
    Jah igen, nekem is feltűnt, jót mosolyogtam rajta. Ez arma 2 ben is így van, az-az akadály ahol te át tudsz jutni úgy ,hogy pl lépned kell vagy kúszni ott az ai egyszerűen át tud futni. Engem annyira nem zavar, csak akkor amikor az ellen át fut egy olyan falon aminek az alján van egy kis lyuk, aztán jól hátba lő.
  • DancZer
    #28107
    Már linkeltem régebben ezt egy cikkel kiegészítve.
    Az tényleg mókás, előtte pedig átfut a bajtársa egy térdig érő téglafalon. :D
  • Hogthar
    #28106
    A Ban-t úgy kérném, hogy még csak rá se tudjak nézni a topikra okés?

    Itt egy új videó. Figyelem, nagyon bénán játszik az illető vele, én már majdnem sírtam(még nem döntöttem el, hogy a nevetéstől vagy a fájdalomtól), egyik ellen a kő előtt guggol és nézelődik, a fickó kétszer is átvitte rajta a célkeresztet, de nem vette észre. Másrészt nem szeretem ezt a toporzékolást amit leművel.
  • lee56
    #28105
    Azt majd meglássuk tényleg ha kijött a játék, de úgy legyen :))
  • DancZer
    #28104
    Szerencsénkre nem elégednek meg 5%-al. :-)
  • lee56
    #28103
    Szerintem elég lenne már pusztán az is ha valaki még beszállna mondjuk a crytek, a consumer piacra szánt ralistic military shooterek világába, ha másra nem is, arra hogy jobb Arma III-at kapjunk majd mindenképp jó lenne :) Mármint lett volna, ezt ugye már sosem tudjuk meg :)

    Tény hogy BIS-nek nagyon jó dolga van így, ha csak 5%-al alkotnak jobbat mint ArmaII, már elmondhatják hogy fejlesztettek rajta, mi meg örülhetünk mert tényleg csak ez van :)
  • Anonymusx
    #28102
    Ha a steamen megvenném az Arma 2-őt, meg lehetne valahogy oldani hogy magyar legyen? (mivelhogy nálunk magyar nyelven jelent meg)
  • DancZer
    #28101
    Ahhoz azért az is kéne, hogy jobb legyen mint az ArmA. Azt azért ne felejtsétek el, hogy ez még alfa verzió. Még fél évük van fejleszteni, ami rengeteg idő.
  • tpM
    #28100
    Végre valaki, aki átlát a szitán! :D

    Ték.
  • DrRadon
    #28099
    Most már elkéne egy kis szigor! Tpm trollkodni jár ide, hogthar meg eteti a trollt. BAN-t nekik :D
  • [NST]Cifu
    #28098
    Ez is kismilliószor le volt már írva: a rajongók 99%-a rá se nézne az ArmA3-ra, és örömmel felejtené el a BiS-t, ha lenne versenyképes alternatívájuk. Csakhogy nincs...
  • Hogthar
    #28097
    Érthető, hasonló képen vagyok a nőkkel.

    DancZer köszi működik, ha minden a terv szerint halad hamarosan lesz egy meglepetés módom nektek.
  • tpM
    #28096
    Az utálat is valamilyen érzelem, tudod, szerelemből is tud az lenni, ha az illető folyamatosan csalódást okoz, semmibe veszi az érzéseidet. Nem játszom mással, mert nincs más, ez tartja életben ezt a vackot. :D

    A "hang módom" sem csinálnám, ha annyira utálnám ezt a hálátlan szemetet amúgy. :D
  • Hogthar
    #28095
    Hát persze nekem is elment nem is egy ismerősöm és ők nem ezt mondták. Nem értem ha ennyire utálod miért követed nyomon minden újdonságát. Csak azért ,hogy utána mondhasd milyen vacak? Nem értem, ha nem tetszik az arma hagyjad és játsszál mással, de előtte még ad ki a hang módodat.
  • tpM
    #28094
    Egy ismerősöm elment erre a GC-re, és elmondta, hogy ez egy Arma pár új featurrel, és sok ősi hibával. Hiába van rendes újratöltés anim, meg többféle testtartás, ha ugyanúgy elakadsz minden szarságban, mint az előző részekben...
  • Gascan #28093
    a változások legnagyobb részét a rajzolók hozták meg ... a dx11en kivül mi az amit még hozzátett a programozócsapat? ... de ugyan ez van a carrier commanddal meg a többi játékukkal... olyan mintha túl sok rajzólojuk lenne relative kevés programozóra

    a ragdollt valamiért nem nagyon akarják mutogatni :)
  • tpM
    #28092
    Amúgy ha már grafikánál meg mindenféle csillivilli újításnál tartunk... a holografikus irányzékok miért nem működnek még mindig? Annak legalább lenne valami normális funkciója.
  • repvez
    #28091
    Nekem egyre jobban kezd elmenni a kedven töle, az eddigi videok alapján,mert a grafikai fejlesztéseken kivül semmi küönbséget nem véltem felfedezni az eddigi verziokhoz képest.

    A fegyverkezelés még most is ugyan olyan borzasztoan körülményes mint eddig.
  • lee56
    #28090
    Ezzel mélységesen egyetértek, bár azért csak nem baj ha a grafika is fejlődik :)
  • DancZer
    #28089

  • DancZer
    #28088
    Megérkezett az utolsó Gamestar.de videó rész ami már az AI-ról szólt!
    Röviden összefoglaltam, hogy miről is van szó a videóban.http://www.arma3.hu/80-arma3/99-arma-3-gamestar-de-video-sorozat-7
  • DancZer
    #28087
    Azért nem fut rendesen, mert dx9 ami elavult és visszafogja az engine-t. Azért váltottak dx 11 re, hogy ezt a folytást megszüntessék, nem csak azért hogy szépítsenek. Végre mindenből az újat tudják adni(dx11, physix 3).
    Ha jól tudom ott i7 es gépeken demóznak(valamelyik videóban mondták).

    Az AI egész jó mozgott fától fáig.
  • tpM
    #28086
    Bizony, meg legyen hatással az eső a lövedékekre (a'la VBS 2), meg befolyásolja a repülést, a látásviszonyokat stb.

    Radon: Arma 1-ben nagyon undorító normal map-ek voltak, viszont a 2 grafikája már tényleg teljesen jó, pláne, hogy még ez sem fut senkinek rendesen.
  • DrRadon
    #28085
    Így van! Nekem még az Arma1-es graf is elmenne, ha mellette minden úgy mozogna, dőlne, hullana darabjaira és szólalna meg ahogy a fizika diktálja.
  • [NST]Cifu
    #28084
    Sérülésmodell, rombolható táj/épületek, időjárás (régi vágyam az ilyen játékokban, hogy az esőtől sáros legyen a talaj), stb...

    Lenne mit kifejteni. Mivel szint ezekről nem sok szó esik, félek nem is igazán várható áttörés ezek tekintetében...
  • Scottt
    #28083
    Vajon milyen PC-n és beállításokkal futtathatják? Egész kellemesen fut.
  • tpM
    #28082
    Fizikát, hangokat, animációkat, egyéb fontos játékmechanikai újításokat.
  • lee56
    #28081
    Miért mit vártál, hogy rögtön a hídonátmenetelés bugmentességét fogják demózni? :D Mi mást mutogatnának mint ami szép és jó? :) Akit érdekelnek a részletek meg hogy mi van a motorháztető alatt, az majd beleássa magát, vagy megvárja még valaki ezt megteszi és felblogolja valahova a netre :)
  • tpM
    #28080
    Te láttál valami lényegeset? Az a baj ezekkel az Armás kis bemutatókkal (az összes Arma résznél eddig), hogy nem az Armásoknak szól, hanem ezeknek az odaeső akárkiknek, akiknek valószínűleg lövése sincs az egészről. Jó, talán DayZ miatt tudják, hogy ez valami taktikai akármi puskákkal meg sok AI-val meg nagy területtel, de még mindig ott tartunk, hogy ezeken a bemutatókon "nézd milyen szép a grafika, nézd milyen szép a naplemente, csillog a tenger, nézd milyen hangulatos ez a falu, nézd, végre van "dinamikus" torkolattűz". Elnézést kérek, de ez semmitmondó lfsz, és fél órán át ez megy, és az eddigi "showcase" videók is erről szóltak, meg a lubickolásról, meg a lőtéri szarságról.