35047
  • Fürtös
    #34566
    Köszi a tippett, működik!
    A szerver fut, RHS mod(mind a 3) CUP terrain Maps és Core és CBA_A3 kell hozzá.
    Egyelőre csak egy alap Vehicle dm pálya fut.
    Használjátok egészséggel
  • repvez
    #34565
    Na mivel én nem PvP-zek igy akkor abban egyetértünk , hogy singlében nem jó , legalábbis nem olyan aminek lennie kéne.
    Nekem sem a grafika miatt van bajom, csak azok a dolgok amiket felsoroltam azoknak van egy grafikai vonzata is, a fizikai változásoknak muszáj valahogyan megjelennie grafikusan is.
    Ami most grafikusan nem tetszik az a fü és a fák lombjainak a megvalósitása, hiába probáltam az összes élsimitási eljárást és részletességet a grafikán állitani, de zizeg az egész és pár méterre bukkanak elő az ujabb csomók, 3km es látás és 60fpsnél is. Pár persz után már fárad a szemem miatta, ez más játékoknál még akkor sem jelentkezik ha nincs meg a minimum 25fps sem.

    A helikopterezés egy félkarú óriás, hiába jó a repmodel, ha a gép ugy sérül ahogy ... HP alapon
    A kabinban nem lehet leolvasni a müszereket, a kabin nézet teljesen rossz, olyan érzése van az embernek, mintha 5m-re ülne tőle a másodpilótája és 2m-re lenne a müszerfal tőle. Ahhoz nem kell szimulátornak lennie és minden rendszert leprogramozni, hogy legalább a kabinnézet valós legyen és a müszerek müködjenek. A DCS-ben is 2 gombbal indulnak a gépek ,de ott legalább hihető a kabinnézet.
    Itt meg a futurisztikus kinézet is rontja a beleélés faktort.
    Ezért nem is vettem meg a DLC-t, mert azt hittem, hogy a repmodellen kivül ezeken is javitanak és a fegyverek kezelésén, igy ez nekem kevés tartalom, hogy pluszba fizessek.

    A tipikus, honnan lönek, meg inkább bosszantó.Miért? Mert egy karabély pásztázott lötávja amivel a legtöbb gyalogos mászkál 300m, de inkább közelebb.Namármost azért 300 méterről egy lövés egy halállal nehogy leszedjen, füleg nyilt irányzékkal.Ha meg elpufogtat mellém pár löszert akkor jön be amit mondtam, hogy nincs a vizuális visszacsatolás, hogy huzzak el mert baj lesz és egy hozzávetőleges irányt azért igy már lehet tudni.A másik, hogy nincs élet a szigeten, hiába nagy a pálya , de az a pár ember elveszik rajta singlébe meg értelmetlen is máshova bóklászni, mert ugysem lesz a hátországban semmi , mikor a feladatban csak az 1km-re lévő faluban van csata.Rajtad kivül nincs más egység aki a sziget egyéb pontján harcolna.

    CQB meg teljesen hiányzik az AI nem nagyon használja még ezt a puritán épületet sem , nem hogy épületen belül szobáról szobára ,de még egy 2. emeleti ablakon sem, csak ha odatette a pálya szerkesztő.

    Gondolom, hogy PvP-nél ezek a hiányoságok kevésbé játszanak,de ez nem a játék érdeme, hanem, hogy a játékosok kiiktatják.

    Tömören :
    Fizika
    Sérülés
    fény árnyék rendszer
    AI
    Ha ez a külön DLC lett volna az eddig megjelentek helyett mindet megvettem volna, de igy csak plusz tartalom, de az alapgondok megmaradtak
    Amig ezek az alapok nem változnak addig minden más felesleges eröforráspazarlás.
  • Hogthar
    #34564
    Csak ahhoz a módhoz lehet kulcs ellenőrzést amihez készült kulcs.
    Ha a mód amit szeretnél futtatni a szerveren van kulcs(ami általában a @módneve\key\ mappába van) azt be kell másolni külön a szerver keys mappába.
    Innentől fel lehet menni azzal a móddal a szerverre. De érdemes ettől függetlenül a módot is futtatni a szerverem(ugyanis nem kötelező)
    Remélem érhető volt így... :D
  • Fürtös
    #34563
    Gyerekek segítsetek ,küzdök itt 2 hete de nem bírok ezzel a szarral...
    Hiába töltöm fel a modokat manuálisan vagy töltöm le direkt a szerver ftp-re állandóan hiányolja a BIS key-eket ,és nem enged be a server...
    Hozzá lehet adni a serverhez manuálisan valahogy?
    Az ellenőrzést nem igazán szeretném kikapcsolni...
  • DancZer
    #34562
    Gyere fel légyszi, mert nekem is kéne jog. Ziz AFK.
  • Hogthar
    #34561
    Egy Admintól kell jogot kérni. Én 6 órától vagyok, ha addig nem sikerül elérni egy admint se, akkor feljövök és segítek.
  • Gege00
    #34560
    Ts melyik szoba? Ahol most látok valakiket, nem enged be. " insufficient client permissions (failed on i_channel_join_power)"
  • Hogthar
    #34559
    Szia!
    Ma este 7 től lesz kezdés, itt lehet jelentkezni: link
    Mivel még ne jelentkeztél javaslom hogy előtte gyere fel Teamspeakra átbeszélni, hogy jönnél.
    Mivel pár alap módot használunk a küldetésre, így ezeket le kell egyeztetni így akár tudsz jönni a mai játékra is.
  • Gege00
    #34558
    Sziasztok!
    Erről a régebben említett arma.hu-s "New Hope Hadművelet" játékról érdeklődnék, hogy hogy lehet csatlakozni?
    Én igazából még eléggé ismerkedő félbe vagyok a játékkal, főleg ami a moddolt verziókat, és AI elleni harcot illeti, de szívesen csatlakoznék egy ilyen taktikai játékokat játszó közösséghez. Ezt Arma 3 mellett értem még PR-re, Squad-ra, esetleg Insurgency-re is.
  • Fehercsoki
    #34557
    Ezzel azért vitatkoznék, az Arma 3-nak elég kicsi a videokártya igénye, azaz pl. egy GTX 1070-en simán megy 4k-ban maxon(max alatt csak a grafikai dolgokat értem, látótávot nem, az sajnos cpu miatt nem megy), úgy szerintem jóval szebb mint a Squad, főleg a napszakok és az időjárás az ami nagyon ütős. Persze lehet, hogy sokan meg sem próbálják felvenni a grafikát mert még alacsonyabb grafikán is szarul fut, viszont ez az fpst már tovább nem csökkenti ha bírja a vga, viszont jóval szebb lesz tőle a játék.
  • Hogthar
    #34556
    arma 3 hoz rengeteg jó ai mód van és egy-kettő keverhető is:
    Módként funkcionál
    Itt az ai viselkedése teljesen megváltozik a videók prezentálják.
    scriptként funkcionál
    Ebben a verzióban pedig a sérülésekre reagál az ai, például, ha kap egy lövést nem csak kicsit megrándul és lő tovább hanem, vagy fedezékbe megy vagy ha komolyabb a sérülés kiterül és elkezd vergődni, míg ki nem vérez. Persze ha van társa az megpróbálja felszedni.
  • Solt
    #34555
    Jaaa... rég volt, tán igaz sem volt...
  • tpM
    #34554
    Amit veled használtunk azon a kis coopon, az másik volt... Ez. Ezt külön a küldetésbe kell "beépíteni", sajnos pl. egy alap küldetést vagy kampányt nem tud feldobni.
  • Solt
    #34553
    Az az AI ügyesebb volt mint a játékosok zöme... és nem csak a találati pontosság miatt! :))
  • tpM
    #34552
    Volt régen egy AI mod, az volt a neve, hogy bCombat. Azzal teljesen meg voltam elégedve, mert a bábú feelinget elég nagy mértékben visszaszorította. Többek közt olyan dolgok voltak benne, hogy rajtaütés esetén a géppuskás egyből az ellenség vélt irányába kezdett darálni, míg a csapat fedezékbe vonult.

    Ilyen kis dolgokkal kéne a BIS-nek is kezdenie az AI helyrepofozását, és teljesen vállalható lenne coopban is.
    Utoljára szerkesztette: tpM, 2016.11.18. 21:46:07
  • DancZer
    #34551
    Például a helikopterezés az egy az egyben olyan élmény, mint a valóságban. VR-el még lehet jobb is lenne! :D
    Jó itt nem csinál extrém manővereket a heli de összehasonlításnak jó:


    Szumma szumma én beleélem magam. Jobban mint bármilyen más FPS esetén, grafika/hibák ide vagy oda.
  • DancZer
    #34550
    Grafikai téren sokkal jobb a Squad, de nekem a grafika mindig másodlagos. A hangualt és a játékmenet az ami megfog. Főleg a combined arms (technika + infantry) vagy egy sniper + infantry kooperációk és a nagy távolságok adta lehetőségek. Nekem az is tetszik, mennyi múlik egy egy ilyen együtműködésben az időzítésen és a kommunikáción (pl hogy ha van egy spotter és messziről aszisztál egy egy akcióban). Vagy az, hogy a taktikák, alakzatok valóban működnek, és a megfelelő ellencsapások is. Ezeket mind PVP-re mondom. Nekem AI ellen még mindig unalmas. Szívesen eljátszom csapatban AI ellen is, de kb olyan mint bábúkra lövöldözni. De aki egyszer is PVP-zett az tudja miről beszélek.

    Ezeket más játékokban is el lehet érni, de a nagy távolság és a korlátlan lehetőségek miatt izgalmas számomra. A tipikus: "Honnan lőnek?" Armában úgy érzem mintha valóban egy csatatéren vagyok, míg más játékokban inkább úgy mint egy arénában. Nekem nem számít, hogy milyen a fegyver (modern vagy futurisztikus vagy 1.vh) mert attól a játékmenet még ugyan olyan.
  • Terawatt
    #34549
    Támadókkal elég szépen lehet szivatni a védőket, mert általában fel szoktam menni valami jó magas helyre ha lehet és jelölni a népet. Taktikai campelés elég erős itt is. Türelem játék.

    Annak örülök, hogy annyira könnyen nem lehet meghalni, mert a kevlár sokat felfog. Amikor össze kell kötni pontokat egyelőre elég bugyuta, nem sok értelme van, valamint a "támadd meg x pontot" is azzal végződik, hogy egyik csapat elhullik. Túl könnyű azt a pontot bevédeni és acélból van annak a töke aki megpróbálja. Általában csak átfutok rajta, így kicsalva az ellenséget :D
  • bazccka
    #34548
    Igen. Szuper lett!
  • Terawatt
    #34547
    Project argo-t tolja valaki? Egész hangulatos.
  • Hexex86 #34546
    Üdv!
    Vannak rajta páran. Kettő 80-as szeró teli szokott lenni. Invade & Annex. Elég jó kis szerók. Komoly szervezéssel! Idő hiány miatt nem játszottam vele túl sokat, de nagyon hangulatos a sziget!
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2016.11.17. 11:03:44
  • T800
    #34545
    Srácok!

    Érdemes beruházni az APEX dlc-re? Van rajta pl. CTI játékmód amit játszanak is? Megmondom őszintén, néhány COOP missiont leszámítva én az alap ARMA3-al is csak az EUTW-s CTI móddal játszottam. Ha hoz valami hasonlót ez az új sziget is akkor lehet bevásárolnék.

    Ti mit mondtok? Aki megvette mik a tapasztalatai?
  • Hogthar
    #34544
    Én értem.
  • tpM
    #34543
    Azt amúgy én sem értem, hogy a vizuális effektek miért ilyen szarok Armában...
  • repvez
    #34542
    Ahogy már párszor leírtam annyi elvárásom van, hogy úgy tudjak egy épületbe bemenni és a lépcsőkön mozogni, hogy ne attól kelljen félni, hogy mikor esek át a falon vagy le a lépcsőn illetve, hogy ne az ajtófélfának menjen folyamatosan a karakter.
    Sztem ezek nem nagy elvárások a kezdetek óta minden FPS játék jobban tudja prezentálni ezt ,mint most az ARMA vagy az elődei.

    Amiben a squad jobban hozza az elvárt szintet az amit szintén többször leírtam, a káoszt és a rombolást a törmelékek szétrepülését a lövedékek becsapódását és az általuk okozott kárt.Az anyag és textura használat , az árnyékok kezelése.

    Nem vitatom, hogy az arma a háttérbe számolja a lövedékek röppályáját, de a monitor mögött azért egy kicsivel több visszajelzés kéne mind a lövő mind annak akit lőnek, hogy kapja az áldást.
    A gránátnál vagy egy kocsi felrobbanásánál nem mozdít meg tárgyakat a robbanás ereje, a linkelt videóban is csak függőlegesen leesnek az üvegdarabok.

    DE én mint felhasználó és vizuális ember ezeket látom, míg te programozó szemmel azt is mögé látod ami a motorház alatt történik.Amit nem vitatom el, hogy sok meló van benne de az átlagfelhasználó ebből vajmi keveset vesz észre csak a polygonszám és a textúra felbontást növekedést érzékeli az eddigi részek között.

    Hogy teljes legyen a sor itt az OFP vs ARMA összehasonlítás és ugyan azok a hibák vannak benne mint az utódokban.


    100 szónak is egy a vége, a legnagyobb gondja az ARMÁnak, hogy hiányzik a mindenre hatással bíró fizika a játékból, az az egy elem rengeteg mindent megváltoztatna , amíg ez nincs rendbe téve addig felesleges plusz elemeket belepakolni.

    DE én is szeretném megtudni a te érveid amiben olyan jelentősen változott azalatt a 16 év alatt.Az animációban igen azt elismerem,, de nincs kihasználva, én még AI-t nem láttam, hogy csak a töredékét használta volna annak a mozdulatsornak amit lehet Legalább is nem olyan dinamikus folyamatosan mint ahogy lehetne.
  • DancZer
    #34541
    Én sem értem. Szerintem nem reálisak az elvárásaid, ha azt mondod az A2 és az A3 között az a külömbség, hogy "max csak kicsi finomítanak rajta".
    Mondj pár dolgot ami a Squadban benne van és jobbá tennék az Armát. Érdekel!
  • repvez
    #34540
    Sajnos nem értem, hogy mit mond, de a képek alapján nekem ad igazat.
    A videobol faszik szinte ugyan ugy halnak meg , nincs ragdoll, a kocsi ugyan ugy pattog mint a kecskeszar a deszkán csak már nem istant halál a vége, a kézigránát egyszer már pattan de utána ugyan ugy ottragad és nem lehet az ablakon bedobni. Az ablakot már egyenként be lehet löni hurrá 2 lövés mindegyikhez. Minek a nagy terület ha nincs mi mozogjon és játszon rajta, erős napokon 100 játékos van egy pályán? Sose alakul ki igy normális csata egy ekkora tájon.
    Nem azt mondtam elöször sem, hogy nem fejlödik, csak azt, hogy 16 év alatt nem voltak képesek megoldani az alapgondokat, max csak egy kicsit finomitottak rajta, de attól a szar még szar marad ha porcelán tányérba teszed.

    A squad nekem sem jön be csak azt mondom, hogy ott már most tudja azokat amitől sokkal jobb lenne az arma.De ez a fejlettebb graf motornak is köszönheti amit az arma már 16 éve csiszolhatott volna tökéletesre és 3 grafmotornál volt lehetősége teljesen az alapról átirni,de nem tette meg.

    Csak azért vagyok ennyire kritikus , mert tudom, hogy mi mindenre lenne még képes ha a lényegre koncentrálva fejlesztenék és nem mennének el ilyen futurisztikus és felesleges mellékszálakra.
  • DancZer
    #34539
    Ha ilyen ütemben fejlődik az A3 tovább, pár év és verhetetlen lesz a piacon. Már most is az, de akkor tényleg bebetonozza a pole pozíciót. Csakúgy mint a GTA.
  • DancZer
    #34538
    Pontosan! :D Engem nem mozgat meg.

    Talán kicsit az idő teszi, de nagyon is sokat változott az A2-óta. Lehet azért nem olyan látványos, mert lasssan, hónapról hónapra lett jobb és jobb.
  • Fürtös
    #34537
    Majd ha kijön, és minimum annyit tud alaból mint az arma akkor majd foglalkozunk vele :D
  • repvez
    #34536
    olvasom a sitrepeket, de ami alapokat hiányolok azt már sokszor kifejtettem.
    A normális mozgást, irányitást, mind épületben gyalogosan mind jármüvel, katasztrófa OFP óa semmit nem javult. ugyan ugy a fizika ugyan azon a szinten mozog mint OFP-nél.
    A fény árnyék kezelés valamit javult,de még mindig nagyon gyér.
    A különbözö fegyverek hatásai tárgyakra, kölcsönhatása egymásra. A parancskiadás egy katasztrófa és ugyan ilyen az AI reakciója rá.

    Vontatott a játékmenet a fenti dolgok miatt, már azzal lehetne egy kicist dinamikusabbá tenni, ha a fedezékekbe és onnan kifelé , normálisan lehetne mozodni,mint a legtöbb FPS-nél, nem lógna ragadna bele az ember, nem kéne 3. nézetet használni, hozzá egy FPS játéknál.
    A texturák és az anyagok még mindig nagyon kis felbontásuak és matt töle az egész kép.

    A játékmenethez nagyon kéne a csapatok egységes mozgása, nem egyedül kéne megvivni minden csatát ha azt akarjuk, hogy sikerüljön.

    Meg rengeteg optimalizáció, amit a különbözö DLC-k és addonok helyett és mellékszálak helyett meg kéne csinálni, hogy egy stabil alap legyen a későbbiekhez.
    De egyenlöre olyan , hogy mégcsak a tartópillérek állnak a házból, de már az emeletet kezdik beépiteni.

    Mindamellett, hogy ez a véleményem róla még mindig jó a game, mert nincs más és a squad ujabb grafmotort használ igy könnyebben tudja venni az akadályokat és mégcsak alfa stádiumba van, de van pár olyan része ami nagyon meg tudja dobni a hangulatát :


    Ilyenek a robbanások a törmelék, és, hogy nem kell szenvedni ha egy épületbe be akarsz hatolni.
  • DancZer
    #34535
    Armat másra szánják. Akik az Argo-t fejlesztik, nem rendelkeznek olyan tudással mint akik régi motorosok. Ez inkább amolyan tanuló projekt nekik,hogy aztán oda engedjék őket az Arma-hoz, mikor már kellő tudással rendelkeznek.
  • Hexex86 #34534
    A csapat játék dologgal egyetértek, de attól tartok, hogy a squad nem igazán fog annyira élvezetes lenni mint egy Project Reality a bf2-es.
    A Squad nekem nagyon stílustalannak tűnik grafika terén. Egy színű minden ami talaj, épület, híd, akármi. A fák meg kirívóak mintha nem is abban a sivatagos környezetben nőttek volna. Hozzáteszem meg akartam venni a játékot! Kipróbáltam pár hónappal ezelőtt és sajnos ugyan azt érzem mint a legtöbb soha el nem készülő indie játékoknál. De ez személyes vélemény és nem taposom a sárba a Squadot egyáltalán!! Csak Nekem nem tetszik!
    De remélem jobban haladni fognak a srácok mint a DayZ standalone-os gyerekek! :)
  • Hogthar
    #34533
    Jó alap, de az argo a közelébe se kerülhet a squadnak.

    Egyrészt modern hadviselés, nem futurisztikus.
    - A Modern hadviselés azért kézenfekvő mert aktuális, tud rá építeni az ember és ezért jobban beleéli magát. A futurisztikussal se lenne gond ha jól meglenne csinálva a világa, de itt csak arról szól hogy pár ismeretlenebb technikát tesznek be egy görög szigetre és azt mondják ez a future. Ha a gyalogosok kezébe m41a több hangulat kerülne bele.(igen ez armára is igaz)

    Másrészt a játékmenet.
    -Arma és az argo is kötetlen ami jól hangzik, de csak azok számára lesz összjáték akik ráveszik magukat, hogy együtt dolgozzanak.
    A Squadban és a project reality-ben is rengeteg megkötés van, rákényszeríti a játékost, hogy együtt játsszon a többi játékossal. Nem feltétlen jók ezek a megkötések, de elérik azt amit más játékokban nem nagyon tudtak, PVP és mégis fej-fej mellett haladnak a játékosok. Ezt még az arma se tudja, ha nem ai ellen játszunk akkor rohangálunk össze-vissza igaz összejátszunk, de nem mozgunk együtt csapatban.

    Az argo ingyenes jelenleg, ami nem is érdekelne, de a fejlesztése erőforrást kíván, ezeket a játékmeneteket beletehették volna az armába magába is ingyen.
  • DancZer
    #34532
    Ettől többet irtam. Örülök, hogy a fórum levágta a smile utáni részt! Hogy roh...
    Repvez: armat folyamatosan fejlesztik, és írjak újra az alapokat. Nemtudom te milyen alapok újrairasát hiányolod. Sitrep-eket olvasod?
    Projekt Argo nekünk jó. A szigetet ingyens DLC-vel megkapjuk a 16. szülinapra, meg azokat a javításokat is amiket ők javítanak.
  • DancZer
    #34531
    Félre értetted..én a Bohemiásokrol írtam, nem a Squad-osokról.
    Repvez: ha jól tudom nincs heli, se tank (tudom, tudom! tpM
  • repvez
    #34530
    és mi is az amit a squad nem tud?
    A bis enélkül is kijavithatna olyan funkciokat amit eddig nem tett,de ugy látszik nem is akarnak, pedig agogy irod mindenhez hozzáférnek és ők is csinálták az egészet,hogy át is lássák.
    de valahogy uj funkciok beépitése elörébb valo nekik mint az alapok rendbetétele
  • csanyigabor
    #34529
    Unreal Engine alapú a Squad, hozzáférnek a motor forráskódjához.
  • DancZer
    #34528
    Csomó dolog megvan nekik, amit a Squad még nem tudott megoldani (vagy lehet nem is akar), és az engine-hez is hozzáférnek (hiba javítás, hiányzó script funkciók, hibás script funkciók javítása) így gyakorlatilag olyat is meg tudnak csinálni amit a Squad-osok nem tudtak volna.
  • DancZer
    #34527
    Leesett miért csinálják a Projekt Argo-t. Squad konkurenciának. Arma jó alap (először ők is ezt akarták).