35047
  • DancZer
    #34606
    Van valakinek dev-es verziója? Érdekelne milyenek az új hangok amiket betesznek.

    Added: Sounds for vehicles colliding with water (cars driving through water and planes falling to water) (WIP)
    Added: Sound for Turn in / out actions for armored vehicles
    Tweaked: Footstep audio technology was overhauled (new sounds, layers and configuration, removal of the old technology)
    Tweaked: Sounds for footsteps on stone and grass surfaces were improved
    Tweaked: The grassTall sounds were improved
    Tweaked: The MetalPlate footstep reverb sounds (including the interior versions) were updated
    Tweaked: The Tile footstep reverb sounds were updated
    Tweaked: Randomization of footstep sounds was improved (e.g. branch breaks and wood creaks)
    Added: New sounds for crawling through (shallow) water
    Added: Servo sound for AH-99 Blackfoot turret movement
    Added: Vaulting movement sound
    Added: New samples for M320 bolt movement

    Na mire befejeztem észrtevettem, hogy kijött a main branchre is az audio update :D
    Itt a tegnapi spotrep: https://dev.arma3.com/post/spotrep-00062 1.66
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2016.12.02. 20:52:12
  • repvez
    #34605
    Igen én szoktam mondani, de itt a videoban is mutatták, hogy akár a föld több pontján is mehet a harc egy azon időpontban, ha ez még társulna egy dinamikus kampánnyal vagy egy MMO szerü játékmenettel akkor máris más a helyzet, és van értelme a nagy területnek.
    ÉS itt legalább mutatóban is látni tömeget civil tüntetőket lakosságot.
    Az biztos , hogy messze van még a végleges kiadáshoz , de az is lehet, hogy csak place holder amit eddig beletettek és a véglegesben már sokkal jobb lesz a kinézet is.
    Amiben viszont már most jobb, hogy van benne fizika, realisztikus és pontos domborzat, deformálható terület a robbanásnál.A repmodell JSB sim. A függesztő kötél .

    Az outerra motort azt pár ember max 3 fejleszti ezért lassu, de ezt egy töle független csapat használja igy nem tudhatjuk, hogy mennyire tudnak gyorsan és jól dolgozni egy folyamtosan fejlesztés alatt álló grafmotorral.
  • DancZer
    #34604
    Nem teszoktad mondani, hogy mindek a nagy terület ha az alap dolgok hiányoznak? :D :D Outerra engine-t 6 éve fejlesztik és még fényévekre van az armától (sajnos). Repülésre talán jobb lesz, mint egy FPS-nek pont a nagy terület miatt.
  • Hogthar
    #34603
    A játék mechanikai megoldásait amik növelik a játékélményt.
    Például ilyen elem, hogy tudod külön mozgatni a fejed a testedtől, vagy a fegyver kitámasztás, de még az is ide tartozik hogy egy épület bejárható vagy akár szétlőhető.
    Na most az arma sem a legkiemelkedőbb ilyen szempontból, viszont ez a titan vanguard számomra úgy tűnik, hogy eléggé le van maradva.
  • repvez
    #34602
    mit értesz játékmechanika alatt?
  • Hogthar
    #34601
    Jól hangzik az egész bolygó ilyen projektnél a grafika a legkevesebb, viszont játékmechanikai szempontból sokkal le van maradva:
  • repvez
    #34600
    Érdemes lesz odafigyelni erre a fejlesztésre is.
    Lehet hogy nem anynira kifinomult a grafikai megvalósitás, de cserébe az egész földet 30m-es pontosságú domborzattal szabadon állitható időjárással és évszakkal és rengeteg egységgel kapjuk.


    De ahogy látom a Bis sem akar lemaradni, a kérdés már csak az , hogy ezek a fejlesztések mikor és mennyiért kerülnek át az átlagfelhasználói szintre és nem csak kormányzati megrendelések hasznűálhatják.
  • Fürtös
    #34599
    Urak a szerver végre kész:
    37.187.163.160:2307
    Amíg a pályákat portoljuk addig TVT Devastation mapok fognak futni rajta.
    Jó szórakozást!
  • DancZer
    #34598
    2008 ban még ez volt egy jó irány, mert akkoriban kevesen használtak 64bites OS-t. Most, hogy van a játékban analytics, már látják milyen arányban vannak a 64bitesek,ezért csináljak a 64bites verziót.
  • DancZer
    #34597
    https://community.bistudio.com/wiki/Arma_3_Startup_Parameters
    Ahogy a doksi is írja, a virtuális memória területre címzett adatokat a hd ről olvassa fel. Ha több olyan adat kell egyszerre ami virtuális területre került, egyszerre nagy terhelést kap a hd és nem tudja időben kiszolgálni,ergo leesik az fps. Rossz együttállás esetén ez akár folyamatosan fennállhat és játszhatatlan lesz a játék. 64 bittel ez a virtuális tér jócskán kitolódik, és pár évtizedig elég lesz.
  • DancZer
    #34596
    64bit abban fog segiteni, hogy a nagyobb látótávolsághoz több elemet tudnak a memóriában tárolni és nem kell folyton a hd hez nyúlni (sitrep ben írták). Részben ez okozza az átadást x idő után. 64bit nél csak akkor kell üríteni a memóriát, ha új szigetre megy az emberünk. Ez azért jelentősen javít majd a sebességen, csak legyen elég memória.
  • repvez
    #34595
    Vagy csak a közeljövöben lesz egy olyan javitás ami pár dolgot átvesz a VGA a CPU-tól és ez ennek az előszele.
    Amugy ez a 64bit is egy nagy parasztvakitás, az átlagfelhasználó sztem semmit nem vesz érsze ha valami 64bites vagy nem.
    vica versa telepithető minden program a ellentétes oprendszerre is, müködésben meg az átlagfelhasználó semmit nem vesz észre, se gyorsulás nincs se más.
  • Hogthar
    #34594
    Mit kezdjek a 64 bites verzióval? Annyit sem ér mint egy dingó kutyavese, ha leesik az fps 2-4 re 10 perc után egy komolyabb játéknál.
    Ha csak páran játszunk úgy már kibírja 30-40 percig is....
    Igazság szerint abba reménykedek, hogy elbeszéltek egymás mellett a fejlesztők és erre a tévedésükre nagyon hamar rájönnek.
    Ugyanis a Vram ot fel lehet tolni 8 gigáig is, ami azért furcsa mert videokártyát nem nagyon terheli a játék, 1,5 gigánál nem nagyon használ többet ellenben a memóriával.
    Előfordulhat, hogy véletlen felcserélték a korlátozásokat?

    Utoljára szerkesztette: Hogthar, 2016.11.26. 01:54:48
  • ToMy_
    #34593
    Az csak a DLC.
    Apex Edition = A3+összeseddigiDLC+Apex+digitális eyecandy (térképek, Tactical Guide, Soundtrack, Zeus)
  • DancZer
    #34592
    Nemtudom, de jó hír, hogy készül a 64 bites verzió. :)
  • Hogthar
    #34591
    Valaki nem tudja véletlenül, hogy a legutolsó patch-nél miért korlátozták le a memóriát 2 gigára?
    Több embernél fagyást okoz nagyobb játékoknál, egy-két módolt játéknál ráadásul azonnal kidob memória hibával.
    Ráadásul a paramétereknél a -maxmem nem is húzható fel külön 2047 MB- nál nagyobbra.
  • Solt
    #34590
    És ilyen mikor lesz már végre ArmA-ban?

  • repvez
    #34589
    Ahogy a kabaréban is mondták, valami van ,de nem az igazi.
    Meg ez Day-z , majd ha armában is lesz. egyébként meg mindent meg lehet csinálni csak akarni kell, csak épp ez az ami a bisnél hiányzik, meg hallani és megcsinálni azokat a dolgokat amit már régóta kér a közösség
  • tpM
    #34588
    Repi, mit szólsz ehhez? :D
  • repvez
    #34587
    Az APEX nálam 19.49 euro
  • ToMy_
    #34586
    Na, Autumn Sale: Arma3 50% 17.49E, Arma3 Apex Edition 35% 38.99E
    Köszi a tippet. :)
  • Paladin
    #34585
    Ja, hogy ez nem mod :) Kicsit sietősen néztem meg.
    Mindegy, ha lehet szabályozni, hogy tőled milyen messze levő emberek látják, akkor "maradhat" :)
  • bakvarnyu
    #34584
    Igen, rendes dobozos, kettőt is vettem. Most már nem látom náluk a terméket.
  • DancZer
    #34583
    Hasonló érzéseim vannak nekem is. Ugyanakkor az életben ez kicsit egyszerűbb, mert mutatsz is és esetlegesen több kapaszkodópont van mint egy játékban (pl. mutatsz valahova +azzal az y alakú az ágal).
    Gyanítom nehézségi beállítások között ki lehet kapcsolni majd, ahogy a squad radartnis.
  • Paladin
    #34582
    Szerintem az ace3-ban levő mutogatós megoldás pont ezért jó. Ha közel van hozzád a társad, akkor odamutatsz. Ha távol, akkor meg muszáj verbálisan jól megoldani.
  • Hogthar
    #34581
    Uhh, elég vegyes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban.
    Látom a hasznát, de látom azt is hogy mennyire demoralizáló hatása lesz ennek.
    Gyakran találkozok a következő beszélgetéssel:
    "-Merre láttad?
    -Ott a fáknál...."
    Na most ezt könnyen orvosolja, de pont ezért a helyzetmeghatározó készség nehezebben alakul ki.
  • DancZer
    #34580
    Tactical ping!
  • ToMy_
    #34579
    Az Arma3-at?
  • Terawatt
    #34578
    Erről jut eszembe a left for dead 2-ben az uzi-nak olyan hangja volt, mint egy beragadó windows ablaknak.
  • Hogthar
    #34577
    Igen ez sokkal jobb elég tisztán lehet hallani a thomson hangját.

    Volt szerencsém másfél évvel ezelőtt miként veszik fel a fegyver hangokat.
    Nem játékhoz kellett hanem filmhez ezért nem vettél fel olyan sok szögből, de szépen demonstrálták az egészet.
    Sok gond is van vele, mert a hallható hangtartomány jóval magasabb mint a számítógépes, tehát ha sima mikrofonnal veszed fel kiesik a hang nagy része a tartományból, tök más hangja lesz.
    Speciális mikrofonnal meg jóval halkabb lesz ezért utólag kell rajta szerkeszteni.
    Valószínűleg ezért nincs két ugyanolyan M4 hang játékokban :D
  • tpM
    #34576
    Én értem mire gondolsz, mondjuk referencia videónak inkább ezt használnám.
  • Hogthar
    #34575
    Meg van a hangulata, bár nekem a faces of war-ról más környezet jut eszembe, de nagyon adja ez is.
    Javaslom a fegyverek hangjainál figyelj a dinamikus távolságra, a thomsonnak van egy sajátos dorombolása valóságban, itt viszont inkább mondanám rá hogy 5.56-os hangja van, ezt úgy értem hogy a 45 ös lőszernek kevésbé fémes a hangja, több benne a mély.



  • tpM
    #34574
    Faces of War Alpha
  • bakvarnyu
    #34573
    Én 2000 Ft-ért vettem egy éve a cdgalaxisba.
  • Solt
    #34572
    Szia,

    A steam őszi leárazás nemsokára indul, addig mindenképpen érdemes várnod.

  • T800
    #34571
    Szerintem mindenképp érdemes várni a steam téli akciójára. Az arma3 mindig akciós ilyenkor
  • ToMy_
    #34570
    Sziasztok,
    mi most a best-buy ajánlat Arma3-ra? Vagy érdemes várni, hátha lesz leárazás?
  • Hogthar
    #34569
    úgy tudom, hogy akik a project reality addon-t csinálták arma 2 höz, arma 3-nál leálltak vele, de a forráskódot megosztották, így szabadon bárki belenyúlhat.
  • repvez
    #34568
    user/Bluedrake42/videos
    Itt van egy YT csatorna pár PR videoval, de nem igazán tudom eldönteni, hogy melyik verzió a jobb, mert van 0.14es és 1.39es verziós PR:arma3 sőt van WW2es is ezen a video szerint.
    DE olyan nagy változást nem láttam rajtuk
  • DancZer
    #34567
    Tudtátok, hogy az Arma 3 Project Reality modot fejlesztik?
    https://github.com/drakelinglabs/projectrealityarma3/wiki