35048
  • Solt
    #29999
    Úgy tudom, hogy a szerver terhelésétől is függ, hogy milyen fps értékeket kapsz... ha nem túl acélos a szerver és sokan vannak rajta akkor az okozhat ilyen alacsony értékeket. Szerintem...

  • Gascan #29998
    miert gondolod?
  • Hogthar
    #29997
    Dehogy, ez egy Iron Sky feldolgozás lesz, amikor átértek a hold sötét oldalára szembesültök majd az ott rejtőzködő nácikkal
  • tpM
    #29996
    De van lélek, csak még nem lőtték le a poént. Az első pálya fog arról szólni, hogy homokbuckákat kerülgetsz. Aztán jönnek a kis zöld lények...

    Már csináljuk is a Martian Combat Environment-et. :D
  • Gascan #29995
    tuzharcban es varosi kornyezetre gondolok... a Marson ahol egy lelek sincs nyugodtan tulporog 60 FPS fole is akar :)
  • Solt
    #29994
    Szerintem ez a szerveren múlik...
  • Gascan #29993
    mennyire normalis az hogy Arma3 multiban 17-18 FPSem van? a legalacsonyabb grafika se valtoztat sokat, szoval ez CPU limit..

    tudom hogy nem a legjobb a CPUm de azert 17 FPStol tobbet is tudnia kene, nem?
  • Hogthar
    #29992
    A jó oldala, hogy optimalizáltabb lesz, kevesebb objektum és az ai se lő át a füvön és a fákon
  • Gascan #29991
    ugyan azt szinezik jobbra-ballra operation flashopint ota :)
  • Hogthar
    #29990
    Mit ki nem találnak ezek a Cseh srácok, Take On Mars
  • Solt
    #29989
    :DDDD

    Infót köszi...
  • skatebab
    #29988
    igen köszi találtam oldalt ahol lehet igényelni kulcsot :)
  • DancZer
    #29987
  • DancZer
    #29986
    Lite-ot te is ki tudod próbálni.

    Solt: A bétát mutatták.
  • beci43
    #29985
    40 illetve 70 euro.De ezekhez már extra tartalom jár,az alapjáték jár az alphához,hiszen már "megvettük" a játékot.Aztán ki tudja mit talál ki a BIS.
  • skatebab
    #29984
    köszi skacok a válaszokat! :)
    aki megvette megírná hogy fut neki single és multiban a játék?
  • macleody
    #29983
    Ja és ha jól emlékszem a végleges verzió 45 euro lesz.
  • macleody
    #29982
    Az alpha 25 euro, lehet multizni, modolni, missionöket csinálni a szerkesztőben. Ha megveszed később megkapod a betát, majd a teljes játékot. Jár hozzá 3 lite kód, amit el lehet ajándékozni. A lite verzióban nincs multi és editor.
  • skatebab
    #29981
    S az alpha ( amiben van multi is pl) az most még joval olcsobb mint majd a boltokban? Ill. Azert kerdeztem hogy lesz e ingyenesen kiprobalhato verzioja mert nem tudom hogy futna a gepen (foleg az elozo reszeket tekintetbe veve
  • Fehercsoki
    #29980
    Ha megveszed multizhatsz és a teljes játékot(és addig minden alfát/bétát) is megkapod.
  • V43 1105
    #29979
    Van az alphának több része is, azaz verziója, a fapados nem tud multit a többi igen.
  • skatebab
    #29978
    szevasztok.ha az alpha-t megveszed multizhatsz is ugye?
    nem lesz lehetőség bétában hogy kipróbálhassuk a játékot? akár single/multi ?! thx
  • Solt
    #29977
    Volt valami lényeges?
  • DancZer
    #29976
    Most kezdődött: http://www.twitch.tv/arma3official
  • wardogzombie
    #29975
    Jó lesz.Köszi privátban megírom hova kéne küldeni.
  • Nekrofil
    #29974
    Nekem van még steam gift formájában, ha az jó
  • wardogzombie
    #29973
    Srácok nem maradt valakinek egy lite kódja?Nézzetek már utána légyszi havernak kéne hálás lennék.
  • DancZer
    #29972
    Szerintem a helis pályán egyszerűen csak sok az AI és ez megeszi a CPU-t, Arma 2-ben is megette.
  • Hecker007
    #29971
    Megnéztem én is, helis mapon beállításoknál ugye minden max, és 50%-on megy mind a négy mag általában, néha a 2,3,4-es lentebb megy 40% köré. A proci kihasználással kéne valamit kezdeniük, mert így hiába az amúgy erős proci, ha 5GHz-re kell húzni hogy rendesen vigye...
  • Solt
    #29970
    Na megnéztem kikapcsolt HT-vel... első mag 75-85%, a többi 30-40% körül váltakozik, összesen olyan 50% körül van. Az FC3 is ilyesmi értékeket produkált nálam... ez szerintem nem rossz.
  • Hecker007
    #29969
    ArmA2 jobban eszi a procit ha maxon van a látótáv. Sokat javult a motor, de van azért még optimalizálni való rajta, kíváncsi lennék mi lenne ha 4 szálon használná a procit 80-90% körül, biztos sokat dobna az FPS-en.
  • Solt
    #29968
    A látótáv az nagyon CPU gyilkos... már nem emlékszem pontosan ArmA2 miképpen reagált a látótávra, de úgy rémlik, hogy max látótávon az még jobban gépgyilkos volt.

    A 8 szálból 4 szálat használ olyan 25-30% körül.
  • Hecker007
    #29967
    Nekem azt hiszem 4-4.2GHz-en ketyeg a proci jelenleg, valamit kalapálniuk kéne rajta, nem hiszem hogy ennyire ne bírná el egy i5/i7, azt nézted hogy használja-e az összes magot rendesen? Illetve mennyire terheli őket?
  • Solt
    #29966
    No ránéztem egy kicsit... az első pályán minden maxon úgy ahogy nálad is.

    CPU 3.8GHz, FPS 32-33, GPU kihasználtság 74-76%.

    CPU 4.4GHz, FPS 37-38, GPU kihasználtság 84-86%.

    Ez szerintem úgy néz ki, mintha CPU limit lenne... ezek alapján valahol 5GHz felett kéne ketyegjen a CPU a 100%-s GPU kihasználtsághoz. :) 4.4GHz mellett kb 2500 méteres látótáv mellett van meg a 100%-s GPU kihajtás a lenti beállításokkal...

    Valószínű, hogy a helis pályán is a CPU erő fogy el valami miatt, mert a GPU kihasználtság nagyon leesik.
  • V43 1105
    #29965
    Hasonló nálam is bár konkrét értékre nem emlékszek, majd rálesek, de valami hasonlót tapasztaltam a 7970-en én is. Alpha lite kulcsos verzióval érdemes próbálkozni , mert arra a "verzióra" jöttek ki folyamatosan frissítések
  • Hecker007
    #29964
    A látótávot ha lentebb veszem megjavul, az első küldiben kipróbáltam azt is hogyha magasabb részre megyek akkor is leesik-e az fps, de nem, gondoltam már arra is hogy a helik, kocsik miatt van kevesebb fps, de ha már alig látszanak akkor sincs több.
    Ha lentebb veszem a látótávokat akkor jobb a helyzet. Van még mit foltozni a játékon egyébként, ezért is nem adtam érte pénzt, jelenlegi állapotában nem éri meg az árát. Alpha lite kulcsot sikerült szereznem azzal tudom próbálgatni hogy mennyit javul.
  • V43 1105
    #29963
    15 FPS? hogy a picsába ?
  • Solt
    #29962
    Köszönöm!

    Kb ugyanezeket az értékeket kapom én is, nem értem a videón a srácnak a 780 miért szerepel rosszabbul...

    Egyébként ha azt nézzük, alfa állapothoz képest az első pályán kapott értékek nagyon jók! Gyakorlatilag minden a maximumon, 12km-s látótáv, és még így is játszható értékeket produkál... A helis résznél meg remélem, hogy csak valami bug van... :)
  • Hecker007
    #29961
    És a helis küldi, nah ez nagyon vacak sok helyen 15 FPS:





    Elnézést a topik széthúzásáért, nem tudtam máshogy megoldani a képek feltöltését :S
  • Hecker007
    #29960

    A beállítások:



    Az első küldiben egész jó FPS-ek vannak 30-45-ig van minden: