35048
  • Hogthar
    #31041
    Tesztelgettem arma 3 ban az ait és végül is megfogalmazódott bennem miért is csalódás egyenlőre az arma 3 számomra.

    Többször találkoztam például olyan helyzettel, hogy elkezdtem lőni az ait miközben féloldalasan vagy háttal állt esetleg feküdt, reflexből rám fordult és azonnal megölt.

    Ismeri mindenki a hitbox rendszert 2 fejlövés vagy 3-4 kell testre, ráadásul a fegyver visszarúgását is megnövelték annyira, hogy 300 métertől ne tudj egymás után leadni 2 pontos lövést, oké hogy belemennek részletesebben a páncél védelembe, de első sorban az ai viselkedésén kellett volna változtatni mert, 300 méterről sorozatból lead 2 fejest szerint nem oké, hozzáteszem én örülök ha álló katonának leadok 2 pontos lövést egymás után fejre, úgy, hogy már van jó 7 éves tapasztalatom arma játékok terén.

    Arma 2 ben is szívás volt az ai reakciója egykét helyzetben, de ott ha kijátszottad letudtad lőni 1 lövésből, itt viszont még erre is rátettek egy lapáttal, így azt kell mondjam ai ellen jelenleg játszhatatlan, nincsenek élvezetes harcok.

    sajnálom mert én személy szerint a 2 részét nagyon szerettem és hittem benne hogy rosszabb már nem lehet, tévedtem és remélem egyszer észhez térnek a bis srácok, rájönnek hogy mit érdemes fejleszteni, vagy ha valamit fejlesztenek ahhoz milyen részletekre is ki kell térni ahhoz hogy játszható legyen.
  • Gascan #31040
    terkep nelkul is sikerult megtalalnom hova kell menni :)
  • Gascan #31039
    megoldottam meg az ejjel ... igy tizenpar ev OF meg Armazas utan rajottem h a terkepnek egy slotja van az inventoryban, nekem meg eddig nem ott volt :)

  • Gascan #31038
    terkepet mar szereztem de mikor elohivom azt irja ki h nincs terkep :)
  • Hogthar
    #31037
    Elindulsz neki a hegynek onnan látni fogsz egy szétlőtt várost.
    Bemész és a hullák közt kutakodsz, találsz fegyvert és térkép is lesz valakinél, ahogy megvan a térkép, közli a parancsnok a koordinátákat hová kell eljutnod.
    De figyelj mert a városban vannak ellenséget és pisztollyal 3 fejlövés szóval érdemes lopakodni.
  • Gascan #31036
    a kampany 2. reszenek elso kuldeteseben hova kell menni h talalkozzunk valakivel? :)
  • bakvarnyu
    #31035
    kösz, már lassan kezdünk rájönni
  • macleody
    #31034
    Lerakod a többi emberkét, átkapcsolsz groupra és magadra húzod őket. Ha össze vannak kötve veled egy vonallal akkor irányíthatóak.
  • tpM
    #31033
    Nem értem pontosan a problémát. Mikor a küldetést csinálod, a játszatónak szánt katonáknál "playable"-t állítasz be (nincs most előttem, de asszem a "Control" rész alatt) és ennyi.
  • bakvarnyu
    #31032
    Nem tudjátok mi lehet az oka,hogy csak egy 6 fős szakaszt enged berakni coop küldetésbe? Enged lerakni több embert is, de azok nem irányíthatóak.
    Arma 2
  • Musicking
    #31031
    Ez az egész a profitról szól, a dayz-vel nagyobb közösséget fognak meg maguknak akik akkor sem fognak zúgolódni, ha ugyanilyen bughalmaz lesz mint amilyen jelenleg.
    Ameddig nincs konkurencia addig ez lesz a helyzet, tök ugyanaz mint a DCS esetében.
    A BIS supportja egy nagy kula,részükről ennyi történet "megvetted, akkor így jártál".

  • JanáJ
    #31030
    Ott a pont. Picit benéztem. Megjelenés dátuma: 12 Szept 2013
  • Hecker007
    #31029
    Az ArmA3-at már rég kiadták teljes verzióba. Tehát kész terméknek számít, nem alfa/béta verzió.
    A kampányt nem adták ki még teljese egészében, azt patchek vagy ingyenes DLC-k formájában ígérték és az előbbit kapjuk.
  • JanáJ
    #31028
    no offense, de az Arma 3 miért lenne kész termék? Asszem még bétában sincs.
  • TokraFan
    #31027
    Thanks, akkor marad angol...
  • TokraFan
    #31026
    Sok esze van a gyereknek, hogy éjszaka demózza a modot...Alig látni valamit.
  • kifli
    #31025
    dayz -> alpha (év végéig nem lép beta státuszba állítólag, szóval még akkor sem lesz kész)
    arma 3 -> késztermék

    Összehasonlítani ezek alapján nincs sok értelme. Bár van egy olyan érzésem, hogy mire beta lesz a dayz túlszárnyalja majd az armát...
  • repvez
    #31024
    Hát szarból nem lehet várat épiteni kérem :)
  • JanáJ
    #31023
    CSak hogy megnyugodjatok a Day Z az Arma 3-hoz képest is bughalom. :-)
  • tpM
    #31022
    Meg ilyen mellény: (normális átütés fizika úgyis van már, simán meg lehetne oldani)
  • Solt
    #31021
    Én arra gondoltam, hogy legnehezebb fokozaton nem zavarna, ha ilyen lenne az A3-ban! :)
  • DancZer
    #31020
    Látom nem vagy képben, ezek az alap bállítás mellet vannak. Ha rossz vércsoportból pótolsz vért akkor meghalsz vérfertőzésben, ezért célszerű saját vért leszívni itt ott vagy vérátömlesztés előtt csekkolni, hogy egyforma-e. Ezekután gondolod, hogy pont a sebzést ne csinálnák meg rendesen? Nemhinném! :D
  • Solt
    #31019
    :D

    Most, hogy a TrackIr-m ezeknél az evolúciós zsákutcáknál van, anélkül játszva jóval kevesebb a forgolódás, így közel sem annyira zavaró, ha nincs meg a fix 60 fps! :)

    Egyébként Ultra beállításon mindenhol megvan a fix 60, csak le kell húzni a látótávot 1500 méterre. E fölött olyan cpu limit van, hogy a 780 energiatakarékos módba állítja magát, és alig 50%-s kihasználtságot produkál! :D

    Még jó, hogy a repmodel is ekkora kaka, így nem olyan zavaró az alacsony látótáv! :) Bár amikor az ember felhúzza maxra, igencsak más dimenzió... :)
  • Solt
    #31018
    Én bírom az ilyen HC dolgokat, engem biztos nem zavarna, ha a legnehezebb fokozaton ilyenek lennének benne! :)
  • Hecker007
    #31017
    Szerintem arra gondolt, hogy a fostos DayZ-t jobban megcsinálják mint az ArmA-t mikor pont fordítva kéne vagy legalább egy szinten tartani ezeket a dolgokat.
  • DancZer
    #31016
    Mert? Abba ha leesel a lépcsőn eltörik a lábad, vért veszítesz és pótolnod kell. Amennyiben ilyen részletességgel csinálnak meg mindent akkor sztem annyira nem vicces. :)
  • tpM
    #31015
    Ez amúgy baromira vicces.
  • DancZer
    #31014
    Jó hír, hogy az utolsó kettő update-ben finomítják a sérülésmodelt. Elvileg a fejlövés is halálosabb(Nem próbáltam).
  • DancZer
    #31013
    Lehet a DayZ valósághűbb lesz mint az Arma3, mert annál pont az a cél.
  • DancZer
    #31012
    Ilyen hozzáállással ne várjatok valós szimulációt. Kár puffogni, mert nem lesz változás. Marad a hack. :)
    Játszok most egy másik játékkal a KSP-al. Nyílt az API-ja és ott is ez megy. Fejlesztők mennek a fejük után, a modderek meg szolgálják ki a közösséget. Bugos, lassú modok. Ott sincs más, szóval marad a szájhúzás. :S
  • tpM
    #31011
    Amúgy van egy topik ami arról szól, hogy milyen gáz, hogy nem tudja stabil 60 FPS-sel futtatni. Eleinte azt hittem, hogy Solt írta. :D
  • repvez
    #31010
    Ha csak móka akkor miért öltek bele egy valog pénzt csak a hiuz licencére,mikor semmi hatását nem látni a játékban, ezt megoldhatták volna licenc nélkül is .Hamár megvették akkor elvárható,hogy ne csak kinézetre de a vele okozható kár is legyen autentikus.

    Az meg hogy fun meg játszható megint kifogásolható,mert ez a szórakoztató játék helyett csak feb@szom az agyam rajta játék.
    Az irányitás katasztrófa a parancsncs kiadás szintén, fizika szintén AI szintugy. Még azon csodálkszok,hogy van egyáltalán ami müködik benne.
    Ez a szint 5 évvel ezelött is kifogásolható volt.
    OFP ota csak romlott a játszhatójág és a játékélmény .
    Egyszer majd összeszedem az összes kritikámat és nyitok egy topikot neki ,márcsak a reakciok mmiatt is ,nemérdekel ha bannolnak 1 nap alatt onnan.
  • Amery
    #31009
    Hát pont ez az!
    A grafikát kivéve nem, hogy jobb lenne, hanem még azt is elbasszák, ami eddig jó volt.

    És még osztják mellé az észt, ahelyett, hogy kussolnának és kijavítanák a bakikat.
    Helyette megy a mellébeszélés, hogy így játszhatóbb lett...
    Hmmm... khmmm... na tudják hova dugják :)
  • Solt
    #31008
    Elborul az agyam ilyenkor! :D

    Megvettem, de amikor ilyeneket olvasok, akkor igencsak megbánom minden egyes alkalommal...

    Gyakorlatilag az ACE-t várom, másra úgysem jó...
  • Amery
    #31007
    Nyugoccság :)
    Vagy netán megvetted? Érveid ellenére? ;)

    Én még tartom magam... :)
    Pedig szívesen játszanék sok régi bajtárssal. Azok a régi szép idők...IC, hejj 100-120-an henteltük halomra egymást :)
  • Solt
    #31006
    Nekem meg ebből az jön le, hogy elmehet a retkes kurva anyjába, és akkor még finom voltam! A honlapon utolsó emlékeim szerint a szimuláció szó szerepel, nem pedig a "fun"!! Ezzel a hozzáállással húzzák a faszukra a tetvedék dayz szarjukkal együtt, és menjenek a büdös picsába!

    Tudtam, hogy ez lesz amint komolyabb összeg üti a markukat...
  • Feró Flex
    #31005
    pontosan így van ez Bajtársak:O)
  • Feró Flex
    #31004
  • tpM
    #31003
    Tudod az a probléma, hogy amíg nincsenek rászorulva, addig nem lesz másként. Nagyon kevés ember van köztük, akit tényleg érdekel a téma (harci szimuláció), és ők csak alkalmazottak, tehát azt csinálják, amit engednek nekik. Ezzel is az a helyzet, mint az előző részekkel, hogy bizonyos modokhoz jó kis platform, de amúgy az alapot nagyon hamar megunja az ember.
    Bár azért van annyi különbség, hogy a régi részekben nem voltak ilyen kivitelezési hibák, hogy 4-5 puskalövedék kell egy emberbe. Egy fejlesztő amúgy írt a ballisztikai mellényt kritizáló topikba: Azzal kezdte, hogy ez egy játék, ezért tehát "fun"-nak kell lennie, ugyanakkor hozzátette, hogy annyira autentikusnak kell lennie, amennyire csak lehetséges. Eme két tényező viszont szerinte a következő eredményekben nyilvánulhat meg:
    a.: Arma jól játszható (móka) és emellett autentikus is - az ideális állapot
    b.: móka, de nem teljesen élethű - ez még elfogadható
    c.: nem jól játszható, de élethű - ez nem kívánatos
    d.: nem jól játszahtó, és nem is élethű - epic fail

    És akkor hozzáteszi, hogy ezért van nekik egy külön kis csoportjuk, ami az ilyen esetek optimális kivitelezésével foglalkozik. :D
    Ebből nekem az jön le, hogy ő egyáltalán nem tudja, hogy jelenleg a "d" ponton vannak.
  • repvez
    #31002
    Az a baj,hogy már alapból is igy van megcsilálva és eszük ágában sincs változtatni vagy javitani a dolgon.