35048
  • Hecker007
    #31201
    Inkább hadszíntérrel kéne adniuk a fegyvereket+járműveket, normálisan kidolgozva, pl mint régen a BF1942-nél csinálta az EA. Hasonló itt is megvalósítható lenne, csak így többet kéne gondolkozniuk, hogy mit hogyan csináljanak meg és ezt normálisan ütemezni kéne, hogy meg is vegyék a playerek.
  • DancZer
    #31200
    Azért A2-kor már volt DX-11, csak akkor nem akartak még váltani. Vak voltál ha ezt nem láttad előre. :)
  • DancZer
    #31199
    Ez így jó is lenne, sztem az egyedüli probléma vele a: "Ezen felül aki pilóta, vagy harckocsizó akar lenni, az megvehetné ezeket a csomagokat DLC-ben..." résszel van.

    Jelenleg mindenki kénytelen megvenni a játékot ha játszani akar. Amit te mondasz annál viszont előfordulhat, hogy nem térül meg a befektetett idő és pénz, mert valaki csak gyalogos akar lenni vagy elüldögél a harckocsi/heli hátuljában.
  • Solt
    #31198
    Ne menjünk el a szélsőségek felé! :) Meg lehetne úgy oldani, hogy fegyvernemenként jönnének a DLC-k... Lenne egy alap játék, ami tartalmazna pár kiválón szimulált kézifegyvert, pár földi járművet, ami szintén kiválóan és részletesen van szimulálva. Mondjuk UAZ, Ural, BTR kategóriáig...

    Ezen felül aki pilóta, vagy harckocsizó akar lenni, az megvehetné ezeket a csomagokat DLC-ben... plusz elég lenne jóval kisebb fegyverarzenál is, jóval pontosabb animációkkal, és szimulációval...

    @Most már igen... de eddig több volt! :)

    #31194: Ez meg pont olyan, mintha magamat hallanám A2 megjelenése után, és vitáznék a többiekkel, akik szerint fos az A1-hez képest, az OFP-hez képest meg aztán főleg! :D Anno én is kötekedő vén pöcsöknek hittem őket, ma már értem mi volt a nyűgjük! :D
  • Hecker007
    #31197
    A steames küldi terjesztésen is lenne mit csiszolni, múltkor kb 15 küldit szedtünk le haverral és abból 2 darabot tudtunk multiban elindítani, pedig mind coop küldi volt! És alattuk HSZ-ben is írták hogy ilyen meg olyan jók coopban. De ez nem biztos hogy a BIS sara.
  • Solt
    #31196
    Ne menjünk el a szélsőségek felé! :) Meg lehetne úgy oldani, hogy fegyvernemenként jönnének a DLC-k... Lenne egy alap játék, ami tartalmazna pár kiválón szimulált kézifegyvert, pár földi járművet, ami szintén kiválóan és részletesen van szimulálva. Mondjuk UAZ, Ural, BTR kategóriáig...

    Ezen felül aki pilóta, vagy harckocsizó akar lenni, az megvehetné ezeket a csomagokat DLC-ben... plusz elég lenne jóval kisebb fegyverarzenál is, jóval pontosabb animációkkal, és szimulációval...

    @Most már igen... de eddig több volt! :)
  • DancZer
    #31195
    Valószínűleg ezért van csak egy darab belőle. :D
  • DancZer
    #31194
    Sztem a következő rész sokat el fog árulni a BIS jövőbeli terveiről.
    Most már van nagy, nagy?, hatalmas sziget! DX11, physx meg víz alatti rész is. Volumetrikus felhőket is átemelték a TOH-ből. Steam is van, könnyebb a küldetések terjesztése, felhasználó barátabb lett az egész.

    Ezek után már nem látom mi az ami nagyobb prioritást élvezne mint amiket felsoroltatok, szóval én optimista vagyok.
  • Solt
    #31193
    A méretek csökkentése szóba sem jöhet... :) Viszont amíg a látótáv ilyen erőforrászabáló, addig a merev szárnyú gépeknek nem sok értelme van! :)
  • DancZer
    #31192
    Teszem azt kiadnák a játékot amiben valósághű a karakter irányítás és a kézi fegyverek szimulációja, de nem volna semmilyen jármű. Azt majd negyedévente adnak egyet és talán 2-3 év múlva már lehetne is játszani egy rendes combinált harcot? Szted így jobb lenne?
  • DancZer
    #31191
    Ha lecsökkentenék a szigetek méretét, akkor minden küldetés ugyan ott játszódna és előbb utóbb megunnák a játékosok, mert már kiismernéd magad. A nagy pálya pont azért jó, mert nehéz megjegyezni és változatos rákényszerülsz a tájékozódásra. Lényegében kapnál egy BF, CoD klónt csak valós fizikával és szimulációval.

    A nagy pálya kicsinyítésével felszabadul a csapatból a pályaszerkesztő, meg max 1 modelező akik egy árva kódot nem tudnak neked írni a valósághű penetrációhoz. :S

    Nagy pálya továbbá lehetőséget ad a helikopterek, tankok és járművek szakszerű használatára. Szóval sztem a pálya méret fontos. Emlékszem mikor arma 2-ben a Utes pályán úgy játszottunk, hogy én megyek oda, te ide te pedig ide és a felderítők lefedték az egész szigetet. Chernarus már egy fokkal jobb volt.

    Sérülés fejlődött, házak jobban rombolódnak mint A2-ben. A gyalogság sérülésén is fejlesztettek, befolyásolja a ruha a sebzést. A mozgás valósághűbb lett, hisz hányféleképpen el tudsz helyezkedni.

    Az AI irányítás sajnos tényleg gáz. Én most egy hangvezérlést fogok kipróbálni.
  • Solt
    #31190
    Future soldier + szép grafikára ott a BF4... kár ebbe az irányba menni, mert a DICE-vel nem fognak tudni sem versenyezni, sem lépést tartani.

    A szimulátoros réteg van olyan hülye, hogy mélyen a zsebébe nyúl... (lásd fostalicska DCS széria! :D) Ha maradtak volna az OFP-s vonalnál, plusz belekerültek volna a felsorolt dolgok, simán adhatnák az alapjátékot dupla áron, és jöhetnének a különböző kiegészítők DLC-ként... DCS-ben egy repülő kerül akciósan annyiba, mint itt a komplett játék...

    Ha lenne minőség, nyugodtan emelhetnének árat... (lásd még FSX kiegészítők, Steel Beasts)
  • Hecker007
    #31189
  • Solt
    #31188
    Óóó... ez kurva jó, a csúcson vonulj is vissza! :D
  • tpM
    #31187
    Nehari, de ennek ki kellett jönnie.
  • tpM
    #31186
    Megjött tpM, az Arma krónikus
    Kinek Armafíliája meglehetősen krónikus
    Ez már nem szim, hogy bassza meg a BIS
    Vagy BIS-sze meg a basz,
    Nem tudom én, de kéne már egy tapasz
    'isz oly régóta várjuk már a rendes fizikát
    Addonok? Ó, van sok, akár traktor vagy fürdőkád
    De nem, ez nem oldja meg a problémát.

  • Solt
    #31185
    Nekem is fontos, de a kinézet a felsoroltakhoz képest szerintem csak másodlagos. Már az ArmAII OA is teljesen vállalható volt grafikailag, az említett dolgok a véleményem szerint sokkal többet dobtak volna a játékélményen mint a DX11, meg a pisix...

    A csalódottságomban főként az játszik szerepet, hogy a számomra lényeges dolgokban csak helyben járás, vagy visszalépés van. ArmA első része óta rengeteg idő telt el érdemi fejlődés nélkül... ez kiábrándító.

    Ami tetszik, és ami lényegi előrelépés, az az animáció, bár azon is lenne mit csiszolni. :)
  • repvez
    #31184
    Majd én válaszolok arra :)

    Én kivenném a hatalmas területet, minek ha max 40 ember rohangál rajta egy kis részre koncentrálva.Meg csak feleslegesen eszi a gépet.Meg ugy talán maradna erőforrás részlesebb városokat kialakitani.Ki látott már egy olyan várost ahol senki és semmi nincs a házakban és körülöttük.
    Kivenném a vizalatti buvárkodást.elenyésző kis százalékban fog valaki buvár kundot játszani.
    Kivenném a repülöket is ,legalábbis addig mig nincs normálisan megcsinálva max DLC ként külön.
    Egyébként nem is értem miért nem azt csinálják, hogy az alapjáték után DLC ként részletesen kidolgozott és leszimulált jármüveket adnak ki. a missionokat majd a community megoldja.

    És a szokásos sérülés, fizika ,részecske rendszert AI-t meg parancsolási modokat fejleszteni .
  • Hecker007
    #31183
    Már a 2-nek is rá volt írva, hogy "Valósághű harci szimuláció, az OFP és ArmA alkotóitól", ezek után a 3. résztől ugyanezt várná az ember fejlesztett, mégtöbbet nyújtó formában. Ehhez képest a harci szimuláció rész inkább romlott, kaptunk egy future soldier szerű valamit, meg egy szép grafikát és még olyan bugok se lettek javítva, hogy ne "merüljön" el a karakter egy sziklában, arról nem is beszélve hogy szimuláció szinten semmit nem fejlődött...
  • DancZer
    #31182
    Ez a te véleményed. Számomra fontos, hogy jól nézzen ki a játék. Sztem a physx-es füst meg járműfizika is jobb lett mint az előző részekben. Összeségében nekem haladás az előző részhez képset.
  • Solt
    #31181
    Azért hívom annak, mert anno ezt a BIS hívta így... az ArmA2-s oldalon még mindig ez van: Combat Simulation! Persze, ha már ők sem így nevezik, akkor vissza minden, egy szót nem szóltam, és én vagyok a balfasz, hogy fizettem érte! :)

    Sőt, a felsoroltak jó része ígéretként elhangzott anno a részükről, de ezt konkrétabban tpM tudná elmondani...
  • DancZer
    #31180
    Értem, akkor sztem egyelőre irreális amit szeretnél, mert az a jelenlegi megoldásoknak a végleges verzióját jelenti ami után már nincs hova mit fejleszteni.

    Nem tudom miért hívod szimulátornak. Az Arma egy massive military sandbox játék, nem pedig szimulátor. Szimulátor a VBS.
  • Solt
    #31179
    Ha az általam felsorolt listából minden részbe bekerülne 1-2, egy büdös szót nem szólnék... így, hogy a grafikán kívül szinte semmi érdemleges nem fejlődik, sőt még az is szarabb lesz ami egykor jobb volt (hangmotor), így nálam minden ilyen újítással csak megforgatják benne a kést...
  • Hecker007
    #31178
    Milyen jó volt mikor csak az ordibálást hallottuk és ránkrobbant az autó, pedig civilnek hittük :D Na az egy profi küldi volt és azt azóta se sikerült megtalálnom :(
  • V43 1105
    #31177
    Sajna tényleg az van, hogy egy üres valami ez az egész.. pedig ha normális civil Ai is lenne amit mondtatok, az tényleg hatalmasat dobna a dolgokon.. több féle viselkedésük lehetne, kezdve a rendszerető, normálistól, a meglátnak minket és dobálnak őrjöngenek arcokig, de ez csak álom ..
  • Solt
    #31176
    A látótáv zabálja az erőforrást az első rész óta... ez is egy olyan pont, amire sokkal jobban rá kéne feküdniük.
  • V43 1105
    #31175
    Átportolják nagyrészt.. de lesznek új funkciók is.. nekem megéri várni, emlékezz csak mennyit szarakodtunk benne :DD
  • Solt
    #31174
    Szerintem te nem érted! :) Hagyhatták volna az új "modern" egységeket, inkább maradt volna akár az ArmA 1-s technika, hagyhatták volna ezt a DX11-s vakítást, stb...

    Amiket soroltam, azoknak kellett volna a fő csapásvonalnak lenniük, minden más másodlagos... ha már szimulátorról beszélünk.

    De ezen ne feszülj be, nem akarom én bántani a kedvencedet! :)
  • Hecker007
    #31173
    Erre még várhatsz bőven, ezek csak a karakterek meg pár fegyver...
    Hol van a terep, a járművek stb?
  • V43 1105
    #31172
    Pázmek.. lesz A3-ra Invasion 44 .. akkor csak meg kell vegyem ..















  • DancZer
    #31171
    Látom nem értetted meg a kérdésem lényegét. Úgy értettem, hogy mi az amit az elmúlt évek alatt nem kellet volna megcsinálniuk és helyette mi az amit meg kellet volna csinálniuk. Mindezt úgy, hogy amit elvesznek erőforrást egyik helyről és egy másik helyre koncentrálják.

    Pl. Vegyék ki az AI-t és legyenenk csak a játékosok és legyen helyette rendes penetráció és sebzésmodel minden járműre, ember felszerelésre meg ha belefér egy 3D-s szerkesztő.
  • Hecker007
    #31170
    pl ezt a zeusz marhaságot hagyhatnák a 'csába, ezeket a "jövőbeli" hülyeségeket is hagyni kellett volna és inkább létező, adatokkal rendelkező dolgokat belepakolni. Ezt a marha nagy teljesen értelmetlen szigetet is tök fölöslegesen rakták bele, az előző szigeteket se használta ki kb senki egy egy küldetésnél. Ezek helyett kellenének még azok a dolgok amiket Solt írt + kéne élet a játékba, mert jelenleg teljesen üres, civil forgalomat szinte esélytelen az egész szigeten megvalósítani, még a kisebben is, mert egyszerűen se a szerver se a kliens oldal nem képes elvinni és akkor még a playerek és a küldiben szereplő ai-k nincsenek is benne.
    DCS-ben legalább civil járműforgalom van és sokat dob a játék élményen, itt meg szerintem elengedhetetlen, főleg ha kb valós helyzeteket szeretne szimulálni az ember.
  • Solt
    #31169
    Tehát úgy érzed, irreálisak az elvárásaim? Mert akkor nem nagyon van mit ragozni... :) Ebben az esetben kizárólag annyit kell tenniük, hogy nem hívják szimulátornak, és máris minden gond megoldva!

    De, hogy a kérdés 2. felére is kapj választ, a jelenlegiből ezekért cserébe bármit kivehetsz!
  • DancZer
    #31168
    A második kérdésre is válaszolj légyszíves, mert ezeket én is szeretném meg egy ferrari-t is.
  • V43 1105
    #31167
    .. és bőven lehetne finomítani hogy normálisan fusson high-end gépeken is.. de egy középkategóriás configot se kéne megfingasson ..
  • Solt
    #31166
    Ami így hirtelen eszembe jut,

    A lehetőségekhez képest minél élethűbb fizika, környezet és épületrombolás, animált ki-beszállások a járművekbe, fegyverletámasztás, járműből tüzelés, járműben "mászkálás", élethű sebzés, élethű lövedékátütések, a hangok terén előrelépés a visszalépések helyett...

    A járművekben a hajtásláncnak, a motornak, a futóműnek, az anyagvastagságnak, ahol van ott a páncélzatnak már rég szimuláltnak kéne lennie. Mondjuk egy romboló puska például nem azért van, hogy élő erőre lövöldözzünk vele, hanem arra, hogy mondjuk megállítsunk vele egy könnyű páncélost... akár úgy, hogy a megfelelő lőszert használva kicsinálod a személyzetet benne, vagy szétlövöd a motort, stb...

    Ez a videó egy DX9-t használó I. VH-s repszimből van... van normális fizika, szimuláció, látótáv, és már egy 6970-n is tudta a fix 60 fps-t... Mára az ArmA szériának legalább ilyen fizikát és szimulációt kéne használnia... szerintem... :)


  • V43 1105
    #31165


    Asszem abból a kétezerből inkább elmegyek söré'
  • DancZer
    #31164
    Milyen alap dologra gondolsz? Mi az amit elvennél a jelenlegiből és helyette inkább azt az alap dolgot tennéd bele?
  • Solt
    #31163
    Én speciel az ArmA első kiadása óta várok alap dolgokra, amikben jottányit sem léptek előre... ezek fényében az ilyen újítások inkább kiverik a biztosítékot, mintsem örömet okozzanak.
  • DancZer
    #31162
    Én speciel így is játszok a játékkal. Nagyon csalódott lennék, ha 2-3 évet kéne várnom azért, hogy minden benne legyen és csak utána tudnék játszani vele.