35048
  • Amery
    #31001
    Ohh, lehet el kellett volna olvasnom a mellékelt szöveget.
    Na mind1, attól még áll amit írtam :)
  • tpM
    #31000
    A készítő ezt azzal a szöveggel adta ki, hogy poénból csinálta, és egyáltalán nem az a cél, hogy élethű legyen, hanem, hogy vicces. :)
  • Feró Flex
    #30999
    A grafikát leszámítva egy nudli!

  • repvez
    #30998
    Az lehet,hogy az is megzavarja az embert,hogy egészbe marad a robbanás után a fószer.
    De amit lerak a katona az max 1kg töltet lehet,szemben azzal amit egy tankhoz használnak.
    A videon a tank azért emelkedik meg mert a robbanás az utat megemeli és azért "ugrat"egyet,de sztem az ilyetségen tul itt nem hiszem,hogy nagyobb bajuk lenne.Még az 500kgos légibomba is ami tényleg szétviszi a tankot is a tornyot max pár méterre löki le.
    De ha azt is feltételezzuk,hogy tényleg eldobja az 1kgos töltet az embereket ilyen messzire,akkor az tized ekkora tömegű kézigránátnak is több 10 méterre kéne ellöknie,ami megint hülyeség.
    Személyes tapasztalatból mondom,hogy a támadó kézigránát funérlapból kivágot emberalakot csak kidöntött a földból és nem kellett keresgetni 100métereket a robbanás után,pedig az a bábu nem volt 1kg sem.

    Lehet hogy az egyetlen probléma,hogy a játékban egyenletesen érvényesül a robbanás ereje a teljes robbanási távolság tartományban,nem exponenciálisan csökkenve.
  • Amery
    #30997
    Még mielőtt megszólnátok, hogy miért szólok bele...
    Nagyon rég nem szóltam hozzá, de nap mint nap olvasom a totyikot és megnézem a belinkelt videókat, hogy, hogyan is áll a játék fejlesztése.

    Amit az imént linkeltél, annak semmi köze egy táskabombához..
    Az inkább egy IED, amit ugye mindenféle fel nem robbant lövedékből, gránátból tákolnak össze elég "ügyes kezek". Akár 4-5 40-50 kg-os bombát, repeszgránátot is összekötnek.

    Jó, hogy nem ezt linkelted:IED

    Ez sajnos továbbra is gáz. Siralmasból szánalmas.
    Nem is tudom eldönteni melyik a rosszabb.
    Folyamatosan hitegetnek ezek pöcsök már 10 éve.
    Én már rég nem hiszek a mesékben...
    És nem akartam még véletlenül sem megbántani senkit, de ezt látom ettől a büdös brigádtól már egy jó ideje. Nagyon jókat játszottam az előző két verzióval éveken keresztül, de mindennek van határa...

    Tőlem egy vasat sem látnak többet, míg le nem tesznek az asztalra.
    És jelenleg úgy látom ez nem az elkövetkező öt évben lesz :)
  • Solt
    #30996
    Előbb szakadna cafatokra test, mintsem ekkorát repüljön! :)
  • Hogthar
    #30995
    Nem ez az de itt is látszik a hatás.
    Na most képzeld el ha szétszakíthatatlan ember tömegű gumiemberek lettek volna ott, hogy szétrepültek volna :D
  • Hogthar
    #30994
    Na igen kicsit túlzás, de eltudom képzelni, hogy ilyen erős hatása legyen egy táskabombának, elvégre egy épületet szétbont de még a legpáncélozottabb tankokat is a magasba repíti.
    Láttam egy videót ahol a M1A1 et repítette 5 méret magasba, azok után ez nem is annyira túlzás.
    Egyébként nem tűnne annyira furcsának ha a karakterek szét is hullanának darabokra.
  • repvez
    #30993
    Hát hogy egy híres szólást idézzek:'Válámi ván, dé ném áz igázi'

    Nem végeztem számitásokat,de kizártnak tartom,hogy ilyen messzire ellökje a robbanás a testeket.
    A másik,meg,hogy milyen egy katonai szimulátor az (mivel katonai tehát a rombolás pusztitás a cél) Amiben pont a rombolhatóság kerül háttérbe és szinte az egyetlen dolog amivel más tárgyakat fel lehet robbantani az az időzitett bomba. Semmmi más nem használható fel rögtönzött bombaként mint egy gáztartály vagy benzineshordó.Mondjuk az is igaz ,hogy az épületeken kivül nincs is más a térképen igy nincs is esély rá,hogy más robbanjon vagy a törmeléke megsebesitsen valakit.
  • Hogthar
    #30992
    Végre egy fizikai addon:
    flying bodies
    2 perctől van nappali felvétel is.
  • Solt
    #30991
    Akkor teljes az életed! :D
  • beci43
    #30990
    Most már megvan az IPS monitor is,nagyon király.Az SSD eddig is adott volt...
  • tpM
    #30989
    Amúgy meg most a DayZ Standalone-nal elég sokat kaszáltak, szóval azt sem lehet mondani, hogy financiális okok miatt ilyen tré.
  • tpM
    #30988
    Én az F2000-nél érzem ezt (Mk 20, vagy mi a neve a játékban), meg persze a harckocsiágyúnál, ha belülről hallgatod. Egyszerűen szarok a hangfileok. A JSRS nagyrésze meg Youtube-ról van összeollózva, de az alapnál azért tényleg jobb.
  • Hogthar
    #30987
    22 ha jól tudom.
    De egyébként a dev verzióban benne van már, ha nem játszol neten akkor érdemes dev verziót használni.
    Az új kampány nem tetszik annyira.
    A nehézség aránya nem a legjobb, például van egy küldetés ahol el kell lopni egy teherautót.
    Ezt egy konvoj kíséri. (2 fegyveres Mrat).
    A küldetéshez kapsz 4 társat, és egy járművet(fegyvertelen).
    Miután nagy nehezen megbirkózol a 2 járművel és és belőle kiszálló terminátor gyalogsággal, vissza kell vonulnod az embereiddel és a teherautóval.
    Na mármost a teherautóba nem fér be az összes embered így mindenképpen 2 járművel kell folytatnod az utat. A járművezetésben viszont az ai borzalmasabb mint A2 ben, állandóan szét töri a saját járműjét.
    A visszavonulás sem könnyű, az utakat gránát vetős járművek védik, ha más utat választasz a domborzatnak köszönhetően mindenképpen találkozol velük, szóval őket is le kell harcolnod, ezek után persze még rád ereszt egy támadó helit biztos ami biztos.
    Ráadásul ez még kampány elején volt, nem tudom hogy gondolták, ha ezzel egy kezdő armás játszik 2. küldetés után nyom egy alt F4 et és törli is le a játékot.
    A társak is borzalmasak, nem elég hogy állandóan lemaradnak néha megmakacsolják magukat és nem hajlandóak elmozdulni egy bizonyos pozícióból vagy a tűzharcnál például bemegyek egy fedezék mögé beér a társ és átmegy a fedezék túl oldalára meghalni.
    Sokat kell még ezt a játékot foltozni úgy érzem.
  • Solt
    #30986
    Nem emlékszem rá pontosan, de szerintem nem.
  • Hogthar
    #30985
    Jah értem, de gondolom ez már arma 2 - nél is így volt?
  • Solt
    #30984
    Mikor kialakul egy nagyobb tűzharc, akkor betorzulnak, akadnak, kimaradnak a lövéshangok. Amit linkeltél ott is írják a FAQ-ban, ha jól értelmezem.

    Audio problems
    Some sounds expose for a short time. Why?
    This happens because of the already reached maximum number of playable sound files! You can prevent this by
    setting up the maximum playable soundsamples in the Audio options in the game settings. Highly recommended is to
    set up 128 samples. Also you can see the recommended audio settings I'm using.

    Nálam 128-ra van állítva, de így is jelentkezik a probléma... Először azt hittem a G930-s fülesnek a hangkártyája a ludas, de más játéknál nincs ilyen nyűgöm.
  • Gascan #30983
    mikor jon a masik resze a kampanynak amugy?
  • Hogthar
    #30982
    Őszintén szólva nem tudom pontosan mire gondolsz, én nem tapasztaltam, szóval arra következtettem, hogy a hangok amik jelenleg bent vannak torzak számodra.
  • Solt
    #30981
    De ez csak a hangokat változtatja meg, attól még ugyanúgy betorzulnak nem?
  • Hogthar
    #30980
    Amíg tpM ki nem adja a saját hangmódját ez bőven megteszi:
    J.S.R.S. 2
    Távolságra változik a fegyver hangja, más külső és belső nézetben, és épülettől függően is változik a hanghatás.
  • Solt
    #30979
    Letiltottam minden feliratot, kiírást, szöveget... a rádiózásnak meg kb 25%-t értem, elég komoly kihívás így! :D

    Most voltam a lezuhant helikopternél... nekifutottam vagy 5x mire sikerült! Elég komoly tűzharc volt, nagyon bejött! :)

    Viszont azt nem értem, hogy a lövés hangok miért torzulnak el... :S

  • Hogthar
    #30978
    Nekem a következő beszélgetés rémlik ebből a küldetésből.
    -Itt vagyok a randevú pontnál merre vagytok?
    -Látod azt a nagy fehér épületet?
    -Igen
    -Na, nem abban.
    ...Mellette a régi épületben.
    Amikor ezt meghallottam kicsit elmosolyodtam.
  • Solt
    #30977
    Tegnap belekóstoltam a kampányba... háááát... picit meglepődtem, hogy az elején a vezetőm nem akart megpusztulni... csak ment előre, lőttek rá minden irányból, az meg csak játszotta a Chuck Norris-t! :D Egy pillanatra azt hittem a BF3-t indítottam el! :D

    Ettől eltekintve egyelőre tetszik... Elite fokozaton hála az égnek nagyon nehéz, ennyi kihagyás után alaposan megizzasztott! :) Nagy izgalmamban lőszer nélkül maradtam, és miután Chuck fiam aknára lépett, csak pislogtam, hogy hirtelen most mit is kéne csinálni! :D Vagy egy órán át mentem bokorról bokorra, mire elértem a randevú helyszínét... imádtam! :)
  • Solt
    #30976
    Na a TV-k terén én nem nagyon vagyok képben, ebben inkább nem nyilatkoznék. :)
  • Gascan #30975
    azert kerdezem mert en pont most akarok TVt venni kb. 5-600 euro ertekben ... Panasonicnak vannak ISP paneles verzioi

    neztem egy uzletben egy sima meg egy ISPs volt egymas mellett, a szinek szebbek voltak az ISPsen de nem tudtam eldondeni h ez csak helyi "trukk", maskent volt-e beallitva vagy tenyleg szebb

    ugy erzem nemelyik TV szebb kepet mutat mint a valosag :)
  • Solt
    #30974
    Ez volt régebben, de ma már nem így van. Plusz IPS-nél másképpen számolják a reakciót... ami IPS-nél 8ms, az kb egy 4ms-s TN panelnak felel meg.

    Egy 23"-s IPS paneles DELL kb 50000.-Ft... ilyen ár mellett vétek TN paneles monitort venni. (szerintem)
  • Musicking
    #30973
    X-fi-ből az xtreme audio-t nem szabad megvenni, mert az kamu x-fi.
    Az alternatív drivereket itt lehet megtalálni hozzá http://www.hardwareheaven.com/pax-drivers/
  • Musicking
    #30972
    Egyedül a GOG kiadás tartalmazza a magyar nyelvet (ARMA 2 Combined Operations címmel fut). Ennek is a csak a sima Arma 2 része tartalmaz magyar feliratot.
    De hiába vettem meg az akciós GOG pack-ot alapból nem lehetett magyar nyelvra állítani a legális cd-kulccsal. Azt nem tudom hogy ez kinek köszönhető a lengyel webáruháznak vagy a Bohemia fejlesztőinek.
    Így tehát ki kellett cserélni az legális cd-kulcsomat egy generált magyar verzióhoz is jó kamu cd-kulcsra hogy válaszható legyen a magyar felirat is, persze ilyenkor a multiplayer opció ugrott. (ennek menetét nem részletezem mert egyeseknek warezolásnak tűnhet, pedig nem az csak a megvásárolt termékemet akartam teljesebbé tenni)
    A mostani akcióban beszerváltam a Steam-est is (a GOG-ot majd odaadom valamelyik rokonnak) de a steam esetén nem próbáltam ezt a trükköt, bár ott lehet indításnál is elhasalna a program.
    Külön magyar nyelvi fájlokról nem tudok, volt anno egy félbemaradt magyarítási projekt annál voltak plusz fájlok, de azt betöltésnél mod-ként húzta be a program.
  • Gascan #30971
    az IPS panel az nem inkabb photosphora valo? szebb szinek de lassab reakcio ...
  • tpM
    #30970
  • Solt
    #30969
    Hmmmm... most már hárommal szorzom...
  • tpM
    #30968
    Csak aztán valami alak nehogy pont annyiszor rúgjon gyomorszájon egy setét sikátorban.
  • Solt
    #30967
    :D :D

    Utána nézek mennyit ér az most, oszt megszorzom kettővel...
  • tpM
    #30966
    Mennyit kérsz érte?
  • tpM
    #30965
    Nem engedek a csábításnak.
  • Solt
    #30964
    Nekem van egy X-Fi elfekvőben...
  • tpM
    #30963
    Na, én ezért nem merek hangkártyát venni. :D
  • Solt
    #30962
    Örömmel hallom! :) Így, hogy most már van hasonlítási alapod, akkor látod, hogy nekem mi volt a nyűgöm vele! :)

    A másik ilyen gonosz dolog az IPS paneles monitor, és az SSD... mikor megveszed, akkor jössz rá, hogy az eddigi életed szart sem ért! :D :D