35048
  • JanáJ
    #30841
    Nem irreális. Az izraelieket nem egyszer megszívatták az arabok, hogy sötétben a szétbontakozott századba két szakasz közé beállt egy arab szakasz az ő egyenruhájukban. Szép szívatás, mert nem mersz senkire lőni. :-(

    @30827:
  • JanáJ
    #30840
    Ezt nem értem. NEm a OFP1-ből lett a VBS1? Eladták a komplett szoftvert, meg az arma1,2,3-ét? Mert az lehet hogy külön cég, de meglepődnék ha más tulajdonába lenne a két cég. Mert akkor hogykerülnek vissza a VBS-ből dolgok?
  • Solt
    #30839
    ;)
  • tpM
    #30838
    Arról nem is beszélve, hogy a való életben ugye nem mindenkinek azonos a ruhamérete, ráadásul a lövedék ütötte lyukakra és persze a vérre is kéne figyelni. Akit megsoroz egy M134, annak valószínűleg már nem akarnád felvenni a ruháját. :D
  • DancZer
    #30837
    Régebben volt egy prezentáció ahol mondták, hogy nem kapcsolják be a releasere mert nagyon bugos. Szerintem nem is illene a játékba.
    Képzeld el, hogy egy szakasz elkap egy ellenséges szakaszt és mindenki áttöltözik. :-D Irreális.

    Ugy tudnám elkepzelni, hogy egy küldetés keretén belül lehetne engedélyezni.
  • Hogthar
    #30836
    Szerintem ez most is működik csak sriptelve.
    Nyilván lesznek olyan küldetések ahol ügynökösködni kell.
    Egyébként én annyira nem támogatom, rengeteg dologra kell figyelni, hogy élményt is nyújtson.
    Egykét példával:
    Biztos ismeritek a commandos sorozatot vagy akár a hitmant.
    Na most hogy megfelelően működjön a ellenfélnek feltűnhet hogy te nem az a haver vagy akivel éjjel nappal egy műszakban gályázol, tehát legyen esély rá hogy kiszúrnak.
    Commandosban és Hitmanben is ha valaki egy rangú volt veled vagy magasabb rangot képviselt gyanakodott rád.
    Másrészt ha átöltözöl a csapat társaid addig tekintsenek ellenek.
    Ezeket akár meg is oldhatnák, de őszíntén, nem fogják.
  • Feró Flex
    #30835
    Köszi
  • GaBika6
    #30834
    Az Altis map Seize 10 seize edoris missiont honnan tudnám megszerezni? Kicsit belenéznék, de nemtom hol lehet. Gyári mission!
  • Solt
    #30833
    Azt PH-n bármikor megkapod annyiért! Kérdezz rá ITT Délelőtt elutalod neki a lóvét, délután nálad a kód.
  • Feró Flex
    #30832
    nem támogatott azt írja ki,ets2 kieg lett volna 1500forintért
  • Solt
    #30831
    És miért hisztizik? Én vásároltam már vagy 3-4 féle kártyával onnan, de még nem volt gondom.
  • Feró Flex
    #30830
    Mastero vagy mi a fene
  • Feró Flex
    #30829
  • Solt
    #30828
    :DDD marha...
  • tpM
    #30827
    Miután leírtad ezt, izgatottan kisiettél a nappaliba, mert hívott az asszony:

    "Zsolti, ajándékbontáááááás"

    - Úúúú melyik az enyém!? Melyik az enyém!?!
    - Az a rózsaszín-
    - Jujj, ez egy működőképes TrackIR lesz, vagy egy versenyzongora - motyogja áhitattal, közben bőszen szaggatja a makacs karton és szalagakadályt -, a csomag alján azonban csak egy kisebb, téglalap alakú valami lapul.

  • Solt
    #30826
    Milyen kártyád van?
  • Feró Flex
    #30825
    Pont nem tudok a sztímen fizetni a kártyafajtámmal,hogy basznák meg...
  • GaBika6
    #30824
    Lehet akkor nem is annyira szar?

    Janáj nem akartalak megsérteni , gondolom nem is sértődtél meg, de igen már öreg rókának számítasz 30-tól, mint sokan mások zenész...
    Jól látod ezt a kijelzős dolgot, de akkor összeköthették volna a taktikai szemüveggel és mondjuk a gps-nek is lehetett volna több funkciója helymeghatározás terén, pl idő, gyorsaság. Bár az öreg rókák térkép alapján előbb belövik a koordinátákat mint a gps! És ha sokan mondjuk a piti dolgokat, amitől jobb lesz a játék, előbb utóbb csak eljut a fejlesztőkhöz. Csak előbb itt ki kell vesézni, mert akik ide látogatnak csak játszanak, vagy érdekli őket a téma. Én így látom!
  • Solt
    #30823
    Egy raklap játék 50-80%-l olcsóbban kapható steam-n, de még így is az a nyamvadék fos vezeti az eladási listát. Sírni tudnék baszki...
  • tpM
    #30822
    A VBS-t nem ők csinálják, hanem a BISim. Egyedül a motor amire épülnek az a közös, azért is lehet különféle dolgokat átpakolászni egyikből a másikba. A cseh fiúk szerintem nem látnak sok pénzt a VBS eladásokból, mivel nem ők dolgoznak rajta. Arma mellett még a DayZ az, ami jól tejel nekik.
  • JanáJ
    #30821
    Ezt gondolom nekem. :-) Nem mondtam senkire, hogy trollkodik. Az általam látogatott fórumok közül messze ennek a legmagasabb a színvonala. :-)
    Csak jeleztem, hogy nekik (BIS) is céljuk, hogy a többségnek megfeleljen a játék. Én nem értem, hogy ma az ARMA hogy adható el a COD, meg mittudomén mik között. Továbbra is úgy gondolom, hogy a VBS-ből élnek, ez (Arma sorozat) csak talált pénz.
    Másik oldalról nézzük ugyan azt a problémát. Én örülök, hogy van ilyen játék, meg tudom venni. Te jogosan mondod, hogy ha már pénzt adsz érte, akár lehetne használható is. ;-)

    Szerintem az armában inkább az a szimuláció, hogy szinte mindenbe beleülhetsz, kvázi öszfegyvernemi. Ezt a sérülésmodellt verte a rainbow six már kr.e 2-ben is. :-) Ezért mondtam, hogy a jövő nem is jött rosszul, mert végre a játékban található "csalások" életszerűek lettek. Pl hogy a térképre nézve mindenkit látok. Tudom ezek letilthatóak, de a többség ne mteszi.

    Ezek szerint már koros vagyok. :-( (30)

  • macleody
    #30820
    El kéne hívni az Arma meg a DCS csapatot Pestre, összekötözni öket és belökni a Dunába.
  • GaBika6
    #30819
    Ne érts félre, de ezzel inkább korosabb emberek játszanak, nem pedig ovisok, mert maga a játék életszerűbbre lett kialakítva, mint a hasonló arcade társai. A katonai szimulátorok sem adják vissza a teljes valóságot csak megközelítik azt! Azokkal spórolni lehet, nem szórakozni. Ez pedig ami nekünk készül szórakozásra van kitalálva. Nem trolkodom, hanem élvezném a játékot amit nem hozzám vágtak, hanem pénzt adtam érte. Amiket leírtam azok engem zavarnak és más is így van vele. Ennek ellenére játszom vele, de nem törődöm bele, hogy nem azt kaptam amit ígértek és ha nem adok, adunk hangot ennek sztem nem is nagyon fog változni. Még 1x írom nem kötekedem, hanem véleményt formálok, vagy legalábbis megpróbálom azt.
    Itt a video amiről szó volt egyébként!



    A genfi egyezményt értem, de ha valami a jövőben játszódik nem lehet szimulátor. Ezt jegyeztem meg viccesen ha értesz.
  • JanáJ
    #30818
    Track IR-ezek és ki is próbálom. De pl az összes többi heliben azt nem látom ki szált be, mert általában csak balra hátra látsz. A ACE-es megoldás buli, ha van hátul valaki. Mondjuk tény hogy nem véletlenül 3-an repülik a közepes heliket. :-)
    Az viszont végre benne van, hogy a másodpilóta is vezethet. :-)
  • Sith
    #30817
    Track IR el pld ki lehet hajolni az AH6 ból...
  • JanáJ
    #30816
    Sokkal jobban zavar, hogy pl még mindig nem tudok külső nézet és/vagy ACE nélkül normálisan járművet használni. Némelyik vason már van tükör. De pl egy kurva helivel nem tudok rendesen leszállni, mert nem tudom a testem mozgatni, csak a fejem.
  • JanáJ
    #30815
    Srácok, kezdtek eltolódni a trolkodás irányába. Tény, hogy van egy csomó hiányosság, de gondolom BIS-ék nem azon agyalnak h. mivel lehet szivatni a vevőt.
    A Genfi egyezmény több mint száz éves, gondolom nem a következő 10-20 évben szűnik meg. Az egyenruhának egyik fő feladata, hogy meg tudd különböztetni az ellent a baráttól. A játékban az AI eddig is tudta, hogy ki kicsoda, nem ezen múlott. A mostani szervereken úgy is kiírja ki van veled, ami mondjuk már 10 év múlva is reális lehet a technikát ismerve.

    A jövő szerintem tök jól lett megalkotva. Az új vasak többnyire következetesek (M2-es tank az M1 után) a régi vasak (amik most a király kategória) meg tuningolták (Leopard 2, Puma IFV). Az oszama lepukkantásából bele tették a helit. Az arma 2-ben meg F-35 volt.

    A jövöben lévőségben annyi poén van, hogy végre elhihetem, hogy tudom hogy még 23 lőszerem és 6 táram van, hogy láthatom, hogy merre kell még mennem 12,7 km-et hogy elérjem a célt és stb.

  • GaBika6
    #30814
    Karácsonyozok, filmet nézek, csak felnézek néha...
  • macleody
    #30813
    Öcsike te meg mit keresel itt? Az arma univerzum meg üres :D
  • repvez
    #30812
    Az addig rendbe is van, hogy a genfi egyezmény tiltja , hogy igy használják az ellenálló felek, de mi a helyzet a kémekkel és az egyéb olyan eszközzel amivel megtéveszted vagy épp "láthatatlanná" teszed magad elölük? (giliruha, lopakodógépek, tökéletesebb terepszinü ruha ami jobban rejt) Ezek is ugyan olyan célt szolgálnak mintha átvenném az ellen ruháját. Persze mint irtam nem tömegesen,de beszivárgáshoz hirszerzéshez miért nem lehet?

    DE ez huszadrandú probléma , addig nem is érdekel, mig a fizikai, Ai, parancsnoki lánc és sérülés dolgok nincsenek rendbetéve.
  • tpM
    #30811
    Ezt egy fejlesztő írta a fórumra még anno...
  • GaBika6
    #30810
    Ez most vicc ugye? Csak, mert nem láttam smile-t. Amúgy ha a jövőben játszódik mi köze lenne a genfi egyezményhez? Ha már szimulátor az arma3-is, mit szimulál a jövőben??? Hoppá...
  • repvez
    #30809
    Egyébként van a játékon belül valami jelentősége ,hogy a jövöbe játszódik a játék.Tehát azok a futurisztikus sisak és egyéb személyi felszereltség csak grafikai csics vagy van is valami haszna is, gondolok itt mint a gost reconba, hogy kijelez valamit a szem elé infra vagy hőkamera stb ,mert ha nem akkor minek kellett a jövöbe helyezni az egészet?

    Meg néztem most egy prezentációt még az elején , a GM6ossal állva lött a kocsira, semmi hátrarugás nem volt, bezzeg a 7.62eseknél meg az 5.56osokkal meg nem lehet egy sorozatot leadni, hogy 1 m-en belülre menjen az összes lövés.
  • tpM
    #30808
    Azért nem került bele, mert a genfi egyezmény tiltja az ilyesmit.
  • repvez
    #30807
    Nem álmodtad,mert én is láttam a videót,de most valahogy már nem találom meg yton, a gránátos mellett volt.
    A cm-es pontosságu utkeresést sem nagyon vettem észre A2 ben meg a jobb csapatmunkát. Amikor erről meséltek akkor pont egy ajton mentek be a katonák ugy hogy berugták az ajót és bedobtak egy gránátot mielött behatoltak, aztán kiderült, hogy ez nem valós csak a játékban egy lescriptelt átvezető animációs movie volt.
    Már A2 megjelenés elött felvetettem, hogy az összes ilyen kijelentésüket vagy képet videot le kell menteni és megjelenés után odadugni az orruk alá, hogy ti ezt mondtátok nem ezt kaptuk.
  • GaBika6
    #30806
    Egyébként nagyon egyet értek veled. Sok dolog van, ami kivitelezhető lenne és nem zabálná az energiát, ahogy mondják. Modderek miért tudnak szebb effekteket elérni? Sérülés modelt is állíthatóvá tettem volna külön csuszkával és meg van oldva a profi (szim) játékos és a kezdő (arcade) közti különbség.
  • GaBika6
    #30805
    Még nagyon az elején láttam 1 ArmA3 videót amin egy katona hangtompítóval lelőtt egy ellenséget hátulról és felvette annak a ruháját és az ellenség csak közelről reagálta le, hogy nem baráti katonát lát. Jelenleg ellenség ruháját fel sem lehet venni. Valaki erősítsen meg, hogy nem álmodtam a videóval kapcsolatban. Nem értem amúgy miért nem vehetném fel az ellenség ruháját miért kell tiltani? Vagy ez is DLC? Sajnos nagyon keveset kaptunk a beharangozottakhoz képest és ami van az hibás is részben. Jó alap, de hiányos nagyon, több sebből vérzik. Nagyon remélem, hogy nem süllyedtek odáig, hogy majd dlc-ben ha megveszed meglesz minden, addig meg szopogassátok...
  • tpM
    #30804
    Abból jut elég 3D-ben. 8-)
  • Hogthar
    #30803
    Bikinis nők?
    Valld be ez az egyedüli tartalom amit igazán vársz már :D
  • tpM
    #30802
    Én abban reménykedem, hogy a kampány következő részeihez jár majd.