21170
LCD - Plazma
  • partizan182
    #20689
    Látszani a kép látszik, csak mintha kihipózták volna. Még így is ezerszer ez mint az ips. Az mindenhonnan tré (este persze).
  • Zoli007
    #20688
    VA bőven nem fos betekintésű.
  • partizan182
    #20687
    Akkor gyorstalpaló:

    - Ips: fos fekete/kontraszt, jó betekintési szög

    - VA: jó fekete / kontraszt, fos betekintési szög

    - 60hz vs 120: előbbinél picit röcögnek a filmek (legtöbben észre sem veszik)

    - fényerő: este 120 nit, nappalra 250-400 fénytől függően. Tükröződésvédelem sokat dob a nappali használaton

    - input lag : ha játszol nyilván minél alacsonyabb annál jobb, 20 ms körül már fasza

    Színpontosság nem szokott elmászni a fényerővel, ha ez szempont úgyis kalibráltatni kell (high end panák elég pontosak alapból).

    Kb ennyi, HDRbe nem mennék bele, az nem ez a kategória, mag komplex is.

    Remélem segítettem.
  • repvez
    #20686
    félreértetted, nem azt mondtam, hogy te gondoltad a 100nittet, csak azt mondom, hogy igy nem valós a teszt , ha olyan értéken mérik amit mindegyik röhögve hoz, de lehet a 100 fölötti fényerőnél meg elvérzik mind színhűségben mind fényerőben.
    Ezért lenne jobb egy olyan teszt is, ahol a maximális fényerőnél vagy a napi használatnál is lemérnék, hogy akkor mit tud.
    Mert hogy lehet mindegyik ugyan olyan jó, ha fele akkora a kontraszt.
    Meg mivel nem vagyok szakértő a 100nit nem mond semmit nekem, ha ránézek egy képre vagy egy adat tesztre. kalibrálom sincs, hogy az alapján tudjam beállítani.

    Az a baj, hogy sztem elbeszélünk egymás mellett, mert ti mélyebben láttok a dolgok mögé, míg én laikusként úgy kéne dönteni a készülékek között, hogy amit látok vagy olvasok, de mivel amit látok az nem a valós képet mutatja a boltban így az nem jó referencia amit olvasok ahhoz meg nincs meg az a fajta háttértudásom és tapasztalatom, hogy az adatokat értelmezni lehessen .
    Oké ökölszabályként az a jobb amelyik nagyobb értéket produkál.De hogy az a napi használat során hogy mutatkozik meg, azt nem tudom.
    akkora eltérések e ami a mindennapi használat során bánni fogom, hogy nincs vagy csak annyi, hogy akkor látszódna a különbség ha egy másik készülék lenne mellette összehasonlításnak.
  • partizan182
    #20685
    Továbbra sem értem mi a baj az rtings összehasonlítás módszertanával, minden fehéren feketetén le van írva, nem a seggemből húztam elő a 100 nitet. Ez egyébként azért ennyi mert ez az SDR anyagok target fényereje.

    Hogy évről évre ugorjon egy kategóriát a teljes termékpaletta elég irreális, pláne hogy LCDben olyan húdenagy technológiai fejlesztés évek óta nem volt (elérte a határokat).

    Döntéshez ma több infó van mint valaha, persze a döntés maga nem lesz tőle könnyebb, hisz LCD-nél mindig kompromisszum-kényszer van. Hogy melyik hibát viseled el könnyebben azt csak te tudhatod.
  • repvez
    #20684
    Nos igen de akkor hogy döntsön jól az ember ha azt amit a valóságban lát az nem a valós használathoz van beállitva amit meg a tesztekben olvasni anak meg nem tudja a tesztelés hátterét.

    lsd:"Színeket 100 nit-re állított képen nézik, azt mindkettő hozza simán. "

    Ez olyan mintha egy ferrarit meg egy ladát hasonlítanánk, hogy melyik tud 100al menni. és kihozzák mindkettőt 5ösre :(

    Nagyon meg kéne reformálni az egészet, hogy ami szabványosítva van annak mindenképp megfeleljen ha ráteszik a logókat és látatlanba meg lehetne ítélni, hogy mit kap egy adott típustól, nem úgy mint most, hogy amit irtok is, hogy a samu újabb TV-i rosszabbak mint az előző széria. Normális esetben az uj széria középverziójának ez előző széria felsőkategóriás szintjét kéne hozni bizonyos paraméterekben.

    A müsor forrásokrol nem is beszélve.
  • arty
    #20683
    jaaa, neem, élőben tényleg nem lehet tévét tesztelni/választani... :(
    és rtingsen kívül semmi hasonlóan alapos és megbízható(!!!) oldal....

    emlékszem, anno 10+(?) éve, amikor notival mentem a bolti eladókhoz, könyörögve, hogy rádughassam pár készülékre....... (elsősorban nativ hajthatóság teszt, de persze tesztábrák és filmek is voltak). mamár nem vállalnám be :/
  • partizan182
    #20682
    Az általad linkeltnél jobb, objektívebb összehasonlítást nem nagyon fogsz találni, ott minden látszik feketén fehéren. A mixed usage-nak csak egy része a kontraszt, van amiben az LG sokkal jobb (pl tükröződés-gátló, betekintési szög, gradiensek).

    Színeket 100 nit-re állított képen nézik, azt mindkettő hozza simán.

    Pontos típus: az ilyen alverziókon nem kell fennakadni, legkinkább a színben / talpban meg ilyesmiben különböznek (Bluetooth néha hiányzik valamelyikből), a hardver maga ugyanaz. Tehát ha találsz bármilyen Samut aminek a típusa NU8 -al kezdődik akkor már jó helyen vagy.

    Nagy elektronikai üzletben nem tudsz összehasonlítani, vakító neonfény + szarráprocesszált bolti módba rakott készülékek gyak. semmit sem mutatnak az otthoni teljesítményből.

    Igazából ha a lent linkelt 2 versenyző van akkor eszerint tudsz dönteni:

    - Inkább nappali használat, fényes szobában, elsődleges PC monitornak munkára, haverok sokan összeülünk focit nézni: LG (IPS)
    - Inkább esti használat, sötétített szobában, filmre-sorozatra, 1-2 fő részére: Samu (VA)
  • repvez
    #20681
    Lehet nem samu volt, de annyi tipust néztem már , hogy nem emlékszem melyik volt, de arra igen, hogy sok különbség nem volt a kiállitott kép alapján
  • ItaloMucsacso70
    #20680
    "Ma is néztem euronicsben samu 55"os oled M4 sport csatorna ment rajta"
    Azt azért átgondolnám még egyszer.
    Inkább volt az Qled nem?
    Samunak jelen állás szerint még nincs OLED-je!
  • repvez
    #20679
    igen néztem, de nem értem , hogy a picture quality-nál majdnem csak fele pontot kap az LG , de a mixed usage-nál mégis közel azonos pontszámra jön ki, 7.8 vs 7.6, akkor ez hogy lehet, ha a képminöség nem olyan jó?
    A betekintési szögre meg több pontot kap mint a samu .Az meg megint érdekes, hogy a szin hüség , hogy lehet jobb vagy azonos, ha ennyire eltér a kép contrast és fényereje?
    ÉS sajnos soha nem találja meg a pontos tipust az ember amiket kinézett magának ilyen teszteken , az meg egyenesen a csoda számba megy ha élöben is egy helyen tudná megnézni a tipust , olyan beállitásokkal és viszonyok között ami majd otthoni felhasználásnál lesz.

    Ma is néztem euronicsben samu 55"os oled M4 sport csatorna ment rajta és csak egy elmosodott pacás képe volt, és nem mutatott semmi különbséget a mellette lévö ledessel. ami az oled technologiára jellemző elöny lenne .

    A másik ilyen ami a forditttja, mikor csak techdemokat futtatnak a tv-n és leesik az álad, hogy milyen fasza a kép és mikor hazaviszed a helyi müsor meg egy elmosodott paca lesz .

    Ezt értem az alatt, hogy nem tud objektiven donteni az ember, mert nem fekete fehér , hogy van vagy nincs egy bizonyos feature, hanem ott van mellette a "de", tudja a 4k HDR-t, de csak feldolgozni, de a megjelenités az meg se közeliti a valódit.
  • arty
    #20678
    nem lehet objektiven eldönteni??

    koncentrálj a picture quality részre az általad linkelt összevetésnél. mit látsz?

    összpontszám kit érdekel? vagy szerinted a szebb állvány az ugyan olyan fontos egy tévénél, mint a jobb képminőség? (kontraszt, csúcsfény, homogenitás) -> ha igen, akkor szerintem nincs miről beszélni, mehetsz kifizetni a legolcsóbb LG-t, ami tetszik ránézésre (akár kikapcsolt állapotában is :D )

    +az oldalról nézhetőség (viewing angle) és a tükröződés (reflection) lehet fontos, de azokon elhelyezéssel lehet korrigálni. kontraszton NEM!
    Utoljára szerkesztette: arty, 2018.08.20. 17:24:43
  • repvez
    #20677
    és hol lehet olvasni részlehajlás nélkül a valós adatokra koncentrálva teszteket?
    Mert itt találtam ilyet, de a pontos tipust nem :
    teszt
    itt a tesztben is van amit fele pontot sem adtak az lg re , mégis az összpont szinte ugyan az a samuval kapcsolatban. akkor most ez hogy jön ki?

    Nem szeretem , hogy nem lehet objektiven dönteni a különbözö tipusok között, hogy kipipálom, hogy ez ezt tudja a msik azt és amelyik többet tud abbol amire szügségem van azt vezsem meg.
    Csak szubjektiven lehet vagy még ugy sem, mert a boltban nincs vagy félre van beállitva a készülék igy teljesen mást mutathat otthon. igy nemlehet jól dönteni.

    Általánosságban azért elmondható, hogy ha nem is tudja a HDR szabványt maradéktalanul azért annál mégiscsak jobb képet tud egy HDR featurrel megáldott tv mint ami nem támogatja sehogy sem?

  • arty
    #20676
    ismerős motorjának a km órája 180-ig van feliratozva, 110 felett nem tud menni.... kb ilyen a tévék nagyrészénél a ráírt hdr :(

    mivel ez a feature tud igazán ütős lenni "a kanapéról" (és nem a 4k), így ezt a kedves gyártók megtartják a felsőbb kategóriába... olyannyira, hogy a samsung pl. a "középkategóriát" folyamatosan butítja, évről évre szarabbat kapsz "ugyanabból" (7xxx széria, pl). papíron persze egyre több a logo, de a valóban jo(bb) képet (-> hdr) egyre kevésbé kapod meg tőle (csökkenő max-fényerő, pláne hdr mód esetén)

    partizan182 legutóbbi hsz-e legyen az ökölszabály: samsung > lg - ha a képről van szó. és igen, még plusz némi eurót is meg "kellene", hogy érjen (igen, neked is, igen, "csaktévézésre" is ;) )

    ... mert pl hangban az idei samsungokban NINCS dts dekóder, de még csak optikán se tudja kiküldeni dekódolatlanul az erősítőd felé! ergo ha letöltött filmeket a tv médialejátszóján néznél, lesznek gondjaid... (mondjuk az okostévék okosrésze egyébként se szokott 100%-os megoldás lenni ecélra, kell mediabox/pécé, biztos ami biztos...)

    ---

    partizan - sony VA-t csak a felsőbb kategóriában használ ??? néztem pár modellt és elvileg mind ips?
  • partizan182
    #20675
    Sajnos a válasz az hogy ennyiért nincs hdr. Lehet hogy rá van írva meg fogadja a jelet de megjeleníteni azt nem tudja. Ha ez a keret akkor a hdr felejtős. De egy Samu VA paneles tvvel jobban jársz SDRben is (mondjuk a 7es NU széria visszalépés a tavalyi MU-hoz képest, de így is köröket ver az LG re).
  • repvez
    #20674
    Ezért mondom, hogy nem tudom mi az ami a reklámban jól hangzik és mi ami valós.
    Ugye ezen is rajta van minden az adatlapjan minden szabvany. Nekem a szabvány azt jelenti hogy ha rateszik valamire akkor annak tudnia kell azokat az adatokat.
    Ezért vagyok zavarban amikor az adatlapot nézem mások meg azt mondják, hogy azt nem tudja vagy nem úgy.
    Most mondhatjatok ha egymás mellett megnezek 2 tv t akkor látszik a különbség, igen de az ár cédulát is vastagabban írjak annál. Ha az lenne a helyzet, hogy hasonló áron lenne 2 olyan készülék ami az egyik tényleg tudja a másik csak kamubol akkor megertem, hogy van értelme, de amig ebben az ár sávban mindegyik kb hasonló akkor nincs mit tenni ebből kell a legjobbat kihozni.
  • partizan182
    #20673
    Azért olyan költői túlzásokba nem esnék, hogy a 7es LG-k HDRre alkalmasak lennének, SDR is csak szódával megy neki. Ha HDRt akarsz akkor Samu NU8000 a nagyon kompromisszumos belépő, alatta felejtős.
  • repvez
    #20672
    És mellé egy onkyo 676 vagy egy denon 1500h vagy 2500h erösitöt néztem ki. Az elsőt 450 minus 19%eur-t láttam,
    Illetve egy apróhirdetésben mission center és hátsó hangfal szettet proson reality 10 front és mélyládával eladna valaki 200eur környékén az egészet. Erről a tipusról nem tudok semmit csak egyenlöre ezt is nézegetem hogy mit lehetne a tv mellé venni.
  • repvez
    #20671
    Amikor vettem az erösitöt 2008 táján akkor még nem volt normális internetem hogy bárminek rendesen utána kérdezzek és még akkoriban nem astam bele magam, hogy mit is kell nézni és mi az ami csak a reklámokban hangzik jól.

    Az említett tipust azért említettem mert ez volt leakciozva és még ebből az árból 19% kedvezmény is lejonne. Így 180 körül jönne ki. De ha tudsz 600eurobol jobb 55"os 4k hdr képes tv-t akkor jöhetnek a lehetőségek a 19 %ot mindegyik készülékre tudom érvényesiteni, csak legyen a közelben az a típus jó áron.
  • arty
    #20670
    csak a legelső hdmi switches erősítők nem voltak képesek leválasztani/dekódolni a hdmi-s hangot a kábelről, de ezt világosan le is írták a leirásban, szal nem szabadott volna h meglepetés érjen ;)

    55sk7900pla - jól látom, hogy ez 240 ezer ft? nemár, hogy ennyiért semmi más, nem-IPS paneles tv nincs :(
  • Zephyr Retiring
    #20669
    Nem hinném, hogy itt említettem volna melyik típus, de csak hogy megnyugodj picit...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    akad idehaza egy arany-pezsgő színű tetra core procis phono! bemenetes high end házimozim is..


    Ami a Jamo-t illeti, én már szanáltam. A Magnat vált be, mert a sub nélkül is olyan basszust produkál, amiről a Jamo-k álmodni sem mernek..
    Ha pedig bekapcsolom fél! hangerőn a subládát is, komolyan belefájdul a dobhártyája bárkinek. Ezért is van állandóra negyed! hangerőre tekerve...

    DTS hangformátum a múlté?
    Filmeknél esetleg. Zenei lemezeknél bőven több, mint elég idehaza...
    Amúgy csak kíváncsiságból: mekkora az a hatalmas kép?
    Én idehaza bőven beérem a 3 méteres képátlóval bluray tartalommal 4 méterről. Így is jobbra-balra kell kapkodnom a fejem, ha mindent látni szeretnék..
  • TomStorm
    #20668
    Felső-középkategoria??Te miről beszélsz?
    Belépő szinthez sincs köze lol
    Házimozi terén nézelődj kicsit:D

    Nekem hang az Ultra 2 Onkyo/J112 sub/Jamo D500 lcr x 5
    És ez kb középkategória..

    Az ilyen DD meg Dts hangformátum már rég a múlté

    Úgyhogy szerintem te szarnál be ha ezt hallanád és néznéd kivetítőn hatalmas képpel nálam:))
    És van ettől feljebb,ajjaj..

  • Zephyr Retiring
    #20667
    Ennek őszintén örülök.
    A mai tévék hangzása tényleg gatya, a hangprojik valóban mérföldekkel jobban, szebben szólnak.
    Van egy ledprojektorom, annak a beépített hangszórója még a tévékénél is trébb.
    Ha nem lenne több házimozi erősítőm is, biztosan én is beruháznék egyre..
    Meg ha nem lennék még nálad is zsugoribb..
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a plazmatévét és a 3D bluray lejátszót leszámítva minden házimozis ketyerémet csereberéltem. Egy fillért sem adtam értük.

  • csgj
    #20666
    Én elhiszem neked, hogy brutálisan jó, de én ilyesmire nem spórolok. A hangprojektor mindössze azért kellett, mert a tévé hangja önmagában elég gyenge. A tévék között átlagos. Több tesztben is hangprojektort ajánlottak hozzá, ráadásul én ezt a típust már láttam/hallottam rokonnál, és tetszett. A kis panellakásban ez nekem pont jó. Csak arra voltam kíváncsi, úgy állítottam-e be, ahogy kell. :D De rendben van így, nekem elég jól szól.
  • Zephyr Retiring
    #20665
    Nos igen, sejtettem. Manapság nem reklámozzák a teljes tudást. De más a lekezelés és megint más a reprodukció.
    Ez a 2.1 csak lekezeli a formátumokat (vagyis olvassa, tud vele mit kezdeni) de maga a technikai tudás rejtve maradt.

    Most csak a hdmi-s házimozimat hozom fel példaként (bár van több is, ami nem hdmi csatis) ...
    A gyári technikai specifikáció is (meg az előlapi felirat is) arról tanúskodik, hogy az én Onkyom dekódolja a 96 kHz/24 bitet. Ez a döntő. Az, hogy koaxiális bemeneten is fogad akár DTS 7.1 mátrixot is, most mellékes. Fogadni a tévék is fogadnak sokmindent, de a hangvisszaadás az már más terület...

    Ha olyan ketyeréd van; mint egy többszörös díjnyertes Onkyo, abban már bízhatsz. Ők nem fogják csak úgy fals dumaként rányomni a műszer előlapjára a 96/24 logót. Egy Samuból ugyanakkor simán kinézem ezt a "felvágást".
    Képmegjelenítésben vannak csúcs tévéik, de a házimozi inkább csak kommersz náluk. Felsőkategóriát nemigen találni náluk.
    Pont emiatt mondtam: hallgasd ahogy a nálad a legszebben szól.
    Ha itt lennél nálam, bekapcsolnák példaként egy Mad Max 4-et blurayről 5.1 dolby digitalba (agyad eldobnád olyan jól szól a Magnatokon Celestion subbal). Majd betennék egy gyári DTS 5.1 Madonnát (vagy Metallicát ízlés szerint) és leb@sznál, hogy ne kapcsoljam még ki..
    Pedig az én vasaim is mára épphogy csak súrolják a felső-közép kategóriát.
    Azóta már még ettől is sokkal profibbak léteznek.
  • repvez
    #20664
    Jó hogy elökerüllt a téma, bár nem tv ,de ez is házimozihoz kapcsolódik.
    Nálam is volt probléma, hogy megvettem a 7.1es AV erősitömet évekkel ezelött, mert azt irták, hogy a hdmi képes a képet és a hangot is átvinni egy kábelen.Vettem is ilyen erősitöt, aztán mikor összekötöttem mindent , akkor kiderült, hogy az erősitő csak átengedi magán a jeleket és csak a TV hangszoróján szolt minden hang amit kiválasztottam forrást, csak ugy lett hang a hangfalakon, ha visszavezettem a hangot a tv bol az erősitőbe.
    DE mivel a tv nem tudta még a digitális kimenetet ezért stereo RCA val tudtam visszavezetni. igy a nativ 5.1 hangbol lett az erősitön egy dolby pro logic 2es hang, a kapott analóg stereo hangbol.

    ÉS most megint ott vagyok, hogy kinéztem egy uj erősitőt, onkyo 676est, ami remélem már tudja azt, hogyha egy forrást hdmi vel kötök rá akkor a kimenetre már csak a képet adja ki a hang megmarad az erősitöbe.Mert a tesztnél itt is azt irták, hogy a 4k 60hz es jeleket átengedi a hdmi-n.

    Meg mivel most csak ideiglenesen lakom itt és a társasházban nem igen tudnám kiépiteni az atmos rendszert igy én is egy hangprojektoron gondolkozom.De nem igen ástam bele még magam , hogy ezek a projektorok hogyan illeszthetők össze az erősitövel , meg hogy egyáltalán az olcsob fajták nyujtanak e bármi elölépést a tv beépitett hangszóroitol, foleg ha csak azok is stereot tudnak.

    Még mindig a kiválasztás foolyamata zajlik, az lg 55 sk7900pla egész jo áron van és az idei kiadás, persze nem lesz egy oled, de most arra hogy néha megnézzek egy filmet meg a netes tartalmakat arra megfelel.
  • csgj
    #20663
    Valószínűleg nálam tényleg az lett a megoldás, hogy a tévében az audioformátumot PCM-re állítottam, a hangprojektoron meg bekapcsoltam azt a virtuális surroundot. A tévé hangszórójával ellentétben ez most a beszédhangot is megfelelő hangerőn tartja.
    Kipróbáltam, hogy a tévén beállítom a Dolbyt a Netflixes 5.1-es filmhez, ami mindössze megemeli a hangerőt, de nemcsak a beszédhangét, hanem mindent. Tulajdonképpen nem érzek nagyobb szintkülönbséget a beszéd és mondjuk a zene között a PCM módban. DE Dolby módban a tévé menüjébe lépve vagy nincs a menük közötti lépegetésnek hangja, vagy sokat késik. PCM módban nincs ilyen baj. Szóval emiatt gyanítom, hogy nálam a Dolby nem működik megfelelően, hiába tudja elvileg kezelni a hangprojektor. De ugyebár, mint írtam, a hangprojektorom csak a stereo Dolbyt meg a stereo DTS-t tudja. A tévé viszont nem stereo Dolbyt adna neki, hanem az 5.1-est, mivel a Netflixes film 5.1-es.

    Szóval jól gondolom, hogy nekem a tévében mindenesetben PCM-et kell audioformátumként beállítani?
  • csgj
    #20662
    Nálam nincs ilyen "downmix" opció. :(
  • Mentol
    #20661
    A sztereo az 2 csatornát jelent, az 5.1 meg hatot. Az utóbbinál általában a szöveg (beszéd, stb) a center csatornán jön, ami ugye a sztereonál nincs - ezért nem is hallani...
    Már én is bele futottam surround hang problémába (nekem is 2.0 van otthon), de ezt nagyrészt lekezeli a lejátszó (be lehet állítani a downmixet 2.0-ra).
    Utoljára szerkesztette: Mentol, 2018.08.10. 11:29:01
  • csgj
    #20660
    Viszont van olyan opció a hangprojektor távirányítóján, amivel "surround" hangot lehet beállítani. Gondolom, ez a Dolby 2ch vagy DTS 2ch, vagy legalábbis valami hamis surround. Viszont elég jól hangzik. Most kicsit tesztelgettem Netflixen, és úgy néz ki, nem lehet stereo hangsávot választani a filmeknél. :( DE ha kicsit feljebb tekerem a hangot, benyomom a távirányítón a "surround soundot", a beszéd meg az akció meg a zene hangjai is közel ugyanolyan jól hallhatóak, nincs akkora különbség, hogy film közben állítgatni kelljen rajta. (Általában ez szokott a baj lenni az 5.1-es forrással. DVD filmeknél éreztem mindig a leginkább, amikor még csak a tv hangszóróját használtam. Amikor csak beszéd volt, fel kellett tekerni a hangerőt, hogy rendesen halljam, amikor meg jött valami akciójelenet vagy zenés rész, le kellett venni, mert zengett tőle a lakás. Most ez úgy tűnik, kiegyenlítettebb. Szóval szerintem marad a PCM + 2ch kamu surround. :D Ha a tévé hangbeállításaiban Dolbyt vagy DTS Neót állítok be, akkor meg egységesen k*rva hangos lesz minden a megszokott hangerőn. Ha lejjebb veszem, tulajdonképpen ugyanolyan az is.)
  • csgj
    #20659
    Ja, bocsánat, ha a forrás stereo (pl. játék), akkor csak a DTS Neo 2:5 választható a tévén. Vagy a PCM
  • csgj
    #20658
    Itt az adatokban azt írja, Dolby 2ch és DTS 2ch. Ami akkor stereo Dolby és stereo DTS? Olyan választási opció viszont nem szokott lenni se Netflixen, se videojátékokban. XD Vagy csak annyi, hogy stereo vagy 5.1. A tévén meg nem írja, milyen Dolby...
  • csgj
    #20657
    Vagyis mindig nézzem meg, van-e stereo hangsáv a filmekhez a Netflixen. Ugye? És akkor viszont tényleg semmi értelme a tévén Dolbyt vagy DTS-t beállítani, nem? A 2.1 úgysem adja rendesen. (Bár hangosabb lesz, de ezek szerint nem megfelelő.) Akkor viszont marad a PCM
  • Zephyr Retiring
    #20656
    Témához olvasnivaló itt (katt)

    A 2.1 az egy kompromisszum. Ha többcsatornás hangot küldesz rá, nem fog minden hangot megszólaltatni, mett az csak sztereó.
    Ezért van a jelenség a hangprojektoroddal. Én ebből semmit sem tapasztalok, mert 5.1 hangrendszerem van.
  • csgj
    #20655
    Hát, nem, PCM-re állítva, Netflixen a Dolbys filmek halkabbak, mint bármi más (pl. videojátékok ps4-en). De leginkább a beszédhang halkabb. Ami eddig is így volt egyébként, amíg csak a tévé beépített hangszóróját használtam (nyilván PCM módban).
  • Zephyr Retiring
    #20654
    A Netflix tavaly június végéig csak Dolby Digital Plus hangsávot tolt, de azóta már bizonyos tartalmak esetén elérhető náluk akár a Dolby Atmos is. Ezek mind szép és jó dolgok, de esetedben a 2.1 mellé szinte lényegtelenek. Illetve te ebből annyit érzékelsz majd, hogy az hangosabb lesz mint a többi. Léteznek Dolby Digital stereo hangsávok is, jobban a dvd filmeknél favorizálják. Elvileg többet nyújt mint a PCM stereo, de pl. zenehallgatáskor mondjuk zenei cd lemezről veszteségmentes PCM jelet kapsz, miközben a Dolby Digital bár újabb fejlesztés, viszont veszteséges tömörített a jel. Magyarul többet ígér, de közben kevesebbet ad.

    Konklúzió: játékoknál, filmeknél inkább bitstream a jobb, zenehallgatáskor meg a PCM.
    Hacsak, nem mp3-akat hallgatsz, mert az ugyebár szintén veszteséges, tehát akkor felesleges a PCM :)

    Fogsz majd hallani olyan ígéretes varázsszavakat, mint a "felkonvertálás" vagy épp a "hangzásjavítás"..
    Na ezeket gyorsan felejtsd is el. Amiből egyszer elvettek magas hangtartományú hangokat, azt semmi sem képes visszaállítani.
    Esetleg csak Mekk Mester....de annak tudjuk mi lesz a vége...
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.08.09. 23:34:12
  • csgj
    #20653
    Tulajdonképpen PCM módban is fel lehet venni faldöngető hangerőre, de panellakásban azt azért nem gyakran csinálnám meg. :D Egyébként én is azt szeretem, ha a basszus jól szól. És az jó így, ahogy default módban van. De leginkább azért hagyom PCM módban, mert a konzolokon csak a DTS Neo 2:5 választható mellette, a Netflixen meg a Dolby is. Nem akarom váltogatni, talán jobb, ha egységesen PCM mindenhol. Azonban Netflixen valamiért mindig vagy 10 szinttel feljebb kell venni a hangot a konzolokhoz képest. Az fura.
    Egyébként ha semmit nem vesztek ezzel a beállítással, akkor jó.
  • Zephyr Retiring
    #20652
    Hogy kinek mi a jobb, az egyéni ízlés kérdése.
    Ha engem kérdezel, nekem a tiszta, jól csengő ugyanakkor melldöngető basszushang tartomány az igazi kánaán..
    Akkor is, ha a hangerő nem tépi szét a dobhártyáimat.

    Más meg a faldöngető hangerőre esküszik. Azon hagyd, ami neked a legjobban tetszik.
    Ne marcsi-jóska-pista döntse már el helyetted, hogy neked mi a jó.

    Ugyanakkor...persze ha nem tudsz dönteni, szavazásra is bocsájthatjuk a kérdést..
  • csgj
    #20651
    Köszi, bár nem sok mindent értettem ebből. XD
    Alapjáraton a tévén az optikai kábellel bekötött egység hangbeállításaiban ez van beállítva:
    HDMI audioformátum: Bitstream
    Audioformátum: PCM
    Ha az audioformátumot Dolbyra vagy DTS Neo 2:5-re állítom (ezek elérhetőek), mindkét esetben jóval hangosabb lesz a hangprojektor. De nem hiszem, hogy ez azt jelenti, jobb is. Vagy igen? Mert egyébként jól szól PCM-en is, csak a Dolbyhoz vagy a DTS Neóhoz képest halk. (Persze az a tévé saját hangszórójához képest az is hangos és jobb minőségű.)
  • Zephyr Retiring
    #20650
    A hdmi az a szabvány, ami 1.1 verziótól felfelé már kezeli a 192 kHz/24 bitet is. Átlagfelhasználó nem is használja.
    PCM kontra bitsteam-et az imént ecseteltem...
    Jó szórakozást az új kütyüdhöz..