21170
LCD - Plazma
  • Borg
    #20889
    A sima mozgás amúgy a bekapcsolt BFI miatt van valszeg. Az 120Hz-re egészíti ki az eredeti jelet, fekete képkockák bevillogtatásával. Ezzel jelentősen lehet simítani a mozgásokat, ami amúgy nem erőssége az OLED-nek (sem).

    Persze ezt PC esetén nem érdemes bekapcsolni, mert jelentős input lagot okoz. Viszont ott FHD bemenettel tudsz 120Hz-es inputot is csinálni, oszt problem solved. Már ha van elég erős VGA hozzá.

    Amúgy ha annyira nem vagy techbuzi, azt javaslom ne nézz meg tesztképeket rajta. Főleg a pár százalékos egyenszürke teljes képernyős tesztképeket kerüld, mert olyat fogsz látni, ami jelentősen árnyalja majd a wow faktort ;) Max alapszínes képekkel azért a pixelhibákat ellenőrizd, mert amúgy elég jó az LG szervize, és egyből cserélik ha ilyen gond van.
  • partizan182
    #20888
    Nice, legyen benne sok örömöd, a wow faktor még egy darabig meglesz. Próbálj be pár HDR filmet (pacific rim pl), a befosás garantált.
  • BenedekFeco
    #20887
    most állunk felújítás előtt :-D
  • Borg
    #20886
    De miért ilyen fura ipari padlószőnyegetek van
  • BenedekFeco
    #20885
    Új TV in the ház!

    A háttérben az előd látható, már amennyire :)


    A kábeleket ne nézzétek, ez még nem a végleges bútorzat. Csak gyorsan összedobtuk, hogy lássam milyen. Ez egy böszme nagy fekete lyuk a nappali egyik végében. :)


    Tapasztalatok egy nap után.
    Röviden: Ásztáqrva! :)
    Fel voltam készülve, hogy meg fogok lepődni, de... ez kész. Amíg csak olvastam, nézegettem a videókat arról, hogy tökéletes fekete így meg úgy, mondom: "persze, majd megnézem én azt jól...". Láttam persze különböző boltokban kiállítva, de csak úgy kutyafuttában. Na meg persze elkönyveltem, hogy úgyis csak a parasztvakító, 8k-s videókat futtatják amihez hasonlót az egyszeri ember kb. sosem lát majd :) Ehhez képest amikor az első bekapcsolásnál nem "világított" a képernyő hanem a nagy fekete semmi közepén forogtak a színes pöttyök körbe az OS betöltéséig... A kollégám is csak azt mondta "Na nebassz má, hogy ez ilyen" :-)
    Szóval a színek, a kontraszt, a tökéletes fekete az nagyon rendben van csak úgy, simán a dobozból kivéve. Persze a következő lépés az volt, hogy google, lgC8 best picture settings :)
    De nem is ez volt a sokkoló. Ez csak a kezdet. Hanem a mozgások! Nem is a mozgások, hanem inkább a képkocka/sec "érzés". Nem tudom, hogy mit csinál, meg hogy csinál (a technikai része nem nagyon mozgat :) ), de hogy egy sima tv adás is (hát még a full Hd film) úgy néz ki, úgy érződik, mint amikor tükör 60fps-el játszok PC-n. Olyan mintha több képkockát generálna mint az eredeti :-) Na, itt már majdnem beszartam.
    És akkor jött az eddigi csúcs, youtube, search, 4k HDR, klikk az elsőre...
    Nem tudom mennyire jön át, ez csak egy gyors telós kép a sötétben , de itt volt az, hogy megyek és kiverem :)


    És akkor a 2 negatívum:
    Magic remote control. Lehet, hogy megszokás kérdése de így, egy nap után nekem nem jön be.
    Web OS. Nem igazán negatívum, inkább ízlésfüggő. Működik, használható de nekem a samsung Tizen-je 100x jobban tetszik.

    Összegzés: Nagyon durván elégedett vagyok, simán "megérte" az árát :)
    Utoljára szerkesztette: BenedekFeco, 2019.01.15. 18:15:09
  • partizan182
    #20884
    Szoba mérettől függ leginkább, nálunk pl elférne egy 65-ös (remélem őszre lesz is), de havernál kis 40nm lakásban a nappalit felfalja a 65B8. Mondtam is a srácnak hogy 55" elég lenne oda, de nem lehetett meggyőzni :)
  • Borg
    #20883
    Szerintem ne tetézd.
  • Kandurex
    #20882
    75" és felett kezdődik amikor már zavaró lehet a böhöm nagy cucc. Bár végül is ott már tényleg értelmet nyer a tekergetősdi.
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2019.01.13. 21:15:32
  • SzinesGeza
    #20881
    Bocsesz, nem gondoltam azokra akiknek egyszobás lakásuk van.
    Mea culpa, én vagyok a tudatlan valóban!
  • Borg
    #20880
    Ki tud még nagyobb baromságot kérdezni?
  • SzinesGeza
    #20879
    Minek a hálószobába tv?
  • partizan182
    #20878
    Egy csepeli panelt talán, de egy rendes méretű (65+) tv éjfekete monolithként uralja a teret.

    Nyilván nem mindenkinek szempont (én személy szerint szintén szarok bele), de akinek fontos hogy néz ki a nappali (és van rá pénze), annak ez hiánypótló.
  • Bucser
    #20877
    We agree to disagree:)
  • Kandurex
    #20876
    Egy szép TV öltözteti a házat. Meg komolyan, minek tekergetné az ember? Kitekergeted 2X, aztán soha nem, és kifizettél érte egy értelmetlen felárat...ez eddig a létező legnagyobb agyfaszság otthonra.
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2019.01.13. 18:32:21
  • Bucser
    #20875
    Nekem kifejezetten tetszik. Igy a TV nem uralja a teret es csak akkor nytod ki amikor hasznalod.

    Masreszrol haloszoba tv-nek tokeletes.:D
  • ItaloMucsacso70
    #20874
    Majd írj élménybeszámolót az első benyomásokról!
  • BenedekFeco
    #20873
    Tisztában vagyok vele, be is készítem a pelenkát holnapra :) C8 lett
  • ItaloMucsacso70
    #20872
    Bármelyiket is fogod választani
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    le fogod fosni a bokádat a plazma után
  • Kandurex
    #20871
    Egyetlen egy mikrométere sem értelmezhető otthonra! ennek a felcsavarósdinak. Instant baromság.
  • ximix #20870
    LG CES2019
    link


    forrás
  • BenedekFeco
    #20869
    A pontos típust most nem tudom megmondani, még szabin vagyok. Még 2009-ben vettem, 104cm-es Panasonic, még csak nem is full HD. :) Persze hogy a megjelenítésbeli különbségekre gondolok. a C8-ról már megnéztem minden videotesztet, meg unboxingot, meg összehasonlításokat a Q9 Qleddel meg az év Oled tv-je, bla,bla,bla... A G8-ról meg kb semmit sem találok, csak azt tudom, hogy a signature sorozat, meg látom ugye a különbségeket a design-ban.
  • Sheltem
    #20868
    Méretbeli vagy filménybeli különbségre gondolsz? :) amúgy mi a plazmád típusa?
  • Borg
    #20867
    Én pl B8-nál többet nem költenék rá a helyedben. Az is tud mindent amit kell.
    A C8 kizárólag HDR-ben tud egy 5-10%-kal többet, mert jobb a proci benne, a többi csak dizájn.
  • BenedekFeco
    #20866
    Mert itt most akcióban csak 100chf-nyi a difi. Ennyi felárat megér a különbség? Bármelyiket is választom, elég nagy ugrás lesz a 10éves HD plazmához képest :-)
  • partizan182
    #20865
    Hangrendszer jobb a G8-ban meg fém remote-ot adnak hozzá ha jól tudom, egyébként koppra ugyanaz (panel, elektronika, SW).
  • Borg
    #20864
    G8-at is falra tudod tenni. Kétoldalas ragasztóval :D
    Amúgy nem, azt a felárat közel sem éri meg.
  • BenedekFeco
    #20863
    Hali! Épp tv vásárlás előtt állok. LG Oled 65C8 vagy 65G8. Van valami jelentős különbség a design-on kívül, meg hogy a G8 az nem (?) falkompatibilis? :)
  • ItaloMucsacso70
    #20862
    Itt valamit nagyon elírtak!
  • partizan182
    #20861
    Jah, elpusztíthatatlan LCD beadta a kulcsot 20 hónap után. Ráadásul pont az örökéletű ledek szartak be. Az eredmény engem megnyugtatott (nem mintha különösebben izgultam volna előtte), azt nem is tudtam hogy a B7-esem van titkos logo dimming funkció (bár párszor feltűnt videojátékok hudján, hogy mintha lenne valami sötétítés).
  • SzinesGeza
    #20860
    Majdnem. ;)
  • Borg
    #20859
    1 éves OLED Burn-in teszt összefoglaló
    A legszebb az egészben a csattanó a LED TV-vel :D

  • Borg
    #20858
    Én vivaldiban használom, ami chromiumra épül. Itt kell egy custom.css hozzá, ami az UI-t átalakítja.
    Gyanítom chrome alatt is működnie kell.
  • Borg
    #20857
    Mondjuk úgy, hogy észrevehetően.

    De mivel van BFI, amivel az eredeti forrást kiegészíti fekete képkockák bevillogtatásával 120Hz-re, úgy már elfogadható. Szóval médialejátszáshoz érdemes haszálni, persze ezt is csak ésszel.
  • arty
    #20856
    mpixel?
    linkeld ide a megjelenőt és a nem megjelenőt, megtaláljuk a 2 különbséget ;)
  • arty
    #20855
    browser "felső rész autohide" az chrome alatt is létezik? amiatt aggódok egyedül egyébként, a többit én is megcsináltam (anno a te tanácsodra) - nincs is beégés nálam se
  • lac coo
    #20854
    Hali !
    LG tv-ben a ma és tegnap készített jpeg képek nem jelennek, meg arégebbiek igen ...Én semmi extra eltérést nem találok ...Mit nézzek meg, mi lehet a baja a újabb képekkel ???
  • Sheltem
    #20853
    Mozgásmegjelenítés sokkal rosszabb mint a GT60 on? Kellemesebb a GT60 on filmet nézni mozgásmegjelenítés szempontjából ?
  • Borg
    #20852
    Semmi, megtartom azt is mozizós TV-nek. A G20 megy anyámhoz.

    A beégés miatt én nem aggódok. Ha a GT60-nal sikerült 6 éven át elkerülni, akkor ez még kevésbé érzékeny rá amúgy is. Ugyanazokat a technikákat, mint a sötét desktop, taskbar autohide, háttérkép váltogatás, browserben felső rész autohidera, 1 perces képernyővédő, dark skinek pár weboldalra, alkalmazom itt is. A BF5 UI-ja elég baráti ilyen szempontból, minecraftozni meg továbbra sem engedem a gyereket ezen, csak a laptopon :)
  • arty
    #20851
    kíváncsi leszek, hogy összeszedsz-e vele valami beégést, kevés a "monitoros" tapasztalat :(

    gt60al mi lesz/lett?
  • partizan182
    #20850
    Gratula, majd kerünk összhasonlító beszámolót ha beletettél pár órát.

    ABSL tényleg nagyon hamar beüt, ennek pont én örülök, legalább nem ég be (monitornak nem nagyon használom), de ha zavar service menüből kilőhető.

    Ez a fényerő rángatás új fw bug lehet, eddig nem volt gond, de írták phn is. Szerencsére az LG gyorsan reagál az ilyenekre, biztos javítják.