21170
LCD - Plazma
  • Punkerwork
    #35
    17-es Toshiba-t most hoztak (16:9-es), valahogy betesztelem, a Samsung 710MP annyira nem tetszett.
  • PyRex
    #34
    Hát ezt pofázom már egy ideje :)))
  • Punkerwork
    #33
    2005-ös Pana katalógust nézegetem akad 1-2 "tv" közte amit elfogadnék :)
  • Sir Quno Jedi
    #32
    Az én kütyüm 2000órás izzóval megy, de tartalék módban 3000órás (és csak azt használom, mivel az is bőven sok). Szal. ha kiszámolod évekig TV-zhetnék rajta mielőtt cserélni kell, de mivel csak mozizásra használom (arra jó igazán úgyis, meg számgép prevezntációkra), így 5-6 évig nem kell hozzányúlni (elvileg). Ugyan vannak kisebb szépséghibái, nade nem is újonnan vettem ugyebár ! Ma meg már gyalkoriak az alapban 4000órás izzóval felszerelt okosságok, úgyhogy csak javasolni tudom mindenkinek, hogy hajrá !
  • Rincewind
    #31
    Az mondjuk itt is van, bar nem olyan magas, mint Magyarorszagon. Hat es tizenharom szazalek kozott ingadozik (allamonkent valtozik).
  • Punker
    #30
    azt se felejtsd el hogy itthon 25% ÁFA van ezeken :(
  • Rincewind
    #29
    Ez tipikusan Magyar sajatossag. Nehogy azt hidd, hogy toled nyugatabbra is annyiba kerulnek. En most ideiglenesen kint elek az USA-ban, es eleg gyakran latogatom a BestBuy es hasonlo (MediaMarkt szeru) boltokat, es bizony igen gyakran leesik az allam, hogy mekkora batar nagy TV-ket arulnak nevetsegesen alacsony aron. Nem is olyan regen lattam Plazma TV-t (nem szar projektorosat, rendes plazma volt!) masfel meterhez nagyon kozeli kepatloval 5000 dollarert. Az mai arfolyamon nincs egy millio forint. Amennyiben jol emlekszem, akkor otthon egy ilyen TV 3-4 millional kezdodik (bar ez azota mar lehet, hogy valtozott egy eve nem voltam Magyarorszagon, ugyhogy nem lehetek biztos). De 1000-1500 dollar kornyeken mar megvehetsz akkora TV-t, hogy az allad leesik (igaz nem plazmat, de akkor is). Sot 1000 dollar alatt is meg lehet mar csipni egy meter feletti kepatloju TV-ket siman, nem is olyan regen lattam ilyen akciot TV-ben. Szoval a draga TV csak magyar sajatossag. Logikus, kis peztarcaju embernek probaljuk eladni dragan... :(
  • Rincewind
    #28
    Helyedben fentartasokkal kezelnem. Elso komolyabb TV-nk nehany evvel ezelott egy szinten NEC markaju plazma TV volt (kepatlora nem emlekszem, eleg nagy volt, de biztos nem akkora, mint a maiak). Szep volt, jo volt, csak az volt a baj, hogy egy ev utan bemondta az unalmas. Es mivel a TV kulfoldrol lett hozatva, igy nem volt ra garancia (akkoriban Magyarorszagon megfizethetetlenek voltak az ilyen luxuskutyuk), korulbelul egy millio forint lett volna a megcsinaltatasamivel a TV-t, amit termeszetesen nem tudtunk es nem is voltunk hajlandoak kifizetni.

    Altalanosan a topichoz hozzaszolva:
    Most egy Panasonic projectorunk van (olyan felso kozepkategorias, nem emlekszem milyen tipus), egy nagyon jo minosegu vaszonra vetitve. Nappal a fenyero miatt sajnos neha vannak gondok a nezhetoseggel (altalaban el kell sotetiteni a szobaban, hogy rendesen lehessen latni), de este olyan gyonyoru kepet ad, hogy a regi plazma TV-nk ahhoz kepest egy rakas szar volt (szo szerint). Gyonyoru szinek, tu eles, es mindez olyan kib. nagy meretben, amit egyik TV se tud.

    Az en velemenyem, hogy aki most TV-t akar venni, az gondolkodjon nyugodtan kivetitokben is, persze ne feltetlenul a legolcsobb, piaci markakban, mert annak konnyen csalodas lehet a vege. De szerintem megi projectort venni. Csak kerdezzetek ra mennyi a fentartasi koltsege, mert a legtobben evente kell cserelni az izzokat, es az nem ket forint!
  • CSOCSO
    #27
    van a projector amit a 20 as hozzaszolasban is lathatsz es vannak azok a tv-k amikbe ez van beepitve.. ezeket hatso megvilagositasi projekt tv-knek hijjak'

    mondjuk nekunk olyan volt hogy elolrol vilagitott es egy tukor tette ki elore.. no mindegy...
    a lenyeg hogy egy nagy esetleg 3 kulonbozo szinu lencse vetit egy attetszo feluletre....
    tehat mintha egy tv be lenne beepitve a kivetito..

    ertelmes minosegu kivetitot fasza vaszonnal meg nem volt szerencsem megkukkantani amit lattam az nem gyozott meg es sotetiteni kell a szobat...
    projektoro tv nekem nagyon bejon.. kivancsi lennek a DLP cuccosra
  • robotnyk
    #26
    az hogy nem tvzel nem feltétlen az öregedés jele, ne félj :D
  • Dynamic
    #25
    Jó hogy a topik címe lcd/plazma tv, de a hozzászólások eddig projektoros tv-ről, kivetítőről, vagy junosztyról szóltak
  • PyRex
    #24
    42 colos?? Hmm. Azt nemtom, de egy kisebbet már láttam és szerintem ár/teljesítményben meggyőző.
  • Punkerwork
    #23
    van Tv topic, van Projector topic, legyen még egy Plazma/LCD is?
  • Veriel
    #22
    Engem 42 colos AG Neovo érdekelne, mert kedvező alkalmam nyílt rá.
    Ismeri valaki? Szép, jó?

    Sajnos nem tudtam még megnézni és sürget az idő.
  • PyRex
    #21
    Hát azért a projectorosok közül, ami igazán jó, az igazán drága is :)

    Pl nézzétek meg EZT!!!!!!!

    Ok, de az ára is 4 milla. Viszont cserébe a SIM2 a saját projectorát tolta bele, na ennek szvsz olyan képe van, mint a plazmának, vagy még talán jobb is. Bár még nem láttam élőben, de SIM2 projectort igen... :)
  • Sir Quno Jedi
    #20
    Én inkább vettem egy jó kis NEC kivetítőt, aztán filmeket azon nézek 2-3m-es képátlóval, híradóra, meg majkára bőven sok a 72cm Thomsonom is (ja meg konzolra is általában azé elég még)...

    LINK
  • Sir Quno Jedi
    #19
    100Hz, widescreen, brutál méretek (két pacák alig bírta felcűgölni), majdnem homorú kép, 3AV, szal nemrosszaz !
  • IMYke2.0.0.0
    #18
    WEGA-ra még én is befizetnék... Bár, Asszonyomnak mondtam, TV-t nem veszünk már, amikor lassan egy LCD-TV jobban megéri...
    Így, ha majd családi (panel brrrr) házba költözünk, "hagyományos" TV-t tuti nem veszünk már.
    Helyette OLED vagy LCD-TV.

    ===============================
    .:i2k:. melóból
  • IMYke2.0.0.0
    #17
    Akciósan vette az Ősök Gyülekezete: 99.900 Ft + rabszolga sarc.

    ===============================
    .:i2k:. melóból
  • Sir Quno Jedi
    #16
    Haverom most vett 82-es SONY WEGA-t, azé TV-nek annak már elég zoral képe van ! :D
  • artschiatwork
    #15
    mennyibe került?
  • John McLane
    #14
    nem nagyon értek a tévékhez, mit jelent az, hogy projektoros? van egy elképzelésem, de lehet túl vad, inkább mesélje el valaki:)
  • IMYke2.0.0.0
    #13
    Otthon, családi házban van egy 82 cm-es Panasonic - vadizsír modell.
    Anyámék azt mondták, elég már a Vigyiotyon színvilágából, beinvesztálnak a "nyugatiba".
    Öregem, nem vagyok TV-mániás (1 évben max 2-3 órát nézek összesen tévét), de ha véletlenül otthon vagyok (szintúgy félévente 1 alkalom), s a TV műxik: beszarás.
    Sík képernyő, Dolby Sourround, kép a képben, csatlakozók, OSD, ilyen-olyan menürendszer, jó, hogy nem lecidáz...
    Anyám meg ezen nézi a dél-amerikai rohadékokat

    ===============================
    .:i2k:. melóból
  • Vlala #12
    Szovjet multimédia-sarkom van otthon. Hokedli, Szokol, Junoszty. És az egész portolható a Ladába, PIMP - My Ride stílusban. Mi ez, ha nem arany élet? és még reppelni sem kellett érte :-)
  • Laalee
    #11
    talán a megfelelő topikban...
  • Bispo
    #10
    Helpet szeretnék kérni!!
    van egy 3 éves Ps2-őm,buherált,sok játékkal,2joy,dvd irányitó,madcat kormány és pedál,meg memokártya.
    Szerintetek menyit ér mer eladnám?
    Elöre is köszi.jah már probáltam máshol is csak türelmetlen vaok :)
  • Bispo
    #9
    jah nekem meg elég a 77cm-eres Tvm és szerintem az átlag ezzel igy van.
    60 milláér már lecumizhatna nem ? :)
  • Vlala #8
    Junoszty powa.
  • CSOCSO
    #7
    hat ezek a tv-k dragak valoban.. de mihez kepest?
    egy 50 cm es tv hez kepest tuti dragak.. de ez olyan mint az auto.. lehet venni megfelelo autot 3 millio ft ert.. tok zsir jol megy mi kell meg??? de van 10.. 20.. es 60 millio ft ert is autok..
    igaz a 60 millios auto mar sajat mozinak szamit:)))
    hehe

    higgyjetek el en tudom mi a kulonbseg mikor a nagy tv utan beulok a szobamba a tv ele...
    nagy tv rulez!!!! jatek es filmezes kozben uber hangulatot tud arasztani!
    es teljesen ki vagyok akadva a haveromtol akinek tenyleg valami 50 cm es tv je van es 3 meterrol elvezkedik rajta...
    es ket autoja van.......................
  • Bispo
    #6
    Osztom.
  • rezsofiz
    #5
    Nemtom én sosem értettem miért kerülnek ennyibe a Tv-k. Hasznos meg jo meg minden, de az árak kicsit "beképzeltek" :)
  • CSOCSO
    #4
    nyah...
    ide nezzetek

    50"-os (127cm) Hi-PIX HDTV

    500 ezer ft.... nem rossz!!

    ennyiert egy 42"os plazmat nem kap az ember...
    sajna ilyen DLP cuccost meg nem lattam eloben nemtom milyen a kepe

    de szerintem ... egy ilyen is teljesen zsir:

    52"-os (133cm) hátsó vetítős 100Hz Hi-Pix televízió

    Akciós ár: 303.992 Ft + Áfa (Br. 379.990 Ft)
  • CSOCSO
    #3
    nyah mar talaltam egy ket dolgot.. mar olvasgatom is...
  • CSOCSO
    #2






    ha valaki tud valami magyar leirast a DLP technologiarol pls ossza meg velem... ilyet meg a nagy amcsi aruhazakban se igazan lattam!!!!

    amugy THOMSON rulez.. nekunk nagyon bejott... nevelofaternak vagy 10 evig volt egy 72 es THOMSON ja... SOSEM romlott el es 10 ev utan is ugyanolyan gyonyoru kepet adott mint akarmelyik uj!
  • CSOCSO
    #1
    Hasonlo temat nem talaltam, es remelem ebben a forumban jo helyen lesz a topik.

    Nyaszoval.. eme forumot a tv keszulekeknek szentelem amikkel a filmeket nezzuk.

    Elterjedoben van a plazma tv... bar nekunk inkabb Project TV-nk volt mindig amivel iganis teljesen mag voltam es vagyok elegedve.
    Igaz nincs olyan kepe mint egy plazma tv nek.. de a meret karpotol.. nem tudom pontosan az arakat de kb egy 42 inches plazma egy arban van vagy meg dragabb is egy 61 inches projectoros tv nel.
    A kepminoseg kulonbsege szemmel lathato.. node a moziban se anyazunk hogy az otthoni plazma tv-m kepe sebb...
    nekunk most egy hitachi 61 inches projectoros tv-nk van.. imadom!
    Anno 10 eve egy 116 cm es Thomson projector tv-nk volt.
    Az is jo volt.. nagyon jol szolt (altalaban ketszer haromszor jobbat szolnak ezek a tv-k mint a tobbiek)

    most a thomson oldalan talaltam valami DLP cuccos-t.. ugyan akkora mint a projectoros tv-k de vekonyabbak...
    majd utanna is fogok olvasni hogy az milyen.


    nyah irjatok a velemenyeteket a tv-kkel kapcsolatban!!!!!