21170
LCD - Plazma
  • partizan182
    #20569
    Azért van más különbség is, nem tudom volt-e már dolgod ezekkel a sector/orion stb vestel cuccokkal, ritka szarok.

    Rendes gyártó komolyabb modelljétől kapsz:

    Kategóriákkal jobb fényerő, jobb homogenitás, használható smart rendszer, válllaható oob accuracy / kalibrálhatóság, jobb betekintési szög, tükröződés-gátló bevonat, rendes kandencia/120hz, rendes input lag, local dimming, szódával nem hullaszar hdr, és igen, jobb képjavító eljárások amit miden jóérzésű ember azonnal kikapcsol. Persze most nem az ips szarokra gondolok, az a panel ugye nem tévébe való.
    Utoljára szerkesztette: partizan182, 2018.07.16. 20:57:25
  • partizan182
    #20568
    Boltban nem nagyon lehet hasonlítgatni, ott szuper trére van állítva az összes tv, meg ahogy írtad a forrás is szar gyakran.

    Ha csak arra kell hogy valamilyen képet adjon azt gondolom hozza, azért plusz garit vennék rá a helyedben, ezek nem a megbízhatóságukról híresek. A lényeg hogy ne várj sokat, elfogadható képhez (lcd mércével persze) a középkategóriában kell nézelődnöd (~1000 eur körül már van vállalható 55-ös).
  • Borg
    #20567
    Nem csak a fos forrás a közös, hanem a fos lcd is mindegyikben.
    A márkás, drágább, annyiban tud többet, hogy esetleg jobb fajta processzora, és képjavító eljárásai vannak. Ami az olcsó noname-nek nincs. Márpedig LCD-hez kellenek ezek, hogy legalább maszatolva ugyan, de elfogadható képet produkáljon.
    A 65" meg csak még jobban ki fog emelni minden apró hibát nagyban. Szóval a messziről nézés nem lehetőség lesz, hanem kötelező.
  • repvez
    #20566
    elvileg nekem csak arra kell, hogy 4 évig tudjam rajta nézni valamit , meg esetleg ilyen nagyban taln meszsebbről is tudnék rajta netezni a kanapéról, azt talán nativban tudná megjeleniteni , meg pár letöltött sorozatot vagy filmet néha megnézni.
    Amit láttam kiállitva az a kisebbik testvére volt az 55"os, meg a nagyobbik a 75" os, de sajnos csak a helyi kábel adás ment rajta, ami nem volt sztem még csak FHD sem, és a polcok között kiállitva 1,5 m nél távolabbrol sem tudtam megnézni , de igy pacás volt a kép, de az LG és a Thomson és a sharp 55"os volt még mellette, de a fényerő különbségeken kivül mindnek hasonlan rossz minöségű képevolt, köszönhetően a nagyon rossz minőségű forrásnak.

    Most költözök egy lakásba és nem sok butorom lesz igy kell valami ami kitolti a teret, meg amire rá tudom kötni a laptopot vagy média boxot és arrol menne a tartalom.
    ezt a tesztet találtam csak a kisebbiket a samuval hasonlitja össze.
  • partizan182
    #20565
    "Egy olcsó és jó tv szeretnék venni"

    Tekintettel arra hogy csodák a tévéiparban sincsenek, a fenti kombó nem nagyon fog menni, vagy-vagy. A tévéről infót nagyon nem találni, tippre ugyanaz a Vestel paneles cucc mint a többi mai noname készülék, ha a német user revieweknak hinni lehet, ugyanolyan szar is.

    Ha valóban, akkor erre lehet számítani: nagyon szűk betekintési szög, gyenge kontraszt, sosevolt színpontosság, ekkora méretben el sem tudom képzelni mekkora felhősödés, vagy működik vagy nem smart rendszer, botrányos anyag- és összeszerelési minőség.

    Nem véletlenül kerülnek ezek ennyibe.
  • repvez
    #20564
    https://www.real.de/product/315503055/

    Erről a tvrol van valakinek tapasztalata infója? Ekkora méretben és ilyen felbontása elég jó árnak tűnik. A smart rendszere nem tudom milyen, de a képe és egyéb tudása mennyire üti meg a szintet?

    Egy olcsó és jó tv szeretnék venni Németországban 1 hónapon belül és ez elég jó vételnek tűnik.
  • arty
    #20563
    ha a Samu VA paneles, akkor azt (nem tudom manapság 43"-es 6xxx mennyire szokott IPS panelos lenni)
    és a 43" a minimum, 4k-ból így se sokat fogsz látni, szal' kisebbet akkor se vegyél, ha monitorként használnád ;))

  • bigbigle
    #20562
    Rendben van, azért köszönöm szépen a segítséget mind a kettőtöknek.
  • partizan182
    #20561
    Jól látod :(

    49 (de inkább 55) alatt nincs élet, marad a kiskategória, azok közül a lenti van mint választék.
  • ItaloMucsacso70
    #20560
    ..."nézési táv miatt is ami 1,5/2 m) 40/43" jöhet szóba "...
    Ez téves információ ilyen távról simán nézheted az 55"-os tv-t, sőt a 4K miatt ....
    Persze ha helyhiány miatt kell a 40/43" az megint más.
    Sajnos én nem tudok tanácsot adni milyet vegyél ezekkel a kondíciókkal amit megadtál egy ideje már nem figyelem a tv-ket.
  • bigbigle
    #20559
    Hát ha tudtok mondani ebben a méretben olyat ami ugyan drágább de megéri akkor az is jó (nem olyan sürgős a csere csak az akciok miatt gondoltam most). Az a baj amennyire én láttam úgy ebben a méretben sok opció sajnos nincs.
  • ItaloMucsacso70
    #20558
    Én ezen kettő leírás alapján egyiket se venném.
    Nem azt mondom hogy csak az OLED az alternatíva de az biztos hogy inkább gyűjtenék még hozzá hogy egy normális TV-t vegyek ami a lent támasztott igényeknek megfelel.
  • partizan182
    #20557
    A lenti Sony IPS, Samsung pedig VA, ez a legnagyobb különbség a kettő között, én ez alapján döntenék, hogy milyen körülmények között használod.

    Ismétlésként:

    VA: remek fekete/kontraszt/dinamika, közepes/jó homogenitás, nagyon gyenge betekintési szög, közepes válaszidő
    IPS: nagyon gyenge fekete/kontraszt/dinamika, nagyon gyenge homogenitás, közepesen jó betekintési szög, jó válaszdő

    Smart rendszere a Samunak jobb, de ilyen alap appok mint a YT mindegyiken vannak. Ami fontos hogy a kereted egy belépő készülékre elég, nem kell sokat várni tőle (Smart sebesség, homogenitás), HDR pedig mint olyan felejtős.

    Én a Samut venném, már csak a panel/smart rendszer miatt is, bár azzal gondjai vannak a PSPrónak több beszámoló alapján is (el-el megy a kép).
  • bigbigle
    #20556
    Sziasztok!
    Szeretnék segítséget kérni (nem tudom mennyire vagyok jó helyen, de mást nem találtam, ha off mehet a törlés).
    TV-t vennék (most így az akciók végett, elgondolkodtam rajta), ami filmezésre(ezért lényeges lenne, hogy szoftveresen jól kezelje a videóformátumokat illetve feliratokat)/tv adások (SD/HD) nézésére illetve PS4 pro-ra lenne használva. A hely miatt (illetve a nézési táv miatt is ami 1,5/2 m) 40/43" jöhet szóba maximum (középen lévő talp lenne a legjobb, mert falra nem lesz téve, de egy kicsit forgatni kell rajta) és amit hajlandó vagyok kiadni érte az 150.000Ft. Hosszútávra venném, ezért szeretnék 4k/HDR-t. A smart rendszerben annyi kikötésem lenne, hogy amiatt ne legyen lassú a tv, illetve legyen normális támogatása (sok programot biztos nem használnék, csak youtube/twitch)
    Élőben nézelődtem már, és elsőre a Sony 43XE7005 volt ami egész jónak tűnt, de mások ajánlására megnéztem egy Samsung 40" 6122-t, de annál a színek eléggé fakók voltak (bár gondolom úgy állítják be az üzletekben hogy amit el akarnak adni).
    Első körben érdekelnének a fent említett két készülékről vélemények azoktól akik használták is őket.
    Illetve bármi egyéb javaslat jöhet.
    A segítséget előre is köszönöm.
  • Zephyr Retiring
    #20555
    Valahogy előre sejtettem ezt a választ...
  • ItaloMucsacso70
    #20554
    c) kizárólag oled
    ( Mert az tű éles is , nagy is ( 139cm-nél nagyobbat nem is néznék 2.5 méterről) És mert ismerve a paramétereit mást már nem vennék jelen állás szerint.
  • Zephyr Retiring
    #20553
    Ki vagyok én, hogy kritizáljam mások képbeállítási opcióit?
    Szerintem is tré, de azt amúgy sem néztük. Mondjuk neked a nagyobb kép se tetszett volna...túl jó hozzá a szemed egyrészt, másrészt meg ugye oled projektor még nincs...vagy van?
    Mindegy led az biztosan van. Még nekem is...

    Szavazási mániám itt is elhatalmasodik...

    Neked mi jön be jobban?

    a) ÓRIÁSI kép még akkor is ha nem tűéles.
    b) lehet akár 42" alatti kép is, de az legyen tűéles
    c) kizárólag oled
    d) egyik sem, beérem azzal amim van..

    Játékon kívül én megjelölném kezdetnek az "a)" opciót
  • ItaloMucsacso70
    #20552
    Ha nem magyar akkor hidd el sok embert!
    Mondjuk ez a VB elég lapos, de a képi világ miatt megnéztem jó pár meccset.
  • Borg
    #20551
    Kit érdekel a foci..
  • ItaloMucsacso70
    #20550
    Amúgy őszintén szólva a VB apropóján azt gondoltam hogy meg fog élénkülni itt az élet lesz számtalan kérdés hogy ... lecserélném a tv-t mert most akciós ez és ez a sporteseményre akciózva. Milyet ajánlotok?... stb... De még nagyobb volt a csend mint általában.
    Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2018.07.08. 14:52:14
  • ItaloMucsacso70
    #20549
    Az LG-n kiégett a gyep? Vagy mi ez a fakó beállítás?
  • Kandurex
    #20548
    Hali,

    A Samu Q8FN és Q8FAM között mi a különbség a nyilvánvaló 100e forinton kívül?

    Thx
  • Zephyr Retiring
    #20547
    Majd egyszer....most inkább elmesélem, hogy tegnap este egy haverral söröztünk hajnali 1-ig.
    Közben persze ment a meccs is..



    A "kicsi" a sarokban egy 107 centis LG, ami csak a fotó kedvéért lett bekapcsolva..
  • partizan182
    #20546
    Egy Trumotion belállítást lőhetsz a biztonság kedvéért (hogy ugyanarról beszéljünk), múlkori kalibrált beállításaid sokatmondók voltak ;)
  • Zephyr Retiring
    #20545
    "...egy TV képminősége 3 alapvető tulajdonságtól függ: a pixelek számától, a pixelek minőségétől és a képkockák másodpercenkénti számától."
    Amúgy nekem csak egy kattintás a távkapcsolón és máris 60 Hz a tévéadás :)
    Neked nem?
    Trumotion felesleges a 600 Hz mellé ;)
  • Zephyr Retiring
    #20544
    Focis fim is van bluray-en. De azt nem a 24p miatt írtam, hanem azért mert még 24p nélkül is szaggat az élő meccs közvetítés.
    De nem a plazmán :)
  • partizan182
    #20543
    + focit írsz meg labdát, na az kb sose 24p, 50hz-es interlaced jel inkább itt európában.
  • partizan182
    #20542
    Nem lehet hogy tesónál 60hzes panel volt és a 3:2 pulldown-t láttad? Ezt mikro-akadásnak szoktuk hívni, esetleg kandencia-egyenetlenségnek.

    Felbontás kérdésed értelmezni nem tudom, 24 hz-en megy az UHD is, semmi köze a pixelek számához.

    24 hz simán csak kevés. Vagy éppen elég (pohár félig tele ugye). Mert drága volt a cellulóz. Azóta megszoktuk. Máraki. Nem lehet hogy Trumotion-t használsz?
    Utoljára szerkesztette: partizan182, 2018.06.20. 07:10:29
  • Zephyr Retiring
    #20541
    Már megint valami olyasmiről beszélsz, amit csak te tapasztaltál meg valami tré ipari hulladék széthajtott plazmán..
    Láttam már szaggatott képet. Pl. öcskös Samu lcd-jén. Én egy kicsit igényesebb vagyok filmek terén mint ő. Mint mondottam volt, nem kell általánosítani mert voltak rossz tapasztalataid. Ha a plazmám szaggatna, már rég nyugdíjba küldtem volna..
    Lcd-ken szaggatva repül át a pályán az elrúgott labda is a kapu felé. Plazmán meg olyan ugyanez, mintha tévé helyett egy ablakon át néznéd a stadionban élőben. Azt nem állítom, hogy minden plazmán gyors és szaggatásmentes a kép. De akad pár amin az a 24p is...
    Amúgy meg te minek vergődsz bluray felbontásokkal? Neked ott a HDR meg az UHD..
  • partizan182
    #20540
    Semmi köze a szaggatáshoz, plazmán ugyanúgy szaggat a 24p, csak a retinádon kevésbé csúszik el a kép, emiatt a közepesen gyorsan mozgó képnek nagyobb az érzékelt részletessége (ejtsd: mozgóképfelbontás).
  • Zephyr Retiring
    #20539
    Na ja. Anno pont amiatt jött a plazma, mert hibátlan a mozgásvisszaadás bluray-ről is, dvd-ről is.
    Érdekes, hogy a led projektor is folyamatos szaggatásmentes képet ad. 24 Hz-es 1080p bluray filmmel is csekkoltam: zsír.
    Talán jobban járok, ha rákötök egy dvb-c tuneres boxot oszt helló HD..

    Faxa 4K HDR demo-k miatt kár lenne közel fél millát kicsengetnem..
  • partizan182
    #20538
    Kézeld egy ugyanezt csak színhelyesen, sokkal több részlettel, finomabb átmenetekkel, nem baltával faragott dinamikával :)
  • partizan182
    #20537
    24 hz kevés, nem az oled mozgása :)

    De ja, ugyanaz a Sample & Hold mint az LCD esetén, akinek a villogás kell az nem nagyon találja meg a számítását a mai piacon. BFI van, de nem egy nagy élmény.
  • Borg
    #20536
    Nyilván minden TV-re olyan tartalmat demoznak, ami a hiányosságait nem fogja kiemelni.

    Attól még az OLED-nek ugyanolyan fos a mozgásmegjelenítése pl, mint az LCD-nek, mert ugyanazon az elven működik.
    Csak ugye a jó kontrasztarány elég vakító feature ahhoz, hogy ez ne tűnjön fel ott a boltban még.
  • Zephyr Retiring
    #20535
    Ez esetben ajánlom megtekintésre a csabai MM üzletközpontban kiállított bekapcsolt oled csodát.

    Olyan iszonyatosan kristálytiszta éles képet és színeket én máshol még nemigen láttam nappali fénynél..
    Próbáltam bármiféle hibát találni a mutatott képben. Az asszony már háromszor körbejárta a mosogatógép és a sütő-szekciót, én még mindig az oledet bámultam..
  • partizan182
    #20534
    Az üzletben borzalmas beállításokkal megy minden tévé, van rá külön store mód: jéghideg színhő, túlszaturált színek, maxra rakott din kontraszt, élkiemelés, zajszűrés, égbe tolt interpoláció. Otthon rendes beállításokkal 100x jobb a képe.
  • Zephyr Retiring
    #20533
    Alapesetben filmnézés miatt vettem a plazmát...
    Redőny leenged, plusz sötétítő függöny is behúz = koporsósötétség.
    Csakhogy..van egy párom, aki egyszerre nézi a tévésorozatokat a plazmán (pedig 4 tévé is van a házban), égeti a ledes mennyezeti lámpákat, közben olvassa a horoszkópját a mobiljáról és még emellett velem is beszélget..vagyis beszél hozzám..

    Hogy a nők hogy képesek ilyesmi komplexitásra, az számomra örök rejtély marad.

    Ami engem illet: ha mozizom, kuss van. Ablak becsukva, koporsósötét intézve és lehetőleg az asszony a melóhelyén..
    Imádom a szentemet, de vagy mozizunk, vagy dumcsizunk!
  • Zephyr Retiring
    #20532
    Akkor most az üzletben jobb, vagy szarabb képet láthatok mint idehaza a sötétben?

    Jó lenne ha eldöntenétek, mert én az oled képét az üzletben is! sokkal szebbnek láttam, mint bármelyik más kijelzőjét..
    Ezért is mondtam, ha ott ilyen faxa a kép, akkor idehaza még faxább is lehet.

    Ha viszont az üzletben jobb az oled képe mint idehaza, akkor...akkor is az oled a szebb képű..
  • partizan182
    #20531
    Meg ugye az ocsmány, hulladék, tűzrevele Store mód sem sokat segít a dolgon.

    Oleden még az sincs amit te a KS7000-en látsz, ott kimaxolhatod az Oled fényt (ki is kell), egy milimétert nem emel a feketeszinten / 0-100 nit tartományon (ahol ugye a tartalom 90%-a leledzik).
  • arty
    #20530
    És persze te otthon is folyamatosan égeted a neont, ledet, ami van, miközben tévézel? Nem hiszem :P
    Ergo mégse ugyan azt látod...

    És ahogy partizan írja, nem veszed le a nagy fényerőt, ha nem totális sötétben nyomod, mivel egyébként átver és jobbnak érzed nagyobb fénnyel (egy határig, persze, de az nem a plazmafényerős határ).