21170
LCD - Plazma
  • Borg
    #20849
    Ja, nem... azért be van már állítva a képmód rendesen :)
  • ItaloMucsacso70
    #20848
    Csak nehogy kiderüljön hogy Eco módban vagy!
  • Borg
    #20847
    Hát végül én is behúztam egy 55 bényócat...
    Telekomék 0%-os ajánlata túl csábító volt :)

    Egyelőre küzdök vele. Nem azért mert rossz, csak mert szokatlan.
    GT60 után a fekete szint még jobb, a kontraszt, és a színek is. Természetesen a 4K és a HDR is durva.
    A mozgásmegjelenítés az olyan hogy... meh... szóval sokak szerint megszokható, remélem tényleg az lesz. Viszont az állóképe is nyugodtabb, LCD-sebb, mint a plazmáé.
    Ja, 20%-os OLED lighton is kibassza a szemem még...
    Viszont van bug is: Néha elkezdi fel-le tekerni a fényerőt... főleg win desktopon feltűnő, egyéb mozgó tartalomnál nem. Pár lépcsőt felmegy, majd vissza. Mások is irtak már erről...
    Amúgy az SABL is durván feltűnő. Pl már amíg írtam ezt a hsz-t itt, levette a fényerőt látványosan, mert statikus volt a tartalom. Egy kis görgetésre viszont visszateszi.

    Amibe még kicsit jobban bele kell mennem, az a különféle képmódok. RGB, YCC, 444, 422, 8-10-12bit... mihez mi kell... baromira nem egyértelmű. De azért alakul. Remélem elérek egy olyan beállítást, ami SDR és HDR-hez is jó, illetve FHD@120 és 4K@60 esetén is működik. Jó lenne nem kapcsolgatni folyton a módokat.
  • ItaloMucsacso70
    #20846
    Azért egy linket dobhatnál arról az Euronics-ról ahol 300-ért láttad.
    Na mindegy nem én árulom csak gondoltam hátha valakinek megér ennyit.
    Én nem kívánom cserélni egyik OLED-emet se.
  • Sheltem
    #20845
    Ha "bontatlan" honnan tudod, hogy "hibátlan" :) (bocs nem tudtam kihagyni)
  • arty
    #20844
    euronicsban 300 ... ;)
  • ItaloMucsacso70
    #20843
    Valakinek most 330-ért?

    LG OLED55B7V 55" (139 cm) SMART OLED TV HDR 4K [ÚJ, BONTATLAN,

    Eladó a címben említett, Magyarországon a Telekomnál vásárolt hibátlan, vadonatúj és teljesen bontatlan állapotú televízió a hozzá tartozó számlával és garanciapapírral.
    Garancia: 2020.12.03-ig magyar gyártói garancia.
  • partizan182
    #20842
    Hát ja, ízlések és a hiánya... (viccelek ám, simán elhiszem hogy valakinek sok a 150%-on pörgő audiovizuális attack vagy csak simán nembegyere). Még a blood & chrome verza lehet fasza, bár nem tudom hogy működne a film a csodás színei nélkül.

    Azóta óránként elkiáltom magamban önkéntelenül hogy Kamikraazi Warboys!
  • Zephyr Retiring
    #20841
    Nekem ez gyári dvd-n és 3D bluray-en van meg egyelőre...
    Már ezen verziók közt is drasztikus a minőségbeli ugrás, de készséggel elhiszem neked, hogy a HDR még erre is rádob egy lapáttal :)

    Egyébként maga a film, ott figyel nálam a top 5-ben...
  • arty
    #20840
    naezaz, szerintem én még1x nem bírnám végignézni... :/

    alapvetően nem volt rossz, de az a fordulat (értsd: szó szerint! :D na az nekem feldolgozhatatlan.)
  • ItaloMucsacso70
    #20839

    Nekem csak maga a film egy kalap sz..
  • partizan182
    #20838
    Tegnap megvolt a csodás Fury Road HDR-ben otthon. Szomszéd srác nem először látja a tévét, HDR filmet is néztünk már vele (MI:5), de így is tíz percenként elhagyta a száját egy-egy: "asztakurva de szép", "mennyire jó színek", "hogy néz ez ki...".

    Viccből a film után rálestünk egy sima 1080 bluray-re (új Avengers), hát volt szörnyülködés rendesen. Aki teheti ne hagyja ki (Madmax HDR-t), a színezése elsőre fura volt (Blurayhez képest sokkal visszafogottabb a sivatag színe, viszont a tűz/robbanások már-már égetően szaturáltak), de nem tudnék visszamenni, ez a definitiv verzió.
  • Zephyr Retiring
    #20837
    Gyakorlatilag te (most) megértetted elsőre mit miért írtam.
    Másoknak meg magyarázkodnom kell...

    " Egy nyelvet beszélünk, ugyanakkor mégsem értjük sokszor mit is akarnak közölni velünk mások. "

    (Zef mester SG)
  • partizan182
    #20836
    Ezek az utólagos mosakodások, "ígyértettem" meg "úgyértettem", a terelés, a kibújás mind-mind 5*-os szórakozás nekünk (nekem legalábbis, remélem más is élvezi), abba ne hagyd!

    ON: haver az új 65-ös B8-asán azóta csak HDR demókat néz, aszonnya nem tudja "letenni". Megyünk hozzá gamingre karácsony előtt, majd beszámolok milyen 2,5 méterről csapatni 65-ön a PSPrót.
  • Zephyr Retiring
    #20835
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Természetesen nincs. Mármint harag... ;)

    Apucit arra értettem, hogy talán ennyi idősen már magad is apa vagy (mint a legtöbben itt), de gondolom tévedtem. Akkor "anyuci" sincs? :) (megj: anyuci alatt itt értsd a párodat kivel egyszer majd vélhetően családot alapítotok, s akkor majd apuci leszel...)

    A minőséggel nincs semmi gond. Valaha magam is a plazma mellett tettem le a voksomat. Egykoron az volt a csúcs. Ma meg az oled. Írtam is korábban lentebb valahol, ha kifingik "lédidzsí" plazmacsek, a helyére itt is oled kerül majd. Hát tehetek én arról, hogy lassan már a 8. évét tapossa nálam és még mindig semmi baja? :D

    Ami a pénzkereseti lehetőségeket illeti, nekem is ment volt kollégám az Audiba (győribe) folyamatmérnöknek több éve már. Azóta ott a család, vett kecót és verdát is. Jól él. Amennyire én tudom, ritkán túlórázik mert így is jól keres. Hívtak engem is már oda, de én meg itt érzem jól magam. Meg van mindenem, minek menjek? Túlórázni nagyon ritkán szoktam, csak ha olyan projekt esik be, ami határidős. Akkor a cégem jobban jár a túlórával mint a kötbér kifizetéssel. Most Dániába van egy speciális megrendelésünk ami határidős, páran már túlóráznak is. Lehet, hogy majd engem is megkérnek. Bár jelenleg nincs elmaradás, a mi részlegünk tartja a tempót :)
    Egyébként pont ma közölték velünk, hogy az új túlóra-törvénymódosítás a 3 éves keretidővel a mi cégünket nem érinti. Tehát nálunk továbbra is megéri majd a túlóra jövőre is :)
    Nem mintha azon múlna, egy új oled megvásárlása. Csak addig, míg a régi plazmacsek műxik, nem látom értelmét a cserének.

    Nintendo meg neked nem tetszett, oké. De attól még nem gagyi...
  • partizan182
    #20834
    Nálam betalált, apuci is vagyok meg Oledem is van. Hogy a gyermekvállalás és a minőségi kijelzőtechnika miért üti egymást azt nem tudom, de vállalom a botrányhős szerepét :)

    DS meg fasza kis gép volt a maga idejében, olyasmiket csinált amit előtte semmi (azóta se mondjuk).
  • ItaloMucsacso70
    #20833
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bocsi de tőlem a föld minden lakójának osztogathattak volna belőle akkor sem kellet volna. Azért mert valamiből nagy példányszámot eladtak attól még nem fogok hasra esni tőle. Úgy látszik játékkonzolokban kicsit magasabb a léc nálam. "Apuci megveszi az OLEDET" Te miről beszélsz? Nekem soha senki nem tett alám semmi kütyüt . Igen szeretem a minőséget és meg is dolgozom érte hogy minden olyan meglegyen amit szeretnék. Csak elárulom neked idén a múlt héten nyomtam le az Audiban az 536-ik túlórát azért hogy elérjem azt amit szeretnék. Szóval erről ennyit hogy apuci megveszi. Azért béke remélem.

    Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2018.12.03. 09:46:23
  • Zephyr Retiring
    #20832
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    153,98 millió eladott példányszámmal, a Nintendo DS volt a világ második tegtöbbet értékesített konzolja. Legalább ennyi tisztelet szorulhatott volna beléd iránta...
    Csak ennyire volt gagyi. De persze ma már új szelek fújnak. Apuci megveszi az oledet, eksy meg tovább tolja a szokásos f@szságait az SG-n, ahogy máskor is. Kezdesz kicsit hozzá hasonlítani te is. De a te dolgod...
  • Zephyr Retiring
    #20831
    Valamit félreértettél. "Free" játékok androidra is elérhetőek hivatalosan.
    Természetesen ilyesmire gondoltam, de hagyjuk. Mindenhez ti sem érthettek...
    Majd megoldom magam. Ahogy szoktam máskor is. Kösz a semmit.
  • ItaloMucsacso70
    #20830
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    főleg az ilyen gagyikat
  • partizan182
    #20829
    Ds off: warez itt nem megtűrt az sgn, biztos találsz az interneten valakit aki tud segíteni játékot lopni. De én úgy tudtam ezt már kinőtted (nem a lopást, a játékot).
  • eksy
    #20828
    Igen, pasiszoba.Ha majd a nagybratyó viszi Merdzsóval vagy Suzival a plazmacsek tetyót, az is oda kerül.
    Utoljára szerkesztette: eksy, 2018.12.02. 07:02:30
  • Zephyr Retiring
    #20827
    Az asszony nevezte el így. De itt ezentúl férfibarlangként említem majd ha aktuális lesz...

    Más. Spoiler alatt régebbi konzolosoktól kérdeznék...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kaptam egy Nintendo DS gépet. Működik :)
    Hallottam egy Gold Card nevezetű "alkatrészről" hozzá. Kérdésem: az pontosan mire is jó és minek kell hozzá SD kártya is?
    Valamint hogy a Gameboyhoz kiadott játékok is futnak e rajta és, hogy hol érhetek el "free" játékokat hozzá?

    Köszönet érte ha bárki tud ezekben segíteni.
  • arty
    #20826
    Borg arra gondol, hogy a pasi az nem túl pasis, izé, értsd: férfias.

    Szal az ott nem egy pasiszoba (ennek a nők hívhatják csak :D ), hanem férfibarlang! (az angol 'mancave' után, szabadon)
  • Zephyr Retiring
    #20825
    Miért az szoba volt? Mesélj! Én nem jártam még ott...

    Pasiszoba úgy mint a lakás olyan helyisége, ahová asszony be nem teszi a lábát. Ugyanis csupa pasis dolog van odabent úgymint pl. biliárdasztal, projektor 5x100 watt+200 watt házimozival, bárpult rajta chips, sör és természetesen alkalmasint pár haver társaságnak.

    De megértek én minden egyéb perverziót is. Szóval ha neked a pasiszoba elnevezésről egyből a kék osztriga bár ugrik be, akkor az már csak jelent valamit...nem?
    Ne fogd magad vissza: vállald fel bátran aki vagy! Hajrá!
  • Borg
    #20824
    Pasiszoba?
    Az olyan mint a kék osztriga volt a rendőrakadémiában?
  • Zephyr Retiring
    #20823
    Sőt: duplán is plazmás leszek jövő tavasszal. Nagybratyóm nyugdíjba küldte a korábban fél milláért vett Philips plazmáját....(vett valami hulladék 55"-os uhd ledes szutykot) így azt meg lefuvarozza nekem a pasiszobámba...

    ...majd ha beüzemeltem dobok pár fotót róla, nem hinném, hogy sokan láttatok volna ilyen plazmacseket élőben :)
    Legutóbb még nyáron láttam, de szilveszter előtt még beköszönök hozzájuk menetbe a hegyekbe...
  • arty
    #20822
    csak azért mondod, mert plazmás vagy és félsz h beégne
  • Zephyr Retiring
    #20821
    Jobb alsó sarokba a káva alá beállítasz egy digitális vekkert oszt csá.
    Bár én tutira vágnám ki az ablakon, ha filmnézés közben folyton az időt kéne bambulnom...
  • Conqvistador
    #20820
    Sziasztok LG Smart Tv-nél valahogy be lehet állítani, hogy az órát valahol folyamatosan megjelenítse ha nézem a tv-t? Ha igen hogy lehet beállítani?
  • partizan182
    #20819
    Én visszasírom a 910-esem ívét, nálam több haszna volt mint hátránya. Tükröződések SOKKAL kevésbé (illetve sokkal kisebb "töcsérből") látszottak és a képernyő érzékelt mérete is nagyobbnak tűnt az ív miatt. Mondjuk mind a focit mind a teniszt telibeszarom, lehet hogy lett volna láthazó geometriai impact.

    Bármikor visszamennék az ívre ha tehetném (gyártanák még).
  • arty
    #20818
    jöhet a kifogás? most megnéztem és ez hajlított (mucsácsó képére azt hittem, h csak béna mobilos, "halszemoptikás")
  • partizan182
    #20817
    Szpoilerbe mert hirdetés szinte, nem saját cucc ha ez szempont, hátha érdekel itt valakit.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Haver 910-ese eladó lett (65-ös B8-ra váltotta), még 4-5 hó gari van rá, én magam állítottam be anno, semmi baja. "Hasonló" árban ;)
  • Zephyr Retiring
    #20816
    Kéne a francnak.
  • arty
    #20815
    erre már szerintem leváltanám a vetítőt.... :)
  • desigo
    #20814
    Euronicsban ma nekem ezt ajánlották : LG OLED77W8PLA 77" de nem kértem mert nem 8K-s
  • partizan182
    #20813
    Passz, phn írták, jómagam nem vagyok Tés.
  • Maala
    #20812
    C8-at láttam. Sajnos albiváltás miatt annyim most úgyse lett volna, pedig elgondolkodtam rajta, hogy inkább szerződésaláírás helyett megyek a híd alá lakni. :-D

    55B7-et én csak részletre láttam, valamit félrenéztem hajnalban?
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2018.11.23. 11:57:03
  • partizan182
    #20811
    Má elis fogyott :)

    Emagnál volt 599-ért 65-ös C8, az nagyon baba, de már nincs készleten. Tkomnál előfizetéssel elvileg 299 az 55B7, na annál komolyabb árértéket sose kapsz (jó persze hosszú távon kifizeted a diszkontot havidíjban, de aki már most T-nél van annak úgyis mindegy :) ).

    Médiában 399 a 65-ös Samsung Q6 aki az LCD-t szereti.
  • Maala
    #20810
    Talált valaki valami best buy TV-leárazást?