2063
  • Aurelianus
    #1423
    Changes in v3.21
    ---------------------
    - Fixed combat log crash

    Changes in v3.20
    ---------------------
    - Fixed combat bug that made tanks not work.
    - Fixed some bugs SyDaemon noticed in the CombatLog
    - Modified combat log to not display floating damage numbers if the victim is not visible to the player.
    - Fixed (hopefully) the problem with grenades not always giving you credit for the kill.

    Changes in v3.19
    ---------------------
    - Overhauled Settings screen.
    --- Now a little easier to add new settings
    --- Most of the settings names have been moved to ResourceBundle.dat to make it easier to translate into other languages
    --- Most settings now have a helpful description that displays when you put your mouse on the setting.

    - Fixed Ship Exploit
    --- You used to be able to launch a fighter, have it take a shot. Then immediately land it then launch again and shoot again. You could repeat this many many times and end up with 100's of bullets on the screen at once and the UFO's could not fight back.
    --- Now you are unable to land your ship for a short period of time after taking a shot. Your ship will just circle the base until the time has passed and then they will land. The only people that will be affected by this are those that try to land immediately after shooting.

    - Added Balanced Rifles and Pistols setting
    --- If activated, then the following changes are made:
    --- All Pistols receive a general bonus to their accuracy. This is not shown in the UFOPedia or Inventory screens but it is applied during combat and shown when you aim the pistols.
    --- All Pistols receive a bonus when aiming at something in short range.
    --- All Pistols receive a penalty when aiming at something in long range.
    --- All Rifles & Shotguns receive a penalty if you are holding something in your other hand (like a grenade or stimpack or something)
    --- All Rifles & Heavy Guns receive a penalty if you are aiming at something in short range.
    --- Shotguns receive a bonus if you are aiming at something in short range.
    --- Shotguns receive a penalty if you are aiming at something in long range.
    --- Guns that have fixed ranges, such as melee weapons and flamethrowers, are unaffected by this mod.
    --- The net effect of this: Pistols & shotguns are really good at short range but suck at long range. Rifles are really good at long range but not so good at short range. Pistols have less AP and have burst mode but do less damage. Shotguns do alot of damage but require more AP and do not have burst mode.

    - Modified swarm reward so that if you find something that cannot be used from the inventory screen, you get a hint about how to use it.
    - Fixed bug in PerfMod that would not recalculate To Hit Probabilities if you kneel/stand while aiming your gun.
    - Fixed bug that would lockup game during aliens turn if a flying alien came into view while changing elevation.

    - Installed SyDaemon's CombatLog Mod
    --- When activated, detailed information is shown in the combat log (the thing at the top right of the screen).
    --- Information includes the attacker, the weapon, the damage type, the damage amount, the victim, the experience gained.
    --- You can also enable the Show Damage setting to display little floating damage numbers over the victim and little Experience Point numbers over the attacker if they gained any experience. The setting only works if the combat log is enabled. You can have it only show damage, or damage and experience.

  • Shiwo
    #1422
    biztos volt benne vmi csunya bug
  • Aurelianus
    #1421
    Pedig a Bman base csak egy 1 tudóssal dolgozik... ;))))
  • Aurelianus
    #1420
    Hetente???

    10 óránként!!!! új version 3.21 !!!!!


    Ez aztán a frissítés!!!! :))))
  • Shiwo
    #1419
    az viszont nem rossz dolog..mit csináltak ?
  • LSSAHPAUL
    #1418
    bizony bizony! már most is a 3.20-ban csináltak valamit amivel könnyítik a játék más nyelvre való átírását.
  • Shiwo
    #1417
    sztem a magyarítást majd akkor kell hozzáigazítani, ha nem hetente jön ki új mod :P
  • LSSAHPAUL
    #1416
    ja és már kijött a 3.20 is, annyi ujdonság van hogy megint újra kell kezdjem... mutassa hogy ki az ellenfeled, mennyit sebzett, illetve te mennyit és mennyit expét nyertél.
  • Aurelianus
    #1415
    Itt a 3.19 Bman mod...

    http://ufo-scene.com/plugins/forum/forum_viewtopic.php?1576
  • Aurelianus
    #1414
    Gandrus_: Minden updatenek örülünk, ami a magyar verzióhoz jön(modmagyarításoknak is!!!!!!!!!
  • gandrus
    #1413
    Természetesen ugyanaz.
  • Shiwo
    #1412
    ha ugyanaz a linkje, mint a réginek, akkor nem gáz :)
  • gandrus
    #1411
    Találtam egy elírásból eredő hibát az Ufo - Extraterrestrials fordításában, így javítottam és feltöltöttem a javított verziókat a GH-ra és a honlapomra is.
  • Stonee
    #1410
    ha van Surgeonom, akkor le lehet zúzni az alapból kapott kórházat?
  • Stonee
    #1409
    értem. szóval akkor elég mindenből 1db/gép.

    köszi!
  • LSSAHPAUL
    #1408
    nyugalom a hosszú élet ritka!
    Az zavart meg hogy alapból van 1 tartalék pajzs és 2 gun és 2 rakéta
  • Stonee
    #1407
    kérdés:

    van ugye alapból a két elfogó gép. namost gyártottam hozzájuk lazer shildet, és levettem az alapból hozzájuk tartozó energy shildet (mindkettőről). az eladási listán így 4db energy shild lett eladható.
    akkor nekem is 2x2db laser shieldet kell gyártanom és feltennem?

    ugyanez ez van a gépen lévő alap cannon-al. gyártottam lézer cannont
    1-1db-ot, de amikor levettem az alap cannon-t mindkét gépről (ha jól emlékszem nem 4 hanem...) 6 db eladható cannon lett. azaz gépenként 3 volt fent!?

    pls, mert ezt most nem vágom.
  • Aurelianus
    #1406
    naja...a modolás is bugosodhat... ;)
  • Shiwo
    #1405
    lévén maga a mod is tartalmazhat modokat, szval nem csak a gém bugjait javítják benne...
  • Stonee
    #1404
    köszi! megnézem :)
  • LSSAHPAUL
    #1403
    Nekem a 3.14-es volt eddig, azt hittem már sokat nem fog fejlődni a bman, ehez képest nagyon durva mennyi bugot javít még mindig.. ez kezd kicsit érdekes lenni.. ha ennyi bug van benne lassan felírom a készítők nevét :D
    Ami érdekes lehet ez : Added a very small chance of finding one of the unique items after any successful tactical mission
    Szal ne lepődjetek meg ha valami fura cuccot találtok missio végén :)
  • Aurelianus
    #1402
    A legfrissebb bman modot:

    http://ufo-scene.com/download.php

    innen érdemes tölteni. Nem kell, csak olyan sok minden pluszt rak bele, hogy teljesen kiszélesíti a stratégia opcióit.

    Természetesen magyarítás nélkül is megy a dolog, de így sokkal jobb a hangulat, ha magyarul megy :)

    a hivatalos patch után lehet feltenni...
  • Stonee
    #1401
    visszaolvastam de így elég káosz :)
    szóval van egy orosz/angol verzióm a honlapról leszedtem az ehhez elérhető legújabb patch-t. magyarosítás nem kell, így is boldogulok.
    ez a bman mod, ez mi? honnan? ha fent van a patch akkor is kell/érdemes feltenni?

    thx
  • Aurelianus
    #1400
    ;DDD


    Apropó a módokat megint fejlesztette bman....

    a magyarítást remélem G. ismét felkarolja és a HUN update meglesz...:)
  • LSSAHPAUL
    #1399
    vagy a bman beállításoknál mindent beállítod :D
  • Shiwo
    #1398
    marha 1szerü.. az alapja ugyanaz, mint a modolás, oszt fogod vmellik file-t, asszem a const.valami -ben van olyan, hogy hányszoros szorzóval lehessen eladni a kifejlesztett cuccokat, meg a küldikbe kapott cuccokat...jah meg olyan is van, hogy élien bázis legyalulásáért mennyi bónuszt kapsz.. a szorzókat átirod vagy 1000szeresre, letolsz 1 küldit, eladod a cuccokat és már nem lesznek pénzgondjaid
  • Aurelianus
    #1397
    Talán csalás nélkül izgalmasabb...

    de azért leírhatod, egy próbát megér, tesztelésképpen.. :)
  • Shiwo
    #1396
    az
  • Fönyi
    #1395
    Valakit érdekel hogy lehet pénzt csalni a játékba?
    Vagy ez már megoldott téma?
  • gandrus
    #1394
    Mik vannak, azt hittem, hogy csak kitalációt fordítok. :)
    A készítők úgy látszik valamit már tudnak. Én utánanéznék az esetleges Al-kaidás kapcsolataiknak. ;)
  • LSSAHPAUL
    #1393
    :D :D lmao
  • Tyucsev
    #1392
    Advanced workshopot lehet majd bárhová építeni. A plusz létszámot hozzáadja a főbázison lévőhöz, csak ott tudsz majd termelni.

    Ajtónyitásra azt a trükköt szoktam használni, hogy rákattintok az ajtóra és miközben nyílik, jobb gombot nyomok, hogy megállon a katona. Bár ennél valóban sokkal egyszerűbb, ha azokat a sorokat beszúrja az ember ;-)


    Úgy látszik, a készítők a mostani eseményekből is merítenek kicsit. A fúziós reaktornál írják, hogy amióta a franciaországi Cadarache-ban lévő felrobbant, nem igen kísérleteztek vele :-) Nem valami optimisták.
    Itt a cikk hozzá: http://www.sg.hu/cikkek/43973/indul_a_fuzios_eromu_epitese_franciaorszagban
  • Shiwo
    #1391
    és jól olvastad :)
  • LSSAHPAUL
    #1390
    advanced workshopot lehet tenni a provinciákra. ( még nem járok ott, csak olvastam )
  • saiyanjin
    #1389
    Későbbi bázis esetén sem lehet növelni ezeket.Workshoppokat és Laborokat csak a main baséra telepíthetsz.Nekem 150mérnököm és 60tudósom állomásozik itt.Nuku védelem persze, mert arra nemjut hely.
  • gandrus
    #1388
    Én egyetlen kis módosítást használok, amivel az ajtót ki lehet nyitni belépés nélkül. Annak a kódsorát illesztettem be a megfelelő fileba.
    Illetve használtam, mert már egy ideje nem volt időm játszani (hivatalos fordítás volt). De lassan tudom folytatni kedvenc ufóink lemészárlását. :)
  • Aurelianus
    #1387
    A 120 mérnök sajna kelleni fog, főleg az új szálító és vadász járművekhez....

    2. bázisra majd megy még pár workshop.:) Ha lesz rá való...

    (Eddig csak 1 bázisom van és pénz éppen kijön /hó.

    Új bázishoz 1000.000 plusz kell. + épületekre rá +1.000.000 /hó

    Főbázis fentartási költésge 2.000.000+ /hó

    Ufo:Extra II -t nem akarnak káészíteni a fejlesztőlk :))


  • Tyucsev
    #1386
    Nekem per pillanat 40 tudósom van /50 volt, de sokalltam :-)/ és 120 mérnököm. Csak most kissé üresjáraton vagyok. 2009 elejére ki van kutatva már minden, amit ki lehet, már csak a battleshipekre várok. Küldire nem megyek, mert a következő szintet elég nehezen érnék már el, pénz van, úgyhogy csak lődözöm le az ufokat, azzal telnek a hónapok :-)
    Egyik bázisomra építettem mindegyik védelmi épületből, csak hogy kipróbáljam, milyen is az. De az istennek nem akarják azt támadni, mindig csak a főbázist. Fene a pofájukat :-( Viszont észrevettem azt, hogy ha nem jövök ki a vadászokkal, mikor a bázis közelében van az ufo,hanem hagyom eltávolodni, akkor kisebb eséllyel támadják meg a bázist.
    Ja, mindez a sima patchelt játékkal /csak az a mod van fent, ami az időegységeket tartalékolja lövéshez/.
  • LSSAHPAUL
    #1385
    hm nekem 20 tudósom van :) és 10 mérnök, lehet kicsi fejlesztgetésbe kezdek, de előbb fejlesztett radart akarok épiteni a koloniákon :) állandóan halasztok, hátha lesz majd rá keret :P
  • Aurelianus
    #1384
    Terror from deep hanuzlatú a dolog bman móddal külön jó mert egy csomó új fejlesztés van hozz.

    Néha küldik végén kilép a windowsba. De ezt leszámítva, ha gyakran ment az ember kivédhető.

    Isteni prog továbi módolás, magyarítással tovább fokozható a remekmű.
    Kellemes stratégiai darab.