• Encore
    #1557
    Nem teljesen értem pontosan mire gondolsz az xcom-al kapcsolatban, de én úgy nyomtam, hogy be volt kapcsolva és ki lehetett kutatni xcom dolgokat (taktikákat meg ilyesmik) amiket megkaptak az xcom ügynökök. Ez úgy nézett ki gyakorlatban, hogy ha az első Xcomos dolgot (Xcom installment talán?) kikutatod, akkor onnantól kezdve minden küldetésre megy veled pár xcom katona akiket nem tudsz irányítani (saját hajóval mennek) és külön körmozgásuk van. Ők is az idegenekre vadásznak. Eleinte nagyon bénák több kárt okoztak az embereimnek mint az idegenek (pl: ha láttak egy idegent akkor nem zavarta őket hogy ott áll az idegen mellett két emberem, odadobtak egy-két gránátot). De persze lehet fejleszteni a taktikai skilljüket, páncélzatukat, fegyvereiket, ezek idővel megjelennek a kutatásoknál és ha kikutatod akkor magától működésbe lépnek.

    Hogy érdemes-e bekapcsolni ezt a funkciót? (mellesleg én azt se tudtam hogy ez ki kapcsolható, nekem ott volt mikor feltettem valamelyik modot). Azt mondom mindenképp érdemes bekapcsolva hagyni, először is nosztalgikus élmény a régi Xcom katonákat látni (ugyanaz a kinézet, azt hiszem egyszerűen kivették a régi Xcom játékból, mert még a katonák felbontása is alacsonyabb mint a sajtád katonáidé. Eleinte sok velük a nyűg, meg bénák, de mikor már maxra vannak fejlesztve akkor igencsak hasznosak. Attól is függ milyen nehézségen nyomod, nekem volt a végefelé jópár olyan küldetés, amit nem tudtam volna megcsinálni az axcom ügynökök segítsége nélkül. (persze lehet hogy ha nem kutatod ki őket akkor a játék könnyebbé válik, hogy ne futhass bele ilyen dögnehéz missionokba, amiket egyedül esélytelen megcsinálni.)

    Remélem írtam valami hasznosat. :)