52903
  • VO101Tom
    #51378
    I-Hawk mondta, hogy új grafikai engine készül, új domborzattal, mert jelenleg a BMS-ben a térkép az, ami a bottleneck akármilyen fejlesztésben. Túl sokat számol és túlságosan kevés poligin a limit.
    Egy másik topikban volt arról szó, hogy az egyik fejlesztő írta, hogy tudja, hogy a térképhez a hadjárat szervesen hozzátartozik, "konkrétumokba nem akar belemenni", de az új grafikai, új térkép engine támogatni fogja a korábbi hadjáratot és mindent ami ezzel együtt vannak.
  • repvez
    #51377
    z még mindig nem jelent semmit, mert ez alapján csak lehet, hogy nagyfelbontásu texturát tesznek a mostani baltával faragott domborzatra vagy azon is lesz változtatva,
    És mostmár azért a textura helyett a procedural generált táj lenne az üdvözlendő.
  • molnibalage83
    #51376
    Nagyban is kint van a kép.

  • VO101Tom
    #51375
    Wampapa az offline játszható Izraeli térképre gondolt, ami viszont még csak most készül.

    Ez az FO-s térkép offline hadjáratra nem igazán jó, vannak AI package-ek itt is, de nagyon le van korlátozva, hogy csak néhány fajta role-t tervez az AI-nak, mert az egész hadjárat a játékosok által repült feladatokra épít, légi harcban pedig a pvp dogfightra. A hadjárat a '73-as Yomm Kippúri háborút szimulálja, nincsenek modern fegyverek, F-16-ból is csak Block 32 van oldalanként, Fox1 és Fox2 rakétákkal. AWACS sincs, mert FO-n azt is játékosok adják.
    Igaz, el lehet indítani offline is, de sok dolog rosszul, vagy egyáltalán nem fog mködni.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2019.09.10. 21:48:36
  • Daniel075
    #51374
    Ez a Battle for Sinai lényegében csak egy kampány az Izraeli térképhez. Itt tudod letölteni Battle For Sinai Offline is el lehet indítani a kampányt csak packagek nem lesznek rajta.
  • VO101Tom
    #51373
    Az Izrael theatre még készülőfélben van, nekem is az a kedvencem egyébként, nagyon hangulatos volt a 4.33-as hadjárat is.
  • Wampapa
    #51372
    Ja, én azt hittem ez a sínais , a multis dolgokhoz nem értek.
    Csak megörültem, hogy van végre sivatagos theatre, Korea egyáltalán nem tetszik, sokkal többet falconoznék ha lenne egy "homokozó".
  • VO101Tom
    #51371
    A TE-s kérdést nem értem, mire gondolsz.
    Ez a Battle for Sinai a Falcon Online szerveren futó PVP kampány, linket nem tudok adni, mert a regisztrációt pont ma zárták le, 31-e óta megy, 96vs95 játékossal (nyilván nincs fent mindenki egyszerre, de általában 20-30 között vannak a szerón esténként. Humán awacs, közös IVC comm, egész hangulatos.
    Egyenlőre eléggé nagy Izraeli fölén van, a lenti videót pont egy Egyiptomi oldalon repkedő század csinálta, ezért a kép kicsit csalóka lehet, de valójában az Izraeli tankok már a Szuezi csatornánál vannak, Egyiptomi légvédelem már csak a hátországban létezik, és az Egyiptomi Légierő is csak védekezni tud, amíg még vannak gépeik...
  • Wampapa
    #51370
    Üdv, Tudsz adni egy linket ?
    Ha jó TE-ben is.
  • molnibalage83
    #51369
    Hadjárat MOD.
  • molnibalage83
    #51368
    Sajnos én még mindig ott tartok, hogy fel kéne konfigolni a joy-t. Egész egyszerűen mindig találok mást, hogy ne repüljek. Pedig ezzel kéne.
  • VO101Tom
    #51367
    Már fut egy ideje, qrva jó missionokat repkedünk rajta
  • molnibalage83
    #51366
  • repvez
    #51365
    ha az akit én találtam , akkor semmi kötödése nincs a falconhoz, A mozi világában CGI vonalon mozog.Ezért gondolom, hogy a 3d modellezéssel nem lenne gondja, ha segitenek neki, hogy a plugineket hogy használja és milyen fájl neveket használjon, hogy lényegében csak copy paste legyen a dolog.
    Max a dat filokban kell pontositani pár pozíciót ha van méretbeli eltérés.

    Az altváltozatoknál is kb ez a helyzet ha már megvan az alap akkor onnantól már könnyebb azt a néhány eltéret megcsinálni, ha modulosan készítette el és a módosított műszer helyére az újat kell csak betenni.
  • molnibalage83
    #51364
    Ramahan neve nekem semmit sem mond, Amraam ff korszakban FF tag és fejlesztő volt. Ha ő ugyanaz.
    A sok közül kíváncsi vagyok melyik csinálja meg.

    Én a mostanival is tökéletesen el vagyok. Ha nagyon magas a poligonszáma a kabinnak, akkor a gyengébb gépeken ez oda vezet, hogy a kabin árnyék miatt be fog zuhanni az FPS.
  • repvez
    #51363
    új F16-os kabin.
    Remélem az integrációban segitséget kap.
    A3d modellel sztem nem lesz gondja, már ha az akire gondolok
  • molnibalage83
    #51362
    Ejha.
  • repvez
    #51361
  • molnibalage83
    #51360
    A következő nagy változatnál lehet, hogy már lesz értelme a heliknek. Most már szebben repülnek, de dispensert használni nem tudnak és fedezékük meg 0 a talajmesh és 3D objektumok hiánya miatt. Szépnek szépek, de kb. videózásra is korlátozottan alkalmasak.
  • VO101Tom
    #51359
    nájsz
  • repvez
    #51358
  • molnibalage83
    #51357
    Tornado skin.
  • VO101Tom
    #51356
    Tényleg, most hogy mondod az 54-esben van lézer kód állítás, mikor kijött 4.33-ban, még néztem is, de azóta sem használtam ezt az opciót :)

    A WDP mentés macerás, igen, de az is nagyon hasznos, hogy minden freki rajta van, ismert bug, hogy AWACS pl keverheti a tanker frekit és hívójelet, ha a pozíciójukat lekéred, WDP-n legalább látni, hogy a tankerek egyáltalán milyen frekin mehetnek (U1 elvileg majd javítja). ATIS freki is rajta van, amit a comms ladderben nem állít preset csatornát rá, de ha fel vagy leszállás előtt eszedbe jut, hogy meghallgasd, akkor kneeboardon ott van az is. Útvonalpontok nagyobb package-nál hasznosak, kinek mikor hol kell(ene) lennie, plusz ROE alá saját jegyzetet is írhatsz. Sok apróság ami nagyon jól tud jönni amikor pont kellenek.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2019.08.23. 10:18:01
  • Daniel075
    #51355
    Igen ezt tudtam eddig is hogy magán a bombán lehet állítani a kódot. A GBU-54 az amin lehet SMS oldalon állítani, de az okos fegyver.

    Nem használom a WDP-t mert lusta vagyok mindig betöltögetni a missionokat.

    Mindegy, azért kösz a segítséget.
  • VO101Tom
    #51354
    Azt a kódot, amit a loadout screenen állítasz, az IRL a fegyverzetkezelő személyzet állítja be a kis tekerőkkel a bomba konfigurációs paneljén. Az nem a géphez, hanem a fegyverhez tartozó kód, ami történetesen a te szárnyad alatt függ, de nincs úgy a pilótához kötve, mit amit a data cartridge-ben állítanak (DTC be sem tölt ilyen kódokat). Ini fájllal automatikussá nem lehet tenni, egyrészt mert az eredeti gépben sincs ilyen opció, és ez BMS fejlesztőinél elég indok rá, hogy ne tegyék be (modernebb fegyvereken lehet a lézerkódot repülés közbe is állítani, ezek a 16-osok ilyet még nem tudnak), másrészt ezt mission indulásakor tölti a gépekre, utólag változtatni (ha utólag ülsz gépbe pl) szerintem technikailag sem lehet (ezt megváltoztatni pedig már komoly programozást igényel).

    Ismered a Weapon Delivery Plannert? Ez sok más hasznos kis funkció mellett tud olyat, hogy az egyik, bal alul lévő gombbal rámenti a pilóta kneeboard textúrára a WDP-be töltött mission adatait. Ha a pilóta modell be van kapcsolva (grafikai menüben lehet ki és bekapcsolni, de érdemes a pilóta toggle-ra gombot is tenni, rampstartnál sok minden kitakar, akkor érdemes lekapcsolni), akkor a 3D-be lépve már ezt a textúrát fogja rátölteni. Amikor kinézted magadnak a flightot, beültél, beállítottál mindent, akkor mentsd el a missiont, taszkolj ki a WDP-re, ott nyisd meg a missiont (fájlformátum más a TE-ben mint a campaignban), keresd meg ugyanazt a package számot (fent van keresőmező, hasznos), majd klikkelj bal lent arra, hogy Upd kneeboard. Ott esetleg kiválaszthatod melyik lapokat tegye rá, de a default a legjobb szerintem. És ennyi, visszataszkolsz a játékba, indjtod a 3D-ben és a pilótán ott lesz rajta ez a lenti textúra.

    Ezt most próbaképp mentettem ki a TE alatti LGB training missionról Ami neked most érdekes, az a bal odlalon a Flight elementjeinek listája, ott vannak a file mentésekor éppen beállított laser kódok. Ha indulás előtti kavarás van, a fájl mentéssel várd meg míg mindenki végez a loadouttal - bár nekem még mindig furcsa, hogy tudsz random emberekkel úgy repülni egy flightban, hogy még csak nem is rádióztok felszállás előtt. Egyáltalán hol vannak ilyen szerverek? Na mindegy, ha a lézer kódban nem vagy biztos, használd a WDP-t és a pilóta modellt.
  • Daniel075
    #51353
    Közben megnéztem néhány ini fájlt de laser kódnak nyoma sincs így marad a loadout screenes szenvedés.
  • Daniel075
    #51352
    Általában random playerekkel repülök és valahogy mindig elállítódik a kódom. A másik idegesítő dolog amikor már repülő gépbe ülök be valaki mellé és ugyan az a laser kód van mindkettőnknek, ezért lenne jó beállítani fixre.
  • VO101Tom
    #51351
    A fix érték a 1688. Ha nem írod át a lézer kódot a loadout screen-en, akkor a kód alapból 1688. Viszont mindenkinek ugyanez lesz, ami zavaró lehet ha a gépek közel dolgoznak egymáshoz.

    Training missionnál meg kell nézni, hogy a missionban mi van beállítva, pl TE-ben a default LGB training missionban pl 1511-et kell beállítani (mi is ezt használjuk, 1511 a vezérgép, és 1512, 1513, 1514 a flight többi gépének).

    Nektek miért esélytelen a loadout screent állítani? Ott egyébként is alapvető szabály, hogy egyszerre egy valaki turkáljon benne, Falcon nem szereti ha többen állítják a loadoutot egy időben. Fent kikapcsolod a többi slotot, hogy csak az aktuális legyen aktív, és akkor írod át a laser kódot. Mi úgy csináljuk, hogy általában a host, vagy aki a Package-t tervezte, ő megy be a loadout screenre, a többiek meg elmondják neki, ha valakinek extra igénye lenne.
  • Daniel075
    #51350
    Egy kérdés, a wpn laser kódot nem lehet valahol beállítani fixre ? mert a loadout screenen beállítani kb esélytelen ha másokkal repülsz.
  • VO101Tom
    #51349
    https://www.facebook.com/groups/Falcon4BMS/
  • molnibalage83
    #51348
    Mikor volt ilyen bejegyzés itt?
  • VO101Tom
    #51347
    A kérdés az, hogy mennyi AI-val, mennyi egységgel terveznek. A világ összes játékosát egy szerveren, egy térképen akarják mozgatni (akkor vaszeg előfizetéses lesz a dolog), vagy ahogy Armában pl, szerverekre szétosztott 32-64 fős csomagokban, egymástól teljesen függetlenül? Az sem mindegy, hogy mennyi AI-t terveznek, és azok mennyire lesznek okosak. Nagyon remélem, hogy az Outerra és a VBS fejlesztésénél már gyűjtöttek annyi tapasztalatot, hogy mennyi poligont, milyen részletes modelleket tud az engine kezelni, és nem lesznek olyan faszságok benne, mint DCS-nél, hogy a több tíz vagy százezres poligonú modellek és 4K-s textúrák tömkelegét pakolják egyetlen légvédelmi modellre, amik még két méterről is pazarlás lenne, közben a játékban alig jutsz 10nm -on belülre. De screenshotokon jól néz ki

    Arra is kíváncsi leszek, hogy a Billionsoft vajon eladja-e a Falcon jogokat nekik, és ha igen, annak lesz-e hatása a BMS fejlesztésére.
  • VO101Tom
    #51346
    Nem, csak ide írtam róla, BMS facebookján viszont többen írtak a cikkről. A képeket viszont nem a cikkből szedtem (de ott is ezek vannak bent), hanem a Microprose weblapról.
  • VO101Tom
    #51345
    Én digitálisan töltöttem le PcPilot weblapról, 3 euro volt ez a szám.
  • molnibalage83
    #51344
    BMS fórumra kitetted már a hírt?
  • molnibalage83
    #51343
    Erre nincs valós igény és nyilvánvalóan itt is 2D/3D világ kell, mert nincs olyan számítógép, ami mozgatni tudna ezen mindent.
    A világméretű térkép szerintem arra vonatkozik, hogy úgymond nincs megkötés, hogy egy misszió, hadjárat, stb. hol legyen. A Föld teljes talajhálója hozzá lesz téve és sanszosan proced + műhold fotók alapján generált az erdők lesznek, stb.

    Az, hogy te repülsz és közben számolja mi van a világ túlfelén, az kb. mese habbal. Max. 2D-ben.
  • Talon11
    #51342
    Ha ezt tényleg megcsinálják, hogy világméretű pályát alkossanak valós időben, akkor nagyon erős gépre lesz a játékosoknak szükségük.
  • molnibalage83
    #51341
    Elektronikusan elérhető valahol ingyen vagy digitális előfizetéses a hír?
  • VO101Tom
    #51340
    A mostani PCPilotban van egy pár oldalas interjú David Lagettie-vel, ő az új CEO a Microprose-nál. Alapítója és fejlesztője a VBS MilSimnek, és egy "Titan" nevezetű, szintén "komoly" szimes környezetbe tartozó talaj-generáló alkalmazásnak, amit már 2000 óta fejlesztenek. A cég terveiről sok konkrétumokat értelemszerűen nem mondott, annyit elárult, hogy tervezik régebbi címek felélesztését, de nem mondta melyeket (Falcon 4.0 mellett csak repszimből volt nekik egy rakat, plusz tengós szimek, helikopteresek, satöbbi), az egyetlen konkrétum volt, hogy most egy olyan engine-en dolgoznak, ami a teljes világot modellezi valós időben (global size playing areas, entire planet in real time). Az első product mindenesetre egy árkád ww2 szim lesz, reméljük ez csak a bemelegítés Bár a világ méretű pálya ötletével továbbra is szkeptikus vagyok, engem kíváncsivá tettek





    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2019.08.17. 02:16:10
  • Talon11
    #51339
    Igen, arra gondoltam.