52905
  • VO101Tom
    #51180
    A dogfight ovrride nem annyira fontos. Fontos, de pl TMS, CMS, DMS 1000x fontosabb, mert azokat állandóan használod, dogfight override-ot meg sokkal ritkábban. 4.34 mióta kijött, még nem is használtam. De arra az időre, hogy átkattintod, nyugodtan el lehet engedni a gázkart. Ha dogfight van, azt úgyis rátolod és otthagyod.

    Miért kellene újrakezdeni, ha logitech szoftvert felinstallálod? A gombok/tengelyek, amiket felismert anélkül, azokat fel fogja ismerni azzal együtt is, az extra funkciók, amit abban betöltesz, azokat kell csak átírni. Nálam G940 is ugyanez, ha nem indítom el, akkor nincs a gázkaron a két hat switchhez billentyű rendelve, de minden más tök ugyanolyan, mint amikor fut a háttérben a joy programja.

    Miért a játékkészítő felelőssége lenne 20 év távlatából a te joystickod extra funkcióinak tökéletes kezelése anélkül, hogy te egyáltalán a joyhoz tartozó hivatalos segédprogramot feltennéd? Tedd rendbe előbb a saját cuccod, ismerd meg, hogy hogyan működik, utána állj neki felprogramozni a játékot. Én legalábbis ezt tartanám logikusnak...
  • molnibalage83
    #51179
    Mert ahhoz akkor kell a LOGITECH SW és kezdhetem az egészet elölről. Pontosabban kell a Excel táblás munka, export majd akkor újra az egész a LOGITECH-hel....
    Minden TMS, DMS szirszart lehet újra felprogramozni billentyűzetre, hogy aztán a LOGITECH-hel legyen belőle HOTAS parancs.

    ..ami olyan fantasztikusan minőségi, hogy még full screenre sem lehet tenni az ablakot. 2019-ben... Ehhez is fekete mágia kell?
    Pislogok, hogy ezt így mégis hogyan képzelték el.

    A hétvégém egy napjának a fele alsó hangon erre fog elmenni úgy, hogy az eddigi munkám kb. semmit sem ért. Vastaps.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.06.06. 00:17:23
  • molnibalage83
    #51178
    Az override funkciók lennének a legfontosabbak között. Rá tehetném, mert ami ott van úgy sem használom, csak akkor vagy a gázkart engedem el vagy a botot...
  • Razor18
    #51177
    Miért nem teszed a kis throttle sliderre. Három sávra osztod, egyik szélső a MSL, másik szélső a dogfight, a középső meg a cancel, de Macro-k legyenek, hogy egy nyomásnál többet ne adjon ki. A joy mode tekerőre meg én inkább az A/G, A/A és NAV mode-okat raknám.

    Nyilván mindenki úgy csinálja, ahogy neki könnyebb, de én őszintén szólva nem szarakodnék azokkal a hexadecimális vagy milyen kódokkal meg Excel-lel, engem csak összezavar legalábbis. Azt kéne összeírnod, melyik billentyűlenyomások kellenek az egyes funkciókhoz.
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2019.06.06. 00:13:39
  • VO101Tom
    #51176
    Én azt kérdezem miért nem teszed valamelyik alsóra?
  • molnibalage83
    #51175
    Nem, jobbra fent a joy jobb oldalán. Ha tekerem akkor az gázkar MFD-n MOD 1 2 3 villan fel. Ezt eddig nem csinálta és működött override mód kiválasztóként. Az MFD meg sötét volt. Most nem. Az istennek sem lehet kikapcsolni. Sehogy. Amikor fent van a LOGITECH driver sem.



    Eleve azt nem értem, hogy miért is nem volt bekapcsolva? Sehol nem szól a cég pdf-e erről egy árva szót sem. Komolyan mondom, hogy erős késztetés van bennem hogy kukába vágjam az egészet.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.06.06. 00:03:03
  • VO101Tom
    #51174
    Joystick alján lévő kapcsolók? Azok a három állásúak egymás mellett?
  • molnibalage83
    #51173
    El nem tudom mondani, hogy mennyire elvette az egésztől a kedvem ez a szarakodás.

    Eddig cirka 6 órám van abba, hogy a HOTAS-t megpróbáljam beállítani. Az eredmény az, hogy a végén szétcsesződött az egész egy dolog miatt, amit nem lehet visszacsinálni, mert azt sem tudom, hogy egyáltalán mi a túrótól kapcsolódott be. :(

    Sem a joy manualja se semmit egész egyszerűen nem magyarázza el, hogy mitől lehet az, hogy a MODE választó mitől aktiválódik és hogyan kapcsolható ki.

    Mivel 3 állás kell az overridokhoz ezért értelmesen semmire nem lehet át tenni annak funkcióját.

    Game over...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.06.05. 23:51:40
  • molnibalage83
    #51172
    A key editor manualba beírtam a TQS-t és a nagy semmit találtam.

    Az X52Pro manualja és semmi sem magyarázza el, hogy mégis hogy a túróba van az, hogy eddig MODE választó nem működött akként, ki volt kapcsolva az MFD is a gázkaron. Most be van kapcsolva és csak erre jó.

    Lassan 1 órája ez után nyomozok és semmi. A nagy büdös semmi. Hiába szedtem le a konfiguráló szoftvert nem tudom visszacsinálni. Így tök fasza, mert van egy semmire se jó 3 állású kapcsolóm...
  • repvez
    #51171
    Már bocs, de ez van amikor , csak nézel , de nem látsz.
    ezer helyen hivatkoznak TQS néven a gázkarra (trottle Quadrant Sistem)
    Az elnevezések meg teljesen logikusan, mert az eleje, azt jelöli, hogy mihez kapcsolódik a funkció, a sim az az általában a simulációhoz tartózók,
    SimSelectSRMOverride -1 0 0XFFFFFFFF 0 0 0 0 "TQS: DOGFIGHT Switch - DF Override"
    SimSelectMRMOverride -1 0 0XFFFFFFFF 0 0 0 0 "TQS: DOGFIGHT Switch - MRM Override"
    SimDeselectOverride -1 0 0XFFFFFFFF 0 0 0 0 "TQS: DOGFIGHT Switch - MRM/DF Cancel"
    Ezek a TQS-en a speedbreak melletti 3 állásu üzemmod váltó kapcsoloi

    Meg ezek szerint kezded átérezni, mikor valaki bejön kérdezni valamit ahelyett , hogy elolvasná az 1000 oldalt vagy elolvasta de nem érti és csak azt a választ kapja, hogy ott a manuál olvasd el abban minden benne vagy.Ahelyett, hogy valaki 2 mondatba egyszerüen elmagyarázná neki.
  • molnibalage83
    #51170
    Édes istenem, végre sikerült felprogramozni POV HAT-et radar kurzor mozgatásra a trim helyett. Végre. Iszonyatosan szenvedős, mert a Excel még azt is képtelen megnevezni, hogy melyik oszlop megnevezést kéne átmásolni magadnak kell kinyomozni a többi elnevezés után.

    Az viszont teljes homály, hogy nem állítottam át SEMMIT. Tegnap hajlandó volt működni a MODE 1, MODE 2, MODE 3 selector és váltani az alap és override módok között. Ma nem. Mert csak. Így egész eddigi erőlködésem nem ér semmit, mert ez nem működik és fogalmam sincs, hogy miért nem...

    Így néz ki. Látszik, hogy a radar cursor mozgatást áttettem a trim helyére. A shift joy gomb is működik ahogy kell a négyállású kapcsolóhoz.



    Az én gyanúm az, hogy azért nem működik, mert a Saitek szoftver feltétele után elkezdett zölden világítani az gázkar kijelzője és Mode 1/2/3 között lehet váltani és ezt nem tudom kikapcsolni. Azt sem tudom, hogy miért kapcsolt be.
    Egész egyszerűen képtelen vagyok megérteni, hogy miért nincs sehol semmi elmagyarázva. Iszonyat hosszú manualok és kb. semmire sem jók egy csomó helyen.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.06.05. 23:15:46
  • molnibalage83
    #51169
    Fejbeb a terv megvan. De pl. az istennek sem értem azt, hogy hogyan lehetséges az, hogy a BMS4 képes a 3 állású tekerőt úgy értelmezni, hogy DGF és MRM override és cancel, de lövésem sincs, hogy egy a Saiteknél hogyan vihetem be. Mert ezek gombnyomás utáni állapotok, de a BMS4 alapból mégis üzemmód tartóként tudja értelmezni.

    Az sem lehet kideríteni, hogy mi a búbánatot jelent a TQS jelölés, de SimSelectSRMOverride, SimDeselectOverride és SimSelectMRMOverride van a táblázatba írva.

    Egész egyszerűen nem lehet összelegózni, hogy mi mit jelent. Aki 10+ éve HC Falcon felhasználó lehet, hogy tudja ezt. De bakker én nem értem meg, akkor tutira más félig vagy teljesen kezdő sem. Szép, szép játék, csak manualokkal és egyéb SW-vel a funkciókat nem tudod kiosztani. Valahol azért ez baj.
  • molnibalage83
    #51168
    Az én számom még u.a, de nekem tutira nincs meg a számod. A skype/TS bőven jó lesz, ha nem sikerülne megcsinálni.
    Anno te hoztad a Longbow 2-őt. Hát, az se tegnap vót. :)
  • Razor18
    #51167
    Ja, megvan a POV funkció törlése. A Programmerben odamész a Hat 1 gombhoz, és a JOBB egérgomb felugró menüben átállítod Fall back-ről Buttons funkcióra. Onnantól már nem default POV Hat-ként fogja érzékelni a BMS, hanem mind a 4 iránynak tudsz külön gombnyomást definiálni (trimm, DMS, tudom is én, csak legyen meg a megfelelő gombnyomás a BMS-ből)...
  • Razor18
    #51166
    Nem, a programmerben azt kell hozzárendelned a megfelelő joy gombokhoz, ami a BMS keypress listában van megadva. Vagy átírod a BMS-ben, de akkor az újat kell rádefiniálnod a Programmerben is. A default POV funkciót nem tudod törölni a BMS-ben? A Saiteken a throttle mini stick tökéletesen kialakítható kurzor mozgatónak, de nem tengelyként, hanem gombnyomásként definiálva a ministick irányokat. Csinálnod kell rá X és Y irányban is külön három-három tartományt (Band), és amelyik gombnyomás a BMS-ben mozgatja a kurzort, azokat a gombokat ráteszed arra a mini-stick tartományra (pl. "0-30%" vagy épp 70-100% között), a középső band-et meg 30-70% között meghagyod üresnek, gyakorlatilag csinálsz egy középső dead zone-t. Ha viszont elnyomod bármelyik irányba, amint beleért bármelyik szélső sávba, generálni fogja folyamatosan a kurzormozgató billentyűparancsot, és menni fog a kurzorod. Csak ne Macro-ként, hanem sima Keypressként tedd rá. Z irányt meg legfeljebb ráteszed a ministick melletti "jobb egérgomb" gombra. Bocsi, én még nem telepítettem fel a BMS-t, kicsit most a DCS-be vagyok beleragadva, különben biztosan jobban tudnék segíteni. Egyébként felőlem akár TeamViever-ezhetünk is valamikor, csak előbb ki kéne alakíts "fejben" valami saját tervet, hogy akkor melyik funkciót melyik gombnyomással érhetjük el a BMS-ben, és azokat a joyon melyik gombokra vagy analóg tengelyekre is akarod felrakni. Azt összemókolni működőképesre sokkal tovább tart, mint utána felpattintani egyenként a Saitek sima Keypresseket, Makrókat vagy szekvenciákat. Már persze miután már tudja az ember, hogyan kell. BMS-t meg X52-t egyszerre megtanulni programozni mindkettőt nem túl egyszerű. Esetleg ha gondolod, dobd el priviben a telószámodat, mert van vagy 15 éve, hogy egyszer összefutottunk, ha megvolna, sem biztos, hogy még mindig az volna...
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2019.06.05. 17:04:26
  • molnibalage83
    #51165
    '80s setuppal fogok majd repülni, ott meg nincs F-16 IFF csak F-15-ön. ;)

    A fuel modellezést nagyon hiányoltam, mert így kb. a biztonsági tartaléknak nem volt értelme. Rendszeresen úgy repülte, hogy párszáz font keróval repültem haza. Na, ennek vége. Jobban érződik majd az F-16 harcászati hatósugár korlátja egy F-15E-hez vagy Hornethez képest.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.06.05. 12:43:05
  • VO101Tom
    #51164
    IFF lényege, hogy a rádióforgalmazás kevesebb legyen, ne AWACS-ot kelljen kérdezni, vagy többiekkel lerádiózni, hogy hol ki van. Mode 1 és 2-t én is kikapcsolom és nem is kérdezem le. Civi gépek úgy sincsenek benne. Ha akarod, felprogramozhatod kézzel is, de ezt IRL is megkapják a data cartridge-en. Hogy mikor kell használni? Például hadjárat elején, amikor így néz ki a légtér.

    Ha rampstarttal indulsz, akkor a földi kiszolgálóval ki kell vetetni a safety pin-t az EPU-ból, különben a levegőben nem lesz EPU ha leáll a hajtómű.
    Apropo flameout: 1000 font üza alatt kerülni kell a negatív G manővereket, mert leállhat a hajtómű, 700 font alatt gyakorlatilag vészhelyzetben vagy. Ugyanez van akkor is, ha full afterburnerral mész huzamosabb ideig, a pumpák nem tudják feltölteni az buffer üza tartályt, és ettől is leállhat a hajtómű (fuel starvation). Az üza mérő szándékosan nem pontos! Volt akinek 400 fontnál állt le, volt akinek -200 -nál. Ezt jó észben tartani.

    Probe heater nincs teljesen implementálva, mivel a jegesedés, mint olyan (még) nincs benne. Lehet ki/be kapcsolni (nem kötelező), és a tesztelését is meg tudod csinálni, ha autentikus rampstartot akarsz, de kb ennyi.
  • molnibalage83
    #51163


    Ezt végignézve az IFF kapcsán kicsit az az érzésem, hogy szép, szép, de ennek használatára mikor lesz szükség? Ellenséges területen MODE4 kell és csá. Ennyi. Soha nem kell programozni és max. a lekérdezést kell állítani.

    Az EPU teszt nélkül nincs EPU, ha leáll a hajtómű?
    A probe fűtésnek van bármi hatása? Modellezve van?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.06.05. 11:56:01
  • molnibalage83
    #51162
    Választható volt az is listából, de meg sem nyekkent a csík hiába mozgattam. Vagy lehet, hogy rosszul láttam. Ma újra próbálom a dolgot.

    A default HOTAS beállítás majdnem jó lenne, kicsit kéne átmókolni első körben.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.06.05. 10:55:03
  • VO101Tom
    #51161
    Azt a kis tüskét nem valami egérnek ismeri fel? Valami hasonló rémlik, de mint jrtam X joyokhoz nem értek.

    Ehhez nincs valami külsős program? Nálam a G940-nél egy három állású mód kapcsoló van, ami a gázkar HAT switcheit váltja, de azt a Falcon nem tudja értelmezni, a HAT switcheket egyáltalán nem is látja. A G940 saját windowsos programjában viszont be lehet állítani olyan keystroke-ot, ami a mód választó állásától függően a hat switch irányaira tetszőleges bill. kombinációt mutat BMS felé. Ez tökéletesen működik.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2019.06.05. 10:45:24
  • molnibalage83
    #51160
    Úgy tűnik, hogy külső SW-t kell használom, ha komoly eredményt akarok. A BMS4 belső setupjával nem jövök rá, hogy hogyan lehetne rávenni arra a programot, hogy a shift gomb működjön és az egyik POV funkciója megváltozzon.

    Vagy úgy kellene csinálni, hogy a TMD, DMS, CMS és a curson enable-re 4x4 gombot fel kell programozni és ezeket kell hozzáadni úgy, hogy kiválasztom ezt a listából (zöld legyen) és lenyomom pl. a shift joy gombot a POV hat irányával? Ezt még nem próbáltam...

    Az X52Pro gázkarán levő kis négyirányú tüskét meg a Excel tábla konfigja nem tartalmazza és semmit nem oszt ki rá a BMS4 deafult sem. Ez mitől lehet...?
  • VO101Tom
    #51159
    Mint írtam én nem használtam sem az excel-es gomb beállítást, sem az alternate launchert. A BMS PC-s beállításában én nem hiszem, hogy bármit tutdnék neked mondani.

    Az IFF-hez nem kell külön kapcsoló, a TMS röviden balra húzva végigkérdezi azokat akiket a radaron látsz, TMS hosszan (0.5 sec+) balra húzva pedig fókuszáltan kérdezi le, csak azokat, akik aktuálisan a radarkurzor környékén vannak.
    MFD 16-os gombbal (bal oszlop legalsó) tudod kiválasztani, hogy minden IFF módban kérdezzen, vagy csak az egyik kiválasztott módban. Ezt érdemes átállítani a 4-esre.
  • VO101Tom
    #51158
    Semmi gond ezzel, még csak nem is offtopik, és ez másnak is hasznos lehet.
    Nekem nem X-... joyom van, erre úgysem tudtam volna mit mondani. Azt sem tudom melyik gombnak milyen a funkciója, így kép alapján.
  • molnibalage83
    #51157
    Pedalom nincs.
    A programmer felülírja a BMS4 belső beállításait?
  • molnibalage83
    #51156
    X52-őm volt. X52 pro-t vettem 2015 novemberében használtan, mert az ős Cyborg Evo elszállt és már teszteléshez is kellett más. Lényegében pár órát használtam csak 2015 óta ezt. TIR5 is van használtan vagy 2 éve. Azt is kb. kipróbáltam. Most érte el azt az F4 újra, hogy játszani akarok vele. Kb. megcsinálták azt és többet, amit én próbáltam a MOD-omban.

    Azt a shift gombot másra próbáltam, de akkor ha shift, akkor jól lehet vele módosítani az egyik 4 állású HAT-et.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.06.04. 22:22:16
  • Razor18
    #51155
    Úgy látom, ugyanaz lesz, ami az X52-é:

    X52 Pro programmer

    Ha netán pedálod is van ÉS Saitek:

    Flight Rudder Pedal

    Bocsi a hijackéert, nem biztos, hogy mindenkit érdekel. Ha mást nem, folytassuk privátban, ha kell még help.

    Ja, és legalábbis az alap X52-est csak USB 2.0-ás dugóba lehet dugni. USB 3.0-tól megőrül.
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2019.06.04. 17:05:23
  • Razor18
    #51154
    Megnézed az X52 programozó szoftverben (godolom, már te is a Logitech-ét használod, nem a Mad Catz féle ősrégi Saitek programot?...), hogy az defaultban hova menti a profilokat, és simán bemásolod abba a mappába. Voilá, már választható is. Reméljük viszi a Pro is...
  • Razor18
    #51153
    A sticken alul, amit a kisujjaddal tudsz behúzni. Megduplázza minden gomb funkcióját. Ahhoz képest, ahogy szidtad mindig az X52-t, bocsi, de nem tűnsz nagyon járatosnak benne...
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2019.06.04. 16:56:37
  • molnibalage83
    #51152
    Köszi, láttam a PM-e.

    Hogyan lehet importálni, amit küldtél?
    Melyik a shift gomb az X52-őn?
  • Razor18
    #51151
    Átdobtam egy sima x52 BMS profilt, nem tudom a Pro-hoz jó-e, de legalább látod, mire mit lehet tenni. SZinte tök ugyanúgy ki lehet osztani, mint ahogy az eredeti HOTAS-on van.

    Mindenesetre a négyállású kapcsolókra én magától értetődően négyállású funkciókat tennék, jellemzően DMS, TMS, CMS, és ezt tudod még Shift state-ekkel duplázni (rádió gomb esetleg, stb.). A slidert/csúszkát pl. három sávra tudod osztani, és tudsz belőle csinálni Dogfight - Cancel override - MSL módszelektort csinálni, csak ne folyamatos Keypresseket definiálj, hanem makrót egyetlen impulzussal, különben folyamatosan lökni fogja az adott betűt, akárhol áll a csúszka épp. Féklap nyitást csukást esetleg megoldod bármelyik nyomógombbal, Shift state-tel. Amíg nyomva tartod, addig nyílik, elengeded megáll, aztán a csukáshoz teszel egy Airbake toggle-t ugyanarra a gombbal Shift-tel együtt, már ha van ilyen funkció. Bocsi, ha hülyeséget beszélek, nem merültem bele a friss billentyű-funkció leírásba, csak spekulálok.
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2019.06.04. 16:54:46
  • Razor18
    #51150
    "This is as much as the stick moves..."
  • molnibalage83
    #51149
    Ilyesmit tervezek, ezeket érzem szükségesnek.
    A gépágyú gombja a joy-on nem látszik és a gázkar kétállású kapcsolója, amit nem jelöltem az mehetne airbrake open-close. Van nem tudom mi más kellhet. Pl. IFF-hez?

  • molnibalage83
    #51148
    Hétvégén, ha addig nem sikerül a tengelyeket bekonfigolni, akkor TS-en ráérsz segíteni? Ha jól látom, akkor nekem kell copy + paste-tel másolgatni a joy beállítást a key excel táblában.
  • VO101Tom
    #51147
    A cursor/enable az a kurzor mozgatás. Ezzel mozgatod a kurzort a radar képernyőn, a HSD-n, HAD lapon, de ugyanezzel mozgatod a TGP-t, vagy a Maverick fejét is, hogy hova nézzen. Ezt a gombot a négy irány mellett az eredetin megnyomni is lehet, BMS-ben azt lehet külön gombra is tenni (nekem is a kurzor mozgatás tengelyre van téve, a cursor/enable switch meg egy másik gombra a gázkaron).

    Amit a 18. oldalon kissé körülményesen (szájbarágósan leír), hogy levegő-levegő módban célzásnál ("Targeting" a radar képernyőn) ha a kurzort a felső éléhez tolod, akkor felfelé növeli a radar szkennelési távolságát, ha alul húzod a radarképernyő széléhez, akkor csökkenti a szkennelési távolságot. Ha valamelyik oldalt éri el a képernyő szélét a kurzor, akkor viszont vált a 60 fokos (teljes képernyő széles) vagy a 30 fokos azimuth scan között.

    20. oldalon (amit ide nem linkeltél) AG targetingnél azt írja, hogy ha FCR lapon vagy épp (FCR a "SOI"), akkor a radarkurzort mozgatja, ha a HUD a SOI, akkor Maverick kurzorját mozgatja (ez üzemmódtól is függ), ha a WPN lap a SOI, akkor a fegyverek keresőfejét mozgatja, ha a TGP az aktív (SOI), akkor meg a TGP képét mozgatja.
    A Weapons oszlopban (nézd az ikont, nem négy irányba mutat, hanem csak egy nyíl befelé), azt írja, hogy cursor/enable megnyomásával váltasz a Maverick ott felsorolt üzemmódjai között.

    Leírva ez sokkal körülményesebb, amikor gépben ülsz, akkor ezt ösztönösen csinálod. Kiválasztod melyik MFD-n melyik lapot akarod nézni, és ha ott bármit lehet mozagtni, kamera képét, fegyver képét, bármilyen kurzort, akkor egyszerűen használod ezt a gombot.

    A Cursor/enable megnyomásnak vannak még extra funkciói, üzemmódokat tudsz váltani a különböző fegyvereknél, HAD-nál, Mavericknél, de azokat MFD-n is lehet kapcsolni, ami viszont unique, hogy sisakcélzón sidewinderrel célzáshoz nyomva kell tartani a cursor enable-t, hogy a rakéta fejét a sisakcélzó közepére hozza (ameddig a limitek engedik). Ha ez mellett nyomva tartod a TMS Up-ot is, akkor a radarral is oda néz és TMS up elengedésére befogja a célt. Ha radar nem kell, akkor csak uncage-et nyitsz ha jó a tone, és indítod is a rakétát amerre nézel.


    A CMS kapcsoló minden üzemmódban ugyanazt csinálja. Csalit dob, zavarást kapcsol be és ki.
  • molnibalage83
    #51146
    Van a második ábrán a TARGETING alatt egy négyállású kapcsoló. Az a CURSON ENABLE SWITCH. És az mit csinál a többi üzemmódban? Ez alapján semmit?

    Az első ábrán ott van az ECM alatt a CMS az a COUNTERMASURES MAN. SW. Ok, és az mit csinál a többi üzemmódban? Ez alapján semmit?


    Ezzel kell összenézni, ha jól értem. Tehát egyes kapcsolók adott esetben nem csinálnak semmit.


    Majd felviszem képen, hogy X52-ön mit mire akarok tenni. Mert nincs ennyi kapcsolóm sajnos, mint a TM Cougaron/RL F-16 HOTAS-on... Pl. Trim-et 100%, hogy nem teszem fel HOTAS-ra.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.06.04. 13:55:06
  • VO101Tom
    #51145
    Melyik része nem világos a 17. oldali ábrának? Melyik gomb működését nem érted abból?

    A TMS a célpont befogáshoz kell, a DMS a kijelzők kezeléséhez, a CMS meg a csalikat dobni ha arra kerül a sor. Igen, ezek elég alapvető dlgok. De ha végignézed a listát, az összes többi is fontos, azért lettek HOTAS-ra téve. Talán a paddle switch és trimm nem annyira, de a többi eléggé.
  • molnibalage83
    #51144



    Ez a bal szélső kapcsoló a többi ábrán az melyik pl...? Ilyen dolgok nekem 10+ éve Falconosnak nem tiszta. Akkor egy 0 órás, nem natív angolos honnan a búbánatból mazsolázza ki?




    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.06.04. 13:30:33
  • molnibalage83
    #51143
    Az nem világos, hogy a TO-BMS1F-16CM-34-1-1.pdf 17. oldalán hogyan definiálom a különböző üzemmódnál, hogy mire jó az a szerv?

    Egyes üzemmódok esetén pl. van ECM és dispenser rendszer kezelés, egyeseknél nincs. És nagyon nem látom elmagyarázva, hogy ezt hogy a búbánatba kéne beállítani...

    TMS = target management swtich
    DMS = data management swtich
    CMS = cursor management swtich

    Jól emlékszem? Ez a három "MS" kapcsoló van és a HOTAS alapja? Mert ez is már zavaros. Mert a CMS az az egyiken countermeasure switch és a cursor kezelés meg az ábra bal oldalán van...


    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.06.04. 13:29:02
  • arrow19
    #51142
    "This is much is the stick moves..."
  • repvez
    #51141
    itt is ugyan ugy csak egy kicsit bájosabb köritéssel :P

    Ja nem vitatom , hogy kell a HOTAS, nekem is van , csak még darabokban, nem sikerült még átépitenem USB-re a gameportos FLCS/TQS párost