52905
  • molnibalage83
    #51460
    Az Outerrát felejtsed el. Fizetős és kurvadrága. Mivel 10+ éve semmi sem használja, csak katonák, innentől fogva arról álmodni, hogy egy free szimben lesz az mulatságos. Még fizetősben sincs, mint a DCS-ben...

    A teljes földe becsípődésed sem értem. Szeletelni kell a helyszínnek megfelelően itt is, mert különben az adattömeg kezelhetetlen lesz. Nézd meg az FS2020 számait.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.10.10. 17:45:17
  • VO101Tom
    #51459
    Teljesen kizárt, az Outerra egy fizetős project, a Microprose-os David Lagettie tulajdona, aki biztos, hogy a saját cuccaihoz fogja felhasználni.

    A teljes föld térképe kinek lenne jó? Most komolyan? Miért baj az, hogy Korea és Sínai közt például be kell tölteni egy másik térképet? Miért kellene tárolni és kezelni a teljes földgolyót, ha egy 1000x1000 km-es térkép is annak csak 0.2%-át teszi ki? A térkép 99,8%-a csak pazarlás lenne.
  • repvez
    #51458
    ezt eddig is irta már I-Hawk, hogy ő dolgozik a tájon.A dx9es átirást is ő csinálta meg a falconon, szóval tudja mit miért kell csinálni.
    Az csak egy jó jel ha az outerra kapcsolat van, az azt jelenti, hogy a jövöben akár globális táj is elképzelhető a falcon alá vagy legalább is nem kell minden egyes területet külön addonként kezelni.

    meg talán a rombolhatóság és a könnyebb modolhatóság is elérhető lesz.
  • molnibalage83
    #51457
    Szerintem bőven egyszámjegyű % használja ezt ki. Vagy talán 1%.
  • molnibalage83
    #51456
    Még infó.

    Yes thanx, I'm familiar with Outerra sources. I already read most of what I wanted on their blogs and even adopted some ideas.
    However, as I stated before, Outerra is a HUGE project, the guy(s) working in there must be in the business for pretty long time and have a lot of experience and are very good at GFX.

    When I started working, I promised myself to do the best I can but also to finish things in a time-frame that makes sense. I don't have years to play and research every aspect of terrain/noise/scenary, so in many cases what I decide to have eventually is a compromise compared to huge projects like Outerra or MSFS

    Tehát I-Hawk csinál valamit a sceneryn és fut a dolog. Valahova.
  • VO101Tom
    #51455
    Multicrew az netkód rémálom, és ez Tomcatnél is probléma, hogy 8 emberrel is csak 2v2-t lehet repülni, ha egyáltalán van képzett RIO, mert azt sem egyszerű megtanulni.

    WW2-es CloD-ban is van multicrew, bombázóba beülhetnek akár hatan is, és ott a szerver limit sem akadály (általában), mégis csak elvétve szoktak 2-en menni, nagy kötelékben a vezérgépben van pilóta meg bombázótiszt, a többi meg old amikkor a legelső. Nem mondom, hogy rossz, hogy van multicrew, de napi szinten sokkal kevesebbet használják, mint amennyire a kibicek követelni szokták ha viszont nincs.
  • molnibalage83
    #51454
    Hogy a DCS inspirálja a BMS csapatot? Hát, azon én is. Ha csak nem azt érti, hogy ne legyenek a BMS fejlesztők hülyék nagyon.

    A multicrew részt meg már többször közölte a team, hogy nincs tervben sem. Egész egyszerűen a harcban használt F-16-osok döntő többsége F-16A/C volt. Halkan jegyzem meg ezzel mióta is adós ED? Mert eddig csak a külsős F-14 tud ilyet. Az ígéretük erre úgy 2010 táján volt...
  • Daniel075
    #51453
    billeinstein: DCS may also inspire BMS I think. Maybe someday we can fly a multicrew cockpit sharing F-16D in BMS, can’t we?


    Ezen akkorát röhögtem
  • VO101Tom
    #51452
    Ez a billeinstein nagyon tolja BMS fórumon, régebben feltűnt, hogy mindenben nagyon ED pártját fogja, azóta jegyeztem meg a nevét, mikor egy olyasmit volt képes leírni, hogy mivel e.a.-ben ED nem írt dátumot, ha három év múlva lesz kész a Hornet, akkor három év múlva lesz kész, a júzerek akkor sem szólhatnak semmit. Aztán véletlen belefutottam a nickjébe ED fórumon is, kiderült, hogy ott admin és hivatalos fordító (kínai). Hogy ED alkalmazott-e azt nem tudom, de amennyire lelkesen tolja ED propagandát MINDEN topikban, nehéz azt gondolni, hogy ED sikeréből neki semmi haszna (vagy csak a vérében van, nemtom).

    Viszont a legszebb, amikor a JF17-ről kérdeztük (mégis csak egy Sanghaj-i cég fejleszti), ilyeneket válaszolt:
    amectree: ...because there are no legal documentation of the systems public available. All they can do is to build a best guess.
    billeinstein: Guess not equals to incorrect. (erre a válaszra kíváncsi lennék hány mérnök kezd el tikkelni )
    billeinstein: Take it easy. It's just a sim game. They are not making a traning simulator. Don't worry about the documents. (oké, akkor erről ennyit).

    Utóbb írta valaki, hogy a fejlesztőknek egy Pakisztánban kiállított JF17 szimulátorhoz van hozzáférésük, és pilótákkal is kapcsolatban állnak, ez alapján fejlesztik. Kíváncsi leszek dogfightban mennyivel lesz jobb mint a 16-os :D

    Ezek után áll le fikázni a BMS-t ahol csak tudja. Én már rég nem tudom komolyan venni amiket billeinstein a fórumra írogat.

  • molnibalage83
    #51451
    ÉRdekes dolgok derülnek ki egy vitában.
  • molnibalage83
    #51450
  • molnibalage83
    #51449
    F-16 kabin fejlődés különféle szimulátorokban,
  • molnibalage83
    #51448
    ir ai fix
  • repvez
    #51447
    Kösz, ugy látom, hogy a 4.34 alatt különvválasztották a manuálokat ésszerüen, könnyebben emészthetőre, a régebbiekben , volt két nagy többszáz oldalas csak.
  • molnibalage83
    #51446
    Semmit nem próbáltam ki. Néhány dogfightot repültem tiszta és szar időben, hogy lássam a flare hatását meg az időjárásét és az első training mission-t. Semmi mást. Meg néhány bombát oldottam tankok ellen és néztem a csapatlégvédelmet.

    Ha kipróbálok helyszínt, akkor az a Polar Vortex lesz vagy a Kurile. Egyikhez van '80s OBB is.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.10.04. 14:05:37
  • Daniel075
    #51445
    A gépágyúhoz A-G > és az U-t lenyomva tartod. Kuwait mapot próbáltad már ?
  • molnibalage83
    #51444
    Sajnos még oda sem jutottam elé még mindig, hogy a HOTAS-t beállítsam. Pedig már tudom hogy kell. Bár a gépágyút akartam első körben egy teszt miatt működésre bírni, de az istennek sem sikerült.

    Végigmegyek a trainingeken aztán majd meglátom. A taxi,fel és leszállás új rádiózással az, amit eddig megcsináltam.
    Én sanszosan amúgy is önkorlátozással nem fogok egy rakás fejlett fegyvert használni. Amint lesz időm (röhögök...) 80-as évek hadjáratait kéne összeütni, de hogy mivel.... Mert a Taceditnek is annyi asszem és az MC-hez nem értek.
  • VO101Tom
    #51443
    Egyébként a BMS Manualt (mármint a BMS-Manual.pdf -et) érdemes átolvasni akármennyi Falcon órával a hátad mögött, nagyon jól le van benne írva a változások, meg az ilyen "használati" dolgok, hogy az AI-kat, hadjáratot, BMS-t mint PC-s szoftvert hogy kell használni.
  • VO101Tom
    #51442
    Egyáltalán nem, odatettem egy waypointot ahol a Tanker zónája volt, beálljtottam waypoint action-nak a refuelt, és az AI csinálta amit kellett.
  • molnibalage83
    #51441
    Az MI tankolását nehéz beállítani?
  • VO101Tom
    #51440
    Docs folder, weapon checklist-ben ezek vannak.
  • repvez
    #51439
    mondjuk abbol a szempontból nekem tetszett, hogy a különböző fegyverekhet külön pontokban van szedve az a pár lépés amit meg kell tenni (bár nem teljes)
    Addig mig nem megy rutinból, addig nem rossz , hogy mikor melyik gombot kell nyomogatni.
    Ha jól rémlik akkor az eredeti manuálban nincs ilyen specifikusan lebontva, csak külön a HOTAS menürendszernél, hogy melyik mit csinál.
  • VO101Tom
    #51438
    Úgy lett megtervezve a küldi, hogy átmentünk a keleti parthoz, mire odaértünk ott volt a tanker is kísérettel együtt (FLOT-tól azért még távolabb). Saját AI SEAD tankolt elsőnek, aztán mi, és indultunk északnak.
  • molnibalage83
    #51437
    Tankert is kiküldtél a tenger felé?

    Én Seosan vagy honnan anno oda-vissza megjártam tankolás nélkül úgy, hogy odafelé low level volt, hogy ne emeljenek rám gépet.
  • Daniel075
    #51436
    Én a vonalzóval szoktam kalkulálni. De mondjuk nekem elég egyszerű mert mindig 20k magasan és 400 knots al repülők :)
  • VO101Tom
    #51435
    Fuel kalkulátor akkor jól jött volna, amikor saját hadjáratban terveztem küldit, Szöul mellől mentünk Orosz határ mellé bombázni, félúton tankolva is necces lett a vége.
  • Daniel075
    #51434
    Itt van egy egész jól összerakott Checklist De a lényeg igazából a before engine start és az engine start a többi kis túlzással tetszés szerint.
  • molnibalage83
    #51433
    Az F-16CJ supplementből (diagramon is látszik, amit kivágott és betett), de szerintem rosszul alkalmazza a store DI és tömeget, ráadásul a számolóban neked kell manuálisan szorozni kettővel a függesztményt.

    Halál bonyás excel tábla arra, ami normál esetben nem is kell. Soha életemben nem kellett figyelnem a felszállási úthosszra, mert a nedves pályán sem éreztem a hosszabbnak a fékutat, felszállásra meg van elég hely.

    A cheklistet sem látom túl használhatónak, de ez egyéni ízlés dolga. Nekem soha nem kellett ilyen...
    De nem csak ezért nem tartom nem túl jónak.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.10.04. 10:59:41
  • Daniel075
    #51432
    Fuel kalkulátor, függesztmény drag index meg ilyenek.


    Ez nem f-18 vagy harrier hogy ilyen dolgokat kelljen kalkulálni :)
  • VO101Tom
    #51431
    Ezt értem, de szerintem a játékhoz készült programokat akkor sem érdemes keverni. Checklist az csak egy checklist, van is BMS-ben, nem kell újabb, az excell link az érdekesebb, de fogalmam sincs, hogy mennyire pontos számokkal dolgozik, igazat megvallva arról sincs fogalmam, hogy a srác aki összerakta, honnan szedte az adatait. Fuel kalkulátor, függesztmény drag index meg ilyenek.
  • Daniel075
    #51430
    A ramp start checklist innen a 194 oldalról van kimásolva. A többi dolog mint például weapon checklistek meg haszontalanok.
  • repvez
    #51429
    Nem tudom, hogy van e eltérés a DCS és a BMS között ilyen téren, elvileg nem kellene, ha mindegyik a valós kezelést akarja szimulálni.
    BMS-nél sem láttam nagy különbséget még különböző block- esetén sem .
  • VO101Tom
    #51428
    Ja, most nézem ez DCS. Akkor rossz topik :D
  • VO101Tom
    #51427
    Ez miben más mint a Docs folderben adott checklistek?
  • repvez
    #51426
    Egy kis hasznos doksi
    Annak aki nem akar 700 oldalt átnyálazni a fontosabb beállitásokért
  • molnibalage83
    #51425
    Érdekes interjú.

    One suggestion that seems to bubble up fairly consistently is possible integration with either F4-BMS or DCS World, with Command acting as the operational/strategic “command and control” layer for these primarily tactical simulations. We haven’t really run the numbers yet to determine whether this would be a worthwhile investment (this would obviously depend on the work required to get things up and running), but it could be something worth considering at some point in the future.
  • molnibalage83
    #51424
    VR
  • molnibalage83
    #51423
    Nem ismerjük Radium hátterét. Ha profi 3D modell és ez hobbi, akkor neki séta a parkban...
    Azt sem, hogy előtte mennyit szenvedett vele...

    Én is évekig apróságokat csináltam aztán a MOD-om DB-jben olyan bűvészkedéseket csináltam, hogy kérdezgették a csapattól, hogy ezt és azt hogyan csináltam...

    Dokumentam mit csinálok? Egy frászt. Egy idő után rájöttem, hogy erre a világ minden ideje nem elég, ha ki is akarom adni a MOD-ot.
  • repvez
    #51422
    pont ezt mondom, hogy nem csak megcsinálni kell a 3d modellt és odalökni a fejlesztöknek, hanem ha te magad is be tudod tenni legalább annyira, hogy a játékon belül le tudd csekkolni, hogy a textura , a dof, a modell minden renfódben van és nem fagy töle semmi, és igy kapja meg a csapat, akkor sokkal több ideje marad minden másra.
    Ha megnézed RAdium topicjait, a kezdetektől egymaga csinálja és integrálja a játékba, majd mikor már kész akkor hozzácsapják a többihez és ott finomitják a dat filokat .
    De nem csak anynit tesz, hogy csinál egy nyers 3d modellt és a többit meg oldja meg a csapat.
  • Daniel075
    #51421
    Tutorialokat csinálni aztán meg még ellenőrizni hogy jók e a beküldött 3D modellek, nem tudom kinek lenne erre ideje.