60034
  • Nephin
    #45175
    A GW2 nagyon jól néz ki előzetesen, szerintem sokan fognak vele játszani hosszú távon (én is a TOR mellett), de mérget vennék rá, hogy a nagy lelkendezők egy része itt is átfordul majd akár fröcsögő haterbe is, amint szembesül azzal, hogy nem minden úgy van, ahogy azt ő - sokadszorra - felépítette a buksijában. :)
  • PiszkosFred
    #45174
    Nagy hiba a mai forumozasban, hogy az emberek inkabb kinyilatkoztatnak dolgokat a szemelyes velemenyformalas helyett. Mert az elso pitianer blodseg, a masodik tiszteletben tartando dolog. Pedig csak egy-ket szavacskan mulik az egesz, mint a "szerintem", "nekem", "szamomra", stb. :)
  • TDC Geronimo
    #45173
    Igaz, kinek mi :)
  • PiszkosFred
    #45172
    "Mostanában megjelent MMOk közül számomraegyik se érdemli meg a 4k-s havidíjat."

    no offonse
  • TDC Geronimo
    #45171
    Fizetős MMOnál évente ráköltök ~40k-t. GW2nél, ha nem veszek magamnak peteket meg kizárólag fashion cuccokat storeba és jön egy kieg évente, akkor ráköltök 10-12-őt. Melyikkel is járok jobban?

    Az már más kérdés, hogy biztos be fog csúszni néha 1-1 jól kinéző ruha/pet vétel (amit mondjuk akár ingame goldért is vehetek tehát továbbra se költök rá egy fillért se) , de továbbra se vagyok rákényszerítve arra, hogy fizessek. Mostanában megjelent MMOk közül egyik se érdemli meg a 4k-s havidíjat.
  • picket
    #45170
    Sose zavarjon, hogy az alapjáték meg a kiegészítők árával megfizeted pontosan az összeget mint egy havidíjasnál vagy "f2p"-nél (így idézőjelekkel).
  • eurom
    #45169
    door wars

    de végül is lehet endgame nek nevezni a vártol várig rohangálást
    már ha látsz valamit az effektektöl
  • darth devil
    #45168
    Azért csak rövidtávon lett tesztelve az "endgame" pvp. Hosszútávon más kérdés, h lekötie majd az embereket.
  • TDC Geronimo
    #45167
    Felesleges. Eleve, ha már most ver köröket a sok moslékra, amit havonta okádnak ki fizetős mmoként, akkor később se lesz rosszabb. GW2es endgameről meg már volt szó, az megtapasztalható már most is a betaba.
  • DummyBoy
    #45166
    Erre szerintem térjünk majd vissza a GW2 megjelenése után pár hónappal ...
  • TDC Geronimo
    #45165
    Pont ezért fog eltűnni, mert amikor kijön egy olyan minőségű játék, mint a gw2 havidíj nélkül, akkor ezek után pofátlanság bármiért is pénzt kérni.
  • darth devil
    #45164
    Félre ne értsetek fognak jönni a cuccok az swtorhoz, csak kevesebb silányabb. Nem lesz egetrengető fejlesztés. A fő vonzereje a voice act is szépen el fog maradni, mert nem elsz rá pénz.
  • Nephin
    #45163
    Biztosan ez is benen van, te jobban tudod, nem próbáltam.

    Viszont arra mérget vennék, hogy induláskor, mikor ez nem volt köztudott és csak annyi volt az infó, hogy sandbox, nem álltak sorban a tömegek és milliók, hogy játszhassanak vele. Nincs rá tömegigány,ergo nem éri meg az átlag, tömegekre fókuszáló cégeknek. Majdnem mindenki egy WoW2-t akar és sandboxból sosem lesz olyan. Másból sem, de majd rájönnek...
  • darth devil
    #45162
    Az swtornak nincs ideje arra, hogy x idő múlva nagyon fasza játék legyen.
  • darth devil
    #45161
    Ott van az eve, sokan játszanak vele. Az swtor szépen tetszhalott állapotba fog kerülni, egyre kevesebb játékos, egyre kevesebb fejlesztő...
    5 nap után beléptem a játékba, oké ahto city halott szerver, de bementem pvpre, sírva léptem ki 2 perc után.
  • Bandras DaSilva #45160
    Azért a Darkfallal több gond volt már induláskor. Mondjuk pl az, hogy nem nagyon lehetett megvenni...

    Aztán sokat változott az is és tele volt exploitokkal/cheatekkel...meg egy grindfest volt. Aztán ezért szépen el mentek az emberek onnan.

    Ráadásul full loot van benne, ami azért igencsak réteg dolog. Ha meghalsz vhol, mindent ami rajtad és nálad volt el lehet venni tőled.

    Egy jól összerakott dolog nem lenne ilyen bukta. Plusz én csak azért emlegetem a sandboxot ilyen nagyon emrt ott adott az, hogy a játékos maga készít questet/történetet/tartalmat. Csak az eszközöket kell megadni hozzá.

    Ilyen dolog volt anno az swgben is. Szépen csinálhattál questeket, ráadásul eventeket is lehetett rendelni (amíg volt egy arc, aki ezeket ott szépen leszervezte és végigvitte). Voltak itt olyanok, hogy Vader meg a császár meglátogatta a guildedet és lehet velük dumálni, akkor olyan is, hogy Bobba fett keresett meg, hogy segítetek neki levadászni vmi jedit meg ilyenek.

    A beszélgetések nem előre voltak scriptelve, hanem kvázi azokat a karikat is irányította egy csapat. Vicces volt mert pl ha szarakodtál Vader kicsinált pikk-pakk...meg ilyenek.

    A gyors és egyszerű szórakozásban ez is benne van, de pl az is, hogy elmész vadászni a haverokkal...nem kell hozzá semmi, csak fegyver meg kis felszerelés és mehetsz is. Ez lehet izgalmas is. És nem nagyon kell ugyanazt az inmstát 800szor megcsinálni.

    Az, hogy sandbox még nem zárné ki akár azt sem, hogy vannak benne questek. Csak nagyobb teret engedne a fantáziának.

    Ezek az instenszelt zónák, cuccok amúgy sem az igaziak.

    No, mindegy messze tértem az eredeti témától.
  • Torzonborz
    #45159
    DF-el nem ezért nem játszanak sokan . Bár a sok itt relatív.
    Ott voltam a startnál , 3 hónapig játszottam vele. Iszonyat mennyiségű csíter/makrós emberrel volt tele mert meg lehetett benne ezt tenni ( külön hackelt kliens volt hozzá ).
    Pont azért hagytam abba mert tele lett vele a tököm és a többségnek is mert a cég nem tudta ezt időben lereagálni. DE maga a játék bejött és ha nem lett volna ez a gikszer akkor a stílust kedvelők bőven ellettek volna vele.
  • Nephin
    #45158
    Hmm... ott a Darkfall, MMO, sandbox, nehéz, olyan szinten, hogy még a hulládat is lootolják PvP-ben, ha jól tudom... hányan is játszanak vele?

    Bármilyen jó lenne egy sandbox nagy név egy rétegnek, a tömegek és a casualek gyors és egyszerű szórakozásra vágynak többnyire, egyetértek pickettel. Ezt még abból is le lehet szűrni, ahogy szétnerfelik az amúgy rendesen indult játékokat is, hogy a végén szólózható izé legyen belőlük. Nem hiszem, hogy üzletileg bárki találna épkézláb befektetőt egy sandboxra, hacsak nem megszállott az illető pénzeszsák, vagy sok a felesleges, kockáztatható dollárja.
  • Omlás
    #45157
    Én szeretem mindkét stílust szóval nekem olyan mindegy sandboxot talán kicsit jobban de abból van kevesebb :]
  • a.carkey
    #45156
    Az a baj, hogy leírjuk: a sandbox rendszer nem jön be a játékosoknak, bár te, meg ő, meg a Józsi, meg a Pisti, és a Robi, ja plusz a haverok, az asszony és én is faszán odavagyunk érte, de ugye azt mondják a sandbox nem jön be, tehát nem jön be. Érteeed! :D

    Erre a Rockstar szarrá kereste magát velük, a Skyrimal végre kijött egy JÁTÉK, mindenki várja a GTA 5öt, a RDR újabb részét, a szimesek nyomják a Test Drive unlimitedeket, stb, stb. stb, de mégis, a sandbox sokaknak nem jön be.

    Ki kellene egy nagy névvel próbálni, nem?

    Kutya nem bánna egy SWG2t, vagy egy Skyrim Onlinet, vagy igen? :D

    Az, hogy a WoW klónság a nyerő, mert mindenki őt akarja megverni, a helyébe lépni, nos, nem biztos, hogy ez lenne a megváltás. A WoWot nem más, mint a készítők újabb MMOja fogja megverni, erre van egy fogadásom már most.

    Lehet, hogy "régtegjáték" a sandbox MMO, meg egyeseknek túl bonyolult, de ÉS? Mit és, NA ÉS? :D

    Bele kéne vágni, valami jó kis névvel, és ha az bukik, nincs érdeklődés rá, akkor tényleg nem kell a jónépnek. Bár az is igaz, hogy a jónép nem csinál mást, mint várja az új üstököst, a megváltót, de amint kijön, már újabb üstököst hypeol, és várja az újabb megváltót, mert csalódott a korábbi üstökösnek hitt játékban. De attól még lehet sikeres vagy formaian új, mint anno az SWG volt.

    Lehet, hogy mindez csak azért van, mert akik anno belekeveredtek az Everquest MMOval a MMOk világába azok megöregedtek, és sokat nosztalgiáznak, de idejük semmiképpen sincs annyi, mint tíz-tizenkét évvel ezelőtt. Ennek a rétegnek - ezzel egyet értek - nem érdemes MMOt fejleszteni, mert nem fogják megváltani a piacot, de ahogy náluk működött a recept tíz éve, úgy újaknál is működhet, olyanoknál, akik most huszonévesek, és újat keresnek.

    Nincs megfelelő recept, de kell lennie akaratnak, hogy 1x nem WoW verő, agyonhypeolt egykaptafát csináljanak, hanem egy igazi sandbox mmot. Sokkal nagyobbat ezzel se fognak bukni, mint amit egy újabb WoW gyilkos, majd kifulladt MMOval buknának. Ebben biztos vagyok. Látva a TOR költségeit, nos, ennél olcsóbban is lehetne sandbox MMOt összehozni.

    Pár dolgot, mint a szintezés el kellene feledni, és máris más lenne a fejlesztés.

    Én ebből a háromból gyúrnék össze jó MMOt:

    -a DAOC endgame része amelyek hosszú időre lefoglalták az embert,
    -az SWG tökéletes egysége ami megtestesült egy kitalált világban, az abban lévő craft és az űr formájában, melyeket a fejlődés egyedisége tett feledhetetlenné,
    -a PotBS PvPje.

    Ezek mellé még a Roma Victor egyes részeiből pakolnék bele életképes dolgokat, hogy egy tökéletes MMO szülessen.
  • picket
    #45155
    Mert nem hatalmas kihívásokat és hosszú órák bóklászását, keresését, farmolását éhezed és szomjazod egy átdolgozott nap végén, hanem az egyszerű szórakozást.
  • PiszkosFred
    #45154
    Azert ennek nemileg ellentmond a TES sorozat (igaz offline, mmo csak jovore) mindenkori aktualis reszenek sikere.
  • picket
    #45153
    Az a baj, hogy ezeken a vitákon már legalább kétszer túl vagyok. Ha annyit játszottál, amennyit írtál, akkor napi 2-2,5 órát töltöttél a játékkal. Amikor volt erről vita, akkor én is kiszámoltam, és nekem is annyi jött ki (xfire profil alapján, nem hasraütésre). Nekem az jött le a hozzászólásodból, hogy nagyságrendekkel játszottál többet.

    Első hsz:
    -"minden nap vártunk egymásra"
    -"Naponta 6-8 órákat toltuk, minden nap! Márciusra mindenki főkarija kétszeresen is full epicben volt"
    -"naponta letoltunk 4-5 HC FP-t, csakhogy segítsünk random embereknek"

    Második hsz:
    -"képes vagyok este 8-tól mondjuk éjfélig minden nap játszani (ami csak napi 4 óra, nem 6-8), egy-két nap kihagyással rendszertelenül (mozi, buli akármi, barátok)".

    "feltételezésed ellenére nem vagyok az a tipikus vérkocka nem?" - Nem értem hogyan várhatod el, hogy ezek alapján eldöntsem, hogy most akkor mennyit is játszottál. Pedig a második hsz alapján sem sorolnálak a teljesen casual szintre, de ezt nem is feszegetem tovább, mert fogalmam sincs, hogy most akkor melyik az igaz. Ráadásul ez relatív. Eddig azt tapasztaltam, hogy saját véleménye szerint senki sem kocka (mégis átlag napi 5 órát játszott a sok casual).

    "Az, hogy egy játék themepark, az NEM azt jelenti, hogy közösségi események szervezésére ne legyen lehetőség" - Melyik játék ad közösségi események szervezésére bármilyen toolt? A példában szereplő wow sem adott, mégis azt tapasztaltad, hogy voltak ilyenek... Groupba invelni itt is lehet, mégsem történik semmi.

    "Ezeknek a dolgoknak egy modern MMO-nál kezdésnél ott kell legyenek" - Szintén sokadik kör ezzel. Ha van könyv, ahol ez le van írva, akkor link, vagy isbn szám, vagy valami. De ilyen lista nincs, aminek az a címe, hogy "modern mmo valami, ha a következők mindegyike tejesül".

    Utolsó bekezdésre meg csak annyit, hogy eddig minden wow verő (meg nem verő is) kezdeti játékosszám spike után hanyatlásba, vagy alacsony szinten stagnálásba fordult, és nem sikerült milliókat megtartania egyiknek sem. Egyszer volt Budán kutyavásár. Ma már csak irreális elvárások vannak, negédes álmok bugmentes játékokról, amikben kedvünkre pve-zhetünk akár évekig, vagy akár kiharcolhatjuk a balance-olt pvp-ben a legtökösebb pvp-huszár címet...
  • Omlás
    #45152
    Sajnos a játékosok túlnyomó része elveszik a sandbox rendszerű játékokban mert egyszerűen NULLA a kreativitása és nem találja fel magát ha nem vezetik A-ból B-be. Én is szeretem a sandbox "rendszert" de sajnos a játékosok nagy részének pont az nem jön be.:(
  • Torzonborz
    #45151
    Nem fog eltűnni semmi. A minőséget MINDIG megfizetik az emberek. Csak hát ugye akkor úgyis kéne kiadni valamit.
  • TDC Geronimo
    #45150
    Pont hogy a fizetős modell fog eltűnni idővel.
  • Bandras DaSilva #45149
    Hát lehet, hogy én már nagyon oldschool vagyok, de én inkább fizetek havi 3-4 ezer pénzt egy játékért mint, hogy mindenféle cuccokat, packeket kelljen vásárolgatnom.

    Nincs baj a fizets mmokkal, csak most sokan az ingyenes-mikro-tranzakciós játékokra bukik. Ez is divat, trend. majd elmúlik.

    Igazából csak annyi van, hogy a fejlesztőknek egyszer egy olyan játékot kellene megint kiadniuk, ami azért kész van. Persze azokat is kell fejlesztgetni meg csinosítgatni, de azért az ilyen 1-2 raid meg 4-5 instás indulások eléggé haloványok.

    Pvpre is oda kell figyelni, mert az elég sokat ad a játékélményhez. Tudom én, hogy az nem annyira egyszerű, meg rengeteget kell tesztelni mert mindig vannak csalások/exploitok...de azért pl itt a tor esetében...azért annak nagyon régen ki kellett derülnie, hogy az Ilum pvp úgy szar ahogy van + az openworld pvpnek sem nagyon van értelme...főleg úgy, hogy tök más zónákban kalandozik az ember ha repes meg ha imp.

    Továbbra is azt gondolom, hogy nem nagyon mer senki belevágni újító projektekbe és éppen ezért van, hogy kijön az x+1. olyan mmo, amit már xszer láttunk csak kicsit más köntösben.

    Akkor is a sandboxé a jövő:)...és lehet, hogy megszokták az emberek a butított questezést meg stb, de erről megint a cégek tehetnek. Csak még nem jöttel rá túl sokan, hogy ha jó az alap és átgondolt a rendszer, akkor nem okoz problémát senkinek sem.

    Nem kell percenként fejlesztési irányt váltani és az alapkoncepciót sem szabad elfelejteni és akkor nincs nagy gond. Olyan meg nincs, hogy mindenkinek megfelel. Valaki mindig sírni fog.
  • Nephin
    #45148
    A f2p-re váltás után nyilván ugrásszerűen megnő a játékosállomány mindenhol, az "ingyenes" címszó nagy vonzóerővel bír. Braikingbossal értek egyet, általában ha rendesen akarsz haladni, gyakorlatilag többet kiperkálsz, mint a havidíjjal tetted, nem hülyék a cégek, lásd Lotro. Ezeknél már csak a Silkroad és társai rosszabbak ezen a téren, szerintem.

    Más tészta az alapból ingyenes AAA játékok, mint pl. a GW2 lesz, ahol elvileg valóban nem ad majd előnyt a shop, csak fluffcuccokat és kényelmi megoldásokat... persze szerintem mindenki megveszi majd pl. az inventory bővítését, mert "véletlenül" elég szűkre tervezték, de ennyi még belefér talán. :)
  • a.carkey
    #45147
    WOT? :) Lehet, hogy rég nyomtam, de ott azért elég macerás volt prem nélkül nagyobb tiert fenntartani farm nélkül. :(

    Megj. jún 11., és ismét elindul az SWG, legalábbis "EMU" formában. Igazából abban benne van minden, ami nekem kell. Ha SWG CU lenne, még jobb lenne, de a PRE-CU-val se volt sok bajom.

    Aztán ha jön a GW2 vagy a AoW, akkor azokat is kipróbálom, mert érdekel.

    TORban azért reménykedem. Valaki írta az Alderaant, hogy ott fulladt ki a game az altokkal. Nos, nekem a sokaidk Nar Shaddaan. :)
  • MarkBlade
    #45146
    nem tudom hány ilyen játékkal játszottál még. Star Trek, Champions online, Dc online, Age of Conan.. pont az f2p után kezdtek fejlődni és nagyon jól működnek sokan vannak a szervereken és játszanak.És természetesen fizetnek is.
    Alapvetően igazad van viszont nincsen a játszanom kell mert fizettem érzés és ez sokakat elrémít.. főleg a mai gazdaság mellett. Amiket felsoroltam simán játszhatsz mert nincs nagy előnyöd ha fizetsz..
  • Braikingboss
    #45145
    Azért a F2P modell 95% egy rakás trágya átbaszás már elnézést. Milliószor több pénzt kell belefektetni azokba a játékokba mint ha havidíjassal játszanál. Nem tok sok olyan F2P játékot mondani amiben emberi elviselhető jó F2P rendszer van. Eddigi tapasztalatok alapján a LOL,WOT és majd a GW2 aminek úgy néz ki értelmes rendszere lesz és nem az hogy mindent pénzért kell megvenni ha érvényesülni akarsz.
  • Torzonborz
    #45144
    "A fizetős havidíjas mmoknak leáldozott.."
    Ez azért így nem igaz. Egyszerűen csak túl sok mmo van a piacon és nem képes mindegyik a p2p modellből megélni.
  • MarkBlade
    #45143
    Alapvetően az a baj hogy mindent a Wow-hoz mérnek az emberek. És itt a mostani wow-ot értem alatta. Szerintem ha most jelenne meg az is ugyan úgy bukna. Miért? Mert fejlődik az ember és változnak az igények. A fizetős havidíjas mmoknak leáldozott.. helyette jönnek az F2P és tényleges pénzt kereshető játékok.Ahol real pénzkereskedelem is zajlik. Ebben van a jövő. Ez a játék jó csak rossz időben jelent meg..
  • Nephin
    #45142
    Minden relatív, tudod, ultimate kijelentéseket tenni veszélyes. :D
  • eurom
    #45141
    ezzel most kb azt mondod ,hogy filmeket is kell készitenem hogy tudjam melyik jo és melyik zs kategoriás
  • Nephin
    #45140
    Micsoda éleslátás! Biztosan tucatnyi blockbuster játék készítése áll a hátad mögött, hogy ez ilyen nyilvánvaló számodra... :D :P
  • eurom
    #45139
    én már leépetettem öket az elsö ilum patchnél számomra ott kiderült hogy dilettáns banda,

    de azért jószivvel emlékszem vissza mert akkoriban még 200 dollárért simán elment a majdnem battlemasterem
  • Jeffjohnson
    #45138
    A baj az inkább, hogy komoly változások amik a játék iránt ismét felkeltenék az érdeklődést hamarosan nem lesz és ha lesz is akkor is valamilyen kiegben ami nem egyhamar lesz. Az emberek igényei "fejlődtek" nem olyan már mint anno tehát ezeknek kell megfelelni nem fogják/fogjuk kivárni azt a 1-2 évet mire igazán jó lenne mint anno wowban. Ez van alkalmazkodni kell kiadni egy tökéletes játékot és azzal lehet hosszútávra tervezni de itt a WH sorsa látszik megismétlődni. Én szívesen visszajönnék ha lenne ami felkelti az érdeklődésem de olyan még eddig nem volt és bár nem vagyok naprakész de egyhamar nem is lesz.
  • Nephin
    #45137
    Semmi gond nincs a kulturált negatív véleménnyel és vitával, a probléma az egy helyben pörgő, önismétlő, gyakran a tényeklet hajlítgató trolloknál és nyomdafestékriasztó stílusnál kezdődik. :)

    Nagyon negatívan hangzik most is a leépítés, de - több helyen is írták - valahol természetes. SR esete kirívó, de nem tudjuk, mi van a háttérben, a többi pedig sima "nem kell ennyi ember már" kategória is lehet. Egyébként ha megnézitek az álláshirdetéseket, QA tesztereket keresnek, szóval lehet, hogy a munkájukkal nem voltak megelégedve, ki tudja.

    Az EA több interjúban is deklarálta, hogy a játék mögött állnak, sok fejlesztést és update-t akarnak, nincs okunk kételkedni ebben, majd meglátjuk. A fejlesztési költség a részvényeseknek adott beszámoló szerint 80 milla volt + 20 milla marketing, tehát a 200 milliós becslések erősen túlzottak voltak, 100 milliót pedig már simán visszaszedtek.

    SR az egyik utolsó twitterében azt írta, a transfer hamarosan jön, még akár az 1.3 előtt is lehetséges, megint csak meglátjuk, mi lesz az eredménye.
  • gseldon
    #45136
    Engedd meg, hogy viszontreagáljak erre (remélem Nephin ízlésének is megfelel a kulturált vitatkozás).
    29 éves vagyok, feleséggel és egy multinál dolgozom, ahol gondolom nem kell ezt bemutatni, nem kevés a túlóra. Tehát elvileg én vagyok a célközönség az eszmefuttatásod szerint. Ha én képes vagyok este 8-tól mondjuk éjfélig minden nap játszani (ami csak napi 4 óra, nem 6-8), egy-két nap kihagyással rendszertelenül (mozi, buli akármi, barátok), akkor is übergyorsan kivégzek bármit. Félreértés ne essék, én sem előtte, sem amikor abbahagytam, sem most nem sírok, hogy mekkora szar ez, csak kesergek az elszalasztott lehetőségen. Annak ellenére, hogy március óta nem játszom vele, én ŐSZINTÉN kívántam ennek a játéknak, hogy sikeres legyen. Pont azért, mert én tudom magamról, hogy túl gyorsan kipörgetem a tartalmat, de azért még másoknak megfelelhet. Nem ugrálok nagyon a játékok között sem, SWTOR előtt csak LOTRO-t (kb. 1 év) és DDO-t (3 év) játszottam akkor, mikor még egyik sem volt free (meg iszonyatosan régen még vanilla WOW-ot). Szóval ezzel azt akartam mondani, hogy feltételezésed ellenére nem vagyok az a tipikus vérkocka nem? Ennek ELLENÉRE bajok vannak ott, ahol nemcsak a vérkockák, hanem a normális, nem csiga, nem übernoob játékosok is nagyon hamar végeznek a tartalommal és nincs játékosok által szervezett tartalomra lehetőség. Az, hogy egy játék themepark, az NEM azt jelenti, hogy közösségi események szervezésére ne legyen lehetőség. WoW is themepark nem? Mégis voltak szervezett raid-ek az ellenfél fővárosán például, mekkora király dolgok voltak azok? Vagy player/guild házak, amiket szépítgetni lehet stb. Kláncsaták, kihívások, "aki tartja a területet pvp-ben, annak megnyílik egy extra raid/dungeon" típusú metajáték. Tudom, hogy ezek közül a dolgok közül több JÖN, de sajnos már késő. Ezeknek a dolgoknak egy modern MMO-nál kezdésnél ott kell legyenek, mert fejlődött időközben az emberek elvárása is.
    Az pedig, hogy egy játék akkor halott, ha le van kapcsolva az utolsó szerver is - nem igaz. Valószínűleg mást és mást ért "halott" alatt mindenki, amikor egy MMO-ról van szó. A WAR például halott, hiába megy még pár szerver. Az SWTOR-t sem fogják csak úgy lekapcsolni nyilván. Egy MMO halott, amikor nem váltja be a hozzá fűzött reményeket fejlesztői/kiadói oldalon, ezért egyre kevesebb pénzt költenek rá, amiért egyre több ember megy el, amiért még több költségcsökkentés a válasz, és belekerül egy ilyen ördögi spirálba, aminek az a vége, hogy pár fanatikus játszik egy kihalt szerveren, a fejlesztő pedig semmit nem költ az egészre a szerver fenntartásának és karbantartásának költségein kívül (ami azért annyira nem sok). Így - nyilván - nyereséges tud lenni. Mégsem neveznénk egy ilyen MMO-t "élőnek", azaz sikeresnek. Persze, ha az MMO-t eleve egy pár tízezres, esetleg százezres rétegnek tervezték (mint például a DDO-t anno), és soha nem voltak WoW verő lázálmai a fejlesztőknek, attól, hogy kevés az előfizető még lehet sikeres, hiszen eleve annyi embernek tervezték, ergo a fejlesztői elvárásoknak megfelel. De az SWTOR-nál a maga csillagásztai fejlesztési költségeivel gondolom nem ez volt a cél...