60034
  • a.carkey
    #45215
    Nézd, esetünkben ez június 11-én kiderül. Visszakapjuk a régi jó system nagy részét úgy, hogy végre nem törlődnek a karik.

    Tegnap elmentem tcre. De a békákból bár felgyúrtam magam maxra, cuccost nem igen találtam, de csak a körbenézéssel, járkálással simán elment három óra, és semmit sem csináltam, csak elvoltam. Na majd ezután ehhez még hozzájön a fejlődés, a ház berendezése, craft, bányászat, űr, pve, pvp, dungeonok, és minden bolygó fontos lesz, mert a nyersanyag miatt használod őket. És mivel nincsenek szintek, az egész játék endgame :).
  • a.carkey
    #45214
    Milyen szép is volt, hogy ha nem szedted fel, kiment a nyersanyag onnan, majd lerohadt a bánya.
  • a.carkey
    #45213
    Akkor játszanak single rpgt, vagy sandbox GTAt cheattel! Ennyi. :D
  • Nephin
    #45212
    Már persze, ha a klánban nem akad épp senki, mert az az első, nyilván.
  • Nephin
    #45211
    Nem tudom, lehet, herótom van a pugtól, raidre például sosem mennék így, akkor inkább nem raidelek. :D Mondjuk nekem a group finder sem hiányzik, ha akarok valamit, ott a chat, beírom, ha nem jön senki, akkor meg csinálok mást.
  • Jeffjohnson
    #45210
    Ez jól hangzik csak a Darkfallról sem lehet sokat hallani gondolom annak is megvolt a maga hibája. Kicsit úgy vagytok ti az SWG vel mint én az L2 vel nagyon jó élményeim vannak sokat játszottam vele de ha most jönne ki nem hiszem, hogy sokáig játszanék vele bár lehet tévedek de ezek a játékok a maguk idejében voltak jók most már üresek lennének mert az emberek másra vágynak.

    Én abban sem hiszek, hogy a WoW sikerét egy másik Blizzard mmo meg tudja majd ismételni vagy akár bármelyik más mmo szerintem az 1 millió körüli stabil előfizetői tábor már igen sikeresnek mondható a hatalmas konkurencia miatt. Időd úgyis csak 1 mmora lesz. Az emberek meg sokkal hamarabb elunják magukat és nem várnak egyből váltanak mert mindent azonnal akarnak de a társadalom is ilyen nem véletlenül emelkedik a válások száma is..... ez egy ilyen világ szerintem.
  • Bandras DaSilva #45209
    Az ugyanaz attól. Story modeban elég könnyű az Ev karagga kicsit nehezebb, de nem nagyon...az újat még nem csináltam mert most egyelőre egy népesebb szerveren húzok karit:).
  • Torzonborz
    #45208
    Off
    Xsyon tényleg unalmas volt sok szempontból , azt hiszem nem véletlen hogy abbahagytuk.
    De pl Darkfallban a sima mob farm nem volt unalmas köszönhetően az fps/tps harcrendszernek és annak hogy a mob AI jó volt. Nem álldogáltak egy helyben hanem mindig mozogtak . Ugyan így a harvest sem annyira mert az ffa pvp miatt bármikor megtámadhattak szóval egyfolytában ment a fülelés hogy van e a közelben valaki. :D
    De az SWG harvest rendszerre a legjobb szerintem . Csak az alapanyag forrását kell megkeresned egy minigame segítségével , aztán leteszed a bányád adsz neki energit s utána már csak be kell gyűjteni a cuccokat.
  • Jeffjohnson
    #45207
    Azért az "emberek" is megváltoztak most már többet gyorsabban akarnak elérni és nem várnak hosszú időt amíg a fejlesztők beleteszik azt ami nekik kell hanem lépnek tovább mivel a választék hatalmas. Nem 1-2 mmo van a piacon mint anno hanem tengernyi.
  • Torzonborz
    #45206
    "mekkora ricsaj és botrány lenne?" ja ezt szokták meg , mert ezt a szart tömik az emberek képébe.
  • Jeffjohnson
    #45205
    A gyártáshoz tonnányi alapanyagot kell farmolni csak most nem a skillt húzod hanem az alapanyagot... PvP nekem nem farmolás az viszont igen, hogy 10x10 es pixelmezőn kapirgálok órákat a megfelelő matikért.
  • Nephin
    #45204
    Azt ugye tudod, hogy ha acconként max 2 karakter lenne, vagy nem lehetne postázni a cuccokat, vagy nem vehetnél fel plusz craftokat az altoddal, mekkora ricsaj és botrány lenne? :) így meg azért sírnak, hogy nem megy az AH. Nem lennék dev, akinek döntenie kell. :D
  • Nephin
    #45203
    Ez az operationökre vonatkozott. :)
  • Bandras DaSilva #45202
    Akkor adtak a szarnak egy pofont. Főleg aHM insták érdekelnének mindenkit sztem.
  • a.carkey
    #45201
    SWTORban is ugyanezt csinálod, csak nem a fejlődés alatt, hanem utána. :D

    Nézd meg mi mennyi a legacy skillek közül. Mennyi egy idő egy top pve v. pvp páncél, stb. Add hozzá a pve javítás költségeit és ha nem farmolsz, akkor csóró maradsz. Ez minden mmoban ami nem itemshopos így van. Köze nincs a sandboxnak a helyzethez. Viszont pl. egy sandboxban ha megvagy a skillel, ez max. pár nap, akkor van egy full crafter karid, aki már kaszál a piacokon.

    SWGben évekig 1 szerveren 1 karid lehetett. Aztán a jedi slot miatt 2, majd idővel 3. De ez 8 év alatt történt. Nem azonnal. Mondjuk volt is playerek által működtetett economy, és quality craft. Ehhez még hozzájött, hogy volt 10 lotod, ahol egy bánya egy lotot, egy kis ház kettőt, nagy ház négyet, egy Guild Hall/Bunker pedig 5 lotot zabált. Tehát lakás mellett még volt hely bányára, gyárra, craftra is, de egyedül nem működött a dolog. Így vagy vettél még egy accot, vagy összeálltál valakivel, vagy a guildből kerestél kereskedőtársat és a guildnek craftoltál, a felesleget meg eladtad.

    TORban azonnal lehet 8 karid/szerver, most már rep oldalra is simán átdobhatod mailben a cuccost. Nem kell csodálkozni, hogy nem működik a playerek áltak működtetett economy és max. a bio rész ami életképes ...
  • Jeffjohnson
    #45200
    Off:
    A sandbox mmoknak a legnagyobb baja az, hogy mindegyik a vég nélküli farmolásról szól ott nem tudod megcsinálni azt egyszerűen, hogy nap végén meló után fáradtan belogolsz kicsit fun-olni. Ott van pl: Xsyon
    sandbox a javából néptelen mint állat és ahhoz, hogy valamit megépíts non stop farmolni kell mást se csináltam napi 5 órában minthogy a pixel szeméttelepen kutattam vagy ugyanazt a cuccot gyártottam le 5000x ,hogy emelkedjen a képesség szintem ,hogy mást is tudjak gyártani de az EVE online se más ott is farmolni kell mint az állat ahhoz, hogy pénzed legyen vagy non stop ugyanazokat az unalmas pve küldiket csinálni a pvp meg nem más mint zerg. Egyik játékot se szidni akartam mert mind2-nek megvannak a maga érdemei EvE az egyik legstabilabb előfizetői bázissal rendelkező mmo és biztos fogok még vele játszani.

    Ezzel azt akartam mondani, hogy szerintem addig amíg egy komolyabb nagy cég nem fejleszt egy igazán élvezetes nem grindelős/farmolos sandbox mmo-t addig halálra vannak ítélve mert csak kevés embert vonz ez a stílus jelenlegi formájában a kis cégeknek meg nincs meg az erőforrásuk ahhoz, hogy gyorsan és bugmentesen fejlesszenek ez pedig érthetően sok embert elriaszt, hiszen ki akar egy bugos lassan fejlődő játékért fizetni.....elúlt már az az időszak

    ON:

    Szerintem az SWTOR-t egy komoly űrrész bővítés (coop misson, űr pvp) tudná megmenteni de nem tudom, hogy egyrészt akar e EA még egy valag pénzt költeni rá, meg időben elkészülne-e mert úgy járnak mint a Conan mire igazán jó lett mindenki elpártolt tőle és csak a F2P mentette meg.
  • TDC Geronimo
    #45199
    The most populated server on SWTOR appears to be The Fatman, with an average of 2006 players at any given time. This "theoretical average population" is simply an average however, and Scorpienne notes that it "underestimates the peak population and overestimates the off-peak population." However, with 214 servers currently active, the less popular servers are especially empty. In fact, the average server will have only 344 players at any given time (more for RP PvP, less for PvP).
  • Kryon
    #45198
    Kössz, ez már jobban hangzik :)
  • TDC Geronimo
    #45197
    Nem 4 havonta fog jönni. Mondták, hogy kb 1 kiegre számíthatunk évente, amit egy külön csapat csinál, emellett lesz egy live csapat is aki a folyamatos ingyenes contentet csinálja majd, pont mint a fizetős mmoknál. Itemshopba meg csak kozmetikai cuccok vannak/lesznek. Abszolút semmi előnyt nem adnak a másikkal szemben.
  • Kryon
    #45196
    OFF

    Ha már ekkora GW2 szakértő vagy, meg tudnád e modani, hogy mennyire marad játszható a játék kiegészítők, és item shopos cuccok nélkül? Mert időnként jó lesz benne kalandozni meg pvpzni swtor mellett, de nem szívesen költenék rá miután megvettem. 1-2 év/kieg még talán belefér, de ha 4-5 havonta jön új, ahogy valahol olvastam, annyit már nem ér nekem.

    ON
  • darth devil
    #45195
    PCG: Is the group finder available for Hard Mode Operations, or just Story Mode?

    DE: Just Story. Pick-up groups for Hard Mode would be more frustration than anything else.
    Ez is érdekes lehet a játszani akaróknak.
  • Kryon
    #45194
    WoW-ban is...
  • Torzonborz
    #45193
    SWG-s pecázás. Lehet nem olyan csilivili mint Rift de közelebb áll a valós pecához , na meg persze amit kifogsz azt akár a házikódba is kipakolhatod a falra dísznek. ding SWG WIN :P
  • darth devil
    #45192
    Csak annyit tudsz a szerverek kapacitásáról amennyit tapasztaltál. És ez alapján rohadt alacsony. Ehhez hozzájött még az elbaszott instanceolás is. Még a játék elején, tök mind1 merre mentem, alig lehetett playert látni.
  • eurom
    #45191
    és a képen ott az elsö magyar jedi is :D
  • Nephin
    #45190
    Nem hiszem, hogy bárki tudná rajtuk kívül, mekkora a cap, többször emelték megjelenés után is, az biztos.
  • TDC Geronimo
    #45189
    Lesz mivel megmagyarázni, hogy miért van negyed annyi szerver mint előtte :D

    Ezek a "so called" szuperszerverek gondolom olyan kapacitással bírnak majd, mint az átlag mmo szerver, mert hogy jelenlegi cap brutál alacsony az tuti.
  • gumci
    #45188
    Üdv!
    valaki tudna küldeni egy meghívót a free trialra?
    [email protected]
    előre is köszönöm
  • a.carkey
    #45187
    Talán mert van köztük 8 év? :D (Ez 2003 júliusában készült. Valami borzasztó régi 4-5 éves gépem volt akkor.) :D
  • Nephin
    #45186
    Jönnek a szuperszerverek?
  • Nephin
    #45185
    A Lotroban is van. :) Az a sok lyukas bakancs meg hínár... :D
  • Tyrpak
    #45184
    Horgászás Rift-ben



    Szerintem egy picivel jobban néz ki, mint az SWG-s.
  • a.carkey
    #45183


    :D
  • Torzonborz
    #45182
    PECÁZÁS EMBER !!! Pecázás kimaradt ! :D
    Azért mmoban még nem láttam csak hasonlót sem :D na jó a bio enginer is elég durva .
  • Torzonborz
    #45181
    de akkor se nem fog :D rengeteg olyan kis "indie" mmo van ami csak így tud megélni s a közössége ebből el is tartja s még fejleszteni is tudják.
  • Torzonborz
    #45180
    persze , nyilván nem lett volna milliós előfizetői bázisa még akkor sem ha minden tökéletes mert ez már tényleg a durvább sandbox kategóriába tartozik ami a többségnek nem jön be. de egy szolidabb jól átgondolt egyedi sandbox , álá felújított/modern köntösbe bújtatott SWG lehet hogy szép sikereket tudna elérni. nekem már ennyi is elég lenne. :)
  • Bandras DaSilva #45179
    Hát szép dolgok voltak ezek az biztos.

    Nálam mindig *os 5ös lesz az swg...lehet azért mert az volt az első mmom, de mondjuk úgy minden időt egybevéve olyan 7 évem benne volt.

    Azt a szabadságot nem éreztem egyik mésik játékban sem. Valszeg én azt keresem minden másban is...csak sajnos nem nagyon találom.

    Azért a skill rendszer (az eredeti), a nyitott, nem instenszelt világ, a housing, a városok iszonyú jó ötketek voltak.
  • a.carkey
    #45178
    Bandrasnak ment ...
  • a.carkey
    #45177
    A bétába sem lehetett bekerülni egykönnyen, a megvásárlása is csak külföldről volt lehetséges. :) Régi szép idők ... :D

    Az első transzport (elindult, hurrá!) akkor ment el, amikor 2003 november környékén is gond volt a balanceal az egyes classok terén, és ezt az állapotot megunták. Nem volt észrevehető, de jöttek újak is az EU szerverekkel.
    A második transzport akkor hagyta el, amikor eltelt fél év, és bár némi javítás volt, a dot rész katasztrófa maradt, és kivették a battlefieldeket is (amelyek bár nem voltak rosszak, totál bugosak maradtak). (Akkor sírták ki a rebek, hogy az AT-STket nerfeljék, de nem kaptak hozzá hasonló companiont -> hehe :). Viszont az ATk simán megdöglöttek, és holohunton kívül az ember max. menőzésre vette elő a hármat. :D
    A harmadik transzport akkor ment el, amikor alig jött tartalom, és bár minden nap volt pvp, a reb és imp tparkot bővítették, pedig jó kis armorok, cuccok, fegyverek kerültek be, sok egyéb látható változás nem volt, sőt, a kezdetek óta bentlévő bugokat is alig javították.
    Aztán ugrásszerűen nőtt az előfizetők száma ahogy bejött a jedivé válás, a hátasok, a járművek, a player cityk és az űr. Sajnos ez nem tartott ki sokáig (mert már előtte is szálingóztak el az emberek a WoW bétába, majd qurva sokan dobbantottak a WoWba), de akkor kialakult egy standart előfizu réteg, sokan több accal is, és egészen az NGEig ez talán meg is maradt. De legalább a CUig, mert közben jött pár bolygó, aztán a "mustárgáz" (akkor mutatták be a EP3at???), de amennyi új jött, annyi régi ment a magáért a CU miatt (ami inkább szokatlan volt -> színes ikonok a sok semmilyen helyett -> lsd. pl. az SWG EMUban!) a negyedik transzporttal. (Akkor még kétezer dollárért simán el tudtam volna eladni az accom, ugyanis 1x annyit kínáltak érte ...)
    Aztán az ötödik transzport úgy elvitte a játékosok 75%-át, mint a huzat. Ekkor jött ki ugyanis az NGE. Na ott nem elég, hogy WoW klónná alakult a játék, úgy leegyszerűsítették, mint egy pacmant, de alapból választható lett a jedi, tönkretéve sok faluval és szakmával kigrindelt jedi addigi munkáját. Na itt a hülye Smedleyék bevették az LA pöcsét a szájukba és azt szopták egészen a szerverösszevonásokig. (Utána - sikertelenül - a maradékot próbálták életben tartani, és felmerült a nem fizetős rendszer valamilyen formája is, de végül bezárták a TOR miatt ...)
    Némi plusz arc jött a kitartóak mellé a Trading Card Game megjelenésével, majd pár újabb a Hoth betevésével és a Roris mókával, de igazából a szerverösszevonások voltak az utolsó szög a koporsóban.
    Ami életben tartotta a játékot, az a player housing és a craft rendszer és bolygóközi bányászat, a community élni akarása, ill. a szinte tökéletes űr és űr pvp, ill. olyan fícsörök, mint az űrbányászat, de igazából az SW franci nyomott még nagyon sokat.

    Ami baromi jó volt benne:

    -az open bejárható világ
    -a szabadság tökéletes érzete
    -a kezdetben nem level alapú fejlődés
    -a battlefieldek
    -az open pvp
    -a jedivé válás, a jedik levadászása, a jedik kezdeti fejlődése
    -a quality craft
    -a bányászat bolygón és űrben
    -a hátasok és járművek
    -az űr és űr pvp
    -playerek által működtetett economy
    -különböző dungeonok
    -a berendezhető, többszintes player űrhajók és házak
    -az, hogy találkozhattál a filmekben szereplő figurákkal
    -amikor először beültem egy X-Wingbe, egy kezdetleges Tie-Fighterbe, majd a Firespaybe és a Falconba
    -a Krayt vadászatok
    -az egész korai fejlődés, amikor még alig volt valami amiből egyáltalán házat vagy fegyvert lehetett készíteni és többezer player kezemunkája nyomán városok nőttek ki a bolygókból
    -az első találkozás az Endorral és az első ewokokkal
    -az első Dathomiri leszállás és az Imp Prisonbe jutás jármű nélkül, buffok sem voltak
    -a Yavin IVen először belépni a kiürített reb irányítóterembe és ott képeket készíteni
    -első alkalom a császárnál és Vadernél :D
    -az első gunganek megölése :)
    -amikor letettem az első házam
    -amikor architect-pistoller-smugglerként csak úgy tudtam bányákat üríteni egyedül, hogy az aggro popnak dobtam egy látszathalált és lekoptak rólam :)
    -a Farstar beindulásának napján amikor elkiáltottam magam: guild hall eladó
    -amikor a haverokkal ad-hoc jelleggel vadászgattunk, campeztük, és nem ventrin és tsen, hanem bubblesben csetelgettünk mindenről
    -a bio eng system eszméletlen lehetőségei
    -a szakmák és a wound system kintűnősége (iszonyat ötlet volt, hogy a táncos gyógyítja a woundot, más meg keveri a buffot és a gyógyszert)
    és végül amikor a Dantoon terveztük a player city helyét.
    De naplementéket, napfelkeltéket, az esőket és a hozzá tartozó zenéket se fogom soha elfelejteni.

    Amikor a TORral játszottam tök jó volt hallani a nagy kedvencet, a Corellia zenéjét.
  • Omlás
    #45176
    OFF

    Én special össze gyúrnám a GW2-t és a TSW-t és egy elég jó poszt apokaliptikus stuffot lehetne összecsipegetni a jó ötletekből mechanikákból :].

    ON