60034
  • Roró
    #45458
    Most akkor szerencsésnek kéne éreznem magam, hogy élből a Tombra rakkják a karimat? 55 nap játék időm volt mikor cancel-etem mert semmit nem lehetett már csinni...
  • Tafaya
    #45457
    Majd a szupertombon :-)
  • Alienator
    #45456
    "Hú de tök jó ötletek!

    Ebből egy cseppet sem ordít az irónia...
    Nem mintha érdekelne a véleményed, de akkor is kénytelenek lesznek feldobni a dolgokat valamivel, mert az 1.4-ben bejövő LFG nem elég. Ráadásul teszt szerveren próbáltam, egyszer se hívott be pedig nem 2 percig voltam online. Ezen kívül nem egyöntető a pozitív fogadtatás az LFG-vel kapcsolatban. nekem bejön de sokaknak nem.
  • Nephin
    #45455
    Igen. Bár a TORban pvp szerveren sem nagy divat az open world pvp. ;)
  • soundsonic
    #45454
    Ezt értem köszi, de a lényeg, ha átköltözöm egy pve szerverre, akkor ott is pvp-zhetek, de csak warzone-okban és nem kell attól tartanom hogy quest közben lecsapnak
  • picket
    #45453
    Csak a másik frakció által természetesen (elsőre úgy éreztem, hogy ez eleve világos, második olvasatra már nem biztos, inkább leírom )
  • picket
    #45452
    Pvp szerveren a kezdő bolygók után a "közös" bolygókon támadható vagy.
  • picket
    #45451
    Akkor éljünk álomvilágban, mert a realitásokkal jönni negatívkodás.
  • soundsonic
    #45450
    Kicsit nob kérdésem van.. Szóval mi a különbség a pve és pvp szerver között? Mind a 2 típuson van warzone stb ,csak pve-ben nem támadhatjuk meg azokon kívül az ellenséges frakciót?
  • picket
    #45449
    "Moderálhatnád ezt a picketet is néha." - Milyen fórumszabályokat, vagy alap társalgási normákat szegtem meg? Azt, hogy nem értek egyet veled? Nem igaz, amit leírok? Sértegetlek, rágalmazlak? Azt nem veszed észre, ha egyetértek veled (pl tetszenek az ötletek)?
  • Nephin
    #45448
    Az egyik biztosan, az eddigiek alapján. Kérdés, hogy így folytatják-e és egy-egy naaagy szerver lesz (minden nyelvből 3 célszerver van, pve, pvp és rp), vagy kijelölnek még egyet pve és pvp téren (rp-nél már most gyakorlatilag megvalósult az egy szerver nyelvenként) és kettő. Szerintem több nem lesz.
  • Tafaya
    #45447
    Hmm, csak nem a Tomb lesz az angol nyelvű PvP szuperszerver?
  • Alienator
    #45446
    Egyébként meg szerntem meg lehetne oldani és meg is kellene (ha nem ezt hasonlót), mert ez a kötöttség és ötlettelenség manapság nem elég, ahogy a mellékelt ábra mutatja. Hidd el, ha már annyira rezeg a léc hogy akár szerver shutdown fenyeget, megoldják. Kérdés hogy miért nem oldják meg most :)
  • Alienator
    #45445
    Oké de látod, tökmondegy mit írok, beleköt. Moderálhatnád ezt a picketet is néha.

    Oké nem sandbox. De az űr rész adott. bele lehet tenni a földi részbe is, talaj felett 20 méterrel beállított pályán haladva. A bázisépítés szintén fix, a gépek mozgása ugyanúgy sínen menne mint az űrben. Ezeket az eventeket is lehetne "csőben" csinálni, a szabadság illúziójával. Érted, hogy tényleg legyen háborús hangulat. Emléxel az Ilum napi/heti küldire? Ahol az 5/15 járművet kellett kilőni. na ezek mozoghatnának előre megadott sínen, a playerek meg lőhetnének ki bekőle. A védőhajyók szintén ilyen sínen mint az űrben.

    Az alaktrész összeszedés se gáz, ugyanaz mint a datacron-ok csak más a hardver :). Az űrben való mozgáshoz se kell annyira belenyúln(kalózhajós rész), mert ha megtalálod egy bolygó közelében ugyanúgy repülsz oda ahogy egy űrharc helyszínéhez, mehetne a csata, a lezuhanása lehet egy videobejátszás, a követése és leszállás ahova zuhant pedig mehetne ugyanúgy mint amikor leszállsz egy bolygóra. Látod, nem sok dolgon kéne technikailag változtatni, csak a lehetőséget megtölteni tartalommal.
  • Nephin
    #45444
    Azt elfelejted, hogy ez nem egy sandbox.
  • Nephin
    #45443
    Alienator, még egyszer, nyugodtabban. ;)
  • Alienator
    #45442
    Igen jogos, egy SWG 2 jobb lett volna. Én úgy érzem, hogy a fejlesztő / kiadó úgy volt vele, hogy akármilyen fapados lesz, az SW név elviszi a hátán. Most hogy látják hogy nem így van, talán felkapják a fejüket. A gondom az leginkább, hogy olyanokra fordítják az erőforrást mint ez a legacy rendszer meg sith "fajból" legyen jedi stb.

    Részemről üdvözölnék egy olyan bejelentést, hogy srácok, ezeket meg azokat tesszük bele hamarosan (hasonlókat amiket írtam vagy amik sz SWG-ben volt), erre fordítjuk az erőforrást, legyetek türelemmel. Aztán adnák ki a képeket, videokat, trailereket hogy hogyan alakul, hol tart. Tartanák az emberekben a lelkesedést hogy húúú micsoda csodák lesznek itt, és nagy örömködés lenne. Nem jól használják fel sem az időt sem az erőforrásokat szerintem.
  • Nephin
    #45441
    Igen, feltűnő, hogy nem jelöltek ki új célszervert, hanem a poolt növelik, ahonnan elérhetők.
  • havast
    #45440
    Újabb hullámot írtak ki, de Atho még mindig nincs rajta. Ez a rossz hír. A jó, hogy Tomb az viszont célszerver. Reménykedjünk.
  • DummyBoy
    #45438
    Az a baj, hogy egy X-wing "bonyolultságú" űrharcba a mai emberkék 80%-a belebolondulna ... :(
  • Boncmester
    #45437
    Köszönjük Emese!

    Mi lenne, ha nem negatívkodnál folyton?
  • Krassius
    #45436
    Ebben az a szomoru hogy ez tobbe kevesbe anno meg volt valositva SWG-ben, kis csiszolas kellett volna hozza hogy jo legyen. Ez a fo bajom az SWTOR-al hogy meg azt sem volt kepes produkalni megfelelo szinvonalon amit mas jatekban mar remekul megoldottak. Legjobb pelda erre az urharc, ami szanalom a kb 10 evvel ezelotti X-Wing alliancehoz kepest.
  • picket
    #45435
    Hú de tök jó ötletek! Nyilván van csomó ilyen már a bw-nél, ott porosodik valahol a kódsorok között, csak nem élesítik, mert úri kedvük úgy kívánja. Vagy nincs ilyenjük, és az itt elhangzott kisebb ötleteket dollár százezrekből lehetne kifejleszteni (az időről ne is beszéljünk, hiszen már ki kellett volna jönnie az ingyen hónap lejártával), a legújabb ötlet meg már egy sandbox pvp, ráadásul a hírhedten sok játékost bíró motorral. Merész. Értékelendő a lelkesedés, csak pont az a probléma vele, mint a korábbi trollkodással: egy képzeletbeli tökéletes játékkal szemben támaszt elvárásokat, ignorálva az embert, időt és a pénzt mint tényezőket. Tehát semmi köze a realitáshoz. Az viszont tény, hogy az anyázásnál meg a trollkodásnál jobb olvasmány, csak gondoltam felhívom a figyelmet a logikai buktákra.
  • Omlás
    #45434


    Mondom össze kell szedni csokorba angolosítani azt mehet a BW-nek.
    Valamilyen szinten kicsit kreativitás hiányt érzek én is a játékból.
    Jó persze vannak korlátom amik kötik a fejlesztőket de azért nem hiszem el, hogy ennyire ne lennének ott ötletelő emberek.

    Amúgy én amit hiányolok ha már így is úgyis instance rendszer van a szervereken mi a fenéért nem lehetett az adott zónákat küldetés chain állapotától függően változóvá átalakulóvá tenni???? Sokkal "élőbbé" tenné a játékot szerintem.
  • Alienator
    #45433
    Egyáltalán nem biztos hogy a BW-nél kreatív emberek vannak. El kéne nekik mondani, miket hordunk mi itt össze, hátha beleteszik egyszer :)
  • Alienator
    #45432
    BTW az egyik nagy álmom hogy ilyen legyen benne egyszer:

    World pvp-n alapuló dolog lenne, mégpedig a következő módon…
    Mindkét frakciónak adottak lennének a feltételek egy ground base építésére. Ezekhez alapanyagokat lehetne venni, instából szerezni, gyártani stb. Lehetne egy új szakma / skill, a commander. Valakiknek felépül a bázisa, akkor a másik fél megtámadhatná. A commander feladata lenne hogy egy stratégiai térképen (mint a csillagmap pl) kiválaszt jópár ostromgépet / lépegetőt / tankot etc. Adott pontból gazdálkodhat, úgy állítja össze ahogy jónak látja (sok kisebb, vagy kevesebb de nagyobb stb). A stratégiai map-on ezeket lerakja kezdő pozícióba (ezek fegyvereit player kezelné, lövegtornyok formájában pl). Amint lerakta és aktiválta az offenzív erőket, aktiválódna egy ún „védelmi útvonal-szett”. Ez olyan sín együttes lenne mint az űrharcnál csak földközelben, mint a hósiklók a birodalom visszavágban. Több védelmi hajó is mozoghatna ezeken, minden hajónak külön útvonal. Azért kellenek előre leprogramozott útvonalak, mert ugye csak sínen mozognak a védelmi hajók is mint az űrben (playerek ofc), és a támadó commandernek is van 3-4-5 választása hogy milyen pozícióban rakja le a támadó gépeket és ehhez is tartozna előre látható útvonal. Tehát megvan a támadó útvonal, ez aktiválná a védelmi útvonal / sín szetteket. Ezeket a gépeket is lehetne fejleszteni, ahogy a védelmi hajókat is. Ezeket a player vagy klán bázison lehetne fejleszteni olyan pontokból, ami csak közös klán / raid / party tevékenységből jönne. Nekem nagyon tetszene, ez olyan AT-AT hadosztály vs. Echo bázis feeling lenne mint a Hoth-on volt :)
    Természetesen lehetne gyalogosan is menni, akinek meg van kedve az „földi” hajóval vagy bepattan egy ionágyúba :)
  • darth devil
    #45431
    Az itt trollkodó és csalódott emberek nagyrésze sok jó ötletet le írt is, és mind egyetértettünk abban, h hatalmas lehetőségek vannak a játékban, csak ki kellene használni őket.
  • Alienator
    #45430
    Őszintén?
    Én mindig kreatív voltam szerintem. A trollkodás azért volt mert becsapottnak és dühösnek éreztem magam hogy a kedvenc világom nem úgy sikerült ahogy én azt elvártam tőle. Ki lehet hozni nagyon sok jó dolgot, a világ adott hozzá. Hogy a BW hosszútávon mit kezd ezzel a lehetőséggel, majd kiderül. De eventek, döntéseken alapuló világ kell. Ezért írtam ezeket a döntésen alapuló dolgokat.
    "Mert a döntéskényszer változó világot eredményez" :)
  • Omlás
    #45429


    Amúgy őszintén most honnét ez a kreativitás és anno mi a rákért ment az értelmetlen trollkodás ? :D

    Vagy netán skizo vagy és most a másik éned került előtérbe ? Vaaaagy témánál maradva most át álltál a "lájszájdra" ? No offense :P
  • Alienator
    #45428
    Hát most már belelendültem, van még1 ötlet, leírom (aki unja már elnézést érte :)).
    Volna mód arra hogy a kinőtt cuccokat és instákat újra hasznossá tenni:
    Hajtasz ugye az exkluzív mountra pl. De ha megvan az összes alkatrész hozzá, azt el kell szállítani egy speciális összeszerelő üzembe. Mégse zsebben viszed ugye :)
    Ezeket egy konvoy szállítaná amit npc-k támadnak. A te feladatod a konvoy-t felszerelni pl telepített lövegekkel, esetleg kísérő npc-ket bérelni hogy oda is érjen. Ezeket a védelmi dolgokat pl XY pontokból fizeted. Az XY pontokat lehet gyűjteni napi küldikből, régi gear leadásából spec npc-nél, átváltani raid/insta tokent vagy WZ tokent. Ezek a védelmek drágák lennének, dönteni kell hogy vagy jól felszereled a konvoyodat és elfogy a pont ami nagyon jól jöhet egy új eventhez, vagy bevállalod hogy majd te a hős jól megvéded és megmaradnak a pontjaid. De így esélyes hogy 1-2 konvoy modult kilőnek. Ilyenkor két eset lehet. 1, amint megsemmisül a konténer véded a cuccot amig az ellen elfogy, de a konvoy többi része halad magányosan. rizikós. vagy hagyod elveszni, véded a többit és majd az elveszettet újra összeszeded.
  • Omlás
    #45427
    Ezeket össze kellene szedni csokorba szépen angolosítani és elküldeni a BW-nek hátha kattanna a fejük, hogy nézd már ezek nem is rossz ötletek .
  • Alienator
    #45426
    Köszi, persze tudom egy ilyen dolog is unalmassá válhat. De lehetne úgy hogy ez az event pl csak 1-2 hónapig van és nehezítve van olyannal hogy pl a kalózhajó jele pl 2 óráig él. és csak úgy találod meg ha szondákat lősz ki. ha megtalálod mert oda lőtted jó vagy, ha nem akkor buktad. és a rakományban lehet pl ilyen szonda mert ugye az fogyóeszköz :)

    1-2 hónap múlva mehet más event. kéne pár egyetemista hogy leprogramozzák és beletegyék :)
  • Omlás
    #45425
    Alienator nem csak trollkodni tud wtf ?

    Az ötlet pedig

    Amúgy jön a trial is ne felejtsük el, nem mindenki próbálta ki a játékot a megjelenés óta. Simán jöhet még pár + előfizető.
  • Alienator
    #45424
    Ami még eyzembe jutott, hogy pl 1 éves előfizura kapna a delikvens egy detektort a csikl... izé csuklójára. Ez néha (1-2-3 naponta) megszólalna, hív a hajódroid, hogy ismeretlen hajó közeledik. hajóba be, kiscannelni (ez a scanner szintén csak 1 éves előfizetőknek van). Rányomulsz, harcolsz vele és a kíséretével. Amelyik bolygónál bedarálod, oda lezuhan. Te utánamész és látod hogy kalóz kereskedő hajó tele droidokkal/kalózokkal. Küzdés ösmét, reward a rakomány amiben ritka receptek pl amikkel szintén exkluzív cuccokat lehet csinálni, de zeket el is adhatnád AH-ban. Nekem egy ilyen pl bejönne. A rakomány randomszerűen változna spawn alkalmanként. na ilyenekért tuti befizetnék és leszarnám a béna árnyékokat :)
  • Tomy Lee
    #45423
    De jó lenne,tudnám értékelni:)
  • soundsonic
    #45422
    Sőt még nekem is tetszik :)
  • Laroa
    #45421
    Ez valóban nem hangzik rosszul.
  • Alienator
    #45420
    Figyelj csak milyen egyszerű, kb 10 percet agyaltam rajta:
    Continous fight for the galaxy pl.
    - 3 hónap előfizetés (exkluzív color kristály + armor skin, amit máshonnak nem lehet megszerezni)
    - 6 hónap előfizetés (exkluzív űrhajó skin, amit máshonnak nem lehet megszerezni)
    - 9 hónap előfizetés (Egy quest pack. Keress meg egy elveszett adatkristályt. Ha megvan – és nem egyszerű megtalálni- kapsz egy quest chain-t, amiben egy exkluzív, nagyon jól kinéző mount alkatrészeit kell összeszedni a legkülönfélébb módon. Ha megvannak, spawnol egy kurva nagy boss, amit le kell vágni, és ez random helyen spawnol, fel kell kutatni melyik bolygón és hol)

    És ezeket a training dummy, ah vagy vendor a hajón dolgokat nem pénzért kellett volna adni hanem ilyen folyamatos előfizetés rewadjaként.
    De ez csak egy 10 perces ötlet volt, 1000 más dolog is lehetne benne.
  • Laroa
    #45419
    Én inkább újrakezdtem már régebben tombon minthogy transferre várjak. Főleg úgy hogy az ahtoról biztos nem oda lehet majd transferelni.
  • Pacho
    #45418
    A hezitálóknak most bedobták a transzfert;)